Setari Cookie-uri

Cuperoza-Tratament cu laser?

Buna fetelor...

Vin si eu cu o problema despre care stiu k s a mai discutat e forum dar nu am gasit un raspuns concret.

Intrebarea mea este:
A incercat cineva tratarea cuperozei prin laser? Daca da...a dat rezultate satisfacatoare? Dupa cate sedinte etc...
Problema este ca am incercat multe creme si tratamente fara nici un rezultat...si m am cam saturat sa ma tot camuflez in fiecare zi cu fond de ten si pudra...mai ales ca vine vara...in fine..sper sa ma ajutati cu o parere..

pupici
coolcat
Postat pe 12 Martie 2009 13:58
eu am dus-o pe mama la tratament - academie are un astfel de tratament anti-cuperotic. a facut deja 2 si este incredibil rezultatul. dar eu cred ca e important ca si cosmeticiana sa se priceapa. noi avem noroc; tipa la care am dus-o este medic dermatolog si lucreaza cu academie de 8 ani...mama a mai incercat tratamentul asta acum un an, la alta cosmeticiana, si a fost apa de ploaie. deci conteaza cu adevarat cine ti-l face..sa stie academie!!! costa parca 130 sau 150 de lei, nu mai tin minte. cauta oricum detalii despre acest tratament pe net, "tratament anti-cuperoza academie", trebuie sa gasesti multe rezultate, mai ales pe pagini internationale.seara buna

Postat pe 20 Martie 2009 00:34
Eu voi incepe un tratament anticuperoza la un salon din Bucuresti saptamana viitoare. Se numeste dermoporatie. Inca nu stiu despre ce este vorba decat in mare. Deschide porii de 400ori si introduce o solutie activa in interiorul vasului de sange cu probleme. Mai multe va zic saptamana viitoare.
vanesia
Postat pe 31 Martie 2009 21:42
De la: coolcat, la data 2009-03-12 13:58:53Buna fetelor...

Vin si eu cu o problema despre care stiu k s a mai discutat e forum dar nu am gasit un raspuns concret.

Intrebarea mea este:
A incercat cineva tratarea cuperozei prin laser? Daca da...a dat rezultate satisfacatoare? Dupa cate sedinte etc...
Problema este ca am incercat multe creme si tratamente fara nici un rezultat...si m am cam saturat sa ma tot camuflez in fiecare zi cu fond de ten si pudra...mai ales ca vine vara...in fine..sper sa ma ajutati cu o parere..

pupici



Sora mea a avut astfel de probleme insa a rezolvat-o de ceva timp cu Crema calmantã ARTISTRY™ essentials.


http://www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1
Capjuna
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:31
Eu am urmat un tratament pentru cuperoza la o clinica din Bucuresti(www.nordestetica.ro). Am facut 4sedinte la interval de 10zile iar rezultatul a inceput sa apara dupa a 2a sed de tratament.
sweetgirll
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:24
incearca tratament in salon cu gama Bruno vasari si tot de la ei e o crema se numeste skin Restore care mie sincer mi-a facut foarte bine

am auzit ( dar nu stiu sigur ) ca ar exista aparate care fac epilare definitiva si care ar trata si cuperoza ... intreaba prin saloane .
o sa intreb si eu la salonul la care merg si iti spun ...( ei nu au epilare definitiva dar poate stie cosmeticiana)

si eu am problema asta de multi ani insa imi fac tratament facial lunar si foloesc crema acesta acasa si e ok.
andre1000
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent 3 De la: steffy91 31 Decembrie 2011 14:05
Problema 8 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
am luat din greseala un fond de ten anti-imbatranire :)) 14 De la: yumy 17 August 2010 13:05
Hi! 12 De la: Raluca_SA 22 Septembrie 2009 04:08
Beneficiile Citricelor Asupra Sãnãtãþii ºi Frumuseþii 20 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 10:52