Setari Cookie-uri

cate intrebari pt toate femeile de toate varstele

Oamenii sunt foarte superficiali si uita sa ramana ei, asa cum s-au cunoscut, nu ati observat ca toate inceputurile de relatii sunt frumoase( ma refer la relatii amoroase) ???De ce oamenii nu raman la fel pana cand se termina relatia ...ca e ea de 1 luna, de 1 an, de 10 sau de 100 ...nu cumva vorbim despre o falsitate...ne prefacem ca suntem noi dar de fapt nu este asa ...''noi'' il folosesc la general nu ma refer la nimeni in mod special si nici nu vorbesc in numele cuiva ...asta ca sa inlatur orice dubiu ....?!

Oamenii aia care sunt transantzi de la bun inceput si iti spun adevarul in fatza sunt blamati si respinsi pe cand ''pisicoasele si pisicosii sunt adoptatzi treishpe'paishpe'' si se asteapta de la ei sa nu dezamageasca si sa nu sfasaie inimi ...dar nu este deloc asa ...
Intr-o relatie trebuie sa te porti la fel de frumos /sau urat(glumesc) cu persoana de langa tine ca in prima zi ..nu sa crezi ca-ti apartine si sa o subjugi, aici se greseste ....nu mai este flacara, se pierde misterul, intervine rutina, sentimentul de apartenenta pe cat este de frumos pe atat este de pacatos.. ... chiar daca sunteti doi, aveti copii, nu va lasati ''descoperitzi '' in totalitate ...respectati-va si iubitzi-va indiferent de cum ''va poarta '' viata , indiferent de situatia materiala, clima, loc..etc ....

__LL__
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:19
pretene iati o pusca .... si iti dau eu gloante.... la atitudinea asta toate fetele vor vrea un preten ca si tine ... dar sa ramaneti la stagiu de preteni nimika mai mult ... sa ai o fata iti trebe si o coloana putere de decizie nu .... o papusa care sa faca si sa asculte ce are de facut .... o viatza faina sa ai ....
kudika033701
Postat pe 4 Iunie 2009 16:27
Eu am ramas blocata la faza ca indiencele sunt femei perfecte. De ce, pentru ca trebuie sa se omoare si el cand moare mosulica?
Kathara
Postat pe 4 Iunie 2009 16:34
Pentru a pastra, mentine o casnicie este o arta: arta bunui simt, a iubirii, a respectului si a intelegerii.Dar in ziua de azi...parca totul se duce de rapa. Vinovati sunt si de o parte si de alta.
Zory
Postat pe 4 Iunie 2009 17:48
Interesant topic !!!
Citeam nu de mult undeva cum trebuie ca sa fie femeia perfecta in viziunea barbatilor...
- pt tinerii de 18 - 20 de ani..in general...o femeie "buna" reprezinta tipul de femeie care arata si stie sa danseze bine...

-din punctul de vedere al celor de 25-30 de ani,o femeie "buna" e o femeie de succes,de vreme acasa,cu o situatie financiara buna.O femeie cu care sa ai tot timpul ceva de discutat si niciodata sa nu te plictisesti cand esti in preajma ei.

-iar pentru cei de peste 40 de ani,o femeie perfecta ar fi o mama buna,o sotie educata si bun simt,cu care sa nu iti fie rusine sa iesi la un restaurant.

Bun,acum lasand gluma la o parte,voi raspunde din punctul meu de vedere cum ar trebui sa fie barbatul ideal:
- sa fie tandru, calm, sincer, serios,deschis comunicarii
- adaptabil la diferitele situatii aparute de-a lungul relatiei,
- sa aiba simtul raspunderii,
- sa stie sa se faca placut in orice imprejurare.
Ori de ce sa nu recunoastem,sunt barbati care indeplinesc aceste conditii
Unde exista respect,dragoste si empatie toate cele subliniate mai sus,vin de la sine !

La faza "femeia sa fie supusa barbatului" - pica din start ,suntem in secolul XXI,demult se discuta despre egalitatea intre sexe,in orice domeniu,deci cred ca nu mai este nevoie de argumente....

Iar vis-a-vis de problema prietenului tau,cred ca adevarul este undeva la mijloc...
Tu ai ascultat doar parerea prietenului tau,dar ai ascultat-o si pe ea,ca sa vezi exact ce o nemultumeste si pe ea vis-a-vis de comportamentul lui ????
Poate e genul de om cicalitor,gelos,care la fel ca tine considera ca femeia trebuie sa fie supusa,sa-si puna un sac in cap,sa nu ia nici o decizie...etc
Nici nu o sa poti fi impartial,datorita faptului ca el iti este prieten...
Sper ca am abordat tema supusa de tine in mare,fara sa uit ceva,si fara resentimente la adresa sexului opus
Floare_de_castan
Postat pe 4 Iunie 2009 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu reusesc sa am un orgasm 68 De la: kudika029282 26 Mai 2009 17:59
masturbarea intr-o relatie!? 548 De la: 23 Mai 2016 09:24
toate femeile isi doresc orgasm dar cate au? 42 De la: oana0309 15 Septembrie 2011 02:10
La ce va ganditi cand vedeti o femeie cu unghii foarte mari la maini...? 15 De la: Flowers 18 Februarie 2012 18:55
exista si iubire, sau doar sex??? 5 De la: felixcat 23 Mai 2010 18:35