Setari Cookie-uri

Ati ramane cu un barbat de care nu sunteti multumita , doar de teama singuratatii??

As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .
ANELLE
Postat pe 2 Februarie 2009 14:03
poti sa faci un copil sasi sa-l cresti singurica decat sa trebuiasca sa-l suporti....daca dragoste nu e .....se pare ca nu e nimica asa ca.....
sirena22
Postat pe 2 Februarie 2009 14:04
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


mai bine singura decat singuratate in doi
donttouch
Postat pe 2 Februarie 2009 14:05
nu e grozav la pat...ok...dar in rest?
_oktober_
Postat pe 2 Februarie 2009 14:07
Nu cred ca e cea mai buna idee. pentru ca dupa copil vor veni o serie de probleme pe care alaturi de un om cu care nu esti in concordanta, nu le vei putea depasi. Eu consider ca mai bine singur decat cu cineva care sa nu te satisfaca, Si nu vb numai de sex. Succes!
PS Varsta de 30 de ani nu ar trn sa te streseze. Cunosc n femei care au depasit aceasta varsta si mi-au spus ca vor face un copil atunci cand se vor simti sigure ca il vor.
delphy04
Postat pe 2 Februarie 2009 14:09
intotdeauna vei fi legata de omul cu care faci un copil, indiferent daca traiesti cu el sau nu...fiinta aceea nevinovata este o legatura ce nu se poate rupe...
_oktober_
Postat pe 2 Februarie 2009 14:13
singuratatea nu este un mod de viata..ci doar o etapa a vietii prin care trecem adesea toti....cred ca toti dupa o anumita varsta suntem mai pretentiosi si uneori exagerati...clar persoana perfecta si ideala nu exista...asa ca invata sa nu vezi la el numai defectele....
eu una am incercat sa ii acord o sansa unui tip chiar daca nu era chiar pe placul meu...dar dupa 2 sapt m-am simtit agasata si sufocata de dragostea acelei persoane cu care nu ma vedeam in viitor...am pus capat relatiei si acum sunt cu altcineva care merita toata dragostea mea...asa ca nu dispera..spera...speranta moare ultima
coffeeta
Postat pe 2 Februarie 2009 14:52
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


Nu, nu as ramane doar de teama singuratatii. Singuratatea nu mi se pare un lucru asha rau, mai rau e sa ai o relatie in care simti ca te injosesti.
Aladiah
Postat pe 2 Februarie 2009 15:00
Cand am citit acest topic ma gandeam ca l-am scris eu! :) Si eu sunt in aceasi situatie ca si tine, mi-e frica de singuratate! Acum sunt intr-o relatie pentru care am facut multe compromisuri, mai multe decat eram altadata in stare sa fac... si credeam ca am facut toate acestea doar de frica singuratatii! Din cauza acestor compromisuri au fost multe certuri, momentan suntem din nou certati... si culmea... il vreau din nou langa mine, deoarece in timp am invatat sa-l iubesc. Acum ... mi-e frica ca l-am piedut din cauza impulsivitatii mele, impulsivitate care o pun pe seama faptului ca il simteam nepotrivit pentru mine, desi am continuat sa nu vad aceste nepotriviri.
Asa ca.... si eu simt la fel ca tine! Nu stiu ce sa fac.... daca renunt, mi-e frica de singuratate, daca continui... poate voi avea aceleasi ganduri!
kika
Postat pe 2 Februarie 2009 15:12
cunosc multe persoane care fac asta si nu le e bine deloc... si cel mai bun ex este bunica mea care este cu bunicamiu de peste 20 de ani si dc?? de mila....... dar cu mila te autodistrugi
alina_luminita
Postat pe 2 Februarie 2009 16:00
nu!niciodata nu as ramane cu un barbat doar de teama singuratatii.daca ai ajuns in situatia asta,mai bine traiesti singura ,decat cu el.de ce ti-e frica de singuratate?crezi ca e mai groaznica decat viata in doi fara implinire?nu,nu este.
dana_mv
Postat pe 3 Februarie 2009 10:25
Draga Kika , am trecut prin fazele de povestesti tu si vreau sa-ti spun ca m-au obosit psihic enorm ...certuri , impacari si tot asa ....i-am spus ca am obosit si ca vreau siguranta si stabilitate , dar faptul ca eu ii comunicam ceea ce-mi doresc nu a fost un lucru bun, deoarece satisfactia lui maxima era sa faca si sa-mi ofere exact opusul la ceea ce-mi doream eu .....Nepotrivirile dintre voi pe care tu zici ca nu le vezi , iti spun eu ca de fapt le vezi , le simti , esti tot timpul constienta de ele ......
Compromisurile care nu duc nicaieri nu-si au rostul ....e trist ca dragostea e vazuta de unii ca un favor pe care au dreptul si vor sa-l primeasca oricand si neconditionat ,insa ei nu sunt capabili sa ofere ceea ce ei isi doresc .
E tare greu si singura , singuratatea apasa dureros pe suflet , insa si sa fii cu cineva de care nu esti multumita , cu care nu esti fericita , linistita si implinita nu e o solutie .
Voi continua sa sper ca o sa-mi gasesc jumatatea .....atat mi-a mai ramas ....
ANELLE
Postat pe 4 Februarie 2009 13:15
Anelle, iti dau dreptate in ceea ce spui, e greu sa fi intr-o relatie in care nu te simti cu totul implinita. Dar mi-e frica ca... tot alegand, nu te mai alegi cu nimic! Mi-e ciuda ca am ajuns sa am sentimentul acesta, pana nu demult imi era foarte bine singura, ma simteam in largul meu si imi ziceam ca las'... va veni si vremea cand ma voi indragosti! :) Dar acum, imi dau seama ca m-am indragostit de o persoana nepotrivita! Spun nepotrivita deoarece suntem diferiti in multe privinte, desi cand suntem impreuna stie sa-mi arate ca ma iubeste, e o persoana romantica, linistita si... in pat ne intelegem cel mai bine! Desi eu cred ca intr-o relatie de lunga durata e nevoie de mai mult, e nevoie de comunicare, care la noi cam lasa de dorit, e nevoie de multe altele care sa ne placa sa le facem impreuna. Deocamdata sunt foarte confuza, desi inca mai sper!
Iti doresc numai bine, si as vrea sa mai vb.
kika
Postat pe 4 Februarie 2009 15:03
Nu este cea mai buna solutie sa ramaii langa o persoana"doar ca ai invatat sa-l iubesti"iubirea nu se-nvata...si de ce disperati????????la 30 de ani sunteti batrane????nici pe departe!!!!!intr-o buna zi o sa vedeti ca o sa intalniti jumatatea voastra.....si va spun din proprie experienta(din pacate)m-am complacut intr-o relatie in care nu era iubire,ci doar obisnuinta....si o astfel de relatie nu are cum sa reziste...la un moment dat nu mai rezisti si te enerveaza orice cuvant orice gest,cedezi psihic(cu bine a spus si ANELLE )sfatul meu e sa renuntati cat mai repede la o astfel de relatie
o_inima_pustie
Postat pe 4 Februarie 2009 23:34
De la: o_inima_pustie, la data 2009-02-04 23:34:48Nu este cea mai buna solutie sa ramaii langa o persoana"doar ca ai invatat sa-l iubesti"iubirea nu se-nvata...si de ce disperati????????la 30 de ani sunteti batrane????nici pe departe!!!!!intr-o buna zi o sa vedeti ca o sa intalniti jumatatea voastra.....si va spun din proprie experienta(din pacate)m-am complacut intr-o relatie in care nu era iubire,ci doar obisnuinta....si o astfel de relatie nu are cum sa reziste...la un moment dat nu mai rezisti si te enerveaza orice cuvant orice gest,cedezi psihic(cu bine a spus si ANELLE )sfatul meu e sa renuntati cat mai repede la o astfel de relatie
foarte adevarat ceea ce zici.am trait si eu acelasi lucru.
dana_mv
Postat pe 4 Februarie 2009 23:37
Aveti dreptate, as vrea insa sa va semnalez o alta situatie. In care un barbat care are o relatie cu o femeie cu un copil, desi nu sunt casatoriti, fuge din acea relatie , incepe o alta si se reintoarce. Desi relatia noua prezinta cele mai mari avantaje si culmea, barbatul spune ca are sentimente puternice.....
Ciudat, NU?
kudika004444
Postat pe 26 Martie 2009 16:17
Acel barbat , care are un copil cu o femeie cu care nu e casatorit , incepe o alta relatie cu alta femeie ( pt care sustine ca are sentimente puternice ) , dar intr-un moment de luciditate sau de remuscare se reintoarce la mama copilului lui , este un personaj care CLAR , nu stie ce vrea de la viata si datorita acestui fapt mai incurca si alte vieti . Stiai de la inceput ca are un copil si te-a convins ca doar tu contezi pentru el ???......sau ai aflat mai tarziu de existenta copilului ??? Pt ca daca stiai de la inceput, trebuia sa-l intorci pe toate partile si sa-ti dai seama de ceea ce intentioneaza sa faca cu mama copilului sau , pana sa apuci tu sa te indragostesti de el.
De ciudat mie nu mi se pare ciudat , pentru ca dupa parerea mea ...e tipic masculin ....ei vor tot timpul sa se simta iubiti , stapani pe situatie si probabil a vrut sa joace la 2 femei ..in caz ca-l respinge una ...sa traga la cealalta ...eventual pana o recucereste pe prima ..si tot asa .....
PT barbati e foarte important sa stie cu siguranta, ca o femeie (sau in cel mai fericit caz ...mai multe ) sunt dependente sufleteste de ei .
Vorbeste cu el , fii categorica , spune-i ce vrei de la el ...afla ce vrea el de la tine ....si poate se mai limpezesc lucrurile ...
Multa bafta.....
ANELLE
Postat pe 28 Martie 2009 12:37
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .

Singuratatea "in doi" poate fi in multe cazuri mult mai dura si mai apasatoare...
Chrys4Angel
Postat pe 15 Mai 2009 18:28
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


Parerea mea e...sa nu te grabesti.Nu esti batrana la 30 ani.
Sa stai cu o persoana doar sa nu fi singura.....eee...sursa sigura de frustrare.
Ai rabdare....nu se stie niciodata cand iti iese in cale persoana potrivita.
andreea1976
Postat pe 15 Mai 2009 18:42
De la: andreea1976, la data 2009-05-15 18:42:29
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


Parerea mea e...sa nu te grabesti.Nu esti batrana la 30 ani.
Sa stai cu o persoana doar sa nu fi singura.....eee...sursa sigura de frustrare.
Ai rabdare....nu se stie niciodata cand iti iese in cale persoana potrivita.



In ziua de azi persoanele potrivite si deosebite sunt pe cale de disparitie.
Asa ca fetelor luati tot ce-i bun de la viata, traiti din plin momentul pentru ca toti barbatii sunt la fel!
Toate inceputurile .....relatiilor... sunt frumoase , ca-n rest........ !????
Asa ca : ori faci compromisuri , ori ramai singura!....cu f multe relatii.... din care ajungi la concluzia mentionata mai sus : toti sunt la fel!...restul ...DEOSEBITI, POTRIVITI - sunt o specie pe cale de disparitie..daca nu chiar au disparut!
ella_688_2008
Postat pe 15 Mai 2009 20:01
singuratatea in doi e cea mai cumplita.mai bine singur.
dana_mv
Postat pe 15 Mai 2009 20:03
...si asta nu se intimpla numai in Romania,..ci peste tot in lume!
Acum depinde si de norocul fiecaruia!...Dar asta este!
ella_688_2008
Postat pe 15 Mai 2009 20:04

30 ani??? so what ?? nu s 50 mai ai o groaza inainte sa realizezi ceea ce-ti doresti
totul depinde de tine sa faci ochisorii mari in jur si sa realizezi ce frumoasa e viata si ca nu merita sacrificata de teama singuratatii !!

asa ca fruntea sus ca pragul asta psihologic tine si de AUTOSUGESTIE !

Annabelle
Postat pe 15 Mai 2009 22:21
De la: coffeeta, la data 2009-02-02 14:52:11singuratatea nu este un mod de viata..ci doar o etapa a vietii prin care trecem adesea toti....cred ca toti dupa o anumita varsta suntem mai pretentiosi si uneori exagerati...clar persoana perfecta si ideala nu exista...asa ca invata sa nu vezi la el numai defectele....
eu una am incercat sa ii acord o sansa unui tip chiar daca nu era chiar pe placul meu...dar dupa 2 sapt m-am simtit agasata si sufocata de dragostea acelei persoane cu care nu ma vedeam in viitor...am pus capat relatiei si acum sunt cu altcineva care merita toata dragostea mea...asa ca nu dispera..spera...speranta moare ultima


Presupun ca
... speranta moare ultima ...
pentru cei care au ceva de oferit si care doresc bineinteles sa ofere MAI MULT decat le lasa posibilitatea se o faca respectiva relatie.

De ce sa te limitezi la a gati zilnic mamaliga, doar pentru ca asa-i place consoartei tale cand tu vrei sa gatesti mereu altceva, si-un Vol-au-Vent, etc ...
Dar poti foarte bine sa ai propria ta afacere in acest sens daca restul este super O.K. in relatie, nu-i asa?

Daca asa pui problema, ''Ati Ramane Cu Un Barbat De Care Nu Sunteti Multumita!?'', ''Doar De Teama Singuratatii ?!?'' scuze, dar EU gasesc ca NU AVETI CE OFERI ...

O relatie, zic eu, este mult mai mult decat o tavaleala in pat!
Daca ve este TEAMA de ceva, luati acea TEAMA de mana v-as sugera si vedeti CE-I OARE CU EA

Sunt barbati care se tem de femei
Sunt femei care urasc barbatii ...
Sunt oameni care se tem de serpi, paienjeni, gandaci ... ... ... crocodili
Va temeti de singuratate? Va temeti sa stati dezbracata? Va mai temeti de ceva? Incercati sa experimentati acel ceva ! CE SE POATE INTAMPLA

Doar sa VA DESCOPERITI pe dumneavoastra insiva pe deplin

agoldfish
Postat pe 16 Mai 2009 18:54
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


Poate sa gresim cu ceva ANELLE, ce zici?

Eu una am tot cautat (de-o viata) persoana potrivita careia sa-i ofer dragostea mea, aprecierea mea, sa-l fac fericit prin unicitatea ce i-o ofeream in relatia nostra, fara a-l ''sufoca'' ...
Cu siguranta, calea este una de mijloc, de aceea eu una astept reciprocitate in acordarea acestui statut de ''unic'', unul pentru celalalt! Treaba cu ''grozv la pat'' mi se pare insignifianta! Dar tot din propria experienta iti recomand ca fiind mult mai bine singura decat intr-o asemenea relatie - daca aceasta ar avea o asa MARE IMPORTANTA pentru tine. Mai ales dupa ce vei avea un copil, cand hormonii te vor sui efectiv pe pereti pentru un timp ... cu o asemenea ''jumatate'' ...

CE ANUME inseamna CONCRET pentru tine cele ce le doresti:
''Un barbat CARE SA TE IUBEASCA, SA TE APRECIEZE, SA TE FACA FERICITA'' ???

CE ANUME - concret - intelegi tu prin a fi iubita de un barbat?
CE ANUME - concret - ii oferi tu acelui barbat, fapte, lucruri pentru care tu vrei sa fi apreciata?
Si CE ANUME - concret, deci - te va face pe tine fericita?

Eu, de ex., inteleg prin RECIPROCITATEa pe care o pretind (!) ca cealalta persoana sa ''comunice'' cu mine NU prin VORBE - nu neaparat, si nu totdeauna, ci prin a-mi ''raspunde'' la ''actiunile'' mele, la ''planurile'' mele - sa avem o relatie de ECHIPA. Asta inseamna sa fii CU CINEVA - sa ai o familie, sa ai o relatie ''in pat'' cu cineva, etc. ... sa te potrivesti cu cineva macar pe unele aspecte din multiplele care formeaza intreaga increngatura care este viata per total. DAR sa fiti (fim) pe aceeasi ''lungime de unda'', sa incercam sa ne sincronizam atunci cand facem ceva, sa ne intelegem unul pe celalalt, sa incercam macar sa vedem ce vrea celalt - unde vrea sa ajunga ...

La fel ca si in pat, nu totdeauna poti fii in ritmul celuilalt (?), nu poti SIMTI ce simte celalat, dar nici nu vei ajunge vre-undeva ...
daca in timp ce el / ea MUNCESTE spre a ajunge undeva ... TU esti in alta lume, complet diferita, doar a ta ...

DORINTA este reteta in orice intreprinzi in viata, in orice moment.
Acest lucru nu se cumpara si nici nu se imprumuta, decat poate pentru scurte distante ...

Deci, CE ITI DORESTI ?
Odata ce sti, ai si raspunsul, zic eu, si la aceasta intrebare ce ne-o pui aicea.

agoldfish
Postat pe 16 Mai 2009 19:48
raspunsul e NU.Dar inainte de a lua decizia as incerca sa vad daca se schimba la pat de ex.....daca face anumite lucruri, sau nu stiu in casa daca e un om de casa....in alt fel eu nu as accepta alaturi de mine sa am un porc....partenerul trebuie sa fie un barbat adevarat.in toate sensurile.

Postat pe 19 Mai 2009 17:41
buna
esti tanara nu ai de ce sa disperi ,gandeste-te ca te-ai lega la cap cu o persoana pe care nu o iubesti si de ce sa ranesti inca o persoana?mai bine mai asteapta dragostea nu trebuie cautata singura isi face aparitia ..intr-adevar iti doersti enorm un copil ,te inteleg dar totusi mai asteapta putin ;eu cred ca exista o pereche pentru fiecare persoana .
gugulina74
Postat pe 28 Iunie 2009 19:55
Nu ,nu as putea ramane cu cineva nepotrivit pt mine,doar ca sa nu fiu singura.Cate compromisuri sa faci si mai ales pt ce sa le faci,doar ca sa ajungi frustrata si nefericita?Asa ,mai bine singura decat sa stiu ca cineva sta cu mine doar pt ca-i fac mofturi si placeri si in schimb primesc ce,doar companie?Imi pot umple timpul si altfel decat ma gandesc la faptul ca nu-mi gasesc perechea potrivita!Eu am gasit-o tarziu-pe la 27-si nu m-am impacientat,deci nu te lasa coplesita de tristetea sau melancolia pragului psihologic de 30 de ani.
Nici eu nu m-am maritat,nu am copil,dar macar iubesc si traiesc alaturi de un om de care sunt foarte multumita!Succes si tie!
luyyzz
Postat pe 24 Iulie 2009 13:59
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .



Salut !
Cred ca ar trebui sa aranjezi putin, (o noua culoare de par, o noua frizura, iti ridica moralul) te imbraci frumos , sa te machiezi discret , sa iesi mai mult , sa te duci in excursii, la conferinte sau la diverse evenimente , sa te arati in locuri unde intalnesti in mod natural barbati, ca sa ai o gama mai larga de alegeri nu sa-ti stea mintea doar un ins care { nu e deloc grozav la pat si nici nu aduce satisfactii |}.
Fa-ti curaj si du te si intalneste lumea ! nu se stie de unde sare iepurele.
daca stai in casa si -ti plangi de mila, astepti pe timpul tau, nu vine fat- frumos sa-ti bata la usa.


multa bafta!
a si verisoara mea s-a casatorit la 32 cu un tip cunoscut la 31 de ani si acum la 33 are deja un bebe pe drum , asa ca nu dispera !
kudika052198
Postat pe 24 Iulie 2009 14:13
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .






... MATURIZATI-VA odata ... vreti romance, fetzi frumosi, unele vor si copii ... viata e curioasa, cei care va gidila simturile sint de obicei ''profesionisti'' ... va ''consuma'' si trec la urmatoarea ... cei care nu va gidila simturile sint neinteresanti, cenusii, dar stabili si de bun simt ... and what ? ... credeti ca la 50 de ani o sa va mai arda de gidilat simturile sau o sa va bucurati de copii (ca de nepoti nu se pune problema, multe ati pierdut startul) si de faptul ca nu va certati ca chiorii pentru ca va insela de 2-3 ori pe an si cheltuia banii copiilor ? ... nu e bun la pat ? ... ... faceti-l ... parca nu sinteti femei ... uneori parca sinteti cu sorcova, zau asa ...

... si pina la urma sa stiti ca ... COPII VA IUBESC CEL MAI MULT ... dar ca sa ii poti creste normal nu ai nevoie de frica, de instabilitate emotionala, de pasiuni perverse ... unele vor copii sau spera sa aiba dar in ce conditii fetelor ? ... traind la limita in fiecare zi, si visind la daca si cu parca ? ... sa fim seriosi ... veti fi atit de consumate incit va veti neglija copilul pe care il doriti atit ...

... dar voi corespundeti ? ... asta ar fi intrebarea pentru voi insiva ... inainte de a o tot pune altora ...

marco918
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vis straniu 9 De la: kudika474288 19 Februarie 2014 00:34
E normal sa se intample asa ceva in invatamant?? 3 De la: rumburak_rumburak 27 Iunie 2016 07:08
de ce ma tot gandesc la el? 34 De la: bea79 16 Mai 2011 15:16
o intrbare ! 4 De la: Darkmagic 16 Septembrie 2011 22:13
femeie berbec -barbat gemeni!!! 13 De la: kudika397662 6 Mai 2011 10:32