Setari Cookie-uri

Urgent! Rosu-violet sau rosu de Burgundia inseamna culoarea grena?

Mi-am cumparata L`oreal Excell10 nr. 5.6 si scrie pe cutie in romana "rosu violet" iar pe maghiara "burgundi". Eu prima data am vazut "burgundi" si am zis "Bun, e ce imi trebuie, e un rosu mai stins spre caramiziu dar cand am ajuns acasa m-a derutat acel "rosu-violet". aulaeu! Rosu violet??? Daca imi iese grena ca mocheta? Violet nu suna bine! Ce dracu vrea sa insemne rosu-violet???/ Pai rosu violet nu e grena sau roz bon-bon ? Problema mea este ca vreau sa devin roscata dar mi-e frica sa nu ma trezesc cu cine stie ce grena sau roz bon-bon in cap. Deci roscata vreau nu grenata/roz-bombonata!! Cine se pricepe la culori? Ce inseamna :burgundi"? Nu este spre caramiziu inchis? Spre ce bate burgundi? Pe net nu m-am lamurit ca aratau in niste poze niste rozuri si ziceau ca e burgundi, deci nu ma pot lamuri de pe net.

As incerca pe o suvita dar e pacat de bani, mai bine nu desfac cutia si o schimb maine cu altceva; De aceea va cer ajutorul, sa imi spuneti ce nuanta vor astia sa zica ca e de fapt. Poate e traducearea in romana gresita, hope! Merci!
_ame_
Postat pe 9 Martie 2009 21:14
Da, inseamna culoarea pe care o poarta cardinalii.
Kathara
Postat pe 9 Martie 2009 21:46
Ms. M-am uitat la poze cu cardinali Pare a fi un rosu inchis intens, nu e spre roz sau ciclam (ca sa ma fac inca o data inteleasa de asta mi-e frica; sa nu insemne un rosu spre roz). Deci pot sa folosec vopseaua, cred
_ame_
Postat pe 10 Martie 2009 10:35
http://en.wikipedia.org/wiki/Burgundy_(color) Tare! Wikipedia au si harta culorilor! Fantastic!
_ame_
Postat pe 10 Martie 2009 11:34
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 21:53
Da ! Un fel de grena dar nu tern, inchis, ci cu tenta de rosu...este o culoare placuta, nu tare si care sa iasa foarte mult in evidenta insa nu trece nici ,,neobservata " important este sa te ,,prinda" bine culoarea
Ciao !
Casttelana
Postat pe 12 August 2009 09:30
Rosu de burgundia este rosu caramiziu,uite-te si tu la noanta,iar rosu violet e rosu cu tente de violet la soare,dar la umbra e rosu caramiziu.
Ele_ely
Postat pe 12 August 2009 20:14
culoarea grena este rosu burgundia.
mariana_veronik2009
Postat pe 18 August 2009 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat rapid urgent cat mai repede 5 De la: donttouch 24 Mai 2009 19:19
par uscatt si dess 15 De la: balrog 14 Martie 2011 12:50
Incearca extensiile de par natural 2 De la: extensii4u 6 August 2011 13:42
Perii de par 21 De la: balrog 14 Martie 2011 12:42
De vanzare 0 De la: 13 Martie 2010 19:02