Setari Cookie-uri

Fond de ten cu factor de protectie solara

Buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru.Vreau sa-mi cumpar un fond de ten cu factor de protectie solara cat mai ridicat.Am intrebat la mine in oras la un magazin unde speram sa gasesc o gama variata pt a putea alege unul cat mai bun,insa nu aveau decat un fond de ten de la Revlon,cu spf 15 sau ceva de genul asta.As vrea sa-mi recomandati voi un fond de ten cu spf cat mai ridicat,eventual ceva folosit de voi..Pupici
ludmylla24
Postat pe 16 Martie 2009 08:34
De la: ludmylla24, la data 2009-03-16 08:34:51Buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru.Vreau sa-mi cumpar un fond de ten cu factor de protectie solara cat mai ridicat.Am intrebat la mine in oras la un magazin unde speram sa gasesc o gama variata pt a putea alege unul cat mai bun,insa nu aveau decat un fond de ten de la Revlon,cu spf 15 sau ceva de genul asta.As vrea sa-mi recomandati voi un fond de ten cu spf cat mai ridicat,eventual ceva folosit de voi..Pupici


Nu exista fond de ten cu protectie mai mare de 15.
Foloseste sub el o crema cu protectie mare... Din cate stiu eu L'Oreal are o crema cu protectie totala (de 50 sau cam pe acolo).
Dor_a
Postat pe 16 Martie 2009 08:36
Multumesc mult Dor_a,mi-am luat o crema de la avene cu spf 50 + si cred ca imi voi lua pana la urma fondul de ten de la revlon de care spuneam.
ludmylla24
Postat pe 18 Martie 2009 09:13
buna ,, sincer eu am folosite multe feluri de fonduri de ten .. nu zic erau bune dar de un timp de cand folosesc ffondul de ten de la artristy sunt foarte multumita ..te pot ajuta sa iti gasim un fond de ten cu spf de 15 exact pt tenul au adica f uscat, normal spre uscat , normal spre gras, sau f gras :) ti le recomand din sufelt iar dak nu esti multumita in 3 luni poti trm produsul inapoi si iti primesti banii inapoi dak vrei sa mai vb ma gasesti pe id de mess yvette_15_sabina papa te pup
yvette_15_sabina
Postat pe 30 Martie 2009 10:27


Nici eu nu cred ca exista fond de ten cu factor de protectie mai mare de 15 sau 20, dar se gasesc creme colorate care sunt exact ca un fond de ten, adica acopera imperfectiunile, etc., si hidrateaza, fiind creme, si au si factor de protectie 50 sau in jur de 50. Eu stiu ca se gaseste de la bioderma, de la Uriage, de la nivea (dar ei nu cred k au mai mult de 20 spf), si nu mai stiu :) te anunt cand imi mai aduc aminte
iuly_a
Postat pe 30 Martie 2009 12:34
Nu pierdeti vremea cu informatii inutile > intrati pe http://www.flp-aloe-vera.ro/informatii.html , pentru informatii utile, in ce priveste PROTECTIA SOLARA cu SPF 30 > Aloe Sunscreen, este un filtru solar eficient care hidrateaza si protejeaza pielea impotriva radiatiilor UV si vantului - al carui factor de protectie solara (SPF) este 30. Forever Aloe SUNSCREEN, blocheaza atat actiunea UVA, cat si UVB, avand consistenta placuta, usoara, fina, deoarece contine gel stabilizatde Aloe vera, agenti de hidratare si de umectare care mentin nivelul optim al hidratarii cutanate. Aloe Sunscreen, este un produs Forever Living Products (lider mondial in aloe vera - vezi site). Actiunea razelor solare, implica tot mai multe riscuri (ultimele statistici arata ca: anual mor peste 37 000 oameni de cancer de piele).
ionelcrestez
Postat pe 30 Mai 2009 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse yves rocher 15 De la: alina_luminita 15 Aprilie 2014 15:38
tenul ucat 4 De la: rosebud 21 August 2009 16:02
Ten gras si deshidratat? 9 De la: kudika017413 25 Mai 2014 17:04
acneea 27 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
sprancene 9 De la: kudika004339 9 Aprilie 2009 15:50