Setari Cookie-uri

un iubit inteligent si MITOCAN sau unul redus si usor de MANIPULAT?:D

nici unu! cu unu usor de manipulat am stat 3 ani si devenise groaznic de plictisitor, iar unul mitocan doar sa te stimuleze e bun. pt pregatirea in viata, dar ca sa ai o relatie pe bune cu el nu cred ca se merita. pana ajungi sa-l schimbi pana e cum vrei tu, mai bine lasa. doar avem de unde alege nu fetelor?
ionyy88
Postat pe 25 Februarie 2009 16:40
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?

Nu suport mitocania si aroganta la un barbat...nu prin asta isi dovedeste barbatia....insa parca nici o plastelina nu mi-ar placea....mai bine singura o perioada pana se prefigureaza ceva nou la orizont ;)
black_cherry
Postat pe 25 Februarie 2009 17:33
Nu stiam ca exista doar aceste 2 categorii de barbati Tu in care te-ai incadra, intr-o tipologie feminina?
steliana79
Postat pe 25 Februarie 2009 17:49
Ma....................eu as alege sa fie inteligent,dar nu sa ma depaseasca cu unul sa l modelez eu ce fac?? asa imi pot lua un catel....................parerea mea
butterfly_sound_of_love
Postat pe 25 Februarie 2009 18:07
eu "beneficiez" momentan de unul redus, nu usor de manipulat :d dar cu un bun simt iesit din comun (care uneori streseaza!) si sunt sigura k vreau unul inteligent si putin mitocan/indraznet/descurcaret (astea mi se par sinonime in cazul barbatilor). Daca nu-ti faci planuri de nunti/botezuri si alte alea alege unul mitocan :D, stiu ce spun. eu am avut de ales intre unul "rau" si unul "bun"; am facut prostia sa-l aleg pe al doilea (aveam 20 de ani) si dupa ceva vreme imi venea si inca imi mai vine sa-mi dau pumni in cap(in conditiile in care primul tot ma cauta). Poate am aberat...dar sper sa fi inteles ce am vrut sa spun :d
Bafta
ralu001
Postat pe 25 Februarie 2009 22:03
:))))))))))))
beton topicul
in oamenii prea inteligenti e greu sa ai incredere. i'm currently doing my best on this one
intelligence rox it for me; cat despre mitocanie....cine aia a mszy a zis ca ceva va fi usor vreodata?
se mai si cearta oamenii, dar mi se pare mult mai marfa asa
prefer s-o dau mai dau in bara la secunda decat sa ratez all life long!!!!!!

ecce_cortex
Postat pe 26 Februarie 2009 14:28
ideea este ca...daca ai unul mai mitocan, mai indiferent, care o da in bara din cand in cand, si care te mai scoate din sarite din cand in cand, e foarte bine pentru ca nu cazi niciodata in rutina. dar daca dai peste unu care e enervant de respectuos si care nu greseste niciodata, deja devine o obisnuinta, si devine f plictisitor. o sa vrei cu siguranta ceva nou. am fost cu un tip care nu mai termina sa imi spuna cat ma iubeste si ce perfecta sunt....deja nu mai suportam...da mai tine`ma pe jar, surprinde`ma cu ceva.....
dyana91a
Postat pe 26 Februarie 2009 18:35
uite un exemplu: eram intr-o zi cu el si zic eu:vai ce fatza am azi! ... el putea sa zica: da vai nici nu ma mai uit la strambe ca tine!:P . da de unde..?! imi rasp.: nuu! nu e adevarat. esti frumoasa in fiecare zi! esti perfecta pentru mine. .....maa laasi?!
dyana91a
Postat pe 26 Februarie 2009 18:40
am citit undeva ca, voi, femeile vreti baieti mitocani doar pt a-i domestici si sa ajungeti sa-i jucati pe degete..pana va plictisiti...apoi luati alt mitocan...asa sa fie ?
inca ceva: cum crezi tu ca ar fi un baiat mitocan si inteligent in acelasi timp..?
sigur..acu depinde ce intelegi prin "mitocan" si "inteligent"..

ps: dupa mine..mitocan = taranoi needucat
presupun ca te referi la un baiat..sa zicem.. cu tn ?..putin distant si sincer ?

baiat_anonim
Postat pe 26 Februarie 2009 18:54
da..deci am pus "< >" si nu mi-a scris.

unde ramasesem.."presupun ca te referi la un baiat..sa zicem..`neatent` cu tn ?..putin distant si sincer ?"
baiat_anonim
Postat pe 26 Februarie 2009 18:57
De la: baiat_anonim, la data 2009-02-26 18:54:33am citit undeva ca, voi, femeile vreti baieti mitocani doar pt a-i domestici si sa ajungeti sa-i jucati pe degete..pana va plictisiti...apoi luati alt mitocan...asa sa fie ?
inca ceva: cum crezi tu ca ar fi un baiat mitocan si inteligent in acelasi timp..?
sigur..acu depinde ce intelegi prin "mitocan" si "inteligent"..

ps: dupa mine..mitocan = taranoi needucat
presupun ca te referi la un baiat..sa zicem.. cu tn ?..putin distant si sincer ?



hmmm...nu-i frumos!Generalizezi..

Cine crezi tu ca isi pierde timpul cu mitocani ?Nu cred ca ai cum sa- i "domesticesti",chiar daca vrei.

Si prin absurd ,daca ar fi asa ,de unde ne permitem sa luam alt si alt mitocan.Sunt atat de multi?
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 19:30
De la: baiat_anonim, la data 2009-02-26 18:54:33am citit undeva ca, voi, femeile vreti baieti mitocani doar pt a-i domestici si sa ajungeti sa-i jucati pe degete..pana va plictisiti...apoi luati alt mitocan...asa sa fie ?
inca ceva: cum crezi tu ca ar fi un baiat mitocan si inteligent in acelasi timp..?
sigur..acu depinde ce intelegi prin "mitocan" si "inteligent"..

ps: dupa mine..mitocan = taranoi needucat
presupun ca te referi la un baiat..sa zicem.. cu tn ?..putin distant si sincer ?


da oarecum...incercam sa ii "domesticim"...dar nu trebuie sa reusim...;) ..eu zic ca prin domesticirea asta fetele nu incearca decat sa arate ca detin controlul. iar daca pana la urma obtin ce vor...baiatu da in latura celor usor de manipulat si apoi intervine rutina....in concluzie nu tre sa reusim :P
dyana91a
Postat pe 27 Februarie 2009 00:20
hmm..vad pareri impartite pe aici...dar aveam o curiozitate.de unde si pana unde bunul simtz=inteligentza redusa/usor de manipulat?vedeti ca incurcati borcanele.nu ati intalnit barbatzi cu o inteligentza ridicata dar care sa aiba in acelasi timp f mult bun simtz? hmm..
va spun eu cum stau lucrurile...dak sunteti indeajuns de superficiale sau prea imature garantat il alegeti pe unul nesimtit.de ce?pentru ca va intriga,va "tine pe jar" cum s-a zis mai devreme.saturate fiind probabil sa fitzi rasfatzate inca din frageda pruncie,ii inlaturati pe acei barbati care se poarta normal cu voi(adika sunt atentzi,respectuosi,fideli si care vor sa va faca realmente o viata mai frumoasa oferind ce au ei mai bun...fara a fi lingusitori,atentie..a nu se confunda cele enumerate de mai sus cu o atitudine servila).de ce pana la urma cineva vrea sa va ofere orice numai sa fitzi fericite,v-ati pus intrebarea?ei bine aia reprezinta dragostea adevarata..in momentul in care oferi totul fara sa astepti ceva in schimb;atunci cand fericirea iubitei/iubitului te face pe tine fericit(a).barbatii mitocani din viata voastra vor aparea foarte des,pentru ca ei sunt peste tot,si ei sunt cei care o sa va faca sa suferiti mai devreme sau mai tarziu si pana la urma tot dupa baietzii bine educati si atentzi la nevoile voastre o sa alergati.numai ca poate atunci nu o sa mai fitzi asa tinerele si frumusele iar barbatzii adevaratzi si de calitate vor fi deja luatzi in marea lor majoritate...sau mai exista si a doua varianta sa va maritati cu un mitocan si apoi sa aveti o viata plina de insatisfactii.
pana la urma va scrieti singure destinul in functie de deciziile pe care le luatzi, asa ca va doresc sa faceti cele mai bune alegeri in viatza...si ganditi de doua ori pana sa etichetatzi pe cineva.sa fitzi iubite
razz
Postat pe 27 Februarie 2009 02:38
De la: razz, la data 2009-02-27 02:38:42hmm..vad pareri impartite pe aici...dar aveam o curiozitate.de unde si pana unde bunul simtz=inteligentza redusa/usor de manipulat?vedeti ca incurcati borcanele.nu ati intalnit barbatzi cu o inteligentza ridicata dar care sa aiba in acelasi timp f mult bun simtz? hmm..


cred ca ai sa vezi ca asta vreau eu.... dar nu e in optiuni pe acest topic

cat despre restul, sunt de acord cu tine razz....eh, experienta
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2009 09:38
De la: ella_c, la data 2009-02-26 19:30:40
De la: baiat_anonim, la data 2009-02-26 18:54:33am citit undeva ca, voi, femeile vreti baieti mitocani doar pt a-i domestici si sa ajungeti sa-i jucati pe degete..pana va plictisiti...apoi luati alt mitocan...asa sa fie ?
inca ceva: cum crezi tu ca ar fi un baiat mitocan si inteligent in acelasi timp..?
sigur..acu depinde ce intelegi prin "mitocan" si "inteligent"..

ps: dupa mine..mitocan = taranoi needucat
presupun ca te referi la un baiat..sa zicem.. cu tn ?..putin distant si sincer ?



hmmm...nu-i frumos!Generalizezi..

Cine crezi tu ca isi pierde timpul cu mitocani ?Nu cred ca ai cum sa- i "domesticesti",chiar daca vrei.

Si prin absurd ,daca ar fi asa ,de unde ne permitem sa luam alt si alt mitocan.Sunt atat de multi?


cum ziceam...am citit undeva, ideea nu imi partine. si oricum, fiecare fata alege ce ii place. ii place un mitocan, isi cauta un mitocan, ii place unu atent, isi cauta unu pe masura. dar nu intotdeauna obtii ce vrei, se poate foarte bn ca in anumite circumstante sa te indragostesti de unu care nu e chiar cel asteptat, dar totusi te face fericita. nimic nu e prestabilit, totul e oarecum spontan.
baiat_anonim
Postat pe 27 Februarie 2009 15:43
app: cel care a avut intradevar ideea si de la care am preluat-o a scris probabil la misto..
baiat_anonim
Postat pe 27 Februarie 2009 15:47
...si cel mitocan poate sa iubeasca ...poate sa umble dupa cate vrea dar tot o sa fie una care sa ii puna capac....il faci sa te iubeasca, te respecta si te trateaza frumos, gandindu`se ca nu meriti acelasi comportament ca si celelalte cuceriri ale sale.
dyana91a
Postat pe 27 Februarie 2009 22:23
De la: dyana91a, la data 2009-02-27 22:23:57...si cel mitocan poate sa iubeasca ...poate sa umble dupa cate vrea dar tot o sa fie una care sa ii puna capac....il faci sa te iubeasca, te respecta si te trateaza frumos, gandindu`se ca nu meriti acelasi comportament ca si celelalte cuceriri ale sale.



''Lupul isi schimba parul da' naravul ba !!!'' Va suna cunoscuta replica asta .. ?? Eu zic sa nu mai schimbati nika' , am mai spus- o odata dar ma repet de amorul artei : .Si mai zic sa va asteptati si de la ala redusu' , usoru' de manipulat , atent si respectuos sa va dea cu firma in cap cand va e lumea mai draga ..omul , e cea mai parsiva dintre fiinte ...asa ca va doresc noroc , sa se sparga butoiul cu sansa in capul vostru si sa iubiti un om pentru ceea ce este nu pt cum credeti ca l-ati putea modela voi, astea's vrajeli ...ce capace ...capacele sunt la rotile de la masini, ce naiba mai, suntem oameni si daca ne ascundem dupa piersic ( Nu dupa FlORIN PiERSIC ) nu o sa ajungem nicaieri !
!
Va tzuc ciocofelderilor si ciocoflenderelor
__LL__
Postat pe 28 Februarie 2009 02:03
da cum sa faci pe unu mitocan si pli de sine, nteligent sa se indragosteasca de tine?.. ca si mie tot astia imi plac, da e unu care mi-a pus capac...
sky_spy
Postat pe 28 Februarie 2009 02:09
De la: sky_spy, la data 2009-02-28 02:09:33da cum sa faci pe unu mitocan si pli de sine, nteligent sa se indragosteasca de tine?.. ca si mie tot astia imi plac, da e unu care mi-a pus capac...



Pai tocmai asta e ca nu poti ....e treaba aia veche de cand lumea si pamantul ''dragoste cu sila nu se poate '' astea au fost testate si aplicate de multi semeni de -ai nostri ...deci o fi vreo' samantza de adevar :D! Daca il faci sa te iubeasca ...tot tu o sa fii nefericita la un moment dat, suna rautacios dar crede ma ca nu am nici cea mai mica intentie sa pun sare pe rana , nu te vrea , asta e, soarta , lasa-l si vede-ti de viata ta pana cand cineva iti va impartasi sentimentele, e un sistem echitabil si nu am zis ca nu poti da gres si cu asta dar e mai sigur si mai ''fara sange ''!!!
Succes !!
__LL__
Postat pe 28 Februarie 2009 02:16
hm, ma tu ai dreptate asa e, da ii destul de greu, mai ales cand te cauta si cand iti aduci aminte ca e asa si pe dincolo....
is constienta ca nu as avea o rel happy cu el da nu neg ca mi-e se face dor sa stau cu el, fie si sa povestim, ca avem ce, nu ne plictisim unu cu celalalt.

P.S. nu e un mitocan adik un taran..... da e un pic misogin
sky_spy
Postat pe 28 Februarie 2009 02:24
De la: sky_spy, la data 2009-02-28 02:24:24hm, ma tu ai dreptate asa e, da ii destul de greu, mai ales cand te cauta si cand iti aduci aminte ca e asa si pe dincolo....
is constienta ca nu as avea o rel happy cu el da nu neg ca mi-e se face dor sa stau cu el, fie si sa povestim, ca avem ce, nu ne plictisim unu cu celalalt.

P.S. nu e un mitocan adik un taran..... da e un pic misogin


pai daca e misogin nu e bai..arata-i doar de ce esti in stare, fa in asa fel incat sa observe ca esti capabile sa concurezi si cu baietii in anumite situarii,..o sa inteleaga fie ca TU esti diferita, fie ca s-a inselat in privinta femeilor...fie o sa-l doara-n cot de ce faci ,
da tu iti stii mai bine situatia si stii cel mai bine ce fel de om e..deci daca ai sanse sa-l schimbi..nu ezita
baiat_anonim
Postat pe 28 Februarie 2009 17:56
De la: sky_spy, la data 2009-02-28 02:24:24hm, ma tu ai dreptate asa e, da ii destul de greu, mai ales cand te cauta si cand iti aduci aminte ca e asa si pe dincolo....
is constienta ca nu as avea o rel happy cu el da nu neg ca mi-e se face dor sa stau cu el, fie si sa povestim, ca avem ce, nu ne plictisim unu cu celalalt.

P.S. nu e un mitocan adik un taran..... da e un pic misogin



Io' fetitza , daca mie imi ziceai ''ma '':D ..mai bine ma decat ''draga''..urasc acest cuvant , ar trebui scos din limba !!!!
Barbatii de genul asta sunt buni pentru discutii lungi si ''discutii mai scurte ''..., depinde de caz, asa de diversitate , dar cum ai zis si tu, nu prea faci casa cu ei ..dar sa stii ca uneori si ei sunt nefericiti , cateodata e mai bine sa fii mai ignorant ca nu -ti dai seama pe ce lume traiesti ...am fost dragutza cand am scris''ignorant'':D ca de obicei
__LL__
Postat pe 28 Februarie 2009 19:02
daca trebuie sa aleg intre astia doi,aleg...sa raman singura.
dana_mv
Postat pe 28 Februarie 2009 20:18
De la: dana_mv, la data 2009-02-28 20:18:01daca trebuie sa aleg intre astia doi,aleg...sa raman singura.



dau o bere pe treaba asta :!!!
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 06:58
De la: shea, la data 2009-02-05 18:08:23astept parerile voastre.un iubit plin de sine , mitocan ,inteligent , perfectionist si mereu pus pe critica (asupra partenerei) sau cineva usor de manevrat si...atat?

da dc oameni buni nu poate fi si inteligent si civilizat?mitocan nu mi-ar place sa fie, dar nici prost.si la astia plini de sine, am mare chef sa le dau replica.....dar respect bunul-simt.
mkdisk
Postat pe 3 Martie 2009 19:32
De la: Aladiah, la data 2009-02-06 00:43:27De ce? astia sunt ultimii doi barbati ramasi disponibili pe Terra? si mie tot asa mi se cam pare, ce trist
amazonegirl_4reallove
Postat pe 25 Martie 2009 13:58
mai bine unul mitocan iar daca ti la el deajuns nu vei dori sa-l schimbi. eu am avut unul foarte bine crestut si foarte atent dar dupa o luna nu mai aveam nici un subiect de discutie ne plictiseam amandoi. si am avut si unul cum zici tu dar cu celalalt nu te plictisesti niciodata si depinde si cat de mitocan e. daca zici ca e si inteligent nu poate fi atat de batut in cap... o avea si el calitati. alegel pe acela la cere ti mai mult.
kudika002834
Postat pe 30 Martie 2009 16:07
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 12:24
Buna fetelor. Nu vreau nici unul dintre ei. In balanta :mitocan + critic contra Inteligent.Castiga mitocania si critica.Asta inseamna ca seara in loc sa ne jujulim il alerg prin casa cu dex-ul si asta ca sa vad cat de rezistent ii este capul.
Cel usor de manipulat . Balanta: el si plictiseala. castiga plictiseala si seara........... incep sa sforai innaintea lui. . Asa ca vreau unul care sa ma iubeasca si inteligent. Ce naiba in vremurile astea timpul pt.noi( ca cuplu) este atat de limitat.
kuroiangi
Postat pe 16 Iunie 2009 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help!un sfat pana nu e prea tarziu! 11 De la: Rafinata 22 Iunie 2009 16:13
caut o femeie care stie sa pretuiasca dragoste 24 De la: yumalai 16 Decembrie 2009 16:39
mihaela radulescu.... 95 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:09
un comentariu, ar fi dragut 22 De la: Elyaa 16 Iulie 2011 22:14
Il iubesc 101 De la: dia_dis2010 28 August 2011 15:05