Setari Cookie-uri

Ai nevoie de un sfat in vreo problema?

De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


permite-mi sa imi exprim problema...

din cauza numarului exasperant de topicuri noi deschise de tine m-am enervat in asa hal incat simt nevoia imperuoasa sa te trimit la origini in cel mai neortodox mod

crezi ca sufar de sindromul "tourrette" ????

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Martie 2009 14:01
oare o sa se opreasca.. sau deschide altul?
focsa05
Postat pe 14 Martie 2009 14:17
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-14 14:01:43
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


permite-mi sa imi exprim problema...

din cauza numarului exasperant de topicuri noi deschise de tine m-am enervat in asa hal incat simt nevoia imperuoasa sa te trimit la origini in cel mai neortodox mod

crezi ca sufar de sindromul "tourrette" ????



E si fata insistenta,..vrea sa se faca auzita....trebuie incurarajata, are si ea sperante , e ''saritoare''... ce daca ne face capul tzandari cu nshpe mii de topicuri..noi sa fim sanatosi :)))) eu zic sa apelati cu incredere ,,,ca doar e moca ..si stim noi ca tot ce e moca e cel mai bun ...raportul calitate pretz ..ne da pe spate definitiv :))sariti pe ea fratilor!! :
Pup o dandana pacifista
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 14:22
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


helouuuuuuuuu.................don soara pisaloaga...........am venit la o consultanta..........suferinta mea cea mare.........e ca imi cade paru de la putoare
daca pun mana pe cineva ma ia dalea dalea........sufar de nesimtire incurabila..
just_heaven
Postat pe 14 Martie 2009 14:26
mai, daca deschidea un topic cu o problema de principiu, sau ceva ce merita urmarit ,nu ziceam nu, mai e una care facea experimente pe "decretei" adica-telea toata lumea care s-a nascut dupa decretul lui "ceasca" era by default , deranjata la mansarda. dupa cateva contre... a lasat-o balta.

poate ca am nevoie de un psiholog sau psihiatru dar.... nu asa la gramada, aia deja se numeste "sex in grup" nu mai e terapie de grup...
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Martie 2009 14:27
aaaaaaaaaaaaaa
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 14:44
sa mi trag palme ...mai devreme am scris o groaza si nu mi-a afisat akum am scris monosilabic precum o dilie si mi-a aparut ..cred ca m a blestemat gagica .. si s-a ales cu prima pacienta :)))))))))))
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 14:45
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:45:41sa mi trag palme ...mai devreme am scris o groaza si nu mi-a afisat akum am scris monosilabic precum o dilie si mi-a aparut ..cred ca m a blestemat gagica .. si s-a ales cu prima pacienta :)))))))))))


sa nu se ia boala......................
just_heaven
Postat pe 14 Martie 2009 14:47
De la: just_maria, la data 2009-03-14 14:47:21
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:45:41sa mi trag palme ...mai devreme am scris o groaza si nu mi-a afisat akum am scris monosilabic precum o dilie si mi-a aparut ..cred ca m a blestemat gagica .. si s-a ales cu prima pacienta :)))))))))))


sa nu se ia boala......................


De ce Marie mami , ti-e frica sa nu te contaminez???.Iia de colea' un virus mic :)))) lipit de un pupic ...ce zici ...vezi sa-i dai accept ca altfel se intoarce la subsemnata si o sa mor in chinuri...n-ai tu inima asta :)))
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 14:55
Fac asta din placere, eventual pana imi deschid propriul cabinet. Daca v-am deranjat direct, imi cer scuze. Dar ce spuneti de topic-urile gen "Cum am slabit 5 kg si am scapat de multi cm"?

Postat pe 14 Martie 2009 16:42
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 16:42:55Fac asta din placere, eventual pana imi deschid propriul cabinet. Daca v-am deranjat direct, imi cer scuze. Dar ce spuneti de topic-urile gen "Cum am slabit 5 kg si am scapat de multi cm"?


cred ca esti singura in stare sa citesti replicile mai acide si mai putin exasperate ale unora si ale altora.
nu era vorba de reclama pe care ti-o faci gratyis ci de faptuil ca un topic ajungea... parerea mea. nu trebuia sa deschizi vreo 2 gramezi, daca ai vrut sa fii remarcata, bingo , ai reusit....

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Martie 2009 17:18
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:55:48
De la: just_maria, la data 2009-03-14 14:47:21
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:45:41sa mi trag palme ...mai devreme am scris o groaza si nu mi-a afisat akum am scris monosilabic precum o dilie si mi-a aparut ..cred ca m a blestemat gagica .. si s-a ales cu prima pacienta :)))))))))))


sa nu se ia boala......................


De ce Marie mami , ti-e frica sa nu te contaminez???.Iia de colea' un virus mic :)))) lipit de un pupic ...ce zici ...vezi sa-i dai accept ca altfel se intoarce la subsemnata si o sa mor in chinuri...n-ai tu inima asta :)))






haidi mha ca il iau...............dar poate fi un virus saltaret?
just_heaven
Postat pe 15 Martie 2009 09:35
De la: just_maria, la data 2009-03-15 09:35:22
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:55:48
De la: just_maria, la data 2009-03-14 14:47:21
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-14 14:45:41sa mi trag palme ...mai devreme am scris o groaza si nu mi-a afisat akum am scris monosilabic precum o dilie si mi-a aparut ..cred ca m a blestemat gagica .. si s-a ales cu prima pacienta :)))))))))))


sa nu se ia boala......................


De ce Marie mami , ti-e frica sa nu te contaminez???.Iia de colea' un virus mic :)))) lipit de un pupic ...ce zici ...vezi sa-i dai accept ca altfel se intoarce la subsemnata si o sa mor in chinuri...n-ai tu inima asta :)))






haidi mha ca il iau...............dar poate fi un virus saltaret?


iote-l
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 18:09
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


da deschide-ti un cabinet si va veni lumea la tine...
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 11:10
Roxana84 mamica, se pare ca ai terminat facultatea degeaba. Prima lectie din facultate e ca psihologul nu sa sfaturi, ci il ajuta pe subiect/client sa-si gaseasca sigur raspunsurile/solutiile/alternativele. Se pare ca ai picat examenele la psihoterapie...cam nasol.
Deontologic vorbind, ai facut cea mai mare gafa posibila. Puna mana si invata, si lasa-te de joaca de-a psihologia.
Cine v-o da frate diplome, nu pot sa inteleg??? Daca nici macar asta nu stii...mi-e o mila teribila de clientii tai.
Cum poti sa spui "dau sfaturi gratis!"...tu nu-ti dai seama ca pe forumul asta o mare parte din utilizatori sunt fete tinere, fara experienta, care cauta solutii???? Tu nu iti dai seama ca si asa, fiind confuze, le zapacesti si mai tare? Esti oarba? NU AI VOIE SA DAI SFATURI!!!! Si oricum, asta nu se face pe net, se face fatza in fatza, si in nici un caz cu titlu de psihoterapie, ci doar de discutie intre tine si prietenele tale, eventual. Alora le poti da un sfat, dar total independent de profestia de psiholog.
Puna dracului mana pe Codul ala Deontologic si invata, ca din cauza astora ca voi pleaca aia mai derutati decat au venit din cabinetele de psihologie.
In alta ordine de idei, imi cer scuze pt limbajul pe care l-am abordat, dar totusi, poate in felul asta deschide ochii si Dra. Psiholog aici de fatza.
Irinaenache
Postat pe 31 Martie 2009 16:44
De la: Irinaenache, la data 2009-03-31 16:44:52Roxana84 mamica, se pare ca ai terminat facultatea degeaba. Prima lectie din facultate e ca psihologul nu sa sfaturi, ci il ajuta pe subiect/client sa-si gaseasca sigur raspunsurile/solutiile/alternativele. Se pare ca ai picat examenele la psihoterapie...cam nasol.
Deontologic vorbind, ai facut cea mai mare gafa posibila. Puna mana si invata, si lasa-te de joaca de-a psihologia.
Cine v-o da frate diplome, nu pot sa inteleg??? Daca nici macar asta nu stii...mi-e o mila teribila de clientii tai.
Cum poti sa spui "dau sfaturi gratis!"...tu nu-ti dai seama ca pe forumul asta o mare parte din utilizatori sunt fete tinere, fara experienta, care cauta solutii???? Tu nu iti dai seama ca si asa, fiind confuze, le zapacesti si mai tare? Esti oarba? NU AI VOIE SA DAI SFATURI!!!! Si oricum, asta nu se face pe net, se face fatza in fatza, si in nici un caz cu titlu de psihoterapie, ci doar de discutie intre tine si prietenele tale, eventual. Alora le poti da un sfat, dar total independent de profestia de psiholog.
Puna dracului mana pe Codul ala Deontologic si invata, ca din cauza astora ca voi pleaca aia mai derutati decat au venit din cabinetele de psihologie.
In alta ordine de idei, imi cer scuze pt limbajul pe care l-am abordat, dar totusi, poate in felul asta deschide ochii si Dra. Psiholog aici de fatza.



roscatika23
Postat pe 31 Martie 2009 19:15
BV Irina bine spus...si mai mult k sigur pe diploma de facultate scrie Facultatea de Psihologie din Cucuieti din dealul dealului
pysy_mai_2006
Postat pe 12 Mai 2009 20:53
Conteaza mai putin unde anume se face o facultate, esential este ca tu, ca student, sa vrei sa fii pregatit. Si atuci inveti bine fara sa conteze unde o faci. Daca tu nu te culci pe o ureche in ideea ca se poate copia la examen, si daca alegi sa studiezi, ai toate sansele sa devii un bun profesionist.
In orice profesie, insa, un singur lucru este valabil. Indivizii slab pregatiti aduc prejudicii intregului grup profesional. Cu totii stim cazuri de medici incompetenti, care fac ca toti medicii din Romania sa fie criticati. E doar un exemplu, ce se aplica, spun eu, cam peste tot.
De aceea, oameni buni, nu mai permiteti lipsa de profesionalism. Atunci cand stiti ca sunteti pregatiti pe un domeniu, si vine unul care "da sfaturi" ca e "psiholog", trageti-l de urechi in public, nu-i dati voie sa va faca de ras.
Nu dati voie nimenui sa-si bata joc de munca si de eforturile voastre.
Irinaenache
Postat pe 13 Mai 2009 19:43
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 00:04
cheisi , imi ghicesti si mie? da moca!
geo_x
Postat pe 24 Mai 2009 00:14
Suntetzi jale unii:))))
dulce_giulya
Postat pe 25 Iulie 2009 14:30
De la: dulce_giulya, la data 2009-07-25 14:30:43Suntetzi jale unii:))))


si ceilalti!?
geo_x
Postat pe 25 Iulie 2009 14:38
Ati sarit ca niste hiene pe fata asta!!! Nu a jignit pe nimeni,a vb frumos si politicos!!! Cum puteti fi atat de rele???????????
kudika033953
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:03
De la: kudika033953, la data 2009-10-13 14:03:57Ati sarit ca niste hiene pe fata asta!!! Nu a jignit pe nimeni,a vb frumos si politicos!!! Cum puteti fi atat de rele???????????

ce lume rea! ce lume rea! la naiba!
one_size
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:07
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-14 14:01:43
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


permite-mi sa imi exprim problema...

din cauza numarului exasperant de topicuri noi deschise de tine m-am enervat in asa hal incat simt nevoia imperuoasa sa te trimit la origini in cel mai neortodox mod

crezi ca sufar de sindromul "tourrette" ????

kudika079139
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-03-14 14:01:43
De la: i_roxana84, la data 2009-03-14 13:57:04Tocmai am terminat Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei si mi-ar placea sa ajut cat mai multe persoane cu sfaturi, gratis. Ma puteti contacta pe adresa de e-mail i.roxana84@yahoo.com


permite-mi sa imi exprim problema...

din cauza numarului exasperant de topicuri noi deschise de tine m-am enervat in asa hal incat simt nevoia imperuoasa sa te trimit la origini in cel mai neortodox mod

crezi ca sufar de sindromul "tourrette" ????

eva_crisan
Postat pe 8 Ianuarie 2010 10:56
yumy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:07
prietenului meu nu ii place sa se distreze dansand pe muzik care imi place mie...mie imi place muzi de club.. cum sar zice sa misc fiecare parte a corpului,el e altfel...e mai linisit..si presimt k asta va afecta candva relatia noastra:((..adik nu o sa ma pot distra cum vreau eu impreuna cu el niciodata..cum as putea asl conving sau sal fac s ne distram impreuan?
kukytza24
Postat pe 12 Februarie 2010 12:24
da de cat sa incerci sa'l schimbi mai bine ai incerca sa'l accepti asa, e mai simplu
Shhh
Postat pe 12 Februarie 2010 12:29
kudika064951
Postat pe 26 Martie 2010 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exercitii fizice pentru sani si fese 8 De la: Ronnie_Coleman 18 Aprilie 2010 10:08
aerobic 13 De la: mirabela30 19 August 2009 16:11
NU E VORBA DE MODA CI DE AUTO 1 De la: kudika085674 27 Decembrie 2009 18:23
cum sa-mi aduc aminte unde am pus un lucru? 58 De la: simonas_80 25 Februarie 2014 07:51
spuff 14 De la: ayyryynn 14 Septembrie 2009 00:25