Setari Cookie-uri

o porcarie

Nu trebuie sa radem de problemele lor...penibil este faptul ca le posteaza, cer sfaturi, iar de cele mai multe ori solutia la acele probleme este evidenta.

Postat pe 8 Februarie 2009 14:08
Ce sa ii zici? Nimic!
"Buna ziua, buna ziua, ai venit sa iei copilul? Cand il aduci inapoi? Scuza-ma, acum sunt ocupata, trebuie sa il sun pe iubitul meu, dar vorbim mai incolo".
Multiplica faza asta (si variatiunile) la fiecare data cand el incearca sa o dea in poezele si in foarte scurt timp totul va trece.
Daca - in loc de asta - tu te apuci sa-i spui povestea vietii tale actuale, de fapt tu ii dai iluzia ca el inca mai e in confidentele tale, de unde rezulta (pentru el) ca de la confidente, la o certa caldura si apoi la reinvierea a ceea ce a fost e doar un pas.
Elementary, my dear Watson!
Si scuza-ma, dar faptul ca fostul tau sot e dragut cu tine (chiar cu un anumit interes) e departe de a fi "o porcarie"... Cred ca ai gasit un titlu care n-are nimic cu nimic...
Dor_a
Postat pe 8 Februarie 2009 14:32
De la: Dor_a, la data 2009-02-08 14:32:31Ce sa ii zici? Nimic!
"Buna ziua, buna ziua, ai venit sa iei copilul? Cand il aduci inapoi? Scuza-ma, acum sunt ocupata, trebuie sa il sun pe iubitul meu, dar vorbim mai incolo".
Multiplica faza asta (si variatiunile) la fiecare data cand el incearca sa o dea in poezele si in foarte scurt timp totul va trece.
Daca - in loc de asta - tu te apuci sa-i spui povestea vietii tale actuale, de fapt tu ii dai iluzia ca el inca mai e in confidentele tale, de unde rezulta (pentru el) ca de la confidente, la o certa caldura si apoi la reinvierea a ceea ce a fost e doar un pas.
Elementary, my dear Watson!
Si scuza-ma, dar faptul ca fostul tau sot e dragut cu tine (chiar cu un anumit interes) e departe de a fi "o porcarie"... Cred ca ai gasit un titlu care n-are nimic cu nimic...


:))) ...titlul l-am pus in contextul in care povestea asta, topicul asta pe care eu insami l-am deschis, se incadreaza perfect la capitolul "porcarii" in viziunea mea, adica... atunci cand eu "ma plimb" pe forum si gasesc topicuri de genul asta... le categorisesc ca fiind niste tampenii, porcarii... in fine, cum vrei tu sa o iei.
cu privire la sfatul tau...da, este foarte buna,, si l-am incercat, dar el nu vine sa ia copilul, el vine sa ma vada pe mine!!!!! sa ma vada pe mine vb cu iubitul la tel, sa ma vada pe mine pregatindu-ma ptr intalnirea cu iubitul meu samd... mi se pare ca nu are deloc demnitate!!
Anissia27
Postat pe 8 Februarie 2009 16:06
incearca sa il eviti pe cat posibil chiar daca e copilul la mijloc si pt el asta e un bun motiv pt a te suna
iar cand vine dupa copil fate fr si zii k ai intalnire ...etc
o sa inteleaga dar mai greu
succes
bestiutza_relouded
Postat pe 8 Februarie 2009 16:13
spune-i sincer tot,asa cum ai facut aici.cand nu esti iubit,chiar daca doare,intelegi.oricum e mai bine decat sa minti sau sa eviti adevarul.
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 16:17
De la: Anissia27, la data 2009-02-08 16:06:21
De la: Dor_a, la data 2009-02-08 14:32:31Ce sa ii zici? Nimic!
"Buna ziua, buna ziua, ai venit sa iei copilul? Cand il aduci inapoi? Scuza-ma, acum sunt ocupata, trebuie sa il sun pe iubitul meu, dar vorbim mai incolo".
Multiplica faza asta (si variatiunile) la fiecare data cand el incearca sa o dea in poezele si in foarte scurt timp totul va trece.
Daca - in loc de asta - tu te apuci sa-i spui povestea vietii tale actuale, de fapt tu ii dai iluzia ca el inca mai e in confidentele tale, de unde rezulta (pentru el) ca de la confidente, la o certa caldura si apoi la reinvierea a ceea ce a fost e doar un pas.
Elementary, my dear Watson!
Si scuza-ma, dar faptul ca fostul tau sot e dragut cu tine (chiar cu un anumit interes) e departe de a fi "o porcarie"... Cred ca ai gasit un titlu care n-are nimic cu nimic...


:))) ...titlul l-am pus in contextul in care povestea asta, topicul asta pe care eu insami l-am deschis, se incadreaza perfect la capitolul "porcarii" in viziunea mea, adica... atunci cand eu "ma plimb" pe forum si gasesc topicuri de genul asta... le categorisesc ca fiind niste tampenii, porcarii... in fine, cum vrei tu sa o iei.
cu privire la sfatul tau...da, este foarte buna,, si l-am incercat, dar el nu vine sa ia copilul, el vine sa ma vada pe mine!!!!! sa ma vada pe mine vb cu iubitul la tel, sa ma vada pe mine pregatindu-ma ptr intalnirea cu iubitul meu samd... mi se pare ca nu are deloc demnitate!!

Pai daca nu vine pentru copil, si e evident, atunci stii tu intrebarea aia "nevinovata": "Tu ce faci, mai stai?"
Dor_a
Postat pe 8 Februarie 2009 16:21
mda... pai eu iizic toate astea...sunt foarte sincera cu el... ii spun ca sunt foarte fericita in relatia actuala, ca nu ii port resentimente dar nici nu mai vreau sa fiu cu el vreodata ptr ca nu am nici un motiv sa fac asta... de fapt.. ii zic inclusiv faze de genul "stii, nu stiu de ce ai venit acum, ca eu trebuie sa plec, am intalnire"... si sta si se uita la mine si-mi zice cat sunt de frumoasa!!!
p;ai ...e cam tarziu ptr asta... inainte uita pana si ca exist! oricum, nu mai are sens sa ii amintesc cum era inainte ptr ca nu vreau nici macar sa creada cumva ca inca ma mai gandesc la trecut iar asta sa-l incurajeze in vreun fel... chiar nu inteleg unde-i orgoliul ala idiot care inainte il controla total si acum ii lipseste cu desavarsire??
Anissia27
Postat pe 13 Februarie 2009 18:55
De la: Anissia27, la data 2009-02-13 18:55:43mda... pai eu iizic toate astea...sunt foarte sincera cu el... ii spun ca sunt foarte fericita in relatia actuala, ca nu ii port resentimente dar nici nu mai vreau sa fiu cu el vreodata ptr ca nu am nici un motiv sa fac asta... de fapt.. ii zic inclusiv faze de genul "stii, nu stiu de ce ai venit acum, ca eu trebuie sa plec, am intalnire"... si sta si se uita la mine si-mi zice cat sunt de frumoasa!!!
p;ai ...e cam tarziu ptr asta... inainte uita pana si ca exist! oricum, nu mai are sens sa ii amintesc cum era inainte ptr ca nu vreau nici macar sa creada cumva ca inca ma mai gandesc la trecut iar asta sa-l incurajeze in vreun fel... chiar nu inteleg unde-i orgoliul ala idiot care inainte il controla total si acum ii lipseste cu desavarsire??

Ai incercat sa-l lasi pe actualul sa-i deschida usa in pijama si sa-l intrebe ce vrea
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Februarie 2009 22:28
:)).... pai am vrut sa evit totusi astfel de situatii penibile...din bun simt. oricum, azi a iesit nasol de tot, a venit cica sa se joace cu copilul si mi-a umblat in tel cand eu eram in bucatarie, a luat numarul iubitului meu si acum ma ameninta de zor a o sa il determine sa nu mai fie cu mine... cred ca e obsedat!!!!
Anissia27
Postat pe 14 Februarie 2009 23:35
De la: Anissia27, la data 2009-02-14 23:35:11:)).... pai am vrut sa evit totusi astfel de situatii penibile...din bun simt. oricum, azi a iesit nasol de tot, a venit cica sa se joace cu copilul si mi-a umblat in tel cand eu eram in bucatarie, a luat numarul iubitului meu si acum ma ameninta de zor a o sa il determine sa nu mai fie cu mine... cred ca e obsedat!!!!

nu ii mai permite sa intre in casa...
cand vine la usa
deci ai dreptul la propria ta intimitates el trebuie sa inteleaga lucrul acesta
bestiutza_relouded
Postat pe 15 Februarie 2009 00:45
Cred ca nici tu nu stii ce vrei , nici mutat cu ala , nici intors la sot. Poate copilul tau ar avea nevoie de o prezenta masculina in preajma sa mereu.
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 16:08
De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-02-15 00:45:55
De la: Anissia27, la data 2009-02-14 23:35:11:)).... pai am vrut sa evit totusi astfel de situatii penibile...din bun simt. oricum, azi a iesit nasol de tot, a venit cica sa se joace cu copilul si mi-a umblat in tel cand eu eram in bucatarie, a luat numarul iubitului meu si acum ma ameninta de zor a o sa il determine sa nu mai fie cu mine... cred ca e obsedat!!!!

nu ii mai permite sa intre in casa...
cand vine la usa
deci ai dreptul la propria ta intimitates el trebuie sa inteleaga lucrul acesta


eh , acuma nici asta nu poate sa faca , doar tatal are dreptul sa-si vada copilul. Sunt multe metoda , eu zic ca nu poti sa scapi numai de cine nu vrei!
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 16:10
De la: Petek, la data 2009-02-15 16:08:53Cred ca nici tu nu stii ce vrei , nici mutat cu ala , nici intors la sot. Poate copilul tau ar avea nevoie de o prezenta masculina in preajma sa mereu.


stiu foarte bine ce vreau! am o relatie stabila si un fost sot obsedat, care pe mine nu ma intereseaza. nu sunt mutata cu iubitul meu din motive foarte obiective. sunt de acord ca copilul meu are nevoie de o prezenta masculina, de aceea am incurajat sa petreaca timp cu tatal lui, ptr ca eu consider ca, chiar daca parintii lui au divortat, el trebuie sa pastreze in continuare leg cu tatal lui.
incerc sa raman obiectiva.... dar am de-a face cu un om razbunator si irational!
Anissia27
Postat pe 15 Februarie 2009 23:22
De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-02-15 00:45:55
De la: Anissia27, la data 2009-02-14 23:35:11:)).... pai am vrut sa evit totusi astfel de situatii penibile...din bun simt. oricum, azi a iesit nasol de tot, a venit cica sa se joace cu copilul si mi-a umblat in tel cand eu eram in bucatarie, a luat numarul iubitului meu si acum ma ameninta de zor a o sa il determine sa nu mai fie cu mine... cred ca e obsedat!!!!

nu ii mai permite sa intre in casa...
cand vine la usa
deci ai dreptul la propria ta intimitates el trebuie sa inteleaga lucrul acesta

subscriu
dar cred ca s-ar lecui daca atunci cand mai vine pe latine, il gaseste si pe iubitul tau, eventual in pijama, cum zicea jacheta de metal
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Timiditatea... 21 De la: kudika094914 4 Ianuarie 2011 00:01
El Peste,ea Scorpion. 7 De la: kudika023542 26 Mai 2009 17:37
de ce devin barbatii alcoolici? 33 De la: carabincatalinmanuel 14 Octombrie 2010 15:04
menage a trois 64 De la: kudika002139 15 Mai 2009 23:26
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47