Setari Cookie-uri

vreau si eu o parere

din cauza unor greseli pe care le-am facut din prostie am ramas in datorii...cei care mi-au fost alaturi m-au ajutat da eu trebuie sa le dau banii inapoi si aseara am avut o discutie cu prietenul meu....mia zis k e dispus el sa-mi de-a banii dar nu stiu ce urmareste...el e plecat de jumatate de an imi zice ca ma iubeste ca ii este dor de mine dar din cauza la ai mei trebuie sa imi caut de lucru la vara altfel o iau razna cu ai mei in casa....si s-a oferit el sa imi gaseasca un loc de munca pe perioada verii acolo in strainatate.......din cauza k mai am un an si un pic de scoala nu pot pleca la el...ce credeteti daca as pleca pe perioada vacantei as putea pati ceva acolo?? si rudele lui de acolo m-au vazut la web si ma cunosc....va rog un sfat
inger_alb
Postat pe 4 Martie 2009 19:04
De la: sw33ty, la data 2009-03-04 19:04:30din cauza unor greseli pe care le-am facut din prostie am ramas in datorii...cei care mi-au fost alaturi m-au ajutat da eu trebuie sa le dau banii inapoi si aseara am avut o discutie cu prietenul meu....mia zis k e dispus el sa-mi de-a banii dar nu stiu ce urmareste...el e plecat de jumatate de an imi zice ca ma iubeste ca ii este dor de mine dar din cauza la ai mei trebuie sa imi caut de lucru la vara altfel o iau razna cu ai mei in casa....si s-a oferit el sa imi gaseasca un loc de munca pe perioada verii acolo in strainatate.......din cauza k mai am un an si un pic de scoala nu pot pleca la el...ce credeteti daca as pleca pe perioada vacantei as putea pati ceva acolo?? si rudele lui de acolo m-au vazut la web si ma cunosc....va rog un sfat
daca esti minora nu poti iesii din tara fara declaratia parintilor!...........daca nu drum bun!.........................daca esti studenta poti sa termini facultatea oriunde in Europa ........poti muncii si te poti intretine!.....................lasa superstitiile ca oriunde ti se poate intimpla ceva daca asa e sa fie!
FRANNNCE
Postat pe 4 Martie 2009 19:08
Depinde de multe:
1. de cat timp sunteti impreuna
2. cat de bine va cunoasteti
3. cat de mari sunt datoriile pe care le ai
4. ce parere au parintii tai despre datoriile pe care ti le-ai facut
5.ce varsta ai
6. ce stii sa faci (profesional vorbind...)
7...
Gata, ajunge deocamdata.
Lucia1971
Postat pe 4 Martie 2009 19:09
Atata timp cat iti gaseste de munca legal nu ai ce sa patesti....
daca e la negru, eu una as sta deoparte
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 19:12
De la: sw33ty, la data 2009-03-04 19:04:30din cauza unor greseli pe care le-am facut din prostie am ramas in datorii...cei care mi-au fost alaturi m-au ajutat da eu trebuie sa le dau banii inapoi si aseara am avut o discutie cu prietenul meu....mia zis k e dispus el sa-mi de-a banii dar nu stiu ce urmareste...el e plecat de jumatate de an imi zice ca ma iubeste ca ii este dor de mine dar din cauza la ai mei trebuie sa imi caut de lucru la vara altfel o iau razna cu ai mei in casa....si s-a oferit el sa imi gaseasca un loc de munca pe perioada verii acolo in strainatate.......din cauza k mai am un an si un pic de scoala nu pot pleca la el...ce credeteti daca as pleca pe perioada vacantei as putea pati ceva acolo?? si rudele lui de acolo m-au vazut la web si ma cunosc....va rog un sfat


datoria e chiar asa mare?Sa-ti dea el banii ca sa scapi de probleme ..apoi gasesti ceva de lucru aici si incet ,incet ii dai inapoi...
Muncesti tot pe perioada verii...
Asta as face eu. .
Depinde si cat de prieten iti e...daca vrei iti spun si eu ca te iubesc...tu ma crezi?
ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 19:28
Daca ceri un sfat e clar ca nu ai incredere totala in el.Termina ti scoala,gaseste ti ceva de munca aici ai vazut si tu stirile cu multe din fetele "naive" care au avut probleme acolo.Daca nu esti sigura ca acolo poti avea tot sprijinul lui..renunta.Datoriile..gasesti tu o salutie.Stai stramb si gandeste drept.Bafta!
ella67
Postat pe 4 Martie 2009 19:36
parere
sirena22
Postat pe 4 Martie 2009 19:48
poi depinde cu ce se ocupa el acolo ....ce stii despre ai lui sunt niste lucruri de luat in considerare
sirena22
Postat pe 4 Martie 2009 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merge? 7 De la: dirty_dancing 19 Septembrie 2009 12:45
intrebare... 2 De la: oonahabibi_yahoo_com 31 Martie 2009 13:39
parintii versus iubit 69 De la: alynyutza 8 Iulie 2011 16:14
On Vogue interviu? 17 De la: d3vil_me1923 8 August 2011 22:52
...intrebare fara ..raspuns.. 5 De la: concordia 11 Noiembrie 2009 09:09