Setari Cookie-uri

ce faci daca sotul/prietenul vine acasa cu o boala venerica?

desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?
bebeliv
Postat pe 22 Februarie 2009 13:35
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?



Actele de divort si atat!!!!! bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 13:47
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?


Il intrebi de cate ori a intrat in contact cu ,,obiectul'' infectat , motivele pentru care a dorit contactul respectiv si cum crede el ca puteti rezolva problema

Dupa ce-ti raspunde la intrebari il anunti ca incepand de ,,azi'' va fi liber sa isi traiasca povestea de dragoste fara sa isi mai faca griji in privinta ta

Asta in conditiile in care nu aveti 5 copii , vila la mare si munte si nu vrei sa divortezi de el ca nu stii cum va decurge partajul

Si ii aduci la cunostiinta ca intentezi procesul de divort NU pentru ca te-a inselat ci pentru ca a fost prost si nu a stiut sa o faca cu cap
Daca venea cu hiv acasa in loc de sifilis ?
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 15:38
ii tai ciucurelul.............
FRANNNCE
Postat pe 22 Februarie 2009 15:46
il prinzi de madular si faci prashtie din el.
matracucu
Postat pe 22 Februarie 2009 16:32
Devort.
Kathara
Postat pe 22 Februarie 2009 18:18
Dupa ce il castrez,divortez
andreea1976
Postat pe 22 Februarie 2009 18:22
Simplu: n-are decat sa se duca acolo unde s-a pricopsit cu bucuria si sa se bucure in continuare! Ar fi o usurare imensa....pt mine!
darksukkubus69
Postat pe 22 Februarie 2009 18:47
Va intreb pentru ca am trecut prin asta, acu cativa ani sotul a venit acasa cu un buletin de analize cu 4 cruci pe el, asta insemnand gradul maxim al prezentei treponemei pallida in sange. Ca prin minune eu am scapat neatinsa, dar am facut si eu tratament profilactic cu moldamin. Explicatia lui a fost precum ca a fost la nu stiu ce chef de afaceri, unde erau fete platite pentru a-i distra in toate felurile pe participanti, si ca s-a imbatat atat de rau incat nu mai tine minte ce-a facut. L-am crezut si i-am acordat circumstante atenuante, dar prostia lui m-a jignit cumplit.... vorba lui iris, daca in loc de sifilis venea cu HIV? nu s-a gandit la sanatatea familiei, a mea si a copilului, punand in prim plan placerea lui personala si nevoia de a-si face de cap in cel mai stupid mod.
Iar prostia mea a fost si mai mare... desi am amenintat ca divortez, nu am facut-o pentru ca m-am gandit tot la el si la prestigiul sau.... ce-o sa zica lumea cand o sa afle cauza divortului, ca o sa se faca de rusine, cum sa-i spun copilului ca tatal lui e atat de idiot incat nici macar nu a auzit de prezervative
Desi nu era prima data cand calca prin alte bataturi pline de promiscuitate, am trecut si peste asta.... si ce credeti? ca s-a potolit si si-a cerut iertare in genunchi? no way... a continuat escapadele, motivand ca eu sunt de vina pentru tot si toate.... iar eu m-am ofilit si am picat in depresie...
bebeliv
Postat pe 23 Februarie 2009 15:01
Pai atunci da-i un sut in fund si in acest fel nu vei mai fi de vina!
darksukkubus69
Postat pe 23 Februarie 2009 20:46
Ce faci??? Of, of si aoleu!
Te duci intr-o fuga la spital si faci testele HIV, hepatita C si tot asa.
Dupa ce esti convinsa ca nu o ai pe nici una, te concentrezi asupra cauzelor "profunde"... de genul: ii tabacesc spinarea cu facaletzu' sau risc tigaia cea noua cu teflon pe scafarlia lui...
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 21:32
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?


Intr-o asemenea situatie?? Nici nu am auzit in viata mea de vreun amic/amica de-a vreunui amic sa i se'ntample asa ceva... Adica imi inchipui ce barbat fatal tre' sa fie, daca baga botu' in chilotzii tuturor nespalatelor... Yuck!...
Poate sa pacatatuiesc capital in viata asta si ma nasc in urmatoarea pe vreo tarla de ceapa si sa ma "adun"cu vreun porc...
Asta imi aminteste sa fiu o fetitza buna, ca uite ce mi se poate intampla daca nu's cuminte..
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 21:37
darksukkubus69
Postat pe 23 Februarie 2009 21:53
imaginati-va ca am facut toate testele posibile, cu el de mana, a fost un mare circ, pentru ca eu sunt asistenta medicala iar cei cu testele erau colegii mei :D, toti se uitai cu mirare cum de nu are vreun ochi vanat.... am fost o mare doamna, mandra si cu nasul pe sus:D
celelalte teste sunt negative.... si tot nu pot sa sacrific o tigaie sau altceva, violenta nu ma caracterizeaza deloc
bebeliv
Postat pe 23 Februarie 2009 22:07
buna extensii clip on la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
biancam225
Postat pe 23 Februarie 2009 22:08
De la: bebeliv, la data 2009-02-23 22:07:18imaginati-va ca am facut toate testele posibile, cu el de mana, a fost un mare circ, pentru ca eu sunt asistenta medicala iar cei cu testele erau colegii mei :D, toti se uitai cu mirare cum de nu are vreun ochi vanat.... am fost o mare doamna, mandra si cu nasul pe sus:D
celelalte teste sunt negative.... si tot nu pot sa sacrific o tigaie sau altceva, violenta nu ma caracterizeaza deloc


Dar baga, tu, divort, cum de-l lasi sa-si bata joc de tine in halul asta?
Kathara
Postat pe 23 Februarie 2009 22:09
imi pre rau sa vad ca , femeia secolului 21 inca mai suferara din astfel de motive .divort, pana nu e prea tarziu adica pana nu te ofilesti de tot sau nu ajungi sa iti iasa testul hiv pozitiv
catch_a_fire
Postat pe 24 Februarie 2009 13:53
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?


Poate a luat de pe un calorifer...
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 14:47
De la: Aladiah, la data 2009-02-24 14:47:43
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?


Poate a luat de pe un calorifer...


Ba de pe bara de sustinere din metrou
Dor_a
Postat pe 24 Februarie 2009 14:55
De la: Dor_a, la data 2009-02-24 14:55:25
De la: Aladiah, la data 2009-02-24 14:47:43
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?


Poate a luat de pe un calorifer...


Ba de pe bara de sustinere din metrou


Sa stii.....sau de pe fructele nespalate....
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 19:20
De la: bebeliv, la data 2009-02-23 22:07:18imaginati-va ca am facut toate testele posibile, cu el de mana, a fost un mare circ, pentru ca eu sunt asistenta medicala iar cei cu testele erau colegii mei :D, toti se uitai cu mirare cum de nu are vreun ochi vanat.... am fost o mare doamna, mandra si cu nasul pe sus:D
celelalte teste sunt negative.... si tot nu pot sa sacrific o tigaie sau altceva, violenta nu ma caracterizeaza deloc

Iarta-ma ca-ti spun da' la faza asta ai fost varza! cum palaria mea sa mergeti la colegi de-ai tai? Ce, alte laboratoare la voi in oras nu sunt? Sau n-ai vrut sa platesti analizele? Scuza-ma, dar o adevarata doamna nu isi spala rufele in public...
Lucia1971
Postat pe 24 Februarie 2009 19:25
De la: bebeliv, la data 2009-02-22 13:35:14desi pare greu de crezut in vremurile astea cineva mai poate fi atat de inconstient incat sa uite de protectia personala si a celor din jur, se poate intampla.... sa primesti cadou de la sot un sifilis de exemplu, in loc de floare...
ati fost in acesat situatie? cum ati procedat ?

Nu am fost in situatie si sper sa nu ajung vreodata...BTS-urile sunt grave si scapi greu de ele....intai trebuie sa mergeti impreuna la medic, trebuie sa discutati deschis, poate omul e nevinovat si a luat boala de aiurea...de la o toaleta, etc...se mai intampla...discutati intre voi si cu medicul pentru a vedea care ar fi modurile in care se transmite boala respectiva, si tratati-va dupa care...vedeti voi...divortati....
ocs
Postat pe 24 Februarie 2009 19:25
Sifilis luat de pe WC... Hmmm... O noua descoperire a medicinii... Mama ce defazata sunt!
Lucia1971
Postat pe 24 Februarie 2009 19:28
De la: Lucia1971, la data 2009-02-24 19:28:08Sifilis luat de pe WC... Hmmm... O noua descoperire a medicinii... Mama ce defazata sunt!


Exact, Lucia, barbatii sunt inocenti mereu...e vina femeilor ca trag imediart concluzii gresite...sigur a luat el de pe clantza unui taxiu ceva...
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 19:31
Asa cum femeia poate ramane insarcinata in urma unui schimb de priviri cu un barbat, nu?
Lucia1971
Postat pe 24 Februarie 2009 19:36
De la: Lucia1971, la data 2009-02-24 19:28:08Sifilis luat de pe WC... Hmmm... O noua descoperire a medicinii... Mama ce defazata sunt!
-
Eu m-am referit la BTS-uri in general...dar vis a vis de sifilis...exista 10 % alte cauze decat transmiterea prin contact sexual...
http://www.romedic.ro/boli/Sifilis_(lues)_0271.html
in peste 90% din cazuri - transmitere pe cale sexuala
- intepaturi, taieturi, muscaturi, sarut, prin placenta de la mama la fat
- foarte rar: prin leziuni deschise ale altor afectiuni ale pielii, prin urina, sperma, saliva, sange
- foarte, foarte rar: prin obiecte contaminate (agentul infectios este foarte sensibil in mediul extern)
ocs
Postat pe 24 Februarie 2009 19:37
De la: Lucia1971, la data 2009-02-24 19:36:02Asa cum femeia poate ramane insarcinata in urma unui schimb de priviri cu un barbat, nu?


Da...asta se intampla de foarte mult timp...e mai rar, dar sa stii ca se intampla...incubi asha li se spune barbatilor alora...apar cand dormi....
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 19:38
Poate a sarutat politicos mana unei domnisoare care s-a masturbat inainte
G_Bogdan
Postat pe 24 Februarie 2009 19:41
uite aici explicatia...

http://en.wikipedia.org/wiki/Incubus

deci, ceea ce ii deosebeste este penisul deosebit de rece la atingere
Aladiah
Postat pe 24 Februarie 2009 19:42
BTS=boli cu transmitere SEXUALA. Procentul de transmitere prin sange, saliva, transplacentar sau alt fel decat in timpul unui act sexual este atat de mic incat prima data se ia in calcul transmiterea sexuala. Ori sotul doamnei sunt sigura ca nici n-a nascut, si nici nu s-a scuipat cu cineva pana sa se infecteze. Da, problema transmiterii pe cale non sexuala se pune la persoanele care intra in contact cu cantitati mari din aceste produse biologice. Dar in rest... nu se pune problema.
Lucia1971
Postat pe 24 Februarie 2009 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
Cine mai intelege barbatii? Nici nu ma vrea, nici nu ma lasa... 1 De la: kudika_1036236 23 Martie 2019 15:02
help...situatie ciudata.... 19 De la: witcher 12 Iulie 2010 18:28
care e diferenta dintre a te indragosti si a iubi ? 15 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:54
help:-?? 16 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:50