Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat urgent,va rog...

Buna fetelor!
Sunt noua pe forum, dar am citit multe din subiectele de aici. Am o mare problema si ma gandesc ca unele dintre voi ma puteti ajuta cu o opinie. De curand, am hotarat impreuna cu sotul meu sa facem un copil. Problema e ca... am o val de progesteron FOARTE mica. 0,3 in conditiile in care minimul e pe undeva la 4. Mi-a spus sa iau Duphaston, dar eu nu prea sunt buna prietena cu tratamentele pe baza de hormoni... Am luat anticonceptionale candva si odata cu ele si ceva kg in plus. Am auzit de ceva tinctura de zmeura, dar mi-a spus o farmacista ca am ceva de asteptat pana isi va face efectul. Asadar, stie cineva daca exista o metoda mai buna pentru a aduce aceasta valoare la normal? Repet, am inceput deja sa iau acest medicament la recomandarea medicului care spune ca este singura solutie, insa ma intreb daca exiata si o alta varianta. Ne dorim un copil foarte mult. Va pup si astept sugestii...
symm
Postat pe 13 Februarie 2009 11:44
Sorry......incearca sa vb cu m ai multi medici.Este dest de riscant sa dai sfaturi atunci cand nu esti in masura.Daca stiam te ajutam cu mare placere. O zi soper.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:35
ai putea incerca cu branca ursului-pastile sau tinctura.am inteles ca ar fi foarte folositoare pt astfel de cazuri.intereseaza-te la o farmacie naturista
MissMe2
Postat pe 14 Mai 2009 17:59
De la: symm, la data 2009-02-13 11:44:03Buna fetelor!
Sunt noua pe forum, dar am citit multe din subiectele de aici. Am o mare problema si ma gandesc ca unele dintre voi ma puteti ajuta cu o opinie. De curand, am hotarat impreuna cu sotul meu sa facem un copil. Problema e ca... am o val de progesteron FOARTE mica. 0,3 in conditiile in care minimul e pe undeva la 4. Mi-a spus sa iau Duphaston, dar eu nu prea sunt buna prietena cu tratamentele pe baza de hormoni... Am luat anticonceptionale candva si odata cu ele si ceva kg in plus. Am auzit de ceva tinctura de zmeura, dar mi-a spus o farmacista ca am ceva de asteptat pana isi va face efectul. Asadar, stie cineva daca exista o metoda mai buna pentru a aduce aceasta valoare la normal? Repet, am inceput deja sa iau acest medicament la recomandarea medicului care spune ca este singura solutie, insa ma intreb daca exiata si o alta varianta. Ne dorim un copil foarte mult. Va pup si astept sugestii...

am o prietena care a luat Duphaston ap un an si tot nimic.apoi a incercat Branca ursului( aluat si ea si sotul ei) si dupa 3 luni a ramas insarcinata,este in luna a 2a acum .
Multa bafta iti doresc
ETE_EU
Postat pe 14 Mai 2009 18:04
De la: MissMe2, la data 2009-05-14 17:59:38ai putea incerca cu branca ursului-pastile sau tinctura.am inteles ca ar fi foarte folositoare pt astfel de cazuri.intereseaza-te la o farmacie naturista

da rezultate(prietena mea a luat) si nici nu sunt scumpe.
ETE_EU
Postat pe 14 Mai 2009 18:05
Multumesc mult pentru sfaturi. Este o solutie, imi dau seama, aceasta cu branca ursului. Am mai incercat la medici...multi. Este ingrozitor ca toti imi dau aceeasi solutie... Duphaston. E, si eu nu mai vreau acest medicament. Asadar, o sa incerc pe cala naturala. Revin sa va spun ce rezultate am avut. Va pup!
symm
Postat pe 15 Mai 2009 19:29
La prof. HORHOIANU ai fost?
ema_rice
Postat pe 27 Mai 2009 18:46
De la: ema_rice, la data 2009-05-27 18:46:04La prof. HORHOIANU ai fost?



a zis 'urgent"!!
geo_x
Postat pe 27 Mai 2009 18:46
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt ingrijorata ! ! 32 De la: kudika083195 14 Octombrie 2010 15:30
Viitoarea Mamica? Esti Pregatita Pentru Sarcina? 7 De la: kudika_1012859 1 Noiembrie 2016 08:30
Problema 10 De la: anissya 14 Martie 2010 12:21
HELP!!!!!AUTOR!!!!!(LA MISTO)!!!!!!!!!!! 85 De la: Frankie_Zuzu 2 Iulie 2009 17:09
va rog din suflet sa imi imi raspunde-ti:((( 9 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:31