Setari Cookie-uri

Doresc si eu un sfat cu privire la viitorul relatiei mele !

Doamne cita naivitate! (sa nu zic altfel)............pai divorteaza ei presedinti de stat dar un om simplu?Sarkozy a divortat ca sa se insoare cu ,Carla ........dar prietenul tau nu poate saracul! te joaca pe degete victimizind si ii merge bine ! cum naiba poti sa nu te respecti si sa te complaci in rolul de amanta?
FRANNNCE
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:05
De la: daniella_s, la data 2009-10-01 16:52:53O vreme ai dorit sa crezi ca lucrurile stau asa cum te straduiesti sa ni le prezinti, acum ti-a cam trecut credulitatea si cauti pareri pro-relatia-ta-minunata-cu-barbatul-minunat. Daca ai vrea sfaturi sincere, nu ai fi atat de defensiv-agresiva. Parerea mea... tardiva (am vazut ca e destul de vechi topicul)


si eu la fel de tarsiu am vazut topicul asta.
iti sustin parerea daniela.
si acum, doar de "amorul artei" imi dau si eu cu parerea.
ori ala era un intretinut si nu i-ar fi convenit sa ramana sarac lipit pamantului in urma divortului, ori cine stie ce scuza a inventat el in fata amantei (care nu prea are multa minte de ii crede asemenea minciuna) ca sa poata sa joace fara probleme pe doua fronturi.

oricum e indoielnica moralitatea doamnei care a deschis topicul, daca s-a implicat intr-o relatue cu un barbat casatorit. nu are nicio demnitate.
zi buna!
Madalina2808
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:40
De la: mikafeli, la data 2009-02-02 13:52:03Sunt o tinara divortata de aproape 5 ani care are un oofff care vrea sa- marturiseasca si sa-i da-ti un sfat- SINCER !
Incep prin a va spune ca acum 1 an si ceva in urma mi s-a facut "curte" prin intremediul messului de catre un tip , nu din orasul meu , dar provenind din acelasi oras cu mine !Acest tip este mai mare cu vreo10 ani mai mare decit mine, , a insistat luni bune ca sa vorbesc cu el.Vazind ca tot insista atit si pina la urma si de gura mamei care stia de el ca ma tot cauta pe mess , am cedat si i-am dat nr de telefon.Am inceput sa vorbim si pe telefon la inceput , pina intr-o frumoasa zi de iarna cind am primit un sms ca este in orasul natal si ca vrea sa ne intilnim!Am stabilit ora de intilnire , a fost punctual si atent ( ca de fiecare data cind ne intilnim - imi aduce florile mele preferate )!
!Seara a fost deosebita , flori , restaurant , muzica cind a inceput sa-mi marturiseasca ceva - Ca este CASATORIT .Acesta casatorie este de forma datorita serviciului , ca nu simte deloc ca este casatorit! .Am inceput sa ne intilnim ,sa ne tinem de mina asa cum facem si in prezent indiferent daca este zi sau seara , i-am cunoscut atit surorile - de Craciun cit si parintii mai tirziu, el mi-a cunoscut mama -vine cu mine la petreceri unde sunt si cunostinte de-ale lui ....Relatia merge nemaipoment dn toate punctele de vedere , respect , comunicare, etc..Mare Problema-ii e teama sa nu-i creeze probleme la serv. - sotia daca divorteata !In cuplu se cearta toata ziua am descoperit atit eu cit si surorile lui .Ne dorim un bebel si ne facem planuri de viitor dar deocamdata nu pina nu-si clarifica situatia .Mama mea tare mult l-ar vrea ca ginere , dar se gindeste ca nu renunta la serviciu , ca sa vina aici in oras . In fiecare zi sunt sunata de el , multe rude si cunoscuti ii spun atit lui cit si parintilor lui , ca el si cu mine suntem facuti unul pentru celalalt !Au dreptate , iar eu sper ca anul acesta sa-si rezolve cu BAFTA marea lui problema !Un amanut care ma deranjeaza - ea il cam joaca pe degete asa cum vrea ea - iar el deocamdata nu are nici un cuvint !Ce ma sfatuiti , sa renunt la aceasta Dragoste frumoasa si deosebita , sau nu ? Va multumesc si astept sfaturile voastre sincere


Dragoste frumoasa si deosebita? Tanti , nu ai pic de demnitate? Barbatul e insurat , o sa ti'o tranteasca de cateva ori si aia e....
Acum pt toate pitzipoancele si totzi pitziponcii (cuvant inventat de mine deci am drept de autor) :
"Cine a facut-o , o va mai face" , pai tantii cu mintea'n dungi , daca ala renuntza la aia pt una ca tine care te incurci cu barbatzi insuratzi , ori o sa i'o faci tu lui , ori el tie , pai ala o sa renuntze si la tine pt o piztipoanca mai "buna"....ca deh...e insurat saracul dar nu ai merge relatia nu aia nu aia....

De cand am intrat aici , am citit multe topicuri , unu mai cretin ca altu....ce mentalitate au unele persoane....iti sta mintea'n loc frate......

Eu sunt EU.... nu critic pe nimeni , insa oameni buni , daca nu avetzi o oglinda'n casa...cumparatzi una de la shop.....inainte sa va face'tzi de KKo in "fatza" lumii , aberatzi in mintea voastra problema....si pe urma vedetzi daca mai postatzi asemenea prostii.....

Eu va doresc casa de piatra si copii din lut....cine's eu sa iti daram visele?....insa....fi realista...esti liberu' arbitru.....tu decizi....tu castigi sau pierzi.....nu te mai vaicarii....ca daca esti (cred) atat de matura sa te tzi de mana si sa te arzi cu unu insurat.....eu zic ca esti in stare sa iei o decizie...corecta sau nu....pt ca nu e nimeni in locul tau....si nimeni nu va suferii sau va castiga in locul tau....!!!
yneedlove
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:52
si cica sa existe incredere.....pai daca e plina lumea de destia ca voi care fura barbatii altora cum dracu sa mai poti avea incredere.ori astepti sa divorteze si dupa vedeti voi ce faceti ori cautati mama unu care e free......fara compromisuri.sau poate iti place sa fi amanta,ca asta cu "vai nu pot sa divortez,dar totusi hai sa fim impreuna" mi se pare o porcarie.eu una nu stiu cum poti sta cu cineva stiind ca nu e doar al tau,sta cu tine da e insurat,ce prostie.pai sa aleaga ori tu ori ea......dar se pare ca tie iti convine asa.....asa ca bravo lui ca te fraiereste si te face sa stai cu el in acelas timp cat e si cu ea.

cum spuneam....cautati-va uni neinsurati si lasati barbati altora in pace.daca avea probleme in casatorie trebuia sa si le rezolve si dupa sa te caute......da fiecare face ce vrea cu viata lui
EndlessBleu
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:22
De la: EndlessBleu, la data 2009-10-01 18:22:07si cica sa existe incredere.....pai daca e plina lumea de destia ca voi care fura barbatii altora cum dracu sa mai poti avea incredere


stai draga linistita ca nu fura nimeni barbati... barbatii se lasa furati...
DieMann
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:24
diemann
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:32
De la: DieMann, la data 2009-10-01 18:24:04
De la: EndlessBleu, la data 2009-10-01 18:22:07si cica sa existe incredere.....pai daca e plina lumea de destia ca voi care fura barbatii altora cum dracu sa mai poti avea incredere


stai draga linistita ca nu fura nimeni barbati... barbatii se lasa furati...



da ai dreptate....dar eu ma refeream in cazul ei ca .....lui ca barbat ar fi culmea sa ii displaca situatia,sa ramana insurat dar totusi sa aiba si amanta...iar ea(amanta) sa accepte situatia asta
si in plus,ce dracu cauta la barbatu alteia
EndlessBleu
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:40
buna draga mea ma numesc ana si miar face placere sa vb despre relatia ta.poate te-as putea ajuta cu un sfat idul meu este annes_kola valabil pt toate fetele care vor sa vb!
annes_kola
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ATI INVATAT DIN ANUL CARE TOCMAI SE SCURGE? 61 De la: erikahd2008 11 Ianuarie 2010 10:53
Infidelitate 9 De la: kudika_973001 12 Iulie 2015 16:01
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
Despărțire și împăcare 2 De la: kudika_1041486 23 August 2021 10:33
Amanti & amante 64 De la: kudika023770 11 Mai 2009 08:43