Setari Cookie-uri

Ce este de facut?

Sa zicem ca intalnesti persoana la care ai visat toata viata..un barbat romantic, atent, tandru, iubitor, barbat perfect pentru tine(sau asa crezi)...si deodata apar probleme, diferite probleme si acel barbat se transforma brusc intr-unul lipsit de scrupule care te jigneste care se poarta urat cu tine, care nu te mai respecta...incerci sa vb cu el si iti spune ca e stresat, ca il mai stresezi...incerci sa il ajuti, se enerveaza mai mult(tin sa mentuionez ca a fost timp de un an barbatul perfect apoi de inca un an o tine asa in ciuda eforturilor de a schimba ceva)..totusi poate multe veti spune ca ati renunta..dar chiar daca la un momenta dat era barbatul la care ai visat mereu?..
alexia_9
Postat pe 11 Martie 2009 10:32
Fuse ...si se duse...nu mai e cel la care ai visat!Se comporta ca unul care are deja...rezerva!

Nu stiu daca as renunta.Ce ai postat tu este o intreaga poveste scrisa in cateva cuvinte!Sigur mai sunt si alte amanunte...
ella_c
Postat pe 11 Martie 2009 10:39
De la: ella_c, la data 2009-03-11 10:39:32Fuse ...si se duse...nu mai e cel la care ai visat!Se comporta ca unul care are deja...rezerva!

Nu stiu daca as renunta.Ce ai postat tu este o intreaga poveste scrisa in cateva cuvinte!Sigur mai sunt si alte amanunte...

da dae pt continuare o sa mai deschida un topic sau poate 2...
coffeeta
Postat pe 11 Martie 2009 10:42
nu iti zice nimeni sa-l lasi...dar comportate k el sau mai rau fi si u indiferenta, nu-l mai baga in seama incearca sa te detasezi putin sau incercati un week-end numa in 2 poate va veti redescoperii si va fi totul bine...numa bine
bruneagra25
Postat pe 11 Martie 2009 11:25
...scz...dar nu prea stiam cum sta treaba pe aici ca sunt noua...
alexia_9
Postat pe 11 Martie 2009 11:30
si eu am patit acelasi lucru....primul an a fost perfect...am avut un an minunat...iar acum s-a schimbat...e distant,rece,zice ca s-a plictisit,sa nu il stresez .....sincer nici eu numai stiu ce sa cred si ce sa fac...
liliac_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:49
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 11:30:13...scz...dar nu prea stiam cum sta treaba pe aici ca sunt noua...


si eu
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:09
Si eu am patit ceva de genul asta si asta era modalitatea lui de a ma indeparta si de a ma face pe mine sa ma despart de el...pt ca el nu era barbat destul sa imi zica ca nu mai vrea sa continue relatia!
Deci...eu consider ca acest barbat vrea sa iti transmita un mesaj clar: ca nu te mai vrea in viata lui!!!! Pentru binele tau emotional si psihic pune punct acuma pana nu te vei simti ca o carpa sau un mop!
Toate relatiile care nu au avut ceva serios si puternic in ele se destrama!
Draga mea mergi pe alta cale ca o sa iti fie mai bine!
Am insa o curiozitate....acest prieten al tau este cumva din zodia pestilor sau scorpionului? Pt interes personal este intrebarea.
paula27
Postat pe 18 Mai 2009 14:30
fii indiferenta
yumy
Postat pe 18 Mai 2009 14:34
eu traiesc aceasta poveste de dragoste...insa fara stres...este la fel.....chiar mai bine ca inainte....unele probleme nea unit mai mult...nu stiu ce sa zic in acest caz...merita sa lupti...comunicati mai mult...
pamela_1
Postat pe 18 Mai 2009 14:39
Si eu zic sa nu mai cauti sa ii fi atat pe plac. Cu cat te straduiesti tu mai tare cu atat i se urca mai rau la cap.
Fii mai indiferenta... fa si tu ceva numai pt tine (un sport, iesi cu fetele, etc), arata-i ca nu esti tot timpul la dispozitia lui.
El e prea sigur ca te poate avea si s-a plictisit, asa ca intre timp mai prospecteaza piata si normal ca tu il stresezi.
Deci, fii mai distanta, acorda-ti timp doar pt tine si daca te iubeste o sa vina el dupa tine.
pisicuta_trista
Postat pe 18 Mai 2009 15:34
Omul nu se schimba asa deodata fara nici o problema . El poate s-a straduit sa para barbatul perfect si acum a obosit. Cauta in trecutul lui (fara sa-l stresezi ) si vezi care e problema,sigur ai sa ai surprize ...
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 21:38
Nu a fost barbatul perfect , oamenii nu se schimba , doar se prefac iar daca crezi ca esti indragostita , de fapt esti indragostita de acel barbat care credeai ca este
Peony
Postat pe 21 Mai 2009 01:13
tomai cum spuneam odata cuiva...unii fac impresie buna doar la inceput,dupa care isi arata adevarata fatza... si tu crezi k e cel mai cel,pentru ca asta incearca sa iti arate,cand de fapt vrea doar sa te "prinda" si apoi e EL cu adevarat... asta se intampla mai mereu,pentru ca nu te uiti bine cu cine te bagi in seama si ai tendinta sa iti faci impresii bune-care de fapt o sa se dovedeasca rele,si rele-care de fapt nu sunt asa....
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Mai 2009 01:17
intra si tu...meritaaaa!!! http://nyna.kuz.su
kudika_13428
Postat pe 1 August 2012 22:20
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 10:32:08 Sa zicem ca intalnesti persoana la care ai visat toata viata..un barbat romantic, atent, tandru, iubitor, barbat perfect pentru tine(sau asa crezi)...si deodata apar probleme, diferite probleme si acel barbat se transforma brusc intr-unul lipsit de scrupule care te jigneste care se poarta urat cu tine, care nu te mai respecta...incerci sa vb cu el si iti spune ca e stresat, ca il mai stresezi...incerci sa il ajuti, se enerveaza mai mult(tin sa mentuionez ca a fost timp de un an barbatul perfect apoi de inca un an o tine asa in ciuda eforturilor de a schimba ceva)..totusi poate multe veti spune ca ati renunta..dar chiar daca la un momenta dat era barbatul la care ai visat mereu?..


Incerci o data, de doua ori de trei ori dar daca nu tine figura lasa-l pt ca nu merita osteneala. Cauta sa-ti fie tie bine si nu te gandi de altii carora nu le pasa de sentimentele tale. Barbati sunt destui si daca tu cuti unul caruia sai pese de tine cu siguranta va merita efortul decat sa incerci sa-l faci pe actualul sa te placa. Si fi atenta dai pace si trateazal cu indiferenta- in lipa ta isi va da seama daca te place si te va cauta iar daca nu te mai cauta inseamna ca nu mai ai ce cauta in viata lui. Stiu este dur ceea c ezic dar aceasta este realitatea.
kudika_nikole
Postat pe 1 August 2012 22:34
Buna!!! Mi-as dori prieteni noi!!! Intra pe http://b3st.indo.su Te astept!
kudika_13428
Postat pe 2 August 2012 19:42
suna ca un barbat las ce si-a gasit alta femeie si nu are taria sa o recunoasca ca te-a inselat intrucat e prea orgolios.sper sa ma insel :)
kudika_8653
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 10 De la: a_ale 30 Decembrie 2008 16:12
Topic pentru pupaciosi :) 2593 De la: Pudika_revine 13 Septembrie 2011 17:49
"De ce suportã femeile sexul de proastã calitate?" Articol 17 De la: pickard 27 Octombrie 2010 07:14
ce sa fac sa fie ca inainte? 9 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:51
need help :D 11 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 09:15