Setari Cookie-uri

abdomen cu "patratele"

fac abdomene de cateva luni(6)si incep sa mi se vada daca imi incord abdomenu'patratele" dati-mi si mie niste sfaturi sa-mi fac "patratelele" mai vizibile...adik mai mari :D.
lore_grl
Postat pe 8 Februarie 2009 17:04
cu carioca
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 15:42
Ceau! Imi zici pls cate abdomene faci pe seara? au fost seri in care ai sarit peste ele? cand esti pe"stop" faci? abdomene normale cu mainile la ceafa sau scurte? sa-mi raspunzi pls...eu aveam un video de 8 minute si scria: 8 minute necsare zilnic pentru un abdomen perfect...astept raspuns...mersi
mgaspar
Postat pe 24 Februarie 2009 09:54
Mie nu mi se pare dragut la femei sa se vada patratelele...si la mien sunt usor vizibile, pt k eu am facut sport de la 7 ani ...dar ...daca te lasi de abdomene, in primul rand...grasime acare se va depune va fi usot inestetica..in sensul ca se va vedea in 2 "valuri"..asa pe patratel;ele de sus si apoi pe cele de jos..nush cum sa explic...:-?? in fine..si knd vei purta ceva mulat se va vedea aiurea

Oricum daca faci doar cateva abdomene pe seara nu cred ca vei avea niste patratele urate, dar cunosc fete care fac sala si au devenit obsedate de fizicul lor..si mie cel putin nu mi se par estetice femeile prea lucrate.
Cherry_bob
Postat pe 11 Iunie 2009 11:42
super brovo tie daca faci abdomene dar sa nu uiti ca poti sa intri in supra antrenament si nu mai au efect fa o pauza din cand in cand. Daca vrei cu adevarat un abdomen frumos conturat iti recomand abdomenele ce se fac la antrenamentul TAE-BO. Eu am 40 ani si am un super abdomen conturat. succes!
helgiugeorgeta
Postat pe 13 Iunie 2009 13:29
De la: Cherry_bob, la data 2009-06-11 11:42:41Mie nu mi se pare dragut la femei sa se vada patratelele...si la mien sunt usor vizibile, pt k eu am facut sport de la 7 ani ...dar ...daca te lasi de abdomene, in primul rand...grasime acare se va depune va fi usot inestetica..in sensul ca se va vedea in 2 "valuri"..asa pe patratel;ele de sus si apoi pe cele de jos..nush cum sa explic...:-?? in fine..si knd vei purta ceva mulat se va vedea aiurea

Oricum daca faci doar cateva abdomene pe seara nu cred ca vei avea niste patratele urate, dar cunosc fete care fac sala si au devenit obsedate de fizicul lor..si mie cel putin nu mi se par estetice femeile prea lucrate.

Cred ca inteleg foarte bine, cele 2 zone sunt delimitate de o dunga la nivelul buricului, cam asa... Am aceasta problema si nu inteleg de ce s-a depus grasime pe masa musculara ( pt ca eu stiam, din teorie, ca pe masa musculara nu se depune grasime pt ca se arde).
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 13:36
Eu nu stiu teoria..vorbesc din proprie experienta. Facand sport multi ani normal k am o oarecare musculatura, norocul meu e ca nu am burta foarte vizibila...dar am o prietena care dupa ce a facut un an si ceva abdomene in fiecare seara cate 100....a inceput sa se lase,.....si i s`a ingrasat burtik destul de tare...iar cand purta ceva mulat...i se vedea asa...ca si cum ar fi stat mereu cu burta supta.

Nu spun ca nu e frumos un abdomen definit....dar nici asa....numai musculatura....nu mi se pare sexy..chiar si dk nu te`ai ingrasa apoi.pup o zii buna
Cherry_bob
Postat pe 13 Iunie 2009 19:01
ca sa arati bine ma refer ma un baiat trb sa ai corpu bine definit fibra nu poc ala-n dala trb definire forta atunci poti spune ca arati bestial nu faci si tu culturism de juma de an si gata esti smecher fai si tu calumea 2-3 ani munceste pt corpu tau si atunci mai vorbim
twyst3r
Postat pe 27 August 2010 17:04
De la: helgiugeorgeta, la data 2009-06-13 13:29:17super brovo tie daca faci abdomene dar sa nu uiti ca poti sa intri in supra antrenament si nu mai au efect fa o pauza din cand in cand. Daca vrei cu adevarat un abdomen frumos conturat iti recomand abdomenele ce se fac la antrenamentul TAE-BO. Eu am 40 ani si am un super abdomen conturat. succes!

nu ai cum sa faci supraantrenament la o singura grupa. supraantrenamentul este o stare generala. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 Decembrie 2010 00:34
Chiar daca este un topic vechi, insa cred ca se merita facuta "lumina". Asa zisele patratele apar din mai multe motive. Patratele vizibile poate avea si un "schilod" care nu face deloc abd deoarece are un strat adipos extrem de subtire. Patratele cu adevarat le faci nu cand faci sute sau mii de abdoomene ci cand faci un nr mai mic de repetari si de serii dar cu GREUTATI. Abdomenul (muschii abdominali) este ca oricare alt muschi striat din corp. asa cum pt biceps, pectorali, dorsali utilizezi exercitii cu greutati pt a creste masa musculara asa si pt patratele sa fie mai vizibile trebuie sa utilizezi greutati. ce vedeti voi pe youtube cu 8 min ala e pt "fitness" si pt un tonus a musculaturii. cei care prezinta exercitiile nu au ajuns la fizicul acela cu 8 miin de abd, ci cu antrenamente de ani sau zeci de ani in care au folosit greutati in plus fata de greutatea corpului. Iar ca totul sa fie perfect , adica abdomen si musculos si definit, trebuie sa ai perioada de masa in care si antr dar mai ales alimentatia sa fie pt acumularea de masa musc si perioada de definire pt a reduce din grasime si pt a se vedea mai bn musc pe care tocmai ai dezvoltat o.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 Decembrie 2010 00:41
trebuie sa faci 100,150 cate poti dar sa nu fie mai putin de o 100si nu fa doar seara fa dimineataza o 100 si seara o 100 bafta
kudika388171
Postat pe 28 Aprilie 2011 15:35
De la: kudika388171, la data 2011-04-28 15:35:50trebuie sa faci 100,150 cate poti dar sa nu fie mai putin de o 100si nu fa doar seara fa dimineataza o 100 si seara o 100 bafta


Cred ca are patratele deja,topicul e din februarie 2009
Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:07
De la: Barbie30_, la data 2011-04-28 16:07:04
De la: kudika388171, la data 2011-04-28 15:35:50trebuie sa faci 100,150 cate poti dar sa nu fie mai putin de o 100si nu fa doar seara fa dimineataza o 100 si seara o 100 bafta


Cred ca are patratele deja,topicul e din februarie 2009


paranormal, de cateva zile apar useri noi care dezgroapa topicurile vechi
battleofwits
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:24
pana la urma eu nu cred ca intereseaza asa mult pe cineva parerea voastra....pe mine nici atat...eu cand am ceva in minte fac shi nu mai ascult de nimeni...si daca cineva zice ca e bine nu ascult si tot iese bine...asha ca nu va mai dati cu parerea ca nu e sexy...omu daca vrea sa fie cum vrea problema lui cu sexy al vostru :-j...
kudika412032
Postat pe 7 Iulie 2011 23:21
buna tuturor.. as avea si eu o intrebare... Eu sunt baiat, am 18 ani... 1.80 si 65kg.. fac abdomene de mult timp dar doar de vreo 1-2 luni zilnic si k-lumea... acum de o saptamana am inceput si un regim..adica sa evit grasimile..(fiindca imi cam plac carnatii si ciocolata ) si sa fac exercitii cardio.. ... problema ar fi ca nu mi se vad "patratelele" doar cand le incordez... cand le incordez se vad f bine.. cand nu.. doar putin de tot... imi puteti da si mie un sfat va rog.. ce as putea face.. daca sunt pe drumul cel bun... chiar vreau sa mi se vada abdomenele k-lumea fara sa incordez.. multumesc mult pentru ajutor !
Traian01
Postat pe 6 Noiembrie 2011 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O Mica Mare Problema. 2 De la: carina33 1 Iunie 2010 02:14
mancare si bautura... 52 De la: Calandrinon 21 Noiembrie 2009 13:30
un sfat... 31 De la: alejandraa20 23 Decembrie 2009 22:48
fetele slabe 5 De la: draguan87 6 Octombrie 2009 21:51
gastric sleeve 3 De la: andaly 20 Februarie 2010 12:36