Setari Cookie-uri

Ma ameninta cu lucruri de care stie ca imi e frica...

Cu cativa ani in urma am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie de cateva luni, apoi ne-am certat, iar el a plecat in strainatate si nu am mai stiut nimic de el pana acum 2 luni...Mi-a gasit ID-ul de messenger si am vorbit...Dupa o saptamana mi-a cerut sa fim din nou impreuna...Eu inca sufeream de pe urma altei relatii si am acceptand, gasindu-l pe el un sprijin, m-am refugiat in bratele primului venit cum s-ar spune.... Stiind, ca am mai avut o relatie cu el, si chiar daca atunci nu era prea matur, m-am gandit ca dupa astia 4 ani in care nu ne-am vorbit, s-a schimbat, s-a maturizat si am avut din nou incredere in el si i-am povestit multe lucruri din fosta mea relatie, printre care si faptul ca acel baiat cu care am fost, a fost primul baiat din viata mea, primul caruia m-am daruit si trup si suflet... I-am trimis atunci o discutie pe care am purtat-o cu fostul.... A fost cea mai mare greseala pe care o puteam face... Dupa o luna, eu nu am mai rezistat sa fiu cu el, fiind departe de mine, mi-am dat seama ca am nevoie de cineva care sa imi fie aproape sa ma sprijine, asa ca i-am spus ca mi-am gasit pe altcineva (lucru care nu era adevarat) si ca relatia noastara nu poate continua... Mi-a spus ca l-am facut sa sufere, si ca se va razbuna... Stie prea bine ca, tatal meu e un om foarte stict si sever si ca mi-e frica de el, iar acum cateva zile, mi-a spus ca a gasit discutia (pe care mi-a spus ca o salvase atunci) pe care i-am trimis-o cand i-am vorbit despre fostul si ca i-o va da tatalui meu.... Am analizat toate lucrurile si nu cred ca are cum sa dea de tatal meu, el fiind in Italia si vine doar vara acasa 2 saptamani, dar vara asta va veni si baiatu asta acasa, nu stiu cand.... Si nu stiu sigur daca atunci chiar a salvat discutia aia sau doar spune ca sa ma sperie....insa mie mi-e cam frica...Spuneti si voi ce sa fac....eu chiar nu stiu....stau in stres si nu mi-e bine deloc...am nevoie de pareri...de sfaturi...va rog
yo_mary
Postat pe 22 Februarie 2009 21:51
hm
mai bine nu ii da atentie
pana in vara uita el sa se razbune
of baietii astia ce fel de a te tine alturi au
bestiutza_relouded
Postat pe 22 Februarie 2009 21:58
De la: yo_mary, la data 2009-02-22 21:51:21Cu cativa ani in urma am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie de cateva luni, apoi ne-am certat, iar el a plecat in strainatate si nu am mai stiut nimic de el pana acum 2 luni...Mi-a gasit ID-ul de messenger si am vorbit...Dupa o saptamana mi-a cerut sa fim din nou impreuna...Eu inca sufeream de pe urma altei relatii si am acceptand, gasindu-l pe el un sprijin, m-am refugiat in bratele primului venit cum s-ar spune.... Stiind, ca am mai avut o relatie cu el, si chiar daca atunci nu era prea matur, m-am gandit ca dupa astia 4 ani in care nu ne-am vorbit, s-a schimbat, s-a maturizat si am avut din nou incredere in el si i-am povestit multe lucruri din fosta mea relatie, printre care si faptul ca acel baiat cu care am fost, a fost primul baiat din viata mea, primul caruia m-am daruit si trup si suflet... I-am trimis atunci o discutie pe care am purtat-o cu fostul.... A fost cea mai mare greseala pe care o puteam face... Dupa o luna, eu nu am mai rezistat sa fiu cu el, fiind departe de mine, mi-am dat seama ca am nevoie de cineva care sa imi fie aproape sa ma sprijine, asa ca i-am spus ca mi-am gasit pe altcineva (lucru care nu era adevarat) si ca relatia noastara nu poate continua... Mi-a spus ca l-am facut sa sufere, si ca se va razbuna... Stie prea bine ca, tatal meu e un om foarte stict si sever si ca mi-e frica de el, iar acum cateva zile, mi-a spus ca a gasit discutia (pe care mi-a spus ca o salvase atunci) pe care i-am trimis-o cand i-am vorbit despre fostul si ca i-o va da tatalui meu.... Am analizat toate lucrurile si nu cred ca are cum sa dea de tatal meu, el fiind in Italia si vine doar vara acasa 2 saptamani, dar vara asta va veni si baiatu asta acasa, nu stiu cand.... Si nu stiu sigur daca atunci chiar a salvat discutia aia sau doar spune ca sa ma sperie....insa mie mi-e cam frica...Spuneti si voi ce sa fac....eu chiar nu stiu....stau in stres si nu mi-e bine deloc...am nevoie de pareri...de sfaturi...va rog



In primul rand sa-l bagi in ma-sa cu tot cu discutia lui si in al doilea rand sa ii aduci la cunostiinta ca o discutie pe mess se poate falsifica foarte usor in word !

Si mai anunta-l ca oricum ai vorbit cu tatal tau despre ceea ce s-a intamplat si ca nu ai nimic de care sa-ti fie rusine in fata nimanui .

Cu cat te sperie mai tare amenintarile lui cu atat ii dai mai multa satisfactie , daca ii zici ca nu-ti pasa ce are de gand sa faca , ba chiar ii dai nr de tel al tatalui tau sau adresa .....o sa o lase balta.

Imprortant e sa-i demonstrezi boului ca nu te are la mana cu nimic
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 23:21
Vorbe..sunt doar vorbe.Nu treb sa l ei in seama.Prob tre sa m ai creasca putin.tu tre sa ti vezi de viata si de tineretea ta.Sper sa nu m ai dai peste asemenea idioti. Pupici.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Februarie 2009 14:02
Mda! ignora-l.
Nu ii mai vorbi deloc. Nu te justifica, nu explica, nu "da apa la moara"... Si nu inteleg, daca el nu e in tara, cum vorbiti voi? Pe mess.? De ce? Adica de ce inca mai vorbesti cu el? Exista optiunea "invizibil" ...
Si alta data fii mai discreta cand vine vorba de facut confesiuni barbatilor din viata ta... despre alti barbati din viata ta... Eu n-am sa inteleg frate niciodata nevoia asta de a-i povesti fostului sau actualului ce fac sau am facut cu altul... Chiar nu mai e nimic altceva de discutat?
Dor_a
Postat pe 26 Februarie 2009 14:08
De la: Dor_a, la data 2009-02-26 14:08:59Mda! ignora-l.
Nu ii mai vorbi deloc. Nu te justifica, nu explica, nu "da apa la moara"... Si nu inteleg, daca el nu e in tara, cum vorbiti voi? Pe mess.? De ce? Adica de ce inca mai vorbesti cu el? Exista optiunea "invizibil" ...
Si alta data fii mai discreta cand vine vorba de facut confesiuni barbatilor din viata ta... despre alti barbati din viata ta... Eu n-am sa inteleg frate niciodata nevoia asta de a-i povesti fostului sau actualului ce fac sau am facut cu altul... Chiar nu mai e nimic altceva de discutat?


De obicei nu sunt persoana care povesteste, dar de data asta am cam dat-o-n bara...
yo_mary
Postat pe 28 Februarie 2009 00:04
Mai , am avut si eu un idiot de asta care ma ameninta cu niste poze ca le pune pe site-uri de daca nu vreau sa fac ce vrea el in fata camerei

Eu pe mess nu stau de vorba decat cu prietenii iar pe cei care ma adauga aiurea in lista incep sa-i iau la intrebari si daca nu-i cunosc ....le dau ignore

Tipul mi-a trimis mesaj mai intai sa ma anunte ca-l cunoaste pe x si ca de la el are nush ce poze cu mine.....x fiind o persoana destul de importanta intr-un anumit domeniu si intr-o perioada din viata mea.

Cum a ajuns in posesia pozelor mele nu-mi dau seama pentru ca x sigur nu le-a dat mai departe cert e ca baiatul chiar avea poze cu mine la dush

Ca sa nu le puna pe net dorea sa-i fac o demonstratie sexy in particular cu promisiunea ca dupa aia va sterge pozele de parca eu eram proasta proastelor si il credeam

Doua zile m-a cam tinut in sase cu treaba asta pana am aflat ca el furase pozele din calculatorul lui x si acum credea ca face afaceri cu mine

A treia zi s-a stresat ca sta degeaba de vorba cu mine , ca el pune pozele pe site-uri , mi-a trimis si site-urile respective si ca daca nu tin la imaginea mea eu o sa fiu cea care are de suferit,ca el spera sa rezolvam problema frumos

Stiti ce am facut ?

I-am trimis alte 2 poze cu mine si l-am rugat frumos ca dupa ce se masturbeaza sa le puna pe alea ca in ele arat mai bine decat in cele pe care le are deja , i-am dat si un numar de telefon la care urma sa renunt pe care sa-l puna pe site in caz ca are nevoie si sa precizeze ca sunt libera intre 18.00 si 22.00

Reactia a fost cea scontata ...s-a stresat ca-l pun sa-mi faca reclama gratis , m-a facut c**va si m-a bagat si la ignore cica
De atunci nu am mai auzit nimic de el si nici nu mi-am gasit vreo poza pe nicaieri,mi-e cand ma gandesc ca tipul are pozele mele dar altfel nu cred ca scapam de el
iris_4_ever
Postat pe 28 Februarie 2009 12:43
nu te lasa amenintata pt nimic in lume
Aphrodite
Postat pe 3 Iunie 2009 13:45
Stai linistita,n'are ce sa-ti faca..eu zic ca minte,de unde atata tupeu sa merga la tati tau....
Daca zice ceva tatalui tau,nu recunosti nimic:minte tati,conversatia este trucata,vrea sa vb cu el si eu nu-l bag in seama,ma santajeaza ca daca nu vorbesc cu el,iti v-a spune prostii despre mine:d,gasesti tu ceva..
Bafta iubita!
cami_goanga10
Postat pe 26 Martie 2010 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadou pentru iubit de craciun. 2 De la: elena_simona07 16 Decembrie 2012 15:59
pe cine sa aleg.. 10 De la: catalina69 27 Octombrie 2009 14:19
am 29 ani si mi-e teama de mama! 46 De la: kudika106963 18 Ianuarie 2010 02:22
Innebuneste-l 4 De la: piper 19 August 2009 15:11
in legatura cu articolul: de ce umblam cu cioara vopsita in dragoste 2 De la: battleofwits 18 Aprilie 2011 13:41