Setari Cookie-uri

Ce este de facut?

Sa zicem ca intalnesti persoana la care ai visat toata viata..un barbat romantic, atent, tandru, iubitor, barbat perfect pentru tine(sau asa crezi)...si deodata apar probleme, diferite probleme si acel barbat se transforma brusc intr-unul lipsit de scrupule care te jigneste care se poarta urat cu tine, care nu te mai respecta...incerci sa vb cu el si iti spune ca e stresat, ca il mai stresezi...incerci sa il ajuti, se enerveaza mai mult(tin sa mentuionez ca a fost timp de un an barbatul perfect apoi de inca un an o tine asa in ciuda eforturilor de a schimba ceva)..totusi poate multe veti spune ca ati renunta..dar chiar daca la un momenta dat era barbatul la care ai visat mereu?..
alexia_9
Postat pe 11 Martie 2009 08:55
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 08:55:28 Sa zicem ca intalnesti persoana la care ai visat toata viata..un barbat romantic, atent, tandru, iubitor, barbat perfect pentru tine(sau asa crezi)...si deodata apar probleme, diferite probleme si acel barbat se transforma brusc intr-unul lipsit de scrupule care te jigneste care se poarta urat cu tine, care nu te mai respecta...incerci sa vb cu el si iti spune ca e stresat, ca il mai stresezi...incerci sa il ajuti, se enerveaza mai mult(tin sa mentionez ca a fost timp de un an barbatul perfect apoi de inca un an o tine asa in ciuda eforturilor de a schimba ceva)..totusi poate multe veti spune ca ati renunta..dar chiar daca la un momenta dat era barbatul la care ai visat mereu?..
alexia_9
Postat pe 11 Martie 2009 08:57
parerea mea este ca o data ce a ajuns sa nu te mai respecte orice ai face tu nu o sa revina la sentimente mai bune....sper sa ma insel...si...poate este bine sa luati o pauza..sa iti simta lipsa...
coffeeta
Postat pe 11 Martie 2009 09:21
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 08:55:28 Sa zicem ca intalnesti persoana la care ai visat toata viata..un barbat romantic, atent, tandru, iubitor, barbat perfect pentru tine(sau asa crezi)...si deodata apar probleme, diferite probleme si acel barbat se transforma brusc intr-unul lipsit de scrupule care te jigneste care se poarta urat cu tine, care nu te mai respecta...incerci sa vb cu el si iti spune ca e stresat, ca il mai stresezi...incerci sa il ajuti, se enerveaza mai mult(tin sa mentuionez ca a fost timp de un an barbatul perfect apoi de inca un an o tine asa in ciuda eforturilor de a schimba ceva)..totusi poate multe veti spune ca ati renunta..dar chiar daca la un momenta dat era barbatul la care ai visat mereu?..

intr-un an va deveni porcusor,sau poate se schimba,totul depinde de tine,sau de el,daca isi doreste o schimbare sau vrea altceva
dar din porc nu poti face om!!!!!!!!
just_heaven
Postat pe 11 Martie 2009 11:22
parerea mea este ca inainte sa iei o decizie trebuie sa vezi ce l-a determinat sa se schimbe...si apoi vezi tu daca mai poti sau nu sa fii cu el...Daca nu mai respecta parerea mea e ca nu are rost...ai doar o viata si nu trebuie sa ti-o irosesti...
camelusha83
Postat pe 11 Martie 2009 14:46
din punctul meu de vedere un barbat e greu de schimbat..si din moment ce i-ai permis sa se poarte asa cu tn,prinde gustul si o va mai face de cate ori va avea ocazia,pt ca stie ca ai o slabiciune pt el....in cazul asta as rupe definitiv relatia cu el, oricat de perfect ar fi fost la inceput(la inceput toti suntem perfecti pana ajungem la marriage,si toate lucrurile capata intorsaturi socante)...si oricum nu e el singurul barbat de pe planeta cu care pot sa-mi refac viata....sau daca nu mai bn singura decat cu o pers ca el alaturi..........
warten
Postat pe 28 Martie 2009 10:51
unde nu exista respect,nu exista nimic.totul moare.
dana_mv
Postat pe 28 Martie 2009 10:54
ziceai k era barbatul perfect...dar akum nu mai este. eu una cred k sunt putine sanse sa se schimbe la lok dar poate dc ii esti alaturi vine si minunea cu schimbatu'... mai cred k cel mai greu e sa iesi dintr-o astfel de relatie... sa ast sa se schimbe,sa uiti de tine doar ptr ca il iubesti??nu fata mea, cel mai probabil tu o sa suferi si poti sa alegi sa suferi akum mai putin sau sa suferi peste un an mai mult... tu singura ai spus''era barbatul la care visai''... eu cred k stii c ai de facut dar ti-e frika. gandeste-te la tine in primul rand k dc nu o faci u nu o face nimeni, imp e sa fii tu fericita.
td_dorinela
Postat pe 28 Martie 2009 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un mic ajutor 6 De la: dandanaua_reloaded 4 Februarie 2009 18:00
Ramona Badulescu- slabire cu interventii chirurgicale sau...?! 24 De la: gio_georgiana 8 Octombrie 2012 17:52
o idee de castig! 3 De la: ETE_EU 27 Mai 2009 02:32
De ce suntem atat de abatuti in zilele noastre? 20 De la: AdrianaR 9 Noiembrie 2010 21:33
Dieta Zone 14 De la: Adiemus 14 Iunie 2009 10:44