Setari Cookie-uri

Naomi batuta si tunsa

De la: flemishgirl, la data 2009-03-24 14:55:03
De la: just_heaven, la data 2009-03-24 14:53:30 iris
matroana
dor
si atat...........



ma ingerash,ai grija de tine,k?


mda......sa traiti doamna
am uitat lui mishushu
just_heaven
Postat pe 24 Martie 2009 14:55
De la: just_heaven, la data 2009-03-24 14:55:55
De la: flemishgirl, la data 2009-03-24 14:55:03
De la: just_heaven, la data 2009-03-24 14:53:30 iris
matroana
dor
si atat...........



ma ingerash,ai grija de tine,k?


mda......sa traiti doamna
am uitat lui mishushu


o daaa,dar se subintelegea.....
matracucu
Postat pe 24 Martie 2009 14:57
Cred ca e cazul sa va vizitez mai des in conditiile astea ca deja incep sa nu va mai recunosc
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 14:57
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 14:57:18Cred ca e cazul sa va vizitez mai des in conditiile astea ca deja incep sa nu va mai recunosc


exact,plus postarile tale....sa ne mai aduca cu picioarele pe pamant......
matracucu
Postat pe 24 Martie 2009 14:58
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 14:57:18Cred ca e cazul sa va vizitez mai des in conditiile astea ca deja incep sa nu va mai recunosc


rushinica
just_heaven
Postat pe 24 Martie 2009 14:58
De la: flemishgirl, la data 2009-03-24 14:58:36
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 14:57:18Cred ca e cazul sa va vizitez mai des in conditiile astea ca deja incep sa nu va mai recunosc


exact,plus postarile tale....sa ne mai aduca cu picioarele pe pamant......


Asta se dorea un compliment subtil ?
Chiar am lasat impresia ca as fi cu picioarele pe pamant ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 15:06
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 15:06:58
De la: flemishgirl, la data 2009-03-24 14:58:36
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 14:57:18Cred ca e cazul sa va vizitez mai des in conditiile astea ca deja incep sa nu va mai recunosc


exact,plus postarile tale....sa ne mai aduca cu picioarele pe pamant......


Asta se dorea un compliment subtil ?
Chiar am lasat impresia ca as fi cu picioarele pe pamant ?


o da,mie da.
si nu stiu cum sa ii spun....compliment real?
matracucu
Postat pe 24 Martie 2009 15:09
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 15:15
De la: Dor_a, la data 2009-03-24 09:48:47
De la: kudika003868, la data 2009-03-23 21:11:34Si inca ceva...pare sa semene cu unu Solcanu...tot de pe la voi Aici cred, ...chiar am dat-o in bara asa e?!


Dragutzo, inteleg ca nu oi fi tu in Romania, ceea ce e Ok, dar la faza cu "la voi" ai dat cu mucii'n fasole... Adica cum "LA VOI"?
Sunt multe cele plecate din tara, de asta ne-am si adunat pe forumul asta... Dar daca e "la noi" ce palaria mea te freaca grija? Stai acolo, "la tine" si preocupa-te de probleme de acolo.
(hai ca asta si "noi, romanii suntem asa si pe dincolo" sunt exact subiectele care ma fac sa vad rosu Si macar de ar spune-o cei care au batut lumea in lung si-n lat sau cei scoliti...
Dar o spun aia care - ori n-au pasit afara din catunul lor, ori fix de la coada vacii - sau manivelei - au sarit intr-un avion oarecare si au ramas acolo unde i-a lasat avionu' sa raneasca in bai sau sa stearga la fund bebelushi si batrani sau sa spele farfurii si pahare soioase prin cine stie ce crasma de mana a cin'shpea... Pai de! Ei compara totul cu hruba in care traisera ei cand erau in tara )
kudika003868
Postat pe 24 Martie 2009 18:36
Chiar dai dovada de lipsa celor 7 ani de-acasa!!! Plus la toate nesocotit-o ...nu spal eu vasele si fun durile... ca eu sunt in tara ea natala , iar cu Rom ta chiar nu ma leaga nimic. Daca ceva nu-ti place referitor la ce am zis....n-ai decit sa te duci tu in.. si sa te usuci acolo...ca de-altfel si-asa esti o "verde"
kudika003868
Postat pe 24 Martie 2009 18:38
Si chiar sincer e super site-ul....pacat ca nesimtite ca tine ii ia din frumusete! Mai ia niste ore de diplomatie...si ceva educatie...pe care se vede de la o posta nu o ai! Vrei sa pari o patrioata ...dar defapt esti o mediocra.... (sml-sick0022: )-dupa verdeatza de pe face-ul tau se vede cit ai ai de trait!!!
kudika003868
Postat pe 24 Martie 2009 18:42
De la: kudika003868, la data 2009-03-24 18:38:55 Chiar dai dovada de lipsa celor 7 ani de-acasa!!! Plus la toate nesocotit-o ...nu spal eu vasele si fun durile... ca eu sunt in tara ea natala , iar cu Rom ta chiar nu ma leaga nimic. Daca ceva nu-ti place referitor la ce am zis....n-ai decit sa te duci tu in.. si sa te usuci acolo...ca de-altfel si-asa esti o "verde"


Nici macar limba romana nu te leaga de Romania nu ?

Pasarica desteapta ce esti , pentru ca daca nu esti de origine romana si nici nu te leaga nimic de Romania atunci inseamna ca esti o persoana inteligenta motiv pentru care te-ai hotarat sa inveti sa scrii romaneste ( atat cat de poate ,deh ) DOAR de placerea de a cunoaste o limba straina...... .....dar, daca tot esti desteapta nu era logic si normal sa precizezi ca nu faci parte din celelalte frumuseti feminine ale patriei noastre si ajunse cucoane prin alte tari ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 18:49
De la: Dor_a, la data 2009-03-23 13:04:27
De la: just_heaven, la data 2009-03-23 12:59:12ia trece-ti la spovedanie...............ca ati rele amandoua.................


Nu - nu - nu!
Sunt rea - sunt rea - sunt rea!

(asta e ecouu')


si proasta proasta proasta !! asta tot ecouuu' era
myeyes
Postat pe 24 Martie 2009 20:41
vai naomi vrea sa scoata un album ... oare ea s-o auzi cantand... ea si zavoranca ce mai canta... cred ca ar tb sa faca un duet
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 20:46
De la: _dulcik_, la data 2009-03-24 20:46:41vai naomi vrea sa scoata un album ... oare ea s-o auzi cantand... ea si zavoranca ce mai canta... cred ca ar tb sa faca un duet


Eu chiar trebuie sa o ascult pe Naomi cea vestita, pana la urma...
Ei vedeti? Asa aude lumea de ea: mai un scandal, mai o paruiala, o pune de-o publicitate si vinde si albumul care vine.
Bravo ei!
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 07:40
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 18:49:15
Nici macar limba romana nu te leaga de Romania nu ?
Pasarica desteapta ce esti , pentru ca daca nu esti de origine romana si nici nu te leaga nimic de Romania atunci inseamna ca esti o persoana inteligenta motiv pentru care te-ai hotarat sa inveti sa scrii romaneste ( atat cat de poate ,deh ) DOAR de placerea de a cunoaste o limba straina...... .....dar, daca tot esti desteapta nu era logic si normal sa precizezi ca nu faci parte din celelalte frumuseti feminine ale patriei noastre si ajunse cucoane prin alte tari ?


Iris, tu ai vazut breaking-news-ul de pe Kudika? I-a reusit transplantul lu' Cristi Minculescu
Nu e superb?
Chiar as fi fost trista sa plece si el... Oricum, fara Florian Pittis viata teatral/muzical/cultural/radiofonica e muuult mai saraca... Nu vreau sa ma gandesc la asta... Sa fie intr-un ceas bun cu Minculescu!
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 08:17
De la: Dor_a, la data 2009-03-25 08:17:56
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-24 18:49:15
Nici macar limba romana nu te leaga de Romania nu ?
Pasarica desteapta ce esti , pentru ca daca nu esti de origine romana si nici nu te leaga nimic de Romania atunci inseamna ca esti o persoana inteligenta motiv pentru care te-ai hotarat sa inveti sa scrii romaneste ( atat cat de poate ,deh ) DOAR de placerea de a cunoaste o limba straina...... .....dar, daca tot esti desteapta nu era logic si normal sa precizezi ca nu faci parte din celelalte frumuseti feminine ale patriei noastre si ajunse cucoane prin alte tari ?


Iris, tu ai vazut breaking-news-ul de pe Kudika? I-a reusit transplantul lu' Cristi Minculescu
Nu e superb?
Chiar as fi fost trista sa plece si el... Oricum, fara Florian Pittis viata teatral/muzical/cultural/radiofonica e muuult mai saraca... Nu vreau sa ma gandesc la asta... Sa fie intr-un ceas bun cu Minculescu!


Doamne ajuta !
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 08:20
De la: Dor_a, la data 2009-03-25 08:17:56
Iris, tu ai vazut breaking-news-ul de pe Kudika? I-a reusit transplantul lu' Cristi Minculescu
Nu e superb?
Chiar as fi fost trista sa plece si el... Oricum, fara Florian Pittis viata teatral/muzical/cultural/radiofonica e muuult mai saraca... Nu vreau sa ma gandesc la asta... Sa fie intr-un ceas bun cu Minculescu!


Breaking news-ul de aici nu l-am vazut in schimb aseara cat s-a dat stirea pe pro tv am primit 4 apeluri de la diverse persoane sa ma anunte sa dau pe pro tv.
Etta ,iuliana pe cosmote si alti doi fani Iris pe orange , nu mai stiam sa vorbesc de fericire asa ca m-am imbatat aseara iar acu-s mahmura

Culmea e ca ieri am mai primit o alta veste buna ,veste pe care o astept de un an de zile dar nu m-am bucurat atat de tare precum m-am bucurat cand l-am vazut pe neamtul ala vorbind despre reusita operatiei
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 12:15
Pleci ?
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 12:18
De la: Dor_a, la data 2009-03-25 12:18:22Pleci ?


Da
Dupa cum merg treburile pe 10 aprilie va scriu din tari straine sau....dupa Paste acu tre sa vad daca ma lasa mama sa plec inainte de paste din tara
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 12:31
"spe ore de zbor, ha?
Prima oara cand am zburat in America de Nord am facut-o cu Tarom-ul... In afara ca a avut avionul intarziere la plecare cinci ore ( ) dupa, totul a mers ok... Asa ca - in caz ca mai au curse Bucuresti-New York, eu l-as recomanda... De la NY ai legatura cu absolut toate statele...
Daca ajungi la NY, du-te in Times Square, ia bilete la pret redus pentru Brodway si gandeste-te la mine cand vezi musicall-ul... Eu nu'sh cand oi mai ajunge pe-acolo...
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 12:37
De la: Dor_a, la data 2009-03-25 12:37:39"spe ore de zbor, ha?
Prima oara cand am zburat in America de Nord am facut-o cu Tarom-ul... In afara ca a avut avionul intarziere la plecare cinci ore ( ) dupa, totul a mers ok... Asa ca - in caz ca mai au curse Bucuresti-New York, eu l-as recomanda... De la NY ai legatura cu absolut toate statele...
Daca ajungi la NY, du-te in Times Square, ia bilete la pret redus pentru Brodway si gandeste-te la mine cand vezi musicall-ul... Eu nu'sh cand oi mai ajunge pe-acolo...


He he he , orelele alea interminabile ma oftica si pe mine
Data trecuta nu am apucat sa vad NY decat din avion asa ca e primul pe lista desi la cum ma cunoaste al meu mi-a zis ca nu s-ar mira sa-mi vina dracii odata pe el si sa-l sun din NY sa-i spun ca am fost sa ma linistesc la shopping acolo

In Jamaica ,dupa 14 - 16 ore de zbor ca nu mai tin minte cate sunt , in loc sa ma bucur de peisaj am stat sa injur avionul vreo doua ore asa clar nu-s fan zboruri lungi
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 12:47
Eu m-am obisnuit
Am stat destul timp in Americi (amandoua, adica) si exact atunci m-a apucat doru' de Europa... Doar ca cel mai scurt zbor era de paishpe ore... Si fii atenta: mi-e imposibil sa dorm in timpul zborului... Indiferent de durata zborului si asteptarilor dintre zborurile de legatura... Mi s-a'ntamplat sa fiu peste 45 de ore pe drum, plecata dupa terminarea serviciului (deci alte 10-12 fara somn inainte de zbor) si ajunsa la destinatie sa mergem la cina si sa merg la nani inca vreo 10 ore dupa aterizare... In total aproape 70 de ore fara somn. Nimic, nada, niente!
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 12:58
Si uite asa, ca sa ma consoleze si pe mine Universul ca tu o sa poti merge pe 5th Avenue curand, tocmai am primit vestea pe intranet ca Saks 5th Avenue (o miniatura a 5th Avenue-ului real de peste ocean) o sa aiba staff-sale. Discount de 90% (NOAUAZECI!!!! )
Partea nasoala e ca incepe intr-o zi de munca, maine Asta inseamna ca cele mai misto chestii se duc Iti imaginezi pantofi Manolo Blahnik cu 200 de ron? Ma'c sa fac matanii, poate mai raman chestii frumoase si pentru week-end)
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 13:10
Pai aceasi problema o am si eu ca nici eu nu pot dormi in avion si cand cobor din el zici ca-s zombie
Nu-s fan reduceri ca mie nu-mi place sa fac cumparaturi in mod deosebit , doar cand sunt foarte nervoasa am observat ca gasesc de cumparat diverse chestii absolut nefolositoare
In rest , cel mai mare chin la care ma poti supune ar fi sa ma iei la cumparaturi sau sa ma pui sa ma holbez la bijuterii.
Singurele chestii feminine de care sunt atrasa sunt parfumurile
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 13:27
"la nooooooiiiiiiiiii........sunt campuri cu viiii......si multi copiiiiiii.......si fericire la greu.....la nooooooooiiiiiiii..........cand esti plecat din patucul nataaaalllllll..........si ochii-ti zboara-napoi catre maaaalllll..........trupul si gandul sa vina-napoi iar ar vreeaaaaaaa......LA NOOOIIIIIII !!!!.........."...............
......................dedicatie speciala,(adaptare dupa o melodie mai veche) pentru cine stie ce inseamna sa fii plecat pe plaiuri straine !!!!........si pentru cei care poate nu stiu ca Romania nu inseamna doar homosexuali,prostie,si toate cele "negre" din lume !!!!............. ..........

pup fetele bengoase....si deshtepte.......si care sunt pe sufletul meu !!!........si nu e nevoie de precizari ..........
etta
Postat pe 25 Martie 2009 13:28
Ce faci, Ochi Albastri? Pe unde mi te-ai ascuns??
Mi-era dor sa te aud facandu-ne poezii si cantecele...
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 13:33
Pupam si noi persversa sefa
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 13:33
Si Iris, nici mie nu-mi plac cumparaturile cand tre' sa probez carpe... Dupa ce am probat 3, deja imi vine sa tzip de plictiseala... Da' in rest, nu ma deranjeaza... Soacra mea m-a invatat... mergeam cu ea in mall sau pe strada cu boutique-uri si o luam maruntzel din magazin in magazin... Stateam cate 3 ore La inceput imi venea sa mushc din manechine de plictiseala... Dupa, a inceput sa imi placa... Asta cred ca si din cauza ca imi placea sa petrec timp cu ea... Acum pot si singurica cate 2 ore la cumparaturi...
Dor_a
Postat pe 25 Martie 2009 13:38
De la: Dor_a, la data 2009-03-25 13:38:20Si Iris, nici mie nu-mi plac cumparaturile cand tre' sa probez carpe... Dupa ce am probat 3, deja imi vine sa tzip de plictiseala... Da' in rest, nu ma deranjeaza... Soacra mea m-a invatat... mergeam cu ea in mall sau pe strada cu boutique-uri si o luam maruntzel din magazin in magazin... Stateam cate 3 ore La inceput imi venea sa mushc din manechine de plictiseala... Dupa, a inceput sa imi placa... Asta cred ca si din cauza ca imi placea sa petrec timp cu ea... Acum pot si singurica cate 2 ore la cumparaturi...


Pe mine au incercat maii multe prietene sa ma invete cum sta treaba cu ,cumparaturile si nu au reusit

Cea mai mare problema am avut-o anul trecut cand am fost nevoita sa-mi cumpar o rochie de seara
Am fost 3 zile singura la cumparaturi si nu am gasit nimic ....ma rog , nu am avut rabdare sa stau sa probez nimic pana m-a luat o prietena de manuta si hai prin magazine.
In aceasi zi am gasit de toate , rochie , pantofi ,nush ce chestii de pus la gat dar am plecat plangand de acolo
Eu vroiam sa plec cu a treia rochie probata si ea nu , ca nu vine bine nush ce chestie , ca nu se potriveste cu ma-sa si alte nimicuri feminine de genu

Sa probezi 20 de rochii intr-o zi nu e placut deloc mai ales pentru una ca mine care nu pricepe de ce nu poate merge la nunta in pantaloni
iris_4_ever
Postat pe 25 Martie 2009 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oportunitate pe timp de criza!!! 6 De la: kiss_my_ass 8 Martie 2012 10:59
Curs de limba italiana Iasi !! 2 De la: carmee_k 18 Mai 2014 13:30
Se poate si asa! 16 De la: Barbie30 10 Septembrie 2010 20:21
dati-mi un sfat 9 De la: iris_4_ever 24 Ianuarie 2010 06:06
Stietotologie = stie-tot-ologie 8 De la: life_coaching 27 August 2013 20:37