Setari Cookie-uri

cate intrebari pt toate femeile de toate varstele

In primul rand as vrea sa precizez ca pt mine nu conteaza ca sunt barbat .... incerc sa inteleg ambele sexe ...!
Consider ca barbati si femeile exagereaza .... pe cateva teme cum ar fi :
Am auzit de relatii chiar mai rau de casnici distruse de cariere idealuri si ambitii .Ce sa spun mi se pare ridicol sa divortez de sotie doar pt faptul ca eu am un job mai bun si mai bine plati sau inver ea sa divorteze de mine pt ca nu maridic la pretentiile ei de viata ( idei , sperante dobandite dupa ce a a obtinut un anumit statu sau loc de munca ). Stupefiate ? si eu am avut aceeas reactie ..
sa va introduc 1 pic in peisaj ... Un bun prieten bun de al meu a fost parasit de sotie doar pt ca ea obtinuse un job undeva la o casa de moda nu mai conteza unde .. si acum se obisnuise sa se plimbe in lumea larga sa se invarta " intre oameni de calitate " , la acuzat ca nu e instare sa se comporte in inalta societate si daca ea nu mai poate sta cu un om care o trateaza ca pe o femeie care trebuie sa gateasca sa spele .. stiti voi trebuintele obisnuite ..
la aceasta poveste as vrea sa spun ca eu ... marturisesc ca sunt genul de barbat mai clasic ce considera ca femeia de si vrea sa izbuteasca in lupta cu discriminarea de zi cu zi de la job si de pe strada consider ca nu trebuie sa uite sa fie femeie .... mie imi place o femei supussa mie si eu ei
daca e sa ma gandesc dea lungul istoriei consider ca femeile perfecte au fost cele JAPONEZE si INDIENCE mare pacat ca lor nu li sa dat macar 1% din libertate de care au parte femeile din ziua de astazi
pacat ca nu avea sansa ca 1 barbat sa le venereze asa cum sunt venerate de soti lor multe femei
in schimb ele erau niste simple obiecte destinate buna stari functionari barbatului
acum stati si gandistiva 1 sec doar cat au castigat femeile din zioa de astazi
femeile doar au castigat or au si pirdut ?
parerea mea e :
daca femeia aceea de atunci ar fi avut libertatea femeilo de astazi ar fi fost .. tot supuse tot la fel ...
sa nu uitam totisi ca femeile au jucat niste roluri extrem de importante pe sceana evenimentelor Mondiale .... din umbra dar ... esentiale
acum va rog sa imi spuneti si mie .. cum ar trebui din punctul vostru de vedere cum ar trebui sa fie 1 barbat Bun si o femeie buna ...sincer eu cred ca am pirdut cu toti aceasta notiune
dar nu suntem in stare sa o vedem
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 14:49
chiar nu vrea sa comenteze nimeni ?
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:08
gandesti exact ca un barbat!!!!!!!!!!!!

cum adica femeia supusa barbatului si barbatul supus femeii(asta este vrajala) nu pe acest principiu se bazeaza o relatie :asa cum o femeie stie sa gateasca asa poate si un barbat sa gateasca adica simplu fapt ca stau la cratitza ma face mai femeie sau mai iubita de partener?in niciun caz de cele mai multe ori pleaca in cautare de aventuri iar apoi cand il tragi la raspundere iti raspunde franc mirosi prea mult a mancare ai uitat sa fi femeie

daca exista iubire exista si compromisuri,prieteni tai nu s-au iubit din cauza asta au si ajuns unde au ajuns, da stiu cu timpul intr-un cuplu dragostea nu mai este asa intensa dar mai stiu ca intervine respectul unuia fata de celalalt

nu uitati ca noi femeile cam putem sa facem tot ce faceti voi barbati insa invers am unele retineri-iote na ce rasista sunt!!!!!!!!!!!!!!astept acu sa dati cu bolovanul
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 15:13
ca sa fiu suncer nu am stat sa pun ft bine la punct acest subiect dar ma gandeam la el .
ce a vrut sa spun e ca ...
din ce in ce mai multe femei nu mai vor sa fac nimic
sunt ft multe femei care nu isi mai respecta barbatii
cat depre gatit ... ce nu e frumos in faptul ca vi acasa si gasesti femeia care sa chinuit sa faca ceva pt tine
si mai ai mare dreptate in faptul ca si barbati pot spala .. calca ... face mancare etac
ca sa fiu si mai exact se stie ca cei mai buni bucatari sunt barbati
cat de spre domana in cauza sa intmplat sa uite de unde a plecat
sfarsitul povesti cam asa
au trecut vreo 3 ani
ea si-a pirdut jobul si contactul cu " inalta societate " si ar fi vrut sa se intoarca la acel prost care nu fusese destul de bun pt ea
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:22
iar despre lucrurile care lucrurile care le pot face femeile si nu barbatii :)) sunt la fel de limitate ca si acelea in care pe care le pot face barbatii si nu femeile
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:24
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:24:56iar despre lucrurile care lucrurile care le pot face femeile si nu barbatii :)) sunt la fel de limitate ca si acelea in care pe care le pot face barbatii si nu femeile


vezi ce spuneam gandesti exact ca un barbat, atunci o sa merg sa fac si eu armata ,prea slavita armata care facea barbatzi din voi si ramii si tu insarcinat poarta copilul 9 luni si apoi naste-l dar natural
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 15:27
"mie imi place o femei supussa mie si eu ei"
Te-am citat putin din ce ai spus. Tu crezi ca o femeie trebuie sa-ti fie supusa? Cuvantul supus = Ascultãtor, plecat, smerit. ♦ Umilit, servil. 2. (Înv. ºi reg.) Aºezat sub...; ascuns, pitit. Asta e definitia din dex. Asa vrei tu o femeie???
O femeie trebuie respectata, trebuie sa sti sa-i acorzi atentie si sa o iubesti, iar ea va sti sa te rasplateasca si sa-ti arate ca este femeie din toate punctele de vedere.
kika
Postat pe 4 Februarie 2009 15:31
iti multumesc
ai mare dreptate in ceea ce spui ... mai bine de ata nu se putea .... la asta ma referam si eu
imi cer scuze daca se intelege alceva ...
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:35
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:35:08iti multumesc
ai mare dreptate in ceea ce spui ... mai bine de ata nu se putea .... la asta ma referam si eu
imi cer scuze daca se intelege alceva ...


da se intelege altceva :femeia supusa femeie si va fi iubita cam asta este mesajul topicului tau
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 15:37
pardon supusa barbatului
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 15:37
De la: donttouch, la data 2009-02-04 15:27:22
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:24:56iar despre lucrurile care lucrurile care le pot face femeile si nu barbatii :)) sunt la fel de limitate ca si acelea in care pe care le pot face barbatii si nu femeile


vezi ce spuneam gandesti exact ca un barbat, atunci o sa merg sa fac si eu armata ,prea slavita armata care facea barbatzi din voi si ramii si tu insarcinat poarta copilul 9 luni si apoi naste-l dar natural

cred ca nu as fi bun ... sti nu prea le am cu alptatul
cat despre armata armata e o mare prostie
in caz de ceva
mor soldati prosti care defapt nici macar nu stiu pt ce lupta dar stiu ca au fost trimisi acolo ca sa fac cea .. ce si ei nu au nimic cu ala care il vor ataca ... poate intr-o alata situatie ar putea cei mai buni prietenii
cu putin noroc poate chiar sunt cunostinte prieteni :)
mai nou si barbati raman insarcinati nu natural dar ... :
sunt de parere ca
femeile ar trebui sa nasca
daca se poate sa se lase gravide intre ele ... cu atat mai bine
din cate vad si stiu eu femeile din zioa de astazi daca ar putea sa ramana gravide fara barbati probabil i-ar cam elimina
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:42
Discutie in familie:
-Tata, de cate feluri sunt sanii? intreaba fiul.
-De 3 feluri, copile: sanii de la 20 de ani sunt ca pepenasii, rotunzi si frumusei. Sanii de la 35-40 de ani sunt ca perele, atarna putin dar inca merg. Iar sanii de la 50 de ani sunt ca cepele.
-De ce? intreaba fiul!
-Pentru ca ii vezi si te fac sa plangi.
-Mama, dar penisurile de cate feluri sunt? intreaba fiica.
Aceasta, bucuroasa,ii spune:
-Sunt de 3 feluri: penisul de la 20 de ani este mare si puternic ca stejarul, penisul de la 35-40 de ani este ca o liana, flexibila dar inca de incredere, iar penisul de la 50 de ani este ca pomul de craciun.
-De ce? intreaba fiica
-Pai este mort de la radacina, iar globurile sunt doar de decor
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:48
vezi este un subiect pe seama caruia am putea discuta mult si bine

iti dau un subiect de meditatie:cu ce ne-ati gresit asa de rau incat am fi in stare sa...............restul il gasesti in postarea ta anterioara
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 15:50
"din cate vad si stiu eu femeile din zioa de astazi daca ar putea sa ramana gravide fara barbati probabil i-ar cam elimina"
Ai mare dreptate! ...daca toti barbatii din ziua de azi ar gandii cum gandesti tu, asta le-ar fi soarta!
kika
Postat pe 4 Februarie 2009 15:51
eu consider k intr o relatie/casnicie trebuie sa conteze in primul rand RESPECTUL..de ce spun asta??sa dau un exemplu...o femeie impinita pe plan profesional inka dinainte sa isi faca acea relatie,intalneste unul mai putin implinit decat ea...si il accepta asa cum e atunci...eu cred k daca nel nu se ridica la nivelul ei pe plan profesional,macar sa se ridice pe plan sentimental,adika sa compenseze prin alte lucruri si chiar sa lupte sa fien si el un pik mai sus....mi se pare dezastruos k unule femei sunt frumoase si au o si isi iau pe cap unul pentru k il iubesc,si el dupa ce k sta k trantorul si e intretinut nici macar nu o respecta...problema este k ei inka nu s au obisnuit k o femeie sa se descurce mai bine k ei si inka au tendinta sa se poarte k si cum ar fi o sclava...stiu cazuri in care femei deosebite si au luat pe cap unul din asta,l au adus la ele acasa l au imbracat,i au gasit un job,l au scos in lume,masini chestii si knd s a vazut omu ajuns i a dat ei cu picioru...strigator la cer!!! iar femeie de care ai spus tu knd ai deschis topik ul consider k a gresit k s a despartit de el din motivele alea pentru k pana la urma,fratilor,knd s au casatorit s au acceptat cum erau in momentul ala,nu mi se pare coreect k daca vai eu castig la lotto si ajung mare doamna sa ma despart de omu ala pentru asta...apoi eu pun aproape pe locu 2 IUBIREA intr o relatie,adika stiu k asta conteaza cel mai mult si trebuie sa exista iubire,dar knd o persoana isi face o relatie nu iubeste din prima zi...asta vine in timp,si se duce la fel...exemplu persoane care nu se mai iubesc dar raman impreuna pentru copii,obligatii,bani,gura lumii si etc...sau casnicii in care partenerii devin prieteni in timp,dar raman unul langa altul din obisnuinta...consider k daca exista aceste 2 lucruri intr o relatie,care sunt cele mai importante,apoi comunicarea si etc,e totul bine..despartirile astea din cauza k ea a ajuns nu stiu ce mi se par aiurea...pana la urma frumusetea aia nu o sa dureze prea mult,si knd s o trezi la 40 de ani cu riduri si fara cariera de fotomodel si SINGURA pe deasupra..nu o sa i fie prea bine... (parerea mea umila...)
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Februarie 2009 15:55
Un bãrbat se hotãrãºte sã facã operaþie de schimbare a sexului. Dupã operaþie, medicul îl întreabã cum s-a simþit.
- Groaznic, vine rãspunsul.
- Te-a durut cînd þi-am umflat sînii?
- Nu.
- Cînd þi-am tãiat penisul?
- Nu.
- Cînd am fãcut loc pentru vagin?
- Nu.
- Dar cînd?
- Cînd mi-aþi scos jumãtate din creier.
portitza_Maria
Postat pe 4 Februarie 2009 15:57
De la: donttouch, la data 2009-02-04 15:50:32vezi este un subiect pe seama caruia am putea discuta mult si bine

iti dau un subiect de meditatie:cu ce ne-ati gresit asa de rau incat am fi in stare sa...............restul il gasesti in postarea ta anterioara

Parerea mea e ca si femeile si barbatii sunt la fel de vinovati nu stiu care au inceput si care sunt defapt faptuitori acetei discordii
cert e ca abele sexe sunt de vina .....
nu barbati mai mult si femeile mai putin pt ca si femeile gresesc la fel de mult ca barbatii :)
problema e ca se sare calul
influenta ... si asa mai departe
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 15:58
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:58:59
De la: donttouch, la data 2009-02-04 15:50:32vezi este un subiect pe seama caruia am putea discuta mult si bine

iti dau un subiect de meditatie:cu ce ne-ati gresit asa de rau incat am fi in stare sa...............restul il gasesti in postarea ta anterioara

Parerea mea e ca si femeile si barbatii sunt la fel de vinovati nu stiu care au inceput si care sunt defapt faptuitori acetei discordii
cert e ca abele sexe sunt de vina .....
nu barbati mai mult si femeile mai putin pt ca si femeile gresesc la fel de mult ca barbatii :)
problema e ca se sare calul
influenta ... si asa mai departe


nu contest ceea ce spui tu, punctul meu de vedere de fapt si modul meu de viata se bazeaza pe incredere si mai ales pe comunicare cu cel de langa mine asa reusim sa trecem peste toate
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 16:02
acum va rog sa imi spuneti si mie .. cum ar trebui din punctul vostru de vedere cum ar trebui sa fie 1 barbat Bun si o femeie buna ...sincer eu cred ca am pirdut cu toti aceasta notiune
dar nu suntem in stare sa o vedem


un barbat .............toate ne dorim ca,cel de langa noi sa ne completeze........un tip romantic.,iubaret.....respectuos.......adorabil...........un catelus de plus......sa zica doar ham......si eu hat
portitza_Maria
Postat pe 4 Februarie 2009 16:02
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:58:59
De la: donttouch, la data 2009-02-04 15:50:32vezi este un subiect pe seama caruia am putea discuta mult si bine

iti dau un subiect de meditatie:cu ce ne-ati gresit asa de rau incat am fi in stare sa...............restul il gasesti in postarea ta anterioara

Parerea mea e ca si femeile si barbatii sunt la fel de vinovati nu stiu care au inceput si care sunt defapt faptuitori acetei discordii
cert e ca abele sexe sunt de vina .....
nu barbati mai mult si femeile mai putin pt ca si femeile gresesc la fel de mult ca barbatii :)
problema e ca se sare calul
influenta ... si asa mai departe




ce parere ai de barb....care au o casnicie minunata......o familie adorabila.......si are amanta?
ce parere ai de barb care nu stiu sa discute decat cu violenta verbala sau fizica.....sau amandoua
ce parere ai despre relatiile in care comunicarea e zero....................

nimeni nu e perfect......dar iti spun barbatul face doar ce a vazut in familia lui..la parintii lui......
aceeasi metoda o aplica si el.....
portitza_Maria
Postat pe 4 Februarie 2009 16:05
De la: portitza_, la data 2009-02-04 15:57:49Un bãrbat se hotãrãºte sã facã operaþie de schimbare a sexului. Dupã operaþie, medicul îl întreabã cum s-a simþit.
- Groaznic, vine rãspunsul.
- Te-a durut cînd þi-am umflat sînii?
- Nu.
- Cînd þi-am tãiat penisul?
- Nu.
- Cînd am fãcut loc pentru vagin?
- Nu.
- Dar cînd?
- Cînd mi-aþi scos jumãtate din creier.


nu sunt mai putin istete femeile
chiar pot sa spun ca au o capacitate intelectoala mai mare decat barbatii si asta e demontrata
cred ca bancul se refera la alceva :))
sa tipul era misogin
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:17
De la: portitza_, la data 2009-02-04 16:05:25
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 15:58:59
De la: donttouch, la data 2009-02-04 15:50:32vezi este un subiect pe seama caruia am putea discuta mult si bine

iti dau un subiect de meditatie:cu ce ne-ati gresit asa de rau incat am fi in stare sa...............restul il gasesti in postarea ta anterioara

Parerea mea e ca si femeile si barbatii sunt la fel de vinovati nu stiu care au inceput si care sunt defapt faptuitori acetei discordii
cert e ca abele sexe sunt de vina .....
nu barbati mai mult si femeile mai putin pt ca si femeile gresesc la fel de mult ca barbatii :)
problema e ca se sare calul
influenta ... si asa mai departe




ce parere ai de barb....care au o casnicie minunata......o familie adorabila.......si are amanta?
ce parere ai de barb care nu stiu sa discute decat cu violenta verbala sau fizica.....sau amandoua
ce parere ai despre relatiile in care comunicarea e zero....................

nimeni nu e perfect......dar iti spun barbatul face doar ce a vazut in familia lui..la parintii lui......
aceeasi metoda o aplica si el.....


nu prea sunt de acord cu ceea ce spui u
de cele mai multe ori totul se intampla cu 1 motiv
acelasi cu cel pt care insala femeia care are o familie fericita lalala si 1 barbat care care ii canta in struna si tot nu sunt multumite ?
la fel si barbati de si nu e corect din pacate nu exista paduri fara uscaturi si toti suntem supusi greselii
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:22
De la: ciquy, la data 2009-02-04 15:55:19eu consider k intr o relatie/casnicie trebuie sa conteze in primul rand RESPECTUL..de ce spun asta??sa dau un exemplu...o femeie impinita pe plan profesional inka dinainte sa isi faca acea relatie,intalneste unul mai putin implinit decat ea...si il accepta asa cum e atunci...eu cred k daca nel nu se ridica la nivelul ei pe plan profesional,macar sa se ridice pe plan sentimental,adika sa compenseze prin alte lucruri si chiar sa lupte sa fien si el un pik mai sus....mi se pare dezastruos k unule femei sunt frumoase si au o si isi iau pe cap unul pentru k il iubesc,si el dupa ce k sta k trantorul si e intretinut nici macar nu o respecta...problema este k ei inka nu s au obisnuit k o femeie sa se descurce mai bine k ei si inka au tendinta sa se poarte k si cum ar fi o sclava...stiu cazuri in care femei deosebite si au luat pe cap unul din asta,l au adus la ele acasa l au imbracat,i au gasit un job,l au scos in lume,masini chestii si knd s a vazut omu ajuns i a dat ei cu picioru...strigator la cer!!! iar femeie de care ai spus tu knd ai deschis topik ul consider k a gresit k s a despartit de el din motivele alea pentru k pana la urma,fratilor,knd s au casatorit s au acceptat cum erau in momentul ala,nu mi se pare coreect k daca vai eu castig la lotto si ajung mare doamna sa ma despart de omu ala pentru asta...apoi eu pun aproape pe locu 2 IUBIREA intr o relatie,adika stiu k asta conteaza cel mai mult si trebuie sa exista iubire,dar knd o persoana isi face o relatie nu iubeste din prima zi...asta vine in timp,si se duce la fel...exemplu persoane care nu se mai iubesc dar raman impreuna pentru copii,obligatii,bani,gura lumii si etc...sau casnicii in care partenerii devin prieteni in timp,dar raman unul langa altul din obisnuinta...consider k daca exista aceste 2 lucruri intr o relatie,care sunt cele mai importante,apoi comunicarea si etc,e totul bine..despartirile astea din cauza k ea a ajuns nu stiu ce mi se par aiurea...pana la urma frumusetea aia nu o sa dureze prea mult,si knd s o trezi la 40 de ani cu riduri si fara cariera de fotomodel si SINGURA pe deasupra..nu o sa i fie prea bine... (parerea mea umila...)


imi place ceea ce ai avut u de spus si sa sti ca asa e ... cred ca sta in natura nuastra a omului
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:23
De la: portitza_, la data 2009-02-04 16:02:56acum va rog sa imi spuneti si mie .. cum ar trebui din punctul vostru de vedere cum ar trebui sa fie 1 barbat Bun si o femeie buna ...sincer eu cred ca am pirdut cu toti aceasta notiune
dar nu suntem in stare sa o vedem


un barbat .............toate ne dorim ca,cel de langa noi sa ne completeze........un tip romantic.,iubaret.....respectuos.......adorabil...........un catelus de plus......sa zica doar ham......si eu hat

si asta cred ca e discutabila
cert e ca nu prea stim ceea ce ne dorim .... cred ca e instictul de a ne fi bine din .. versiunea noastra de bine daca intelegi
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:26
De la: kika, la data 2009-02-04 15:31:49"mie imi place o femei supussa mie si eu ei"
Te-am citat putin din ce ai spus. Tu crezi ca o femeie trebuie sa-ti fie supusa? Cuvantul supus = Ascultãtor, plecat, smerit. ♦ Umilit, servil. 2. (Înv. ºi reg.) Aºezat sub...; ascuns, pitit. Asta e definitia din dex. Asa vrei tu o femeie???
O femeie trebuie respectata, trebuie sa sti sa-i acorzi atentie si sa o iubesti, iar ea va sti sa te rasplateasca si sa-ti arate ca este femeie din toate punctele de vedere.

caci dulce adevar graiesti
andrei_dracu
Postat pe 4 Februarie 2009 16:26
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 16:23:33
De la: ciquy, la data 2009-02-04 15:55:19eu consider k intr o relatie/casnicie trebuie sa conteze in primul rand RESPECTUL..de ce spun asta??sa dau un exemplu...o femeie impinita pe plan profesional inka dinainte sa isi faca acea relatie,intalneste unul mai putin implinit decat ea...si il accepta asa cum e atunci...eu cred k daca nel nu se ridica la nivelul ei pe plan profesional,macar sa se ridice pe plan sentimental,adika sa compenseze prin alte lucruri si chiar sa lupte sa fien si el un pik mai sus....mi se pare dezastruos k unule femei sunt frumoase si au o si isi iau pe cap unul pentru k il iubesc,si el dupa ce k sta k trantorul si e intretinut nici macar nu o respecta...problema este k ei inka nu s au obisnuit k o femeie sa se descurce mai bine k ei si inka au tendinta sa se poarte k si cum ar fi o sclava...stiu cazuri in care femei deosebite si au luat pe cap unul din asta,l au adus la ele acasa l au imbracat,i au gasit un job,l au scos in lume,masini chestii si knd s a vazut omu ajuns i a dat ei cu picioru...strigator la cer!!! iar femeie de care ai spus tu knd ai deschis topik ul consider k a gresit k s a despartit de el din motivele alea pentru k pana la urma,fratilor,knd s au casatorit s au acceptat cum erau in momentul ala,nu mi se pare coreect k daca vai eu castig la lotto si ajung mare doamna sa ma despart de omu ala pentru asta...apoi eu pun aproape pe locu 2 IUBIREA intr o relatie,adika stiu k asta conteaza cel mai mult si trebuie sa exista iubire,dar knd o persoana isi face o relatie nu iubeste din prima zi...asta vine in timp,si se duce la fel...exemplu persoane care nu se mai iubesc dar raman impreuna pentru copii,obligatii,bani,gura lumii si etc...sau casnicii in care partenerii devin prieteni in timp,dar raman unul langa altul din obisnuinta...consider k daca exista aceste 2 lucruri intr o relatie,care sunt cele mai importante,apoi comunicarea si etc,e totul bine..despartirile astea din cauza k ea a ajuns nu stiu ce mi se par aiurea...pana la urma frumusetea aia nu o sa dureze prea mult,si knd s o trezi la 40 de ani cu riduri si fara cariera de fotomodel si SINGURA pe deasupra..nu o sa i fie prea bine... (parerea mea umila...)


imi place ceea ce ai avut u de spus si sa sti ca asa e ... cred ca sta in natura nuastra a omului


pai asa e...daca o femeie isi ia un barbat cu multi bani e materialista si c***a...daca un barbat isi ia una cu bani e smecher....si apoi uia de unde a plecat...cat despre relatii si baieti care sa iubeasca si sa respecte si etc,s au cam rarit...sau chiar au disparut de pe planeta..
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Februarie 2009 16:36
De la: andrei_dracu, la data 2009-02-04 16:23:33
De la: ciquy, la data 2009-02-04 15:55:19eu consider k intr o relatie/casnicie trebuie sa conteze in primul rand RESPECTUL..de ce spun asta??sa dau un exemplu...o femeie impinita pe plan profesional inka dinainte sa isi faca acea relatie,intalneste unul mai putin implinit decat ea...si il accepta asa cum e atunci...eu cred k daca nel nu se ridica la nivelul ei pe plan profesional,macar sa se ridice pe plan sentimental,adika sa compenseze prin alte lucruri si chiar sa lupte sa fien si el un pik mai sus....mi se pare dezastruos k unule femei sunt frumoase si au o si isi iau pe cap unul pentru k il iubesc,si el dupa ce k sta k trantorul si e intretinut nici macar nu o respecta...problema este k ei inka nu s au obisnuit k o femeie sa se descurce mai bine k ei si inka au tendinta sa se poarte k si cum ar fi o sclava...stiu cazuri in care femei deosebite si au luat pe cap unul din asta,l au adus la ele acasa l au imbracat,i au gasit un job,l au scos in lume,masini chestii si knd s a vazut omu ajuns i a dat ei cu picioru...strigator la cer!!! iar femeie de care ai spus tu knd ai deschis topik ul consider k a gresit k s a despartit de el din motivele alea pentru k pana la urma,fratilor,knd s au casatorit s au acceptat cum erau in momentul ala,nu mi se pare coreect k daca vai eu castig la lotto si ajung mare doamna sa ma despart de omu ala pentru asta...apoi eu pun aproape pe locu 2 IUBIREA intr o relatie,adika stiu k asta conteaza cel mai mult si trebuie sa exista iubire,dar knd o persoana isi face o relatie nu iubeste din prima zi...asta vine in timp,si se duce la fel...exemplu persoane care nu se mai iubesc dar raman impreuna pentru copii,obligatii,bani,gura lumii si etc...sau casnicii in care partenerii devin prieteni in timp,dar raman unul langa altul din obisnuinta...consider k daca exista aceste 2 lucruri intr o relatie,care sunt cele mai importante,apoi comunicarea si etc,e totul bine..despartirile astea din cauza k ea a ajuns nu stiu ce mi se par aiurea...pana la urma frumusetea aia nu o sa dureze prea mult,si knd s o trezi la 40 de ani cu riduri si fara cariera de fotomodel si SINGURA pe deasupra..nu o sa i fie prea bine... (parerea mea umila...)


imi place ceea ce ai avut u de spus si sa sti ca asa e ... cred ca sta in natura nuastra a omului



mda...sunt de acord cu tine knd zici k e vina ambelor sexe...adika de ce sa invinuim doar unul??
SweetHappyButterfly
Postat pe 4 Februarie 2009 17:40
Lasa-neeeeeeeee,lasa-neeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!
lovelyjuLLya
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:47
as vrea sa-ti spun ca o femeie la 40 de ani...arata mai bine ca niciodata...intr-o casanicie din iubire ajungi la obisnuinta...nimeni ,,nici barabatul nici femeia nu trebuie sa fie supusi unul celuilalt..daca este bun simt....atunci totul e ok....
kudika008114
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:51
cred ca nu ai gandit prea mult pana sa faci asemenea topic...
coffeeta
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-si doreste un barbat 136 De la: roscatika23 10 Aprilie 2009 23:21
intimitate 23 De la: Nicool 19 Februarie 2010 21:58
Ajutati-ma!!!Va rog... 23 De la: kudika098645 24 Martie 2010 23:14
sunt virgina...don't worry nu se ia :)) 284 De la: tigruverde 10 Mai 2014 15:07
este complexat de ceva?(mi-as dori sa-mi rasp m mult baietii) 5 De la: alexandra_n 22 Mai 2009 12:33