Setari Cookie-uri

un iubit inteligent si MITOCAN sau unul redus si usor de MANIPULAT?:D

astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?
shea
Postat pe 5 Februarie 2009 18:08
la ce lene am in freza prefer unul usor de manipulat.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 18:15
Il prefer pe ala inteligent, mitocan, care critina pt ca ma stimuleaza si imi place sa am cu cine sa ma contrez :))

Postat pe 5 Februarie 2009 18:18
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?


De ce,trebuie cumva sa alegi ?
liza24_84
Postat pe 5 Februarie 2009 18:20
De la: liza24_84, la data 2009-02-05 18:20:40
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?


De ce,trebuie cumva sa alegi ?

Bine spus, Liza!
Dor_a
Postat pe 5 Februarie 2009 21:24
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?

Daca esti capabila il ei pe ala inteligent si incepi sa-l manipulezi cum vrei...cate un pic
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Februarie 2009 21:27
Prefer un tip inteligent si cu bun simt, cu care sa pot comunica

Aidca, nici una din variantele tale
kitty_krieger
Postat pe 5 Februarie 2009 22:51
nici unul.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 22:54

unul inteligent si atent!!
daca nu,ma lipsesc!
ella_c
Postat pe 5 Februarie 2009 22:57
nu mi-am postat deloc bine subiectul...imi cer scuze administratorului.
nu trebuie sa aleg , ci doar sa decid .din experienta mea , care nu e prea mare , am intalnit doar aceste doua tipuri din pacate.
shea
Postat pe 6 Februarie 2009 00:26
mai bine singura decat cu specimene d astea....pe cel inteligent ar trebui sa l invat cum sa nu mai fie mitocan,iar cei care se manipuleaza nu mi plac,pentru k un barbat tre sa fie barbat nu sa l invarta o femeie...
SweetHappyButterfly
Postat pe 6 Februarie 2009 00:29
io zic sa mai astepti pt k o sa apara cu sigurzantza ceva mai bun, vb mamei mele ce e al tau e pus deoparte...iar dak e musai sa alegi, incearca din 2 sa il alegi pe cel mai bun, cel care crezi k tine la tine indiferent de caracterul lui... oricum la anii tai ai toata viatza inainte, stai linistita o sa apara si printul tau ;)
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 00:36
De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra?
Aladiah
Postat pe 6 Februarie 2009 00:43
multumesc
shea
Postat pe 6 Februarie 2009 00:43
De la: lecabel, la data 2009-02-06 00:43:27De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra?



cu sigurzantza nu... dar din lipsa de experientza te impotmolesti in ganduri si intrebari de genu asta
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 00:46
De la: ella_c, la data 2009-02-05 22:57:15
unul inteligent si atent!!
daca nu,ma lipsesc!

Subscriu

Postat pe 6 Februarie 2009 01:13
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?


Eu as alege inteligentul mitocan si criticul ....pe perfectionist l-as cam lasa deoparte deoarece pe astia chiar nu ii poti schimba.

Un tip inteligent si mitocan isi poate reveni din mitocanie daca considera ca persoana de langa el merita sa se poarte civilizat cu ea , mitocania nu este o boala ci o fitza.

Criticul este bun pentru ca te tine mereu in priza.

Tipul usor de manevrat ...hmmmm , poate o saptamana , doua ...daca nu esti obisnuita deja sa-i manevrezi pe toti atunci s-ar putea sa-ti placa senzatia ca daca-l pui pe x sa faca sluj el chiar face ....doar ca la un moment dat devine plictisitor si incepi sa te uiti dupa intelingenti mitocani
iris_4_ever
Postat pe 6 Februarie 2009 02:14
Am eu unul din prima categorie....si caut sa-l schimb...e bun doar sa imi aminteasca k nu eu sunt centrul Universului...(cred k i-ar placea sa fie el...) Poate gasesti varianta de mijloc...exista si i-am dat papucii asta-vara...ce draq' era in capul meu ..nu imi amintesc...
shadow4a_peach
Postat pe 6 Februarie 2009 02:20
Exista varianta: foarte inteligent, cu bun simt si cu o placere clara de a fi de folos, de a ajuta.Acest tipar eu l-am intalnit si poate fi genul de om care face din fericirea TA, adik persoana nr.1 in existenta lui, un scop. Va vrea sa fii fericita in fiecare secunda pe care o petreci cu el, cel putin.S-ar putea ca atunci cand il cunosti sa ti se para retras, sau din contra anormal de optimist si jovial. Probabil te va face sa ii cauti nod in papura...Dar ...aparentele pot fi teribil de inselatoare...Si daca te place il va face pe draq' in patru, te va astepta sa te hotarasti sau itit va deveni cel mai bun prieten doar pt a ajunge cumva la inima ta, sa il iubesti sincer si profund, pt ca acest tipar este idealist in dragoste si nu face compromisuri ...Iti urez k macar o data in viata sa ai alaturi de tine un astfel de om...si vei stii cu adevarat c inseamna sa te stii iubita! Siatunci ai grija sa nu il confunzi cu "tipul usor de manevrat"....nu are nici o treaba...

shadow4a_peach
Postat pe 6 Februarie 2009 02:35
De la: roxana404, la data 2009-02-06 02:35:16Exista varianta: foarte inteligent, cu bun simt si cu o placere clara de a fi de folos, de a ajuta.Acest tipar eu l-am intalnit si poate fi genul de om care face din fericirea TA, adik persoana nr.1 in existenta lui, un scop. Va vrea sa fii fericita in fiecare secunda pe care o petreci cu el, cel putin.S-ar putea ca atunci cand il cunosti sa ti se para retras, sau din contra anormal de optimist si jovial. Probabil te va face sa ii cauti nod in papura...Dar ...aparentele pot fi teribil de inselatoare...Si daca te place il va face pe draq' in patru, te va astepta sa te hotarasti sau itit va deveni cel mai bun prieten doar pt a ajunge cumva la inima ta, sa il iubesti sincer si profund, pt ca acest tipar este idealist in dragoste si nu face compromisuri ...Iti urez k macar o data in viata sa ai alaturi de tine un astfel de om...si vei stii cu adevarat c inseamna sa te stii iubita! Siatunci ai grija sa nu il confunzi cu "tipul usor de manevrat"....nu are nici o treaba...



Corect si dupa parea mea nu conteaza ce le place altora, ci ceea ce iti place tie si mai ales ce te face respectivul sa simti cand e langa tine si cand nu e, gandeste-te la asta si raspunsul va veni singur
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 02:42
De la: ciquy, la data 2009-02-06 00:29:35mai bine singura decat cu specimene d astea....pe cel inteligent ar trebui sa l invat cum sa nu mai fie mitocan,iar cei care se manipuleaza nu mi plac,pentru k un barbat tre sa fie barbat nu sa l invarta o femeie...



daca ii invarte femeia nu-i bine ...ca-si bate joc sau ii inseala etc.
si daca nu ii invarte, apaii ins ca nu are personalitate :D
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 13:37
De la: lecabel, la data 2009-02-06 00:43:27De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra?

Daca ar fi asa, prefer sa fiu gay
kitty_krieger
Postat pe 6 Februarie 2009 20:57
De la: iry24, la data 2009-02-06 20:57:15
De la: lecabel, la data 2009-02-06 00:43:27De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra?

Daca ar fi asa, prefer sa fiu gay


poti sa incerci oricand
Aladiah
Postat pe 6 Februarie 2009 21:49
De la: lecabel, la data 2009-02-06 21:49:45
De la: iry24, la data 2009-02-06 20:57:15
De la: lecabel, la data 2009-02-06 00:43:27De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra?

Daca ar fi asa, prefer sa fiu gay


poti sa incerci oricand

esti gay?
kitty_krieger
Postat pe 7 Februarie 2009 22:21
Asaa...deci...cum a ramas pana la urma,shea...? Te-ai decis ...? Sau nu..???
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 22:29
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 22:29:20Asaa...deci...cum a ramas pana la urma,shea...? Te-ai decis ...? Sau nu..???


Pai voi continua sa fac ce am facut si pana acum.Sa incerc sa il schimb.Sa ii raspund la fiecare vorba sau gest care ma deranjeaza.Daca ma iubeste va lasa la o parte orgoliul si proastele obiceiuri , nu?:) Daca nu se schimba si nu intelege ce ma deranjeaza...sigur nu o sa ne mai intelegem deloc si va trebui din pacate sa-si gaseasca pe altcineva care sa-l suporte.Si macar de as fi singura care a observat comportamentul lui " special".Asa e el : cand dulce cand precum sarea pe rana.
shea
Postat pe 8 Februarie 2009 14:33
De la: shea, la data 2009-02-08 14:33:34
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 22:29:20Asaa...deci...cum a ramas pana la urma,shea...? Te-ai decis ...? Sau nu..???


Pai voi continua sa fac ce am facut si pana acum.Sa incerc sa il schimb.Sa ii raspund la fiecare vorba sau gest care ma deranjeaza.Daca ma iubeste va lasa la o parte orgoliul si proastele obiceiuri , nu?:) Daca nu se schimba si nu intelege ce ma deranjeaza...sigur nu o sa ne mai intelegem deloc si va trebui din pacate sa-si gaseasca pe altcineva care sa-l suporte.Si macar de as fi singura care a observat comportamentul lui " special".Asa e el : cand dulce cand precum sarea pe rana.


Macar mai condimenteaza relatia, nu...?
liza24_84
Postat pe 8 Februarie 2009 18:42
De la: roxana404, la data 2009-02-06 02:35:16Exista varianta: foarte inteligent, cu bun simt si cu o placere clara de a fi de folos, de a ajuta.Acest tipar eu l-am intalnit si poate fi genul de om care face din fericirea TA, adik persoana nr.1 in existenta lui, un scop. Va vrea sa fii fericita in fiecare secunda pe care o petreci cu el, cel putin.S-ar putea ca atunci cand il cunosti sa ti se para retras, sau din contra anormal de optimist si jovial. Probabil te va face sa ii cauti nod in papura...Dar ...aparentele pot fi teribil de inselatoare...Si daca te place il va face pe draq' in patru, te va astepta sa te hotarasti sau itit va deveni cel mai bun prieten doar pt a ajunge cumva la inima ta, sa il iubesti sincer si profund, pt ca acest tipar este idealist in dragoste si nu face compromisuri ...Iti urez k macar o data in viata sa ai alaturi de tine un astfel de om...si vei stii cu adevarat c inseamna sa te stii iubita! Siatunci ai grija sa nu il confunzi cu "tipul usor de manevrat"....nu are nici o treaba...


super comentariul asta,felicitari...tokmai pentru faptul ca nu sunt prea multi care intra in categoria asta despre care vorbesti tu,multe fete pot judeca gresit astfel de baieti...fara a incerca sa epatez marturisesc faptul ca ma regasesc perfect in descrierea facuta de tine...si da.si eu la randul meu am fost cateodata judecat gresit.si este destul de frustrant,dar asta e.dak nu era diversitate si eram toti la fel era pliktisitor...
razz
Postat pe 17 Februarie 2009 21:59
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?

Pentru mine mitocan cu inteligent nu prea "rimeaza".....Se spune ca in spatele fiecarui barbat puternic e o femeia la fel de puternica (daca nu mai puternica) care stie sa-l "manipuleze"....adica sa-i intoarca "capul" in directia a ceea ce vrea ea ca el sa priveasca....(cica...barbatul e capul dar...femeia e gatul..)
Totul tine de femeie....a fi "usor de manevrat" nu presupune neaparat ca tipul e prost ci, ca o iubeste sau/si ca femeia e suficient de desteapta...
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 09:46
eu personal l-as alege p cel inteligent si mitocan...te tine pe jar mereu :D.....de cel usor de manipulat te plictisesti sa tot faca ce vrei tu....:)....... :))) k tot e in tema uite statusul meu la mess: caut baiat nesimtit, badaran, indiferent, obraznic, materialist, care considera ca totul in viata se poate cumpara, dar in acelasi timp stilat, elegant, romantic, inteligent, atragator ...(pentru detalii, Chuck Bass, Gossip girl :X :)))) joke
dyana91a
Postat pe 25 Februarie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lazarus 30 De la: pacifista 2 Septembrie 2009 16:59
deci pana la urma tot barbatii sunt de vina daca femeile ii lasa pt altii 3 De la: andreea1976 8 Decembrie 2009 19:24
please..help me 4 De la: kudika080450 3 Decembrie 2009 14:04
Mircea Radu e profesor 1 De la: lolo2012 29 August 2013 19:45
Sexy braileanca 90 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:06