Setari Cookie-uri

I hate Valentine's Day!

...asta pentru ca, in loc sa-mi imbunatateasca relatia cu prietenul meu, n-a facut altceva decat sa-mi aduca aminte ca lucrurile nu sunt prea roz...ne-am certat de ziua indragostitilor, in varful muntelui, de fata cu prietenii, pentru aceleasi motive pentru care ne certam cam o data la 2 saptamani, de cateva luni bune...ne-am si despartit de valentine's day (spar ca va prindeti ca scriu intentionat cu litere mici, de ciuda!). Intre timp ne-am impacat, ca de obicei, dupa o portie buna de plans (eu, evident), si o noapte nedormita (iarasi eu)...
As fi vrut ca valentin asta sa ne aduca si noua mai multa intelegere si respect reciproc...poate la anu'

Postat pe 16 Februarie 2009 08:28
De la: mirunad, la data 2009-02-16 08:28:31...asta pentru ca, in loc sa-mi imbunatateasca relatia cu prietenul meu, n-a facut altceva decat sa-mi aduca aminte ca lucrurile nu sunt prea roz...ne-am certat de ziua indragostitilor, in varful muntelui, de fata cu prietenii, pentru aceleasi motive pentru care ne certam cam o data la 2 saptamani, de cateva luni bune...ne-am si despartit de valentine's day (spar ca va prindeti ca scriu intentionat cu litere mici, de ciuda!). Intre timp ne-am impacat, ca de obicei, dupa o portie buna de plans (eu, evident), si o noapte nedormita (iarasi eu)...
As fi vrut ca valentin asta sa ne aduca si noua mai multa intelegere si respect reciproc...poate la anu'


si de ce sa asteptzi pana la anu de sfantul valentin( asta este reactzia mea la prea multa reclama pe seama acestei zile) ca sa obtzi ceea ce este ceva firesc..........................si ziua de maine poate fi plina de surprize
donttouch
Postat pe 16 Februarie 2009 09:04
De la: mirunad, la data 2009-02-16 08:28:31...asta pentru ca, in loc sa-mi imbunatateasca relatia cu prietenul meu, n-a facut altceva decat sa-mi aduca aminte ca lucrurile nu sunt prea roz...ne-am certat de ziua indragostitilor, in varful muntelui, de fata cu prietenii, pentru aceleasi motive pentru care ne certam cam o data la 2 saptamani, de cateva luni bune...ne-am si despartit de valentine's day (spar ca va prindeti ca scriu intentionat cu litere mici, de ciuda!). Intre timp ne-am impacat, ca de obicei, dupa o portie buna de plans (eu, evident), si o noapte nedormita (iarasi eu)...
As fi vrut ca valentin asta sa ne aduca si noua mai multa intelegere si respect reciproc...poate la anu'

Bai, ce-mi plac afirmatiile astea aberante! Mor dupa ele!
Adica ZIUA e vinovata, voi nu! Voi sunteti nevinovati...
Auzi, am si eu o nedumerire, la voi la mansarda se misca ceva, sau va e frica ca de-l folositi (creierul, adica) se rupe ceva p'acolo, pe dinauntru?
(cand zic "voi" ma refer la istetzele de deschdeti topicuri mirobolante cu afirmatii de gen... Mi-e lene sa mai caut topicul "cele mai tampe remarci" dar tu ti-ai castiga un loc in "the hall of fame" )
Dor_a
Postat pe 16 Februarie 2009 09:39
off dora taman cand am fost si eu serioasa si m-am chinuit sa dau un sfat fetei asteia vi tu si-mi strici bucuria incadrand-o la "cele mai tampe remarci"
donttouch
Postat pe 16 Februarie 2009 09:58
De la: donttouch, la data 2009-02-16 09:58:21off dora taman cand am fost si eu serioasa si m-am chinuit sa dau un sfat fetei asteia vi tu si-mi strici bucuria incadrand-o la "cele mai tampe remarci"

Donty, sfatul tau e frumos, botishor!
Da' sa dau vina pe ziua (de Valentin, de Sanziene, de Apoi) ca sunt eu toanta si ma cert cu iubitu'?
Dor_a
Postat pe 16 Februarie 2009 11:20
De la: Dor_a, la data 2009-02-16 11:20:11
De la: donttouch, la data 2009-02-16 09:58:21off dora taman cand am fost si eu serioasa si m-am chinuit sa dau un sfat fetei asteia vi tu si-mi strici bucuria incadrand-o la "cele mai tampe remarci"

Donty, sfatul tau e frumos, botishor!
Da' sa dau vina pe ziua (de Valentin, de Sanziene, de Apoi) ca sunt eu toanta si ma cert cu iubitu'?

bestiutza_relouded
Postat pe 16 Februarie 2009 11:47
Eu am inteles ce vrea sa zica. Faptul ca s-au certat a fost si mai dramatic pentru ca s-a intamplat de Sf. Valentin, asa-i?
Kathara
Postat pe 16 Februarie 2009 12:22
Pai atunci chestia e de-a dreptu' bolunda
Adica ne certam, ne impacam (ce dulci sunt impacarile, nu?Nu?) deci tre' sa fiu bucuroasa ca totul s-a terminat cu bine, sa zambesc si eu ce fac? Raman suparata pe ZIUA in care s-a intamplat ce s-a intamplat... Sa mor ca asta-mi aminteste de fazele alea care le fac unele mamici cand plozii cad in fund si ele "ii dau bataie" la asfalt
Dor_a
Postat pe 16 Februarie 2009 12:40
daca se intampla re revelion.....ce zicea......urasc trecerea intre ani.....mai bn raman tot in anu asta...
lumea asta si ideile lor
portitza_Maria
Postat pe 16 Februarie 2009 12:43
incercam si eu sa-mi vars amarul pe forum, credeam ca asta e o comunitate si ca oamenii se sprijina reciproc, si tocmai pt. ca nu se cunosc isi pot pune sufletul pe tava... da, ideea era ca e mai nasol ca s-a intamplat de valentine's...voi nu suportati decat topic-urile cu fluturasi, inimoare si happy-end? si de ce-s toanta ca m-am certat cu iubitul? eram toanta daca acceptam orice, tacand si inghitind, asa, de dragul zilei de valentine's, a inimioarelor si fluturasilor...nush care-i mai tont aici, mersi celor ce au INCERCAT sa ma-nteleaga, iar celor ce au dat cu piatra...n-aveti suflet...nu va chinuiti sa mai improscati cu venin, o sa dezactivez alertele la topic-ul asta...
pacat de tzara asta ca e populata...

Postat pe 16 Februarie 2009 16:42
De la: , la data 2009-02-16 08:28:31...asta pentru ca, in loc sa-mi imbunatateasca relatia cu prietenul meu, n-a facut altceva decat sa-mi aduca aminte ca lucrurile nu sunt prea roz...ne-am certat de ziua indragostitilor, in varful muntelui, de fata cu prietenii, pentru aceleasi motive pentru care ne certam cam o data la 2 saptamani, de cateva luni bune...ne-am si despartit de valentine's day (spar ca va prindeti ca scriu intentionat cu litere mici, de ciuda!). Intre timp ne-am impacat, ca de obicei, dupa o portie buna de plans (eu, evident), si o noapte nedormita (iarasi eu)...
As fi vrut ca valentin asta sa ne aduca si noua mai multa intelegere si respect reciproc...poate la anu'

poate ca unul din voi nu a inteles prea bine spiritul acestei sarbatori si v-ati fortat prea mult sa fie totul bine doar ca sa multumiti partenerul.
pe viitor hotarati-va si voi din timp daca aveti chef sa sarbatoriti
sau...mai simplu...alegeti o alta sarbatoare pe care sa o percepeti amandoi la fel...pana la urma toate sarbatorile sunt despre dragoste..intr-un fel sau altul
ecce_cortex
Postat pe 23 Februarie 2009 19:30
nasol cu imprumuturile astea...

Postat pe 23 Februarie 2009 19:37
hai sa luam si Thanksgiving Day,ca poate nu ne ajung ale noastre.
Avem si noi Dragobetele,dar nu suna asa bine ca Valentine's Day,nu?Hmm...sunt satula de chestiile astea

Postat pe 23 Februarie 2009 19:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ne dam seama cat de realizati suntem??!!! 12 De la: kudika1993 7 Iulie 2010 22:47
Spovedania 18 De la: Vladimir13 21 August 2009 15:50
"agonie multa...moarte sigura"....??!!!??? 3 De la: Ele_ely 12 August 2009 20:10
Cum se transforma dragostea in ura?? 74 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:53
Prietena mea are 25 de ani si e virgina... 101 De la: animallover 30 August 2011 11:18