Setari Cookie-uri

Cea mai buna placa pentru indreptarea parului este ...

hey, daca sunteti interesate am eu o placa de vanzare remington s9000 cu teflon, ceramica si diamant.Este ffff buna, probabil ati mai citit despre ea.Am folosit-o de 3ori, este in stre impecabila, o vand pt ca am nevoie urgent de bani,pretul este de 135 ron.Ma puteti contacta la nr 0768020114.
sparkl3_star
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:37
Eu am doua placi de intins parul de la Remington.Prima este S2002 si o am de vreo 3 ani.Sunt foarte multumita de ea.Eu imi intind parul cam de 2 ori pe luna.Acum de Craciun mosu :) mi-a adus si modelul S9950.Sunt foarte incantata de ea...probabil datorita si faptului ca e noua si e un model mai recent....totul este sa nu exageram.Parerea mea este ca nu conteaza neaparat marca...important e sa obtinem rezultatul dorit.
olivia_andreea
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:09
A cumparat cineva de pe hairshop.ro?Am gasit acolo o placa profesioanala la un pret dubios de mic( pt un produs profesional).M-ar bate gandul sa o cumpar dar nu stiu cat de calitativa e... http://www.hairshop.ro/aparate-electrice-coafor/placi-de-intins-parul/p638_placa-profesionala-de-intins-parul-hairway-premium.html

As opta si pentru un remington s9950 dar nu stiu ce sa aleg.Daca ma poate ajuta cineva, astept raspunsurile voastre.

Va pup!
Luciana_T
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:09
5/6 zile nu te-ai spalat pe par???
kudika275892
Postat pe 21 Iulie 2010 12:10
Buna fetele, am o rugaminte , imi puteti explica ce inseamna placa de par cu tratament cu ioni ? si placi cu turmalina ? Care placa de par vi se pare mai buna dintre cele doua?
http://www.kauf.ro/products/Placa-de-indreptat-parul-HP8310%7B47%7D00.html#reviews
http://www.domo.ro/Electrocasnice/Ingrijire_personala/Placi_de_indreptat_parul/Philips/Placa_de_indreptat_parul_Philips_HP4686_slash_22

Va pup , astept sa va dati cu parerea !
Diana_doc
Postat pe 1 Septembrie 2010 17:15
si eu am parul ondulat si folosesc Braun cu placi ceramice. nu arde parul si il indreapta frumos. mie mi-a recomandat-o coafeza pe cea cu placi ceramice...
Laura_Baldini
Postat pe 2 Septembrie 2010 14:09
crezi tu ca n-arde parul
blondiewishes
Postat pe 2 Septembrie 2010 22:10
Am incercat si eu indreptarea permanenta la salonul EverGreen cu produse Bio Ionic, cred ca Corina o cheama pe 'stilista' si produsele sunt super, chiar functioneaza indreptarea, in primele saptamani parul a fost chiar drept si nu se electriza de loc, desi mai trebuie lucrat un pic cu peria, numai ca stilista HABAR NU ARE ce face, mi-a distrus portiuni ale parului, de ce nu sunt sigura, ori a lasat produsul foarte mult in anumite locuri, ori nu l-a protejat bine... A doua zi dupa tratament am simtit zone aspre in varful capului si a inceput sa-mi cada si sa se rupa parul ingrozitor...


cand am incercat sa ii cer o explicatie - dupa cateva luni pentru ca atunci a inceput sa se vada suvite intregi care cresteau la loc - raspunsul a fost in linii mari ca ea nu e responsabila si poate mi-am distrus singura parul intentionat :))) extrem de neprofesional, chiar penibil,nu recomand sa faceti tratamentul acolo...interesati-va foarte bine pana gasiti un stilist care sa se priceapa, altfel e pacat si de tratament si de parul vostru...
kudika323156
Postat pe 26 Septembrie 2010 05:34
NU folosi placa!!!!! distruge parul!!!!!
usuca atent si foloseste sprei pentru protectie !
Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:08
eu mai recurg si la samponul si balsamul pentru indreptarea parului de la label.m.imi sunt foarte utile si ma ajuta foarte mult sa evit placa de indreptat si sa imi mentin parul sanatos.va pup
eli_mihai
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:59
''Braun professional'' e foarte buna. o folosesc de aproape 2 ani si am parul foarte ok .
lora0206
Postat pe 24 Februarie 2011 15:29
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:34
De la: _dulcik_, la data 2009-02-24 18:47:46Remington sau Rowenta Profesional
este buna placa de par remington s6600 Remington Stylist Multi Style? as dorii o parere de la cineva care are ca as vrea sa o achizitionez si luna aceasta este si la reducere ma incanta ptr ca o pot folosii in mai multe moduri par drept sau bulcle stranse, bucle lejere sau onduleuri usoare
JustME90
Postat pe 12 Martie 2012 22:55
Daca ai posibilitate si vrei cu adevarat o placa buna, cei cu putine cunostinte in domeniu iti pot confirma ca placile GHD sau CHI sunt considerate a fi cele mai bune.
kudika_11002
Postat pe 1 Iulie 2012 16:26
Cel mai bun remediu este un permanent pentru indreptarea parului !!
rondina
Postat pe 1 Iulie 2012 16:40

Nu sunt adepta utilizarii placilor de indreptat parul,indiferent de ce calitate sunt,acestea influenteaza ,in sens negativ,textura,supletea,aspectul firului de par!!Recomand utilizarea cu prudenta!!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iulie 2012 16:43
pentru a nu-l degrada cu placa iti recomand un tratament semipermanent de indreptare cu iHair Keratin care iti va hrani parul il va indrepta pentru o perioada de cel putin 4 luni . Parul va ramane drept si in plus il poti si coafa foarte usor in ce fel doresti. Exista si varianta permanenta de indreptare se numeste indreptare japoneza Yuko, aceasta lasa parul perfect drept si trebuie refacuta numai radacina atunci cand iti va creste parul. pentru mai multe informatii poti vizita site-ul www.ihair.ro
Ana_Zamfiroiu_1
Postat pe 16 Ianuarie 2014 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: kudika384724 17 Aprilie 2011 17:35
viaderm 3 De la: Nog 5 Iulie 2011 12:47
In ce perioada a lunii este cel mai convenient sa te tunzi ca sa ai un par sanatos si stralucitor? 30 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:13
Ajutor!M-am decolorat si revopsit si mia iesit roscat! :(( 5 De la: Minnie_Angel 16 Octombrie 2013 20:02
De ce nu-mi rezista vopseaua in par? 6 De la: kudika469485 20 Ianuarie 2012 00:15