Setari Cookie-uri

sa ii spun de boala??

bah fratilor doamne fereste!!!!!!! eu nu am vrut niciodata sa ii fac rau iubitului.. nu sunt d la tzara.......pana la urma i-am zis si vreau sa spun k am ramas uimita de ce s-a intamplat .. a fost socat intradevar.. dar a spus.. nu e nimik .. asta e ... o sa imi fac si eu testul si facem ce trebuie.. eu pana azi dupamasa am stat in spital.. si imi fac injectii in ass.. din 6 in 6 ore.. pt ce.. k sa aflu k el m-a inbolnavit.. eu am 2 * in sange si el 4*.. deci .. el e vinovat.. mi-a recunoscut k a facut ceva ku una knd nu am fost eu in tzara si a luat d acolo .. si a inceput si el tratamentul... odata ku mine ne-am internat amandoi joi .. si knd am aflat k el m-a infectat.. i-am zis k nu e nimik.. nu o sa murim si punct.. ne facem bine si ramanem impreuna k si pana akum la bine si la rau .. dar i-am zis sa nu mai faca nimik ku nimeni .. si mai ales fara prezervativ..:( si-a cerut iertare!!!! anyway cert e ca i-am zis si a fost mirat k eu eram aia speriata de ce o sa zica el .. k eu kredeam k eu sunt cea vinovata.. si akum suntem bine.. cat de cat asha .. ma refer in relatie .. k la sanatate.. ne dor fesele.. dar e bine k a inteles..si eu la fel ..... si nu sunt inconstienta kum spun unele persoane de aici .. era normal sa ii spun de asta .. dar nu stiam kum ... anyway .. noapte buna..10x 4 all .. kisses
my_butterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 01:14
ma impusc fratilor....cia la control cu amindoi
pamela_1
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:20
De la: my_butterfly, la data 2009-02-22 01:14:54bah fratilor doamne fereste!!!!!!! eu nu am vrut niciodata sa ii fac rau iubitului.. nu sunt d la tzara.......pana la urma i-am zis si vreau sa spun k am ramas uimita de ce s-a intamplat .. a fost socat intradevar.. dar a spus.. nu e nimik .. asta e ... o sa imi fac si eu testul si facem ce trebuie.. eu pana azi dupamasa am stat in spital.. si imi fac injectii in ass.. din 6 in 6 ore.. pt ce.. k sa aflu k el m-a inbolnavit.. eu am 2 * in sange si el 4*.. deci .. el e vinovat.. mi-a recunoscut k a facut ceva ku una knd nu am fost eu in tzara si a luat d acolo .. si a inceput si el tratamentul... odata ku mine ne-am internat amandoi joi .. si knd am aflat k el m-a infectat.. i-am zis k nu e nimik.. nu o sa murim si punct.. ne facem bine si ramanem impreuna k si pana akum la bine si la rau .. dar i-am zis sa nu mai faca nimik ku nimeni .. si mai ales fara prezervativ..:( si-a cerut iertare!!!! anyway cert e ca i-am zis si a fost mirat k eu eram aia speriata de ce o sa zica el .. k eu kredeam k eu sunt cea vinovata.. si akum suntem bine.. cat de cat asha .. ma refer in relatie .. k la sanatate.. ne dor fesele.. dar e bine k a inteles..si eu la fel ..... si nu sunt inconstienta kum spun unele persoane de aici .. era normal sa ii spun de asta .. dar nu stiam kum ... anyway .. noapte buna..10x 4 all .. kisses

Stii ce e de-a dreptul socant ????
Nu am vazut ce virsta ai, DAR fi pregatita, in 90 % din cazuri, barbatul infecteaza, lui nu ii apare nimic ! si noi sintem fraierele care o dam pe dupa sura.....ca noi nu.....oare de unde ????? Din aer, apa, ace....
Doamne! Si, cind le spui....oooooo dar eu nu am nimik, tu esti de vina. Probabil sint putine bts-uri (nu din cele nasoale) care pot demonstra cine e raspindacul...
Uf! E o treaba si cu increderea asta!!!! Greu de cistigat!
Grija mare! si Sanatate!
_iluzie_
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:44
orcum daca afla tot o sa te lase asa ca mai bine spunei direct dar eu nu as baga mana in foc ca nu a fost cu alta sau daca nu cumva ai fost u cu altul ca nu vad de unde ai putut sa iei sifilis bafta si nuti mai fie frica sai spui
kudika010221
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:20
orcum daca afla tot o sa te lase asa ca mai bine spunei direct dar eu nu as baga mana in foc ca nu a fost cu alta sau daca nu cumva ai fost u cu altul ca nu vad de unde ai putut sa iei sifilis bafta si nuti mai fie frica sai spui
kudika010221
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:20
bine k nu ai sida ! spune-i nici tie nu ti-ar conveni sa iei si sa nu stii !
sab628
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:55
spune i si duceti va impreuna la un medic.dk nu intelege inseamna k nu te iubeste de ajuns.oricum tr sa si faca si el analize si sa se trateze o data cu tine
n_cris_tina
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:02
Draga mea si eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui iubitului tu personal de aceasta boala...daca te iubeste si are incredere in tine va stii ca ii spui edevarul....cred ca este mult mai bine sa aveti voi o discutie in particular si sa-l pregatesti inainte de a merge impreuna la doctor, nu de alta dar s-ar putea sa aibe o stare de soc la aflarea vestii, iar in astfel de situatii omul nu prea gandeste ce face si ce spune......poti asa sa impiedici o situatie jenanta pentru amandoi!
Dolcys
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:12
De la: my_butterfly, la data 2009-02-22 01:14:54bah fratilor doamne fereste!!!!!!! eu nu am vrut niciodata sa ii fac rau iubitului.. nu sunt d la tzara.......pana la urma i-am zis si vreau sa spun k am ramas uimita de ce s-a intamplat .. a fost socat intradevar.. dar a spus.. nu e nimik .. asta e ... o sa imi fac si eu testul si facem ce trebuie.. eu pana azi dupamasa am stat in spital.. si imi fac injectii in ass.. din 6 in 6 ore.. pt ce.. k sa aflu k el m-a inbolnavit.. eu am 2 * in sange si el 4*.. deci .. el e vinovat.. mi-a recunoscut k a facut ceva ku una knd nu am fost eu in tzara si a luat d acolo .. si a inceput si el tratamentul... odata ku mine ne-am internat amandoi joi .. si knd am aflat k el m-a infectat.. i-am zis k nu e nimik.. nu o sa murim si punct.. ne facem bine si ramanem impreuna k si pana akum la bine si la rau .. dar i-am zis sa nu mai faca nimik ku nimeni .. si mai ales fara prezervativ..:( si-a cerut iertare!!!! anyway cert e ca i-am zis si a fost mirat k eu eram aia speriata de ce o sa zica el .. k eu kredeam k eu sunt cea vinovata.. si akum suntem bine.. cat de cat asha .. ma refer in relatie .. k la sanatate.. ne dor fesele.. dar e bine k a inteles..si eu la fel ..... si nu sunt inconstienta kum spun unele persoane de aici .. era normal sa ii spun de asta .. dar nu stiam kum ... anyway .. noapte buna..10x 4 all .. kisses


Eh asta asa ca sa nu mai zici niciodata ca "iubitul meu nu m-a inselat, ca n-a avut cand, cu cine etc" Iar doamna doctor STUPID la care ai fost trebuia sa-ti fi spus de la inceput ca sifilisul de ia 99% numai prin contact sexual si nu ca te inteapa vreun tantar! Macar i-ai dat si tu una in oo lu' omu' tau dornic de pasarici infestate?
koph
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:24
of mai mai
pamela_1
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:29
De la: n_cris_tina, la data 2009-04-14 22:02:47spune i si duceti va impreuna la un medic.dk nu intelege inseamna k nu te iubeste de ajuns.oricum tr sa si faca si el analize si sa se trateze o data cu tine


fa`te si tu ca citesti fix prima postare de la pagina 2.. si apoi da`ti iar cu parerea.. nu vezi ca o fost la doctor si ca de la el o luat boala??? offf grele tare..... cu parerile astea...
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:34
De la: tinna83, la data 2009-04-15 08:12:47Draga mea si eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui iubitului tu personal de aceasta boala...daca te iubeste si are incredere in tine va stii ca ii spui edevarul....cred ca este mult mai bine sa aveti voi o discutie in particular si sa-l pregatesti inainte de a merge impreuna la doctor, nu de alta dar s-ar putea sa aibe o stare de soc la aflarea vestii, iar in astfel de situatii omul nu prea gandeste ce face si ce spune......poti asa sa impiedici o situatie jenanta pentru amandoi!


idem ce`am scris mai sus.. mi`e lene sa repet
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:36
daca a umblat baiatul... ...of fetelor...naive sunteti unele....da el ce zice?
pamela_1
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:42
am citit si eu acum despre aceasta boala...of fata mea...trateaza-te ca este nasol...si sa nu te mai prind cu el..este un ticalos..daca stioa ca a fost la c.....trebuia sa te protejeze macar ce nemernic......
pamela_1
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:45
fetito in loc de sifilis puteai sa contactezi sida! tot impreiuna mai ramineati? nu pot sa cred ce fac unii dobitoci din fete..........cred ca le spala creierul ........lasa-l drreaq de dobitoc si spune-i sa o ia de mina pe aia care la infestat sa o duca la doctor.........nu de alta dar cum isi pune repede poalele in cap sa nu imbolnaveasca si pe alti inteligenti! de ce s-or fi scremut unii sa inventeze prezervative nush..................................... aoleu ce ma nevrozai
FRANNNCE
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:16
offf doamne e trist ce se intampla...dar asa e in viata cei nevinovati sufera.
nu cred ca merita sa mai ramai cu el...e prea mult ce ti-a facut
dalilascumpy
Postat pe 16 Mai 2009 18:54
Nu conteaza a cui a fost vina , in prima faza , trebuie sa ii spui .Este o boalla f grava si daca nu e tratata lam timp ....e de rau
ionia
Postat pe 17 Mai 2009 10:25
de ce ii faceti barbatul dobitoc si nemernic? ea il iubeste si sufera acum. putina compasiune va rog. daca ea vrea sa ramina cu el inseamna ca se merita reciproc. end of sifilis story
softexia
Postat pe 17 Mai 2009 11:24
Mai fetito, pentru postia pe care o ai in cap, meriti una bucata sida.

Auzi, si-a cerut scuze si ea n-a zic nimic decat - bine, puisor, sa-ti pun masa?
Kathara
Postat pe 17 Mai 2009 11:38
Nu pot sa cred, cata prostie. Draga mea, daca tu nu ai facut sex cu alta persoana si te-ai imbolnavit de sifilis, cum poti afirma cu atata siguranta ca esti convinsa ca el nu a avut contact sexual cu alta persoana? Sa fim serioase, cati se imbolnavesc de sifilis pt. ca s-au atins de cine stie ce? Sifilisul se ia prin contact sexual. Si pana la urma, ce atata teama de a-i spune ca ai sifilis, el ti l-a dat, asta iti demonstreaza infidelitatea lui, inca mai esti cu el?????? Doamne fereste, de ce sunt femeile atat de fraiere? Daca l-ai fi imbolnavit tu pe el, crezi ca el te ierta pt. ca te-ai culcat cu altul? Eu cred ca nu, asa ca...................fi si tu mai.....cu coloana vertebrala. Bafta
Elya82
Postat pe 18 Mai 2009 11:19
of...trebuie sa vorbiti...sigur a calcat strimb...nu mai slaviti barbatii ...90% a luat de la cineva
pamela_1
Postat pe 18 Mai 2009 11:35
buna...parerea mea este ca ar trebui sa il pui si pe el sa faca niste analize nu ai de unde sa sti k el nu a fost cu alta femei....e ingrozitor sa afli k ai o asemenea boala .....e viata ta la mijloc gandeste-te bine ce vrei sa faci
kudika018732
Postat pe 20 Mai 2009 14:46
De la: my_butterfly, la data 2009-02-22 01:14:54bah fratilor doamne fereste!!!!!!! eu nu am vrut niciodata sa ii fac rau iubitului.. nu sunt d la tzara.......pana la urma i-am zis si vreau sa spun k am ramas uimita de ce s-a intamplat .. a fost socat intradevar.. dar a spus.. nu e nimik .. asta e ... o sa imi fac si eu testul si facem ce trebuie.. eu pana azi dupamasa am stat in spital.. si imi fac injectii in ass.. din 6 in 6 ore.. pt ce.. k sa aflu k el m-a inbolnavit.. eu am 2 * in sange si el 4*.. deci .. el e vinovat.. mi-a recunoscut k a facut ceva ku una knd nu am fost eu in tzara si a luat d acolo .. si a inceput si el tratamentul... odata ku mine ne-am internat amandoi joi .. si knd am aflat k el m-a infectat.. i-am zis k nu e nimik.. nu o sa murim si punct.. ne facem bine si ramanem impreuna k si pana akum la bine si la rau .. dar i-am zis sa nu mai faca nimik ku nimeni .. si mai ales fara prezervativ..:( si-a cerut iertare!!!! anyway cert e ca i-am zis si a fost mirat k eu eram aia speriata de ce o sa zica el .. k eu kredeam k eu sunt cea vinovata.. si akum suntem bine.. cat de cat asha .. ma refer in relatie .. k la sanatate.. ne dor fesele.. dar e bine k a inteles..si eu la fel ..... si nu sunt inconstienta kum spun unele persoane de aici .. era normal sa ii spun de asta .. dar nu stiam kum ... anyway .. noapte buna..10x 4 all .. kisses

Iti doresc sanatate multa!!!Acum esti inca sub influenta socului de a accepta ca ai contactat o astfel de boala,dar cauza vad ca nu ai luat-o in discutie.Ce o sa faci,o sa ramai cu prietenul tau?Cum a putut sa se faca sex cu una si apoi sa te si imbolnaveasca ???Daca lua HIV,trebuia sa-ti faca si tie asa cadou?Scuza-ma, dar am citit despre framantarile tale,nu stiai cum sa-i spui...si pe el ce-l framanta,.....?Omul s-a simtit bine,nu s-a protejat si te-a inselat(nu numai ca te-a mintit,dar a si prins ocazia sa pleci,sa aiba putina libertate pt a-si face de cap)!!Sa ne mai spui ce faceti,cum mergeti mai departe!Eu nu as mai putea sa continui o astfel de relatie,mi se pare prea mult!!!Cum SIFILIS?? .Asta imi aminteste de sapt cand am fost internata la dermato,pt o alergie si vedeam cum dupa 12 noaptea venea baietii fitzosi cu masini de lux(astia care zic ca sunt din high-life) si isi faceau tratamentul pt sifilis!!!Va dati seama cati bolnavi sunt??!!!Pai da,ce sa facem daca fidelitatea e la mare pret in ziua de astazi?Eu nu sunt asa rea de fel......dar m-am bucurat pt ei...poate asa invata ceva ,dar iubitele lor,sotiile.....ele ce vina au???
luyyzz
Postat pe 29 Mai 2009 08:39
Nu numai ca e multa prostie in aer insa e si multa naivitate si INCULTURA!!
Auzi la ea cica ea n a facut sex cu nimnei in afara de el , si pe el este f sigura ca nu a inselat o :)))))))
OMG!!! Fato pe ce lume traiesti? :)))
Asa cum au raspuns multi aici pe topic , sifilisul se ia prin contact sexual..
nu mi vine sa cred ..atata m am distrat citind acest topic... bineinteles ca nu m am distrat de necazul domnisoarei fidela pana la capat si el in fuste la altele ...ci de raspunsuri si de prostia ei :)))
Cine stie ce prostituate frecventeaza acest si anume priten al tau si tu , ii pui masa in continuare si in satisfaci ca deh... el e printisorul..
eu in locul tau , bagaj ii faceam si afara din viata mea zbura!!
Este inadmisibil asa ceva,..

Hai noroc la toata lumea si voi cei care ati raspuns la topic, sunteti beeeeeeeton :)
zoredia
Postat pe 29 Mai 2009 16:45
Oh Doamne nu ma pot abine :))))
Auzi la ea .. cica s a zgariat de ceva infectat si s a imbolnavit :))))
Cat de sclava esti tu in fata lui daca te gandesti la asemenea ineptii? :)))))))))))))))))))))))))))))

zoredia
Postat pe 29 Mai 2009 16:48
De la: Diavolyta_, la data 2009-04-16 11:36:00
De la: tinna83, la data 2009-04-15 08:12:47Draga mea si eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui iubitului tu personal de aceasta boala...daca te iubeste si are incredere in tine va stii ca ii spui edevarul....cred ca este mult mai bine sa aveti voi o discutie in particular si sa-l pregatesti inainte de a merge impreuna la doctor, nu de alta dar s-ar putea sa aibe o stare de soc la aflarea vestii, iar in astfel de situatii omul nu prea gandeste ce face si ce spune......poti asa sa impiedici o situatie jenanta pentru amandoi!


idem ce`am scris mai sus.. mi`e lene sa repet

esti cam acida, nu crezi? In viata se intampla sa mai si gresesti si nu cred ca in acele momente iti doresti sa-ti sara cu totii in cap...putem sa fim si mai toleranti cu greselilor celor din jur......mai ales tinand cont de faptul ca nu avem nimic de impartit! Multumesc, si scuze daca ti-am parut dura!
Dolcys
Postat pe 29 Mai 2009 16:54
De la: zoredia, la data 2009-05-29 16:45:47Nu numai ca e multa prostie in aer insa e si multa naivitate si INCULTURA!!
Auzi la ea cica ea n a facut sex cu nimnei in afara de el , si pe el este f sigura ca nu a inselat o :)))))))
OMG!!! Fato pe ce lume traiesti? :)))
Asa cum au raspuns multi aici pe topic , sifilisul se ia prin contact sexual..
nu mi vine sa cred ..atata m am distrat citind acest topic... bineinteles ca nu m am distrat de necazul domnisoarei fidela pana la capat si el in fuste la altele ...ci de raspunsuri si de prostia ei :)))
Cine stie ce prostituate frecventeaza acest si anume priten al tau si tu , ii pui masa in continuare si in satisfaci ca deh... el e printisorul..
eu in locul tau , bagaj ii faceam si afara din viata mea zbura!!
Este inadmisibil asa ceva,..

Hai noroc la toata lumea si voi cei care ati raspuns la topic, sunteti beeeeeeeton :)



l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:56
offf.. asta a fost cea mai "grea" propunere/sfat cum vrei sa-i zici.Ia si vb cu el,si duceti-va de urgenta la medic.Nu vad nici un motiv sa te paraseasca,daca u bagi mana in foc pentru el..crezi k el nu va face acelasi lucru..adica in fine..nu se stie..Poate ai sa descoperi alt adevar (sau nu )
S0phia
Postat pe 31 Mai 2009 19:13
De la: S0phia, la data 2009-05-31 19:13:07offf.. asta a fost cea mai "grea" propunere/sfat cum vrei sa-i zici.Ia si vb cu el,si duceti-va de urgenta la medic.Nu vad nici un motiv sa te paraseasca,daca u bagi mana in foc pentru el..crezi k el nu va face acelasi lucru..adica in fine..nu se stie..Poate ai sa descoperi alt adevar (sau nu )


Mai draga, citeste tot topicul ... nenea a inselat-o, pana la urma s-a clarificat misterul. Nu-i nimic, iubi l-a iertat, da-o-n papusoi de boala venerica, poate ea sta in calea unei iubiri adevarate, sublime si pure?
Kathara
Postat pe 31 Mai 2009 19:22
De la: Kathara, la data 2009-05-31 19:22:32
De la: S0phia, la data 2009-05-31 19:13:07offf.. asta a fost cea mai "grea" propunere/sfat cum vrei sa-i zici.Ia si vb cu el,si duceti-va de urgenta la medic.Nu vad nici un motiv sa te paraseasca,daca u bagi mana in foc pentru el..crezi k el nu va face acelasi lucru..adica in fine..nu se stie..Poate ai sa descoperi alt adevar (sau nu )


Mai draga, citeste tot topicul ... nenea a inselat-o, pana la urma s-a clarificat misterul. Nu-i nimic, iubi l-a iertat, da-o-n papusoi de boala venerica, poate ea sta in calea unei iubiri adevarate, sublime si pure?




Pai asa ca sa ne lamurim si noi..cu toate povestea,si cu ea.Caci e clar.. Bun k l-a iertat,poimaine se trezeste cu cine stie ce boala..Da asa e.. cum sa te opui la o asa iubire pura.
S0phia
Postat pe 1 Iunie 2009 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu apa!!!!!halp... 6 De la: geo_reincarcat_iara 20 Iulie 2010 23:03
cum faci sa fii mai indiferent ca sa poti supravietui ? 15 De la: kudika072175 20 Noiembrie 2015 10:58
Pareri va rog 4 De la: kudika_992446 21 August 2015 13:01
:( 15 De la: kudika019328 26 Iunie 2009 04:27
eu Capricorn, el Varsator 5 De la: kriszta 27 August 2009 13:22