Setari Cookie-uri

Lentile de contact...cum le cumparam?

Am incercat lentile de contact cosmetice, fara dioptrii, cumparate dintr-un magazin de specialitate, cu acte in regula si foarte pretentios. Dar...nu vedeam nimic cu ele! Nu m-am simtit in stare sa ies din casa purtandu-le...In afara de efectul cosmetic...praf! Cum se aleg lentilele,ce sa urmaresc si ce recomandati? Multumesc anticipat
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 11:13
Eu am folosit lentile de contact de la Bausch&Lomb si sunt foarte multumita dar...nu lentile cosmetice ci lentile cu dioptrii (multe). Cred ca sunt de calitate si cele cosmetice...dar de ce vrei lentile de contact ? sa-ti schimbi culoarea irisului ? Mie mi se pare complicata folosirea lentilelor de contact...trebuie sa ai mare grija la igiena...sa le schimbi solutia mereu, sa le "speli", sa fi foarte curata pe maini, daca ai unghii lungi e greu pentru ca risti sa te zgarii sau sa zgarii lentila, etc...mie nu-mi place sa le port desi am reala nevoie de ajutorul lor....poate te ajuta cu ceva informatiile de pe site-ul de mai jos.
http://www.bausch.ro
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 21:22
Iti foarte multumesc
mrskattousa
Postat pe 2 Martie 2009 22:11
Mi-am luat si eu lentile de contact si am ajuns la concluzia ca sunt foarte bune pentru purtat ocazional. In mod normal, dat fiind faptul ca lucrez mult la calculator, ca stau intr-un mediu cu fum de tigara, mai mult de max 5 ore nu le pot suporta, ma ustura ochii.
Iradiatu_
Postat pe 2 Martie 2009 22:14
Eu am de la Jonhson&jonhson tot cu dioptrii. Oricum, inainte de achizitionare, idiferent de faptul ca sunt corectoare sau doar cosmetice s-ar impune un control oftalmologic.
Iradiatu_
Postat pe 2 Martie 2009 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haideti la plimbare in Herastrau, si primim brose cadou 2 De la: ivory_za 30 Iunie 2011 14:59
vand jucarii 1 De la: almand19 7 Iunie 2011 16:42
1 of a kind hippie gifts 1 De la: gratefulhippe 23 Octombrie 2009 10:46
vand rochie de mireasa noua 1 De la: alynaty 24 Februarie 2011 08:44
Ce-mi puteti spune despre prdusele top-shop??? 2 De la: Roco 12 Ianuarie 2009 16:52