Setari Cookie-uri

After sex: o problema de sanatate (pentru mine)

Buna tuturor. Incerc sa postez un mesaj destinat in special d-soarelor/ doamnelor aflate, poate, intr-o situatie asemanatoare.
Pentru inceput, e si un pic de istorie plictisitoare, dar incerc sa conturez un intreg context pentru a fi cat mai bine inteleasa. Am o reatie stabila de un an si doua luni. Este o relatie bazata pe sentimente si destul de multa iubire fizica, ar fi si mai multa, daca nu as avea o mica problema. Dupa actul sexual, partea exterioara a vaginului dinspre anus se inflameaza si este foarte dureroasa la atingere. Datorita acestei inflamatii, timp de o zi, uneori, doua nu mai pot avea contact sexual. Momentan, nu ma aflu in tara, in schimb mi-am facut aici niste controale ginecologice aici, insa singurul antidot a fost un unguent: Canesten. Totul, in opinia doctorilor, e in regula. Am folosit si lubrifiant, insa la sfarsit aceeasi inflamatie insotita bineinteles de o intensa roseata a pielii si senzatie de usturime. Stie cineva, mai mult sau mai putin din greseala, ceva despre acest efect post sex? Mersi anticipat.
bamby2309
Postat pe 1 Martie 2009 01:18
Buna..si eu ma confrunt cu probl asta de ceva timp. Doc aia nu cred ca ti-au facut analize amanuntite. Este vorba de o dereglare a florei din vagin, se numeste garderella vaginalis. Pot fi multiple cauze care au dus la aparitia ei. Du-te si fa-ti o analiza de secretie, o colposcopie, vezi ce-ti recomanda alt doc. Eu ca am dat peste doc incompetenti care mi-au dat tratamente incomplete, am facut o rana pe col de toata frumusetea. Ai grija de tine si nu mai lasa sa treaca timpul!
dienucamm
Postat pe 1 Aprilie 2009 07:20
De la: bamby2309, la data 2009-03-01 01:18:43Buna tuturor. Incerc sa postez un mesaj destinat in special d-soarelor/ doamnelor aflate, poate, intr-o situatie asemanatoare.
Pentru inceput, e si un pic de istorie plictisitoare, dar incerc sa conturez un intreg context pentru a fi cat mai bine inteleasa. Am o reatie stabila de un an si doua luni. Este o relatie bazata pe sentimente si destul de multa iubire fizica, ar fi si mai multa, daca nu as avea o mica problema. Dupa actul sexual, partea exterioara a vaginului dinspre anus se inflameaza si este foarte dureroasa la atingere. Datorita acestei inflamatii, timp de o zi, uneori, doua nu mai pot avea contact sexual. Momentan, nu ma aflu in tara, in schimb mi-am facut aici niste controale ginecologice aici, insa singurul antidot a fost un unguent: Canesten. Totul, in opinia doctorilor, e in regula. Am folosit si lubrifiant, insa la sfarsit aceeasi inflamatie insotita bineinteles de o intensa roseata a pielii si senzatie de usturime. Stie cineva, mai mult sau mai putin din greseala, ceva despre acest efect post sex? Mersi anticipat.



Da si la mine este la fel...mi-a dat un tratament dar inca....si la fel nu mi s-a gasit nimic la analize, decat o dereglare a florei vaginale,dar se pare ca si asta e destul de nasol...daca mai auzi ceva de chestia asta....
BERBEACA
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:53
De la: BERBEACA, la data 2009-04-01 08:53:11
De la: bamby2309, la data 2009-03-01 01:18:43Buna tuturor. Incerc sa postez un mesaj destinat in special d-soarelor/ doamnelor aflate, poate, intr-o situatie asemanatoare.
Pentru inceput, e si un pic de istorie plictisitoare, dar incerc sa conturez un intreg context pentru a fi cat mai bine inteleasa. Am o reatie stabila de un an si doua luni. Este o relatie bazata pe sentimente si destul de multa iubire fizica, ar fi si mai multa, daca nu as avea o mica problema. Dupa actul sexual, partea exterioara a vaginului dinspre anus se inflameaza si este foarte dureroasa la atingere. Datorita acestei inflamatii, timp de o zi, uneori, doua nu mai pot avea contact sexual. Momentan, nu ma aflu in tara, in schimb mi-am facut aici niste controale ginecologice aici, insa singurul antidot a fost un unguent: Canesten. Totul, in opinia doctorilor, e in regula. Am folosit si lubrifiant, insa la sfarsit aceeasi inflamatie insotita bineinteles de o intensa roseata a pielii si senzatie de usturime. Stie cineva, mai mult sau mai putin din greseala, ceva despre acest efect post sex? Mersi anticipat.



Da si la mine este la fel...mi-a dat un tratament dar inca....si la fel nu mi s-a gasit nimic la analize, decat o dereglare a florei vaginale,dar se pare ca si asta e destul de nasol...daca mai auzi ceva de chestia asta....




si iata adevarata problema a demoazelei...., totul pleaca de la se....
hai ca azi mi-ai facut ziua senina ,cand ma asteptam la vreun comentariu acid si de prost gust ma trezesc tavalindu-ma pe jos de ras...

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:56
sal
Pentru Garderela Vaginalis-tratament cu Cervugid Ovule
adddda
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:20

si iata adevarata problema a demoazelei...., totul pleaca de la se....
hai ca azi mi-ai facut ziua senina ,cand ma asteptam la vreun comentariu acid si de prost gust ma trezesc tavalindu-ma pe jos de ras...

[/quote]


Esti atat de proasta ca nu mai are rost sa imi obosesc mintea cu tine....dar na hai sa iti zic o chestie cand ai activitate sexuala( ai nevoie de definitie???) se pot intampla chestii de genul...numai ca deh cand esti o femeie idioata si inutila ca tine...nu prea te baga nici un barbat in seama nici macar sa il platesti....a si sa nu uit...de prost gust e doar maica-ta ca te-a facut.....da asta e trebuie sa traiasca si animalele nu?
BERBEACA
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:23
De la: BERBEACA, la data 2009-04-02 16:23:09
a si sa nu uit...de prost gust e doar maica-ta ca te-a facut.....da asta e trebuie sa traiasca si animalele nu?

moamaaaaa
te-as injura eu pentru faza asta, dar o las pe dandanel...
stati sa-mi iau floricelele.....
kitty_krieger
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:58
De la: BERBEACA, la data 2009-04-02 16:23:09
si iata adevarata problema a demoazelei...., totul pleaca de la se....
hai ca azi mi-ai facut ziua senina ,cand ma asteptam la vreun comentariu acid si de prost gust ma trezesc tavalindu-ma pe jos de ras...




Esti atat de proasta ca nu mai are rost sa imi obosesc mintea cu tine....dar na hai sa iti zic o chestie cand ai activitate sexuala( ai nevoie de definitie???) se pot intampla chestii de genul...numai ca deh cand esti o femeie idioata si inutila ca tine...nu prea te baga nici un barbat in seama nici macar sa il platesti....a si sa nu uit...de prost gust e doar maica-ta ca te-a facut.....da asta e trebuie sa traiasca si animalele nu? [/quote]

draga mea se vede treaba ca pe tine te supara respectiva activitate... sexuala evident... nu de alta dar uite si tu ce te-ai basicat ca ti-am spus ca din cauza ca nu prea ai parte esti cam "acida"...
hai mai mami...un lubrifiant ceva... imi fac mila de tine si-ti dau eu bani sa-ti achizitionezi unul mai bunicel....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Aprilie 2009 00:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-04-03 00:47:33
De la: BERBEACA, la data 2009-04-02 16:23:09
si iata adevarata problema a demoazelei...., totul pleaca de la se....
hai ca azi mi-ai facut ziua senina ,cand ma asteptam la vreun comentariu acid si de prost gust ma trezesc tavalindu-ma pe jos de ras...




Esti atat de proasta ca nu mai are rost sa imi obosesc mintea cu tine....dar na hai sa iti zic o chestie cand ai activitate sexuala( ai nevoie de definitie???) se pot intampla chestii de genul...numai ca deh cand esti o femeie idioata si inutila ca tine...nu prea te baga nici un barbat in seama nici macar sa il platesti....a si sa nu uit...de prost gust e doar maica-ta ca te-a facut.....da asta e trebuie sa traiasca si animalele nu?


draga mea se vede treaba ca pe tine te supara respectiva activitate... sexuala evident... nu de alta dar uite si tu ce te-ai basicat ca ti-am spus ca din cauza ca nu prea ai parte esti cam "acida"...
hai mai mami...un lubrifiant ceva... imi fac mila de tine si-ti dau eu bani sa-ti achizitionezi unul mai bunicel....

[/quote]

NU dar nu inteleg de ce te bagi ca musca-n ca..cat daca nu ai nimic interesant de zis...ce pot sa zic vad ca prezint un interes extrem de mare pentru tine... imi urmaresti postarile sau ce??Stai tu calma ca nu e nevoie de nici un lubrifiant...dar na probabil tu folosesti...la 30 de ani presupun ca o ai cam ofilita.....si atunci da trebuie sa folosesti asa ceva..si dupa cum zici ca imi dai bani de unu mai bunicel presupun ca tu chiar le stii pe alea potente...ca na in cazurile extreme e nevoie de ceva strong...eu zic sa iti pastrezi banii si sa dai fuga la un sex shop sa iti cumperi ca se vede ca ai nevoie grav d ceva actiune
BERBEACA
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:36
uuuuu si te-ai mai basicat inca o data... si mi-ai facut mie seara ...

imi place ca te agiti ca un pepsi expirat.... zau asa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:38
mersi mult. toate cele bune
bamby2309
Postat pe 6 Aprilie 2009 02:20
buna.si eu am avut garderela,insa nu cu efectele pe care le aveti voi.am scapat de ea cu o crema ce se numeste MECLON.se face tratament 6 zile,eu sunt multumita.
tina_bt
Postat pe 4 August 2009 07:07
.
Magdalena_Ibanescu
Postat pe 6 August 2009 23:15
De ce nu se gandeste nimeni la nepotrivirea sexuala dpdv al dimensiunilor? Voi n-ati auzit de ruptura vaginala postcoitala? Bine, asta e cea mai stupida chestie, dar se intampla si din pacate destul de des...
Lucia38
Postat pe 7 August 2009 12:14
De la: bamby2309, la data 2009-03-01 01:18:43Buna tuturor. Incerc sa postez un mesaj destinat in special d-soarelor/ doamnelor aflate, poate, intr-o situatie asemanatoare.
Pentru inceput, e si un pic de istorie plictisitoare, dar incerc sa conturez un intreg context pentru a fi cat mai bine inteleasa. Am o reatie stabila de un an si doua luni. Este o relatie bazata pe sentimente si destul de multa iubire fizica, ar fi si mai multa, daca nu as avea o mica problema. Dupa actul sexual, partea exterioara a vaginului dinspre anus se inflameaza si este foarte dureroasa la atingere. Datorita acestei inflamatii, timp de o zi, uneori, doua nu mai pot avea contact sexual. Momentan, nu ma aflu in tara, in schimb mi-am facut aici niste controale ginecologice aici, insa singurul antidot a fost un unguent: Canesten. Totul, in opinia doctorilor, e in regula. Am folosit si lubrifiant, insa la sfarsit aceeasi inflamatie insotita bineinteles de o intensa roseata a pielii si senzatie de usturime. Stie cineva, mai mult sau mai putin din greseala, ceva despre acest efect post sex? Mersi anticipat.




iti zic un lucru..ori unde ai fi..dak durerea si inflamatia persista trebuie sa iti faci un control si mai amanuntit..dak vezi k ginecologu iti zice k esti bine ..si esti la un spital public..du'te la un privat..nu te poti juca cu ce ai acolo jos...sexu e nimic ...sanatatea e mai importanta !!
lilutza09
Postat pe 17 August 2009 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hai sa ne rapim ! 341 De la: mucky 6 Februarie 2009 23:51
help 2 De la: lore08 16 Iunie 2011 17:00
concurs 9 De la: dana_mv 28 Ianuarie 2009 16:08
ID.uri de messenger 21 De la: kikimun 29 Septembrie 2009 17:47
Un altfel de job 1 De la: AlexandraRed 26 Aprilie 2011 19:10