Setari Cookie-uri

as vrea sa stiu ce e in mintea lui...

buna all,
e prima oara cand scriu asa ca am ceva emotii..:)
problema mea a ineput acum o luna si ceva cand am cunoscut un tip de vreo 30 de ani... fff simpatic cu un puternic simt al umorului si ff inteligent....
prima noastra intalnire a fost destul de faina, nu m-as fi asteptat sa cunosc un om care are aceleasi planuri si idealuri ca ale mele, cand vb parca ma ascult pe mine, suntem foarte compatibili....insa mi-a spus de la inceput ca nu e adeptul relatiilor. Pt mine asta nu a reprezentat o problema la inceput pt ca nu cautam sa am ceva anume, insa mi-ar fi placut sa il am ca prieten pt ca avem ce invata unul de la celalalt. Cu toate astea m-a cautat si plecat fiind ma suna de nenumarate ori si vb ore in sir, cand s-a intors ne-am revazut, am petrecut ceva timp impreuna, era fain. dupa cateva zile mi-a spus ca vrea sa ramanem doar prieteni si ca nu ii ok pt mine daca vreau o rel cu el, ca e un nenorocit, iar eu sunt prea faina, ca nu ii adeptul relatiilor,etc. i-am spus ca e ok si ca asa va fii cu toate ca ma atragea si inca ma atrage. Vorbeam ca prieteni si ma suna sa iesim impreuna, pana cand intr-o seara in club, ametiti am inceput sa ne pupam si sa imi spuna ca il atrag si k pt el sunt Dumnezeu, ca ar face multe.... nu se mai putea dezlipi de mine. noapte a trecut, nu ne-am vazut vreo 2 zile iar in a 3 m-a invitat la munte unde am petrecut noaptea impreuna, dupa bine inteles iar nu a mai dat nici un semn de viatza vreo sapt si tot asa

ideea e ca nu stiu ce vrea el cu adevarat, daca il atrag sau simte ceva pt mine sau totul a fost asa la distractie. e un tip destul de pervers si stie cum sa actioneze cam de fiecare data, asta m-a si atras la el. Am inceput totul ca un joc dar incet alunec spre el, ma indragostesc si nu e ok. Sunt o persoana destul de cerebrala, dar cu el e altceva, deja tresar cand suna tel crezand ca e el...

e o persoana cu care poti vb orice mai putin despre el si sentimentele lui. il simt ca, daca se apropie putin de mine, in sec 2 sau a doua zii dispare...
sky_spy
Postat pe 27 Februarie 2009 23:20
eu cred ca ti-a spus:nu vrea nicio relatie
_oktober_
Postat pe 27 Februarie 2009 23:26
De la: vasiliu_raluca, la data 2009-02-27 23:20:47buna all,
e prima oara cand scriu asa ca am ceva emotii..:)
problema mea a ineput acum o luna si ceva cand am cunoscut un tip de vreo 30 de ani... fff simpatic cu un puternic simt al umorului si ff inteligent....
prima noastra intalnire a fost destul de faina, nu m-as fi asteptat sa cunosc un om care are aceleasi planuri si idealuri ca ale mele, cand vb parca ma ascult pe mine, suntem foarte compatibili....insa mi-a spus de la inceput ca nu e adeptul relatiilor. Pt mine asta nu a reprezentat o problema la inceput pt ca nu cautam sa am ceva anume, insa mi-ar fi placut sa il am ca prieten pt ca avem ce invata unul de la celalalt. Cu toate astea m-a cautat si plecat fiind ma suna de nenumarate ori si vb ore in sir, cand s-a intors ne-am revazut, am petrecut ceva timp impreuna, era fain. dupa cateva zile mi-a spus ca vrea sa ramanem doar prieteni si ca nu ii ok pt mine daca vreau o rel cu el, ca e un nenorocit, iar eu sunt prea faina, ca nu ii adeptul relatiilor,etc. i-am spus ca e ok si ca asa va fii cu toate ca ma atragea si inca ma atrage. Vorbeam ca prieteni si ma suna sa iesim impreuna, pana cand intr-o seara in club, ametiti am inceput sa ne pupam si sa imi spuna ca il atrag si k pt el sunt Dumnezeu, ca ar face multe.... nu se mai putea dezlipi de mine. noapte a trecut, nu ne-am vazut vreo 2 zile iar in a 3 m-a invitat la munte unde am petrecut noaptea impreuna, dupa bine inteles iar nu a mai dat nici un semn de viatza vreo sapt si tot asa

ideea e ca nu stiu ce vrea el cu adevarat, daca il atrag sau simte ceva pt mine sau totul a fost asa la distractie. e un tip destul de pervers si stie cum sa actioneze cam de fiecare data, asta m-a si atras la el. Am inceput totul ca un joc dar incet alunec spre el, ma indragostesc si nu e ok. Sunt o persoana destul de cerebrala, dar cu el e altceva, deja tresar cand suna tel crezand ca e el...

e o persoana cu care poti vb orice mai putin despre el si sentimentele lui. il simt ca, daca se apropie putin de mine, in sec 2 sau a doua zii dispare...

....... .ai grija....ca esti pierduta.......
nico1234
Postat pe 27 Februarie 2009 23:29
adica? ma indragostesc de cine nu trebuie?
sky_spy
Postat pe 27 Februarie 2009 23:37
_oktober_
Postat pe 27 Februarie 2009 23:40
....da , ce sa fie? Praf si pulbere !
rox_rbz
Postat pe 28 Februarie 2009 01:09
Ai mare grija ... genul asta de barbati sunt ca si fructul interzis ...o placere ce nu poate i refuzata ..insa depinde de tine daca iti place sa fii masochista sau sa ai o existenta linistita si siguranta zilei de maine ( ma refer strict emotional)
Sa ne tii la curent , ai grija , incearca si altceva , poate o sa ai surprize, nu numai un caine e scurt de coada !!!
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 23:57
De la: sky_spy, la data 2009-02-27 23:37:26adica? ma indragostesc de cine nu trebuie?


Exact! Ti-ai raspuns singura
andreea1976
Postat pe 2 Martie 2009 00:36
are 30 de ani normal ca e pervers , vrea doar sex din moment ce ti-a zis de la bun inceput ca nu vrea o relatie serioasa , din moment ce ai vb cu el deschis si ti-a prins punctele slabe a stiut cum sa actioneze , sfatul meu e sa iti iei gandul , nu e deloc ok pt tine sa te indragostesti .Incearca sa faci o selectie intre oameni si nu crede tot ce zic unii pt ca s-ar putea sa te lovesti mai tarziu de realitate si o sa doara rau
kudika003451
Postat pe 22 Martie 2009 18:53
daca dupa o luna nu iti place
de ce astepti mai mult ....k sa suferi mai mult
cred k noi femeile trebuie sa invatam sa ne iubim mai mult pe noi insane si dupaia pe altii
daca el nu vrea o rel serioasa de ce sa te minti k u ai putea sa schimbi asta -stiu ai putea sa incerci dar nu iti garanteaza nimeni succesul ,nici macar tu nu crezi...
bestiutza_relouded
Postat pe 22 Martie 2009 18:59
si faptul k la 30 de ani nu vrea o relatie serioasa da dovada de imaturitate sincer..
bestiutza_relouded
Postat pe 22 Martie 2009 19:00
Iesi repede din asta.....cat nu e prea tz pentru tine.....tipul e clar ca s-a distrat, n-a vrut nici o relatie seriaoasa, exact cum ti-a spus de la bun inceput.....ti-ai dat deja seama ca s-a purtat exact cum trebuia ca sa-ti suceasca mintile....Don Juan cel disparut!
Ai grija de tine!
arianne_35
Postat pe 22 Martie 2009 19:07
Ai exact doua variante: 1. daca te indragostesti (ceea ce n-ar trebui) paraseste-l imediat si uita de ce s-a intamplat; 2. daca poti ramane indiferenta si nu te lasi dusa de val, mai distreaza-te si tu cu el (asa cum face el cu tine) pana te plictisesti dupa care cauta-ti un baiat sa te merite si care e dispus sa aiba o relatie. Problema e ca tu te incadrezi in prima situatie ceea ce e cam aiurea, deci solutia.... sterge cu buretele tot!!! Bafta multa!!
mira_bella0
Postat pe 22 Martie 2009 19:28
olla fetelor, merci pentru mesajele voastre,

aveti dreptate, iar eu pe undeva cunosteam lucrul asta chiar daca mi greu sa admit. Am sa incerc sa stau cat mai departe de el,sa il evit pe cat posibil, chiar daca mi-e dor de el. din pacate mi-a intrat in suflet...
sky_spy
Postat pe 23 Martie 2009 17:18
De la: sky_spy, la data 2009-03-23 17:18:07olla fetelor, merci pentru mesajele voastre,

aveti dreptate, iar eu pe undeva cunosteam lucrul asta chiar daca mi greu sa admit. Am sa incerc sa stau cat mai departe de el,sa il evit pe cat posibil, chiar daca mi-e dor de el. din pacate mi-a intrat in suflet...


pot pune pariu cu tine ca in mom cand te va suna vei raspunde prezent
ai avut noroc ca ti-a spus din prima ca nu vrea o relatie

pe partea cealalta depinde mult si de tine, cat vrei de mult sa fii cu el
oamenii se mai schimba si in bine, dar tine de cine este inconjurat
oricum, bafta in continuare in orice decizie ai lua
_fantoma_
Postat pe 23 Martie 2009 17:36
Din pacate femeile prefera stabilitatea iar barbatii liberatatea. Probabil ca te place dar nu vrea sa isi piarda libertatea, aceasi problema pe care barbatii o au cand vine vorba de casatorie nu vor sa isi ia un angajament.
Iti propun doua variante pe care le poti utiliza in ordinea care crezi ca e cea mai buna. Fa-l gelos flirtand cu alti barbati iar in momentul in care iti va cere explicatii spune-i ca el e cel care nu vrea o relatie. Spunei ca trebuie sa aleaga ori e cu tine ori nu va mai puteti vedea pentru ca te simti manipulata. Stiu ca poate fi foarte greu dar faptul ca tu esti disponibila de fiecare data cand te cauta te-a pus deja pe rolul de rezerva. Crede-ma mi-am irosit aproape 4 ani intr-o asemenea relatie, da a fost o relatie, dar am stiut de la inceput ca nu se va putea angaja mai mult de atat pentru ca ii placea prea mult viata de macho. Nici eu nu am vrut mai mult decat un prieten la inceput dupa care eu m-am indragostit iar el m-a manipulat. Crede-ma nu vrei sa ajungi sa-ti pierzi increderea in tine din cauza unui "narcisist".
kerigan_ro
Postat pe 28 Mai 2009 06:19
draga mea!eu sunt de parere sa te distrezi si tu cat poti!in limita in care sa nu iti faci rau!si daca te indragostesti!sa-ti treaca!bucura-te ca ai avut CHIAR si o saptamana minunata!viata e atat de scurta inacat avem datoria fata de noi insine sa fim FERICITE!si fii cu capul sus!nu te mai gandi ce si cum gandeste el!tu sa fii bine!ca o sa mai intalnesi si alti barbati!HAVE FUN!
DOGGYEYEZ

Postat pe 28 Mai 2009 11:07
Hello,

Am terminat aceasta relatie, saui ce o fi fost ea. Se pare ca oricat as fi incercat si as fi dat tot nu a fost suficient de bine, dar asta e... nu neg ca desi a trecut o perioada destul de lunga de timp, inca ma mai gandesc la el. A fost o lectie de viatza mult prea dura si credca nu aveam nevoie de ea, dar s-a intamplat.

Merci pt sfaturi
Va pup!!
sky_spy
Postat pe 28 Mai 2009 12:51
De la: sky_spy, la data 2009-05-28 12:51:23Hello,

Am terminat aceasta relatie, saui ce o fi fost ea. Se pare ca oricat as fi incercat si as fi dat tot nu a fost suficient de bine, dar asta e... nu neg ca desi a trecut o perioada destul de lunga de timp, inca ma mai gandesc la el. A fost o lectie de viatza mult prea dura si credca nu aveam nevoie de ea, dar s-a intamplat.

Merci pt sfaturi
Va pup!!

dura, dar poate necesara!!
pupici si sa fii fericita si iubita!!
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 12:53
De la: sky_spy, la data 2009-05-28 12:51:23Hello,

Am terminat aceasta relatie, saui ce o fi fost ea. Se pare ca oricat as fi incercat si as fi dat tot nu a fost suficient de bine, dar asta e... nu neg ca desi a trecut o perioada destul de lunga de timp, inca ma mai gandesc la el. A fost o lectie de viatza mult prea dura si credca nu aveam nevoie de ea, dar s-a intamplat.

Merci pt sfaturi
Va pup!!


Ai facut ce era mai bine! E bine ca ai reusit sa fii atat de cerebrala si sa actionezi asa! Putine de pe aici inteleg lucrurile precum ai facut-o tu! Ideea e ca nu trebuie sa faci compromisuri cu astfel de pers! Chiar trebuie sa fii in garda cand ai de-a face cu ele! Sa tratezi totul ca pe un joc din care tu trebuie sa iesi neaparat invingatoare!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 13:02

Ai luat o decizie buna.sper sa reusesti s stai departe de el.iti spun sigur ca o sa te caute iar.iti doresc sa ai taria sa il refuzi.am trecut si eu prin asta,am zis nu,am ramas prieteni.apoi,ca si tine,ametiti dupa un chef...s-a intamplat iar.am renuntat de nu stiu cate ori,dar mereu a stiut cum sa ma ia si sa ma convinga sa ma intorc.ba avea probleme,ba nu putea sa vorbeasca cu nimeni cum vorbea cu mine,ba nu e nici o tipa ca mine etc.gaseste-ti un tip care sa-ti placa sau sa te atraga fizic pentru ca altfel n-o sa-i rezisti cand o sa se intoarca din nou la tine.sper ca tu sa fi mai 'tare" decat mine.
kudika011757
Postat pe 28 Mai 2009 14:07
Nu cred ca o sa ma mai caute oricum a trecut ceva timp si nimik. In plus a ales si el altceva. e o persoana care merge mult dupa eticheta. Stie ca sunt foarte greu de convins iar la mine jocurile manipulatorii nu merg, indiferent de sentimentele mele. Oricum este un capitol incheiat.
Cunoaste faptul ca mie imi trebuie un barbat puternic pe care ma pot baza, iar el e fara colana vertabrala din pacate, e o persoana foarte duala, iar daca m-ar cauta ar considera ca se compromite aiurea.

Fetelor eu ii doresc sa fie fericit, iar pentru mine.. am o viatza inainte ce nu atarna de el.

pupici!!
sky_spy
Postat pe 28 Mai 2009 17:31
Asa te vreau!da-i bataie pt sunt atatia tipi care chiar merita.o sa-ti fie greu la inceput,dar sunt sigura ca o sa reusesti pt ca pari o persoana cu capul pe umeri.Sper sa ai o viata frumoasa.Si eu am terminat-o cu el.daca am reusit eu,sigur o sa reusesti si tu.Multa bafta!
kudika011757
Postat pe 1 Iunie 2009 09:24
Omul greseste , iar atunci cand isi da seama , poate ca se simte prea inlantuit ca sa mai iasa din " incurcatura " . Dar timpul trece si vindeca tot , nu ? Sa fii constienta ca nu merita dar sa fii incapabila sa renunti , asa ceva ai simtit ?
Cat de des intalnim iubirile neimpartasite , nu-i asa ? Cred ca fiecare dintre noi a trecut prin asa ceva . Eu vreau sa spun doar atat , ca si eu am plans , am suferit pentru ca X nu ma vedea , nu ma observa , nu ma placea , dar atunci cand am cunoscut adevarata dragoste , atunci toate iubirile de alta data , implinite sau nu , au devenit iluzii si totusi fara ele , ce amintire as avea din adolescenta ? Acum zambesc si uneori mi-e dor de vremurile acelea nebunesti , copilaresti .
Capul sus , mergi inainte cu curaj ! Viata are si surprize placute !
danylor29
Postat pe 4 Iunie 2009 11:08
spirit de aventura, lasa-l cu domnul, nu ve-ti putea avea o relatie
doar daca iti place incertitudinea
bazgodia
Postat pe 5 Iunie 2009 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-aº însura...dar...n-are cine mã lua.... 91 De la: yumalai 29 Martie 2010 10:20
Cine plateste ? 299 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:11
iubire? 96 De la: kudika1973 19 Noiembrie 2009 00:24
Ce se intampla? 6 De la: Soransky 28 Septembrie 2009 13:30
SALUTARE LA TOTI 6 De la: Barbie30_ 4 Ianuarie 2011 19:17