Setari Cookie-uri

o parerere.. un sfat.. ceva ajutator:(

Buna fetelor, am si eu ceva pe suflet... nu stiu daca e bine unde am pus confesiunea mea dar ... v-as ruga sa va dati cu parerea ....sunt cu prietenul meu de o luna insa povestea noastra a inceput de 3 luni.. de atunci ne-am tot cautat,sunat ...in schimb niciodata nu am iesit in oras, nu mi-a fct cunostiintza cu prt lui si de aici reies celelalte.. motivul pe care il sustine el este ca inainte sa fie cu mn nu d mult timp a rupt legatura cu o tipa cu care a fost impreuna 2 ani si “ sa nu zica ceva prietenii lui.. familia lui...eu am mai vzt ceva mesaje de la ea... dar am vb despre asta si sper ca situatia s-a lamurit.. nu shtiu ce sa fac sau cum sa fac.. mi-a zis ca tine la mn ...dar nu imi spune "iubito" "scumpo.." cuvintele pe acre o fata isi doreste sa le auda de la prt ei ... stiu ca tine la mn si eu tin f mult la el... dar se cam duc sentimentele astea.. parca nu ii prea pasa.. numai eu dau in relatia asta .. si tto astept.. si astept.....va pup si av doresc numai bine !
frosi_ssimonica
Postat pe 9 Februarie 2009 21:01
incearca sa fii sincera cu el si sa ii spui ceea ce te deranjeaza
si k ti-ar placea mai multa implicarea din partea lui in aceasta relatie.
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Februarie 2009 23:08
mie nu-mi place partea cu "ce spun prietenii si famila" ntz...ntz...
_oktober_
Postat pe 9 Februarie 2009 23:16
De la: _oktober_, la data 2009-02-09 23:16:03mie nu-mi place partea cu "ce spun prietenii si famila" ntz...ntz...
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Februarie 2009 23:26
stati de putin timp inkt sa iti spuna iubita si etc...lasa lucrurile sa decurga usor...nu iti mai face ganduri negre...
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Februarie 2009 00:24
o sa astept ca nu am ce face... acuma sa vedem ce o mai fi :( sper sa fie mai bine .. multumesc pt comentariile voastre :*
frosi_ssimonica
Postat pe 10 Februarie 2009 12:04
hm,daca nu te scoate niciodata in oras ,inseamna ca nu existi numai tu in viata lui.ti-a spus ca s-a despartit,eu nu sunt asa sigura.ceva nu e in regula.
dana_mv
Postat pe 10 Februarie 2009 12:37
trebuie sa vb cu el...neaparat sa lamuriti..ce relatie aveti..este sau nu cu tine?....sa nu suferi mai tirziu....
mikela_my
Postat pe 10 Februarie 2009 12:39
eu stiu ce spuneti voi... dar tipa cu care a fost el inainte statea si sta si acum in alta tzara..
frosi_ssimonica
Postat pe 10 Februarie 2009 17:08
nici singuri nu iesiti in oras??
rocka
Postat pe 10 Februarie 2009 18:42
doar cu masina si in masinaX(X(XX sau prin alte orase... e aiurea :( si greu cand vezi ce ti se intampla si totusi.. iti place in acelasi timp pt ca etsi cu el.....
frosi_ssimonica
Postat pe 11 Februarie 2009 00:30
hmmm...cand termini o relatie de 2 ani cu cineva...mai ales daca a fost intens si au existat multe sentimente...cred k ii e greu deocamdata. nu cred ca a uitat-o, nu cred ca nu se mai gandeste la ea...poate d-aia ii e si greu sa o inlocuiasca "social" cu tine...poate inca mai are speranta ca se vor impaca...si asta nu e un lucru de condamnat, e normal atata timp cat ai iubit mult pe cineva...
partea nasoala e ca TU nu ai lucrurile clare si ca poate l ai intalnit intr un moment prost...nu e corect fata de tine sa traiesti dilemele astea la inceputul unei relatii...
sfatul meu e sa il tragi de maneca si sa ai o discutie ft serioasa cu el...ai rabdare si fii intelegatoare, cred ca va aprecia acest lucru care se poate sa va uneasca si mai mult...dar totusi, tu trebuie sa aflii exact ce s-a intamplat cu fosta, daca mai are vreo legatura cu ea, si care e parerea lui despre voi2...in functie de ce raspunsuri primesti, iei decizia care ti se pare cea mai buna pt tine! succes, sper sa iasa bine ;)
boomboom
Postat pe 11 Februarie 2009 11:59
multumesc cristina, asta aveam si eu in gand sa fac.. dar nu mai stiam pe ce parte si cum sa ma mai comport..ce sa mai zic.. mult succes si tie:*
frosi_ssimonica
Postat pe 11 Februarie 2009 19:32
te cred si te inteleg, pentru ca si eu am trecut prin asta cu actualul prieten cu care sunt de 7 ani ;) eu l-am cunoscut cand avea o luna de cand se despartise de fosta si fusesem pusa la curent si cu cat suferise...eram oarecum pe teren minat pentru ca ardea sufletul in mine si in acelasi timp nu aveam nici un fel de siguranta...iti dai seama ce si cate ganduri imi treceau prin cap...dar am stiut din primul moment ca orice s-ar fi intamplat si oricat as fi avut de suferit, vroiam sa incerc...si am facut acelasi lucru pe care te am sfatuit pe tine. am vb cu el...trebuia sa stiu exact ce se intampla...innebuneam efectiv pt k cel mai rau lucru pe lumea asta e incertitudinea, sa nu stii la ce sa te astepti...ei bine, dupa ce am vb cu el...s-au dus gramada toate prostiile pe care le aveam in cap si uite, suntem de 7 ani impreuna :) ideea e sa iti faci curaj si sa fii constienta ca poate sa fie totul sau nimic dupa discutia cu el...sper din suflet sa fie totul!:) tinem pumnii si sa ne tii la curent! kissez
boomboom
Postat pe 12 Februarie 2009 09:58
nu mai am nimic de adaugat ... 7 ani!!!! te invidiez, se vede ca esti o persoana care gandeste la rece si stii sa mentii o relatie,asa o sa fac draga numai sa vina din tzarile calde:P ca acum e plecat 2 sapt! te pup si multumesc :*



Imposibil este un cuvant care se gaseste doar in dictionarul prostilor...
frosi_ssimonica
Postat pe 12 Februarie 2009 13:46
De la: frosi_ssimonica, la data 2009-02-09 21:01:25Buna fetelor, am si eu ceva pe suflet... nu stiu daca e bine unde am pus confesiunea mea dar ... v-as ruga sa va dati cu parerea ....sunt cu prietenul meu de o luna insa povestea noastra a inceput de 3 luni.. de atunci ne-am tot cautat,sunat ...in schimb niciodata nu am iesit in oras, nu mi-a fct cunostiintza cu prt lui si de aici reies celelalte.. motivul pe care il sustine el este ca inainte sa fie cu mn nu d mult timp a rupt legatura cu o tipa cu care a fost impreuna 2 ani si “ sa nu zica ceva prietenii lui.. familia lui...eu am mai vzt ceva mesaje de la ea... dar am vb despre asta si sper ca situatia s-a lamurit.. nu shtiu ce sa fac sau cum sa fac.. mi-a zis ca tine la mn ...dar nu imi spune "iubito" "scumpo.." cuvintele pe acre o fata isi doreste sa le auda de la prt ei ... stiu ca tine la mn si eu tin f mult la el... dar se cam duc sentimentele astea.. parca nu ii prea pasa.. numai eu dau in relatia asta .. si tto astept.. si astept.....va pup si av doresc numai bine !


Mi se pare aiurea daca deja la inceputul relatiei incepe cu ascunzisuri de genul asta. Ce o sa faca dupa un an, doi sau zece?
Argumentul cu prietenii, care l-ar putea critica sau comenta, mi se pare de prost gust.... Inseamna ca nu are atata stabilitate sa poarte consecintele faptelor sale. Daca e cu tine, atunci fara ascunzisuri in bine si rau...Daca nu: adio...
Ca mai intretine relatii pe mess cu fosta, poate avea doua taisuri. S-ar putea ca ei doi sa nu se fi despartit, chiar daca ea este in strainatate.
In alta ordine de idei, nu fiecare barbat este genul sa zica dulcegarii de tot felul. precum si pe unele femei le deranjeaza diminutivele si alte epitete.
Daca sentimentele tale se duc, iar numai tu esti persoana care investeste in aceasta relatie, nu mai pierde timpul cu el.
Sfatul meu ar fi sa discuti cu el si sa-i transmiti exact ce te deranjeaza. Daca isi schimba comportamentul fata de tine si esti satisfacuta in relatie, intretine relatia mai departe, daca nu....Si alte mame au baieti/barbati frumosi
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Februarie 2009 14:17
De la: frosi_ssimonica, la data 2009-02-09 21:01:25Buna fetelor, am si eu ceva pe suflet... nu stiu daca e bine unde am pus confesiunea mea dar ... v-as ruga sa va dati cu parerea ....sunt cu prietenul meu de o luna insa povestea noastra a inceput de 3 luni.. de atunci ne-am tot cautat,sunat ...in schimb niciodata nu am iesit in oras, nu mi-a fct cunostiintza cu prt lui si de aici reies celelalte.. motivul pe care il sustine el este ca inainte sa fie cu mn nu d mult timp a rupt legatura cu o tipa cu care a fost impreuna 2 ani si “ sa nu zica ceva prietenii lui.. familia lui...eu am mai vzt ceva mesaje de la ea... dar am vb despre asta si sper ca situatia s-a lamurit.. nu shtiu ce sa fac sau cum sa fac.. mi-a zis ca tine la mn ...dar nu imi spune "iubito" "scumpo.." cuvintele pe acre o fata isi doreste sa le auda de la prt ei ... stiu ca tine la mn si eu tin f mult la el... dar se cam duc sentimentele astea.. parca nu ii prea pasa.. numai eu dau in relatia asta .. si tto astept.. si astept.....va pup si av doresc numai bine !


Al meu nu-mi spune iubito nici dupa 3 ani de zile si chiar nu mi-am pus niciodata intrebarea asta.
In 3 ani mi-a zis ca ma iubeste de cel mult doua ori odata ca m-am tinut eu ca scaiul de el sa-mi zica si a fost obligat cu ce fatza mi-a zis-o insa ..nu mai spun ca m-a apucat rasul cand l-am auzit in final ...iar a doua oara cand mi-a facut cadou de ziua mea si pt ca uitase sa-mi ia felicitare a scris pe un A4 cateva cuvinte cu un te iubesc la final plus P.S. ,,am incheiat cu te iubesc sa nu imi scoti ochii ca nici de ziua ta nu-ti spun ''

Stii care-i concluzia ?
Niciodata nu m-am simtit neiubita ,daca nu-mi spune nu inseamna ca nu ma iubeste !

iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 17:44
De la: frosi_ssimonica, la data 2009-02-09 21:01:25...in schimb niciodata nu am iesit in oras, nu mi-a fct cunostiintza cu prt lui si de aici reies celelalte.. motivul pe care il sustine el este ca inainte sa fie cu mn nu d mult timp a rupt legatura cu o tipa cu care a fost impreuna 2 ani si “ sa nu zica ceva prietenii lui.. familia lui...!


Cel mult prietenii lui ar putea sa rada de el ca are gusturi proaste la femei , ma scuzi ca spun asta si nu o lua in nume de rau dar iti spun cum gandeste un barbat acum.

In general de aia nu doresc barbatii sa-si scoate prietenele in oras sau sa le faca cunostiinta cu prietenii lui pentru ca ...e constient de faptul ca exista riscul ca ei sa rada de el.

SAU nu vrea sa auda ,,fosta'' de existenta ta de la prietenii lui !
iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 17:48
este si asta o varianta.. si o respect dar nu cred ca ar avea prt lui de ce sa rada.. mai de graba as lua in calcul varianta cu "fosta" ...multumesc!
frosi_ssimonica
Postat pe 20 Februarie 2009 19:49
Nu te merita ;) te inseala ;) scz dar asa faceam si eu inainte cu fetele....pana cand mi-a deschis cnva okii......poate o sai deschida si prietenului tau cineva.....sau ai putea incerca tu
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 02:12
ce sa mai zic.. om trai si om vedea..:)
frosi_ssimonica
Postat pe 25 Februarie 2009 18:13
ca tot a trecut ceva timp si nu am mai spus nimic..... cand a venit..ne-am despartit...trece si asta ... multumesc pt ajutorul vostru, va pup:*
frosi_ssimonica
Postat pe 28 Februarie 2009 10:36
eu am doi ani cu EL..si mnumi imi zice nicicum ..."scumpete ..sau scumpa ..sau dinalea.."...poate la inceput imi zicea dar acuma mnuh ...si ce sa zic asta mnu cred ca ii ceva grav incat sa te puna pe ganduri ...atata timp cat te respecta ...si alea alea...cel putin pt mine ii cel ami important sa ma respecte ..dak mnu am senzatia ...ca ois un nimik..sau mnuj cum sa ma explic..oricum ...la faza cu orashu ...mnuj ec sa zic ..mnu am fost in situatzie ..dar oricum ...il inteleg cand vrea sa iasa cu baietzii si mnus geloasa deloc...doar cand iese cu baietzii si mnu si alte gagici:D..oriucm vb cu el ..si sustinel si dai sfaturi ..paote are nevoie de sprijin ;)...sper sa iti fie de folos...:*
ale_ale
Postat pe 8 Martie 2009 18:51
De la: frosi_ssimonica, la data 2009-02-28 10:36:36ca tot a trecut ceva timp si nu am mai spus nimic..... cand a venit..ne-am despartit...trece si asta ... multumesc pt ajutorul vostru, va pup:*

bine ai facut...tocmai voiam sa-ti zic ca esti amanta, dar ma bucur ca ai plecat din relatia asta
kitty_krieger
Postat pe 8 Martie 2009 19:10
bine spus.........degeaba iti zice de 100 de ori pe zi TE IUBESC daca din comportamentul lui nu reiese asta, un gest frumos face cat 1000 de cuvinte
in 5 ani de zile de ex-ul meu nu am auzit niciodata TE IUBESC dar imi demonstra prin fiecare atingere si privire. si eu ca o proasta ma enerva ca nu imi spune dar apoi am realizat ca e atat de usor sa mi se spuna cuvinte frumoase in fata si in spate sa ma insele.............
cat despre tipul asta nu e nimic de zis: e clar ca sta cu tine doar ca sa-i lingi raniile si sa o uite pe cealalta, vb cu el dar nu cred ca poti schimba prea multe mai ales daca relatia precedenta i-a lasat o amprenta puternica in suflet
asa facem noi oamenii in general, credem ca daca ne refugiem in bratele altcuiva putem uita si pe langa faptul ca suferim noi mai ranim si o persoana nevinovata care isi pune sperante si sentimente la mijloc.....
blue_angel1986
Postat pe 1 Mai 2009 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
II SUNTEM DATORI MAMEI ... LA MULTI ANI MARTIE 2009 !!!! 14 De la: Aladiah 8 Martie 2009 05:00
Iesi din impasul financiar!! 5 De la: kudika098950 16 Mai 2010 12:22
au disparut femeile adevarate ? 13 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 07:57
de ce credeti in zodii? 59 De la: yumy 15 Octombrie 2010 10:29
dar ce se intampla 6 De la: kudika_971484 24 August 2014 16:38