Setari Cookie-uri

guma de mestecat pentru slabit

Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........
bebe_Cristina
Postat pe 25 Februarie 2009 19:00
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........


de la guma de mestecat pentru cresterea sanilor la guma de mestecat pentru slabit.......
alte lucruri mai utile nu pot sa inventeze oamenii astea??? ma intreb si eu doar...
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 19:03
chiar vb serios
bebe_Cristina
Postat pe 25 Februarie 2009 19:06
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:06:00chiar vb serios



mai eu te inteleg k vb serios... incearca o dieta ceva..masaj...bea multa apa,mananca salate,fructe... lasati inventiile astea de ultima ora...
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 19:09
eu doar intreb asa cum intreaba toata lumea,asta nu inseamna ca vreau sa slabesc,nu am nevoie de alte sfaturi ci strict despre acea guma de mestecat.......multumesc
bebe_Cristina
Postat pe 25 Februarie 2009 19:15
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:15:07eu doar intreb asa cum intreaba toata lumea,asta nu inseamna ca vreau sa slabesc,nu am nevoie de alte sfaturi ci strict despre acea guma de mestecat.......multumesc


Da, ,mai nou s-a descoperit ca ar favoriza scaderea in greutate guma de mestecat ..sunt teorii care se cam bat cap in cap ...nu stiu ce sa-ti spun ,,,cauta pe sfantul Google ...sau daca nu ai timp ..avem noi o maniaca pe aici pe forum care o da toata ziua buna ziua cu copy/paste ...e cam dulce ea asa ..chiar gretzos de dulce
O duminica frumoasa!
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 04:12
hmm guma /:),mda carii poatre nu dar foame da :D
celya
Postat pe 15 Martie 2009 04:52
De la: eu_roxanachitu, la data 2009-03-15 04:35:36guma de mestecat e o prostie....Nu face mai nimic....poate doar carii.


if you say so ... ....eu n-am zis ca iti '''ia kilogramele cu mana ''.....dar poate fi un adjuvant intr-un program de slabire sanatos, fara excese ca sa ajungi la carii ...daca stai sa ta gandesti in lupta cu kilogramele ..autosugestia si subconstientul pot face minuni ...asa ca daca mesteci o gumitza de-aia pe zi ..2 sau 3 nu cred ca te omoara ....dar nici nu te slabeste daca ''bagi ca fandroma in tine pana crapi''...asa ca ...faceti ce va taie capu'...MULTA SANATATE !!!
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 04:53
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-15 04:53:01
if you say so ... ....eu n-am zis ca iti '''ia kilogramele cu mana ''.....dar poate fi un adjuvant intr-un program de slabire sanatos, fara excese ca sa ajungi la carii ...daca stai sa ta gandesti in lupta cu kilogramele ..autosugestia si subconstientul pot face minuni ...asa ca daca mesteci o gumitza de-aia pe zi ..2 sau 3 nu cred ca te omoara ....dar nici nu te slabeste daca ''bagi ca fandroma in tine pana crapi''...asa ca ...faceti ce va taie capu'...MULTA SANATATE !!!


LL,sti ca exista si guma pentru marit sanii???Tot pe forum am aflat!


Cica mesteci..mesteci si se umfla !
ella_c
Postat pe 15 Martie 2009 05:37
De la: ella_c, la data 2009-03-15 05:37:35
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-15 04:53:01
if you say so ... ....eu n-am zis ca iti '''ia kilogramele cu mana ''.....dar poate fi un adjuvant intr-un program de slabire sanatos, fara excese ca sa ajungi la carii ...daca stai sa ta gandesti in lupta cu kilogramele ..autosugestia si subconstientul pot face minuni ...asa ca daca mesteci o gumitza de-aia pe zi ..2 sau 3 nu cred ca te omoara ....dar nici nu te slabeste daca ''bagi ca fandroma in tine pana crapi''...asa ca ...faceti ce va taie capu'...MULTA SANATATE !!!


LL,sti ca exista si guma pentru marit sanii???Tot pe forum am aflat!


Cica mesteci..mesteci si se umfla !


Iote ca subiectul asta l-am ratat ..nu prea are fata nevoie ...90 D :D ..eu zic ca e suficient :))))...cat sa se mai umfle ...??? vrei sa-mi iau zborul ?:))))
Da treaba cu guma de mestecat ..s-ar putea sa functioneze ... ca efect placebo macar :)) ...incercam si noi de toate sa nu zicem ca n-am incercat ...eu aleg mereu ..the hard way ..asa ca mai putin ma doare de guma lor de mestecat :)) tot aia imi e ...
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 05:42
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-15 05:42:13
Iote ca subiectul asta l-am ratat ..nu prea are fata nevoie ...90 D :D ..eu zic ca e suficient :))))...cat sa se mai umfle ...??? vrei sa-mi iau zborul ?:))))
Da treaba cu guma de mestecat ..s-ar putea sa functioneze ... ca efect placebo macar :)) ...incercam si noi de toate sa nu zicem ca n-am incercat ...eu aleg mereu ..the hard way ..asa ca mai putin ma doare de guma lor de mestecat :)) tot aia imi e ...


Crede- ma nu ai pierdut nimic!
Dar ca o buna prietena ,puteai sa fi alaturi de mine si sa ma sfatuiesti sa mestec guma sa-mi creasca si mie...
Guma asta ,ca si cealalta este o mare teapa,ceva in plus pe care sa dam bani..Parerea mea!
Asta chiar nu mi-as cumpara niciodata!
ella_c
Postat pe 15 Martie 2009 06:06
am slabit 25 de kg in 40 de zile cu produse cu aloe vera de la ''forever living products''.putina ponderatie,fara garbogazoase,sare,zahar.se produc modificari in metabolism de poti minca in jur de 2500 kcal.far sa te ingrasi.si sport .vrei sa ai rezultate spectaculoase faci miscare multa,vrei sa dai kg mai putine si mai incet...sport mai ponderat.dupa terminarea programului poti sa maninci orice,teoretic,dar te inveti cu noul stil de viata si stiind ca ai muncit atita,pt ca sincer muncem pt un scop nu?,nu prea mai vrei sa arati ca inainte.m-as bucura sa dau detalii celor interesati,sa fiu de ajutor.trebuie sa va mai spun ca am avut 128 de kg si am acum 102-103.aveam 145 cm in talie si acum am 117.si inca multe altele.....id-ul meu smarti_vs@yahoo.com

Postat pe 15 Martie 2009 06:33
De la: ella_c, la data 2009-03-15 05:37:35
LL,sti ca exista si guma pentru marit sanii???Tot pe forum am aflat!


Cica mesteci..mesteci si se umfla !



Mesteci, mesteci pana ti se umfla muschiul buccinator ( adica falcile )

Postat pe 15 Martie 2009 06:54
Exista un produs denumit "Choodia - the Hoodia Gum", guma de mestecat ce contine un extras dintr o planta "hoodia" care se zice ca ar avea proprietatea de a stopa senzatia de foame.
Eu am incercat-o din curiozitate in US de la un prieten care distribuie produse fitness si pot sa ti zic ca in primul rand, are un gust oribil si in al doilea rand, daca iti este foame si mesteci guma, ti face si mai foame...daca nu ti-e foame, evident te oripileaza gustul si efectul e zero. Asta e experienta mea, insa aici in US e condierat un produs destul de popular..si e posibil sa aiba efecte bune
karinna77us
Postat pe 15 Martie 2009 07:05
De la: Sevdam_sonsuz, la data 2009-03-15 04:52:11hmm guma /:),mda carii poatre nu dar foame da :D



Are dreptate ea"Iubirea mea infinita"
... carii poate sa produca in cazul in care are zahar dar si indulcitorii ramasi printre spatiile dintre dinti intr-un final tot la carii va conduce.
In fine...vorbeam de slabit aici. NU VA FUNCTIONA! Rezultatele sunt garantate, in 5 zile vei slabi minim 3 kilograme,organismul se va obisnui fara mancare si toate bune pana aici. Cand vei ingera un aliment, prima data dupa aceasta"dieta" vei EXPLODA pur si simplu! Stomacul e si el educat intr-un fel...sta si asteapta pana cand da de hrana si face in asa fel incat 3-4 zile nu te vei desprinde de frigider. Vei realiza dupa 3-4 zile cat mananci si te vei lasa...dar dupa ce ai pus inapoi minim 4 kg
Acea guma de mestecat ravnita contine o substanta numita sibutramina,care diminueaza apetitul. Mare chestie! Decat sa-ti obosesti muschii mai bine mananci sanatos,lasi zaharul si iei cate o pastila de reductil de 10 mg pe zi si rezultatele sunt garantate.
Eu fac asta de 6-7 luni si believe me...am slabit mult si frumos.

Sevdam_sonsuz...esti turcoaica?
ioana_cristina_axinte
Postat pe 15 Martie 2009 07:20
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........


Iata ca exista si asa ceva, se pare ca intradevar unii nu mai stiu ce sa inventeze.
http://www.guma-zoft-pentru-slabire-rapida.zoft.ro/
Sa fiu sincera pana acum n-am auzit sa traiasca Sf Google
moregunslessroses
Postat pe 15 Martie 2009 07:56
exista guma de mestecat pentru slabit se numeste MOTIF e in jur la 20 de lei pachetul de 20 de pastile are gust de lamaie , am luat decat o singura data nu stiu cat e de buna sau nu
budusan_raluca
Postat pe 15 Martie 2009 08:35
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........



Eu, tocmai, mi-am cumparat guma de mestecat cu ceai verde; nu stiu daca la o astfel de guma te referi
sau , poate exista una, chiar speciala. Inca nu am slabit(sunt doar la prima cutie si nu am mestecat intr-una), dar am observat ca-mi taie pofta de mancare. Cateodata, ma apuca asa, un chef sa mananc, fara sa-mi fie foame si, atunci iau o pastila de guma verde. Eu am cumparat-o asa, doar ca guma de mestecat(folosesc tot timpul guma de mestecat, mai putin cand sunt acasa; dar, daca am observat chestia cu taiatul poftei de a manca, am inceput s-o folosesc si acasa. Nu am slabit de la ea, incerc sa slabesc cate putin, mancand mai putin, iar guma asta , se pare ca ma ajuta.
Daca aflii de o guma speciala, care te face sa slabesti, te rog, anunta-ma si pe mine!

driada
Postat pe 15 Martie 2009 08:42
De la: ioana_cristina_axinte, la data 2009-03-15 07:20:33
De la: Sevdam_sonsuz, la data 2009-03-15 04:52:11hmm guma /:),mda carii poatre nu dar foame da :D



Are dreptate ea"Iubirea mea infinita"
... carii poate sa produca in cazul in care are zahar dar si indulcitorii ramasi printre spatiile dintre dinti intr-un final tot la carii va conduce.
In fine...vorbeam de slabit aici. NU VA FUNCTIONA! Rezultatele sunt garantate, in 5 zile vei slabi minim 3 kilograme,organismul se va obisnui fara mancare si toate bune pana aici. Cand vei ingera un aliment, prima data dupa aceasta"dieta" vei EXPLODA pur si simplu! Stomacul e si el educat intr-un fel...sta si asteapta pana cand da de hrana si face in asa fel incat 3-4 zile nu te vei desprinde de frigider. Vei realiza dupa 3-4 zile cat mananci si te vei lasa...dar dupa ce ai pus inapoi minim 4 kg
Acea guma de mestecat ravnita contine o substanta numita sibutramina,care diminueaza apetitul. Mare chestie! Decat sa-ti obosesti muschii mai bine mananci sanatos,lasi zaharul si iei cate o pastila de reductil de 10 mg pe zi si rezultatele sunt garantate.
Eu fac asta de 6-7 luni si believe me...am slabit mult si frumos.



Desteapta pamantului! Citeste prospectul de la Reductil! Substanta de baza este tot sibutramina, aia de care ti-e frica s-o mesteci in guma si nu se ia, mai mult de 3 luni, ca e periculoasa. Trebuie sa faci o pauza si apoi sa incepi sa iei, iarasi.
Sevdam_sonsuz...esti turcoaica?
driada
Postat pe 15 Martie 2009 08:53
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........[/quote eu una sincer nu am auzit dar stiu sigur ca guma de mestecat nu are cum sa te slabeasca! mestecatul in gol provoaca foame si sigur dai iama in frigider imediat si in plus dauneaza si digestiei normale a stomacului. nu cred asa ceva . o dieta sanatoasa da merge! si multa miscare.]
carmen_cipru
Postat pe 15 Martie 2009 09:19
am gasit intr-o revista un patratzel de guma de-asta
am mestecat-o si in ziua aia n-am mai avut chef sa mananc nimic
mi-era putin greatza,iar foame deloc...
daniv
Postat pe 15 Martie 2009 09:23
da exista deja in farmacii dar nu stiu sa-ti spun mai multe despre ea decat ca este pe baza de carintina (subst. ce se absoarbe sublingual si arde grasimile).Eventual incearc-o dk vrei ca nu-i scumpa ceva peste 20 ron.
dorinafarma
Postat pe 15 Martie 2009 09:27
CARNITINA am vrut sa spun. Spor la mestecat
dorinafarma
Postat pe 15 Martie 2009 09:29
mai fetelor... alexandra se plictiseste si a zis sa vada cat sunt de prosti oamenii, asa ca a bagat o tema dinasta "bomba".
dar ca sa fiu ON TOPIC, exista guma de slabit.... dar nu e de mestecat... sau nah.. daca iti face placere, exista si cu diferite gusturi ;). Insa daca alegi sa o mesteci, e posibil sa aiba exact efectul invers.. si sa te ingrasi (in special in zona abdominala), deci mestecatul ei nu e recomandat de medici. Si sper ca te`am lamurit cu asta.

mainedimineata
Postat pe 15 Martie 2009 09:30
da exista guma de mestecat pt slabit, o gasesti la magazinele naturiste (plafar) eu de acolo am luat ,se numeste MOTIF si trebuie sa iei 3 pe zi ,intre mese.
andreea_bocioaca
Postat pe 15 Martie 2009 09:52
mai fetelor daca vreti sa slabiti...............mese rezonabile ....nu pastile sau gume sau mai stiu eu ce
eu am scapat intr-o luna 10 kg..........mancand rezonabil..............fara cura drastica.............
just_heaven
Postat pe 15 Martie 2009 09:54
faceti sex sex si iar sex
ardeti calorii si va simtiti si bine


Diavolyta_
Postat pe 15 Martie 2009 09:58
diavolita pot sa te si ingrasi de la atata sex...........depinde organism......sau organ
just_heaven
Postat pe 15 Martie 2009 09:58
nu cred ca exista asa ceva. eu stiu ca guma de mestecat provoaca foame si nu e sanatoasa. in timp ce este mestecata, stomacul are impresia ca tu il alimentezi cu mancare si secreta sucul gastric, care este foarte daunator. de aceea e recomandat sa mesteci guma dupa ce mananci. atunci stomacul primeste mancare si o digera.
melanya
Postat pe 15 Martie 2009 10:30
De la: just_maria, la data 2009-03-15 09:58:54 diavolita pot sa te si ingrasi de la atata sex...........depinde organism......sau organ


am io grija
cu cat mai mult cu atat mai bine
Diavolyta_
Postat pe 15 Martie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sondaje de opinie 1 De la: deyutzyk 29 Aprilie 2010 16:47
emma 2 De la: Roco 27 Decembrie 2008 11:27
e cineva din alexandria? 2 De la: Larisa007 28 Iulie 2008 19:06
Ce va multumeste sau nemultumeste la locul de munca? 7 De la: hairlucifer0 7 Iunie 2009 23:40
Reteta succesului 3 De la: yumalai 19 Februarie 2010 15:28