Setari Cookie-uri

Inscrieri Reprezentanti avon:X

De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 00:44:45
De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 00:39:55
... gogule ... daca in sinea ta te distrezi de ceea ce spui atunci esti ok ... daca crezi ce spui atunci dute si te cauta ...

... atita timp cit PE NUMELE TAU NU SE PLATESC TAXE OFICIAL nu poti dormi linistit ... oricind poti fi calcat de fisc ... e chestie doar de idee ... si de timp ...

... produsele 4 life se for vinde atita timp cit vor exista din cei ca tine care sa le cumpere ...

... tu afacere o poti muta unde vrei ... TEORETIC ... practic ... nu se poate ... pentru ca o iei de la inceput ...

... primii 5 ani de viata sint importanti pentru o astfel de firma ... APOI POATE SA MOARA (ai auzit de curba lui Gauss ?) ... pentru ca isi pierde din surpriza ... se prind ... gusterii ... ... cresterea e normala daca se INVESTESTE intr-un MARKETING (spalare de creier) de calitate ... ... oricum nu o poti numi ''industrie'' ... ci ca la bilci ... se mai ''redescopera'' din cind in cind metodele americane ale anilor '50 ...

... s-a extins in 60 de tari ? ... sa fim seriosi ... burkina fasso, romania, bosnia ... tari care acum descopera gaura de la gogoasa ... nu auzi de asa ceva in vest sau sint complet diferit de ceea ce stii tu ...

... 3 miliaone cash zilnic ... ... gogule ... ti-am spus ca nu stii ce inseamna cuvintul INDUSTRIE ... ... dar ... au fost zile cind metro vindea in romania mai mult decit suma asta ... pe zi ... ... fara publicitatea ascunsa pe care o face un MLM ... ... decit atitia INTERMEDIARI mai bine dadeau 3000 de euro pe minut si faceau reclama la televizor ...


gogule, mai citeste , mai studiaza problema si apoi mai putem sta de vorba....pana atunci esti pe dinafara prietene...poate metro sa vanda cat vrea, ce profit net are ??? asta este intrebarea....!!!

ia fa o socoteala, ce profit poate avea 4 Life, daca ei isi permit sa plateasca oamenilor ce dezvolta piete de desfacere 64% din pretul produselor ??


United States
Estados Unidos
United States (日本語)
United States (中文)
United States (Français)
United States (Polski)
Colombia
Colombia NFR
Ecuador
Costa Rica
Mexico
Peru
Puerto Rico *
República Dominicana

New Zealand
New Zealand NFR
Australia

Eurasia

Россия
Казахстан
Украина

Asia

Hong Kong (US)
香港 (中国邮购)
香港
India
日本
대한민국 nfr
대한민국
Malaysia
Philippines
Philippines NFR
Singapore
台湾
ประเทศไทย
ThailandEnglish

Europe

España
Deutschland
Österreich
Polska
Portugal
United Kingdom
Emerging Opportunities
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Hungary
Latvia
Lithuania
Malta
Slovakia
Slovenia
Sweden
Belgium
Finland
France
Greece
Ireland
Luxembourg
Netherlands
Estonia
Italia
Panamá *
Canada

ia uite mai caracal, cam prin ce burkina faso se dezvolta afacerea 4 Lif[/quote]





... ... atunci gindeste-te CE PRODUSE VIND daca isi permit sa plateasca oamenilor ce dezvolta piete de desfacere 64% din pretul produselor ... tu stii de 64% dar procentul se majoreaza cu alte ... CHELTUIELI ... si atunci ce spuneai ca vindeti ? ... transfer factor ? ... ... a banilor poate ... din buzunarele tale in ale lor ...

... astea vestice sint pur de complezenta ... nu a auzit nici gainile pe acolo de multe din firmele de MLM ... nu mai pun botul aia la ele ... dar ca sa dea bine la televizor probabil ca au deschis o ''reprezentanta'' cu banii strinsi de la aia disperati dupa ambalaje colorate ... mai reale ca piata de desfacere mi se par - filipine, estonia, panama, cipru, thailanda, india, costa rica, puerto rico, ucraina, rusia ... adica ... adevaraciuni ...




marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:53
De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 00:56:58
De la: marco918, la data 2010-09-08 00:43:19
De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 00:39:55
... gogule ... daca in sinea ta te distrezi de ceea ce spui atunci esti ok ... daca crezi ce spui atunci dute si te cauta ...

... atita timp cit PE NUMELE TAU NU SE PLATESC TAXE OFICIAL nu poti dormi linistit ... oricind poti fi calcat de fisc ... e chestie doar de idee ... si de timp ...

... produsele 4 life se for vinde atita timp cit vor exista din cei ca tine care sa le cumpere ...

... tu afacere o poti muta unde vrei ... TEORETIC ... practic ... nu se poate ... pentru ca o iei de la inceput ...

... primii 5 ani de viata sint importanti pentru o astfel de firma ... APOI POATE SA MOARA (ai auzit de curba lui Gauss ?) ... pentru ca isi pierde din surpriza ... se prind ... gusterii ... ... cresterea e normala daca se INVESTESTE intr-un MARKETING (spalare de creier) de calitate ... ... oricum nu o poti numi ''industrie'' ... ci ca la bilci ... se mai ''redescopera'' din cind in cind metodele americane ale anilor '50 ...

... s-a extins in 60 de tari ? ... sa fim seriosi ... burkina fasso, romania, bosnia ... tari care acum descopera gaura de la gogoasa ... nu auzi de asa ceva in vest sau sint complet diferit de ceea ce stii tu ...

... 3 miliaone cash zilnic ... ... gogule ... ti-am spus ca nu stii ce inseamna cuvintul INDUSTRIE ... ... dar ... au fost zile cind metro vindea in romania mai mult decit suma asta ... pe zi ... ... fara publicitatea ascunsa pe care o face un MLM ... ... decit atitia INTERMEDIARI mai bine dadeau 3000 de euro pe minut si faceau reclama la televizor ...


gogule, mai citeste , mai studiaza problema si apoi mai putem sta de vorba....pana atunci esti pe dinafara prietene...poate metro sa vanda cat vrea, ce profit net are ??? asta este intrebarea....!!!

ia fa o socoteala, ce profit poate avea 4 Life, daca ei isi permit sa plateasca oamenilor ce dezvolta piete de desfacere 64% din pretul produselor ??








... ... atunci gindeste-te CE PRODUSE VIND daca isi permit sa plateasca oamenilor ce dezvolta piete de desfacere 64% din pretul produselor ... tu stii de 64% dar procentul se majoreaza cu alte ... CHELTUIELI ... si atunci ce spuneai ca vindeti ? ... transfer factor ? ... ... a banilor poate ... din buzunarele tale in ale lor ...


baiatu', eu nu am la ce sa ma gandesc referitor la produse, am vazut si pe pielea mea si cuu ochii mei de ce sunt in stare produsele...!!!! cat despre majorari de procente, in aceasta situatie , nu sunt !!! pretul produselor este standard in orice colt al lumii si nu se majoreaza cu nimic...iarasi nu ai habar despre ce vorbesti !!!


p.s. nu confunda ce se intampla in comertul clasic, cu ce se intampla in MLM...nu ai capacitatea de a putea compara, fiindca nu cunosti multe detalii !!!

p.p.s eu de cand fac aaceasta afacere , nu am investit in ea NICIUN $ !!! decat am scos profit !!! si asa invat toti partenerii mei sa faca !!![/quote]




... gogule ... ori te faci ori asa esti ... ... aritmetica simpla ... ce produse sint alea al carui pret de productie (chiar si acolo in china unde se fac) este sub 25% ? ... si cu toate astea sint foarte ieftine ... tu ai cumpara pentru familia ta ? ... nu vreau un raspuns ...

... nu ai investit ... intradevar ... pentru ca esti un simplu ... ANGAJAT ... asta e logica daca nu stiai ... in realitate nu ai NIMIC real ... nici pensie, nici renta, nici viitor ... toti cei care MUNCESC pot spune ca produc profit ... si nici nu aduc vreun ban de acasa (ar fi culmea) ... e o lege a economiei ... nu e apanajul MLM-ului ... tot o lege a economiei spune ca singurul profit sustenabil este cel al unui ... PRODUCATOR ... nu a unui ... INTERMEDIAR ...

... auzi ... si dupa ce inveti ''toti'' partenerii tai sa o faca ! ... ce se intimpla ? ... ramineti doar voi sa cumparati ... sa nu va scada ... profitul ... ... baaa, da prosti sinteti ... scuze dar sinteti distractivi ...

... auzi ... ma mai distreaza ceva ... daca pretul e acelasi peste tot atunci fara indoiala ca vesticii astia hrapareti si-au facut stocuri din aceste ''elixiruri'' pe care le vindeti voi ... aceasta retea ''selecta'' de vinzatori ... dar ma tem ca aia nici nu au auzit de asa ceva ... acolo ii minca PUSCARIA sa minta (pentru reclama mincinoasa) cum mint in romania ... din gura'n gura e mai greu ... oricund pot zice ca sint ''exagerarile'' agentilor ... la noi merge ... inca ...


marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:06
De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 01:04:09
... astea vestice sint pur de complezenta ... nu a auzit nici gainile pe acolo de multe din firmele de MLM ... nu mai pun botul aia la ele ... dar ca sa dea bine la televizor probabil ca au deschis o ''reprezentanta'' cu banii strinsi de la aia disperati dupa ambalaje colorate ... mai reale ca piata de desfacere mi se par - filipine, estonia, panama, cipru, thailanda, india, costa rica, puerto rico, ucraina, rusia ... adica ... adevaraciuni ...
ce chestie, sunt de com[plezenta din ce cauza ??? fiindca asa vrei tu ??? sau de ce ???

http://www.4life.it/
http://spain.4life.com/
http://www.transferfactor4life.co.uk/
http://germany.4life.com/
http://poland.4life.com/
http://portugal.4life.com/

si astea nu sunt decat cateva exemple !!!





... gogule ... mii de scuze ... sint toate .COM ... adica nu sint neaparat inregistrate in tara respectiva ... sint GENERALE ... si eu pot face site-uri din astea cu gramada ... marco.US.com ... marco.SPAIN.com ... marco.BELGIUM.com ... cu deastea viii sa ma convingi ? ... ce naiba sintem copii ? ...


marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:38
... hai, noapte buna ... bafta la vinzare ... ca n-or fi toti ca mine ... ... gindeste-te la ceva mai de viitor ... ca te obisnuiesti cu garagara si e nasol ... o sa vina vremea cind n-o sa se mai vinda ...

marco918
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:40
De la: marco918, la data 2010-09-08 01:40:52... hai, noapte buna ... bafta la vinzare ... ca n-or fi toti ca mine ... ... gindeste-te la ceva mai de viitor ... ca te obisnuiesti cu garagara si e nasol ... o sa vina vremea cind n-o sa se mai vinda ...

huh despre ce e vorba? prea mult de citit o sa fac si eu ca astia top top
otylika
Postat pe 8 Septembrie 2010 01:44
De la: marco918, la data 2010-09-08 01:40:52... hai, noapte buna ... bafta la vinzare ... ca n-or fi toti ca mine ... ... gindeste-te la ceva mai de viitor ... ca te obisnuiesti cu garagara si e nasol ... o sa vina vremea cind n-o sa se mai vinda ...



Vremea aia a venit deja...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:14
De la: silviu_m74, la data 2010-09-08 21:18:09
De la: marco918, la data 2010-09-08 01:40:52... hai, noapte buna ... bafta la vinzare ... ca n-or fi toti ca mine ... ... gindeste-te la ceva mai de viitor ... ca te obisnuiesti cu garagara si e nasol ... o sa vina vremea cind n-o sa se mai vinda ...

pai mai de viitor ca asta nu exista altceva !!!! fac munca acuma, si voi castiga luna de luna pana la adanci batraneti !!!! si din luna in luna, veniturile imi vor creste ....mic cu mic se face mare !!!! iar cand va veni vremea pensiei, tu si alti gica contra precum esti tu va veti tavali in noroi cu pensia data de stat care oricum nu va va ajunge, iar cei ca mine o vor duce bine merci cu veniturile in renta creeate dealungul timpului din aceste activitati MLM... este simpla treaba, din aceasta cauza nici nu o poate intelege oricine !!!



Aha, deci vei castiga de acum incolo, luna de luna...pana acum n-ai castigat...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 23:09
Ce te face asa sigur???Ce ti-au spus aia la seminar? ...exista destule profesii in care in 8 ore castigi cat altii intr-o luna....si fara alergatura cu sacosa cu produsu' in mana si fara stresul de a vorbi la urechi surde ....si fara obligatia de a aduce fraieri la seminarii...ia gandeste-te...
kudika226898
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:57
De la: silviu_m74, la data 2010-09-10 22:53:49
De la: kudika226898, la data 2010-09-09 19:57:29Ce te face asa sigur???Ce ti-au spus aia la seminar? ...exista destule profesii in care in 8 ore castigi cat altii intr-o luna....si fara alergatura cu sacosa cu produsu' in mana si fara stresul de a vorbi la urechi surde ....si fara obligatia de a aduce fraieri la seminarii...ia gandeste-te...
in mintea ta bolnava asa se intampla...insa MLM nu inseamna vanzare de produse cu sacosa, nici cu produsu-n mana si nici vorbe in vant la urechi surde !!!! mai departe de asta, nu ai nevoie sa duci pe nimeni nicaieri....oamenii care au ceva in cap si gandesc, care pot flitra informatiile corect, iau decizia singurei de a veni, nu trebuie sa-i iau eu nicaieri !!!

esti extraordinar de prost informata fata de ceea ce inseamna MLM !!!!


eu fac MLM fara a fi nevoie sa vand produse, fiindca stiu cum sa-l fac corect, AM STUDIAT SI AM INVATAT DE LA CEI DE SUCCES SI-MI MERGE DIN PLIN !!!!



Daaaaaa......se vede....
kudika226898
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:42
De la: kudika226898, la data 2010-09-07 23:34:00
De la: silviu_m74, la data 2010-09-07 22:47:47
De la: kudika226898, la data 2010-09-07 18:59:44
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-07 09:49:17
De la: kudika226898, la data 2010-09-06 07:48:03S-o crezi tu...sta in acelasi apartament, la etajul 6 si si-a luat Logan...deci, mare realizare... ...mai bine zis, a supravietuit...

si nu ti se pare ok?!nu o streseaza nimeni, nu are un program fix!


S-o crezi tu ca nu e stresata...si da, nu are program fix...lucreaza si 24 din 24 daca vrea sa aiba ce pune pe masa...
asta denota ca nu stie sa faca MLM adevarat !!! de ce ea lucreaza 24 din 24 pentru a avea ce pune pe masa, iar eu lucrez 3-4 ore si-mi permit mult mai multe decat foarte multi care lucreaza 8-10 ore intr-un job la stapan ????

iar tu, frustrata mica, habar nu ai ce vorbesti, esti total pe langa subiect !!!



Azi am vazut-o pe o tanti de rang inalt intr-ul MLM, tot un fel de cappo di tutti capi pe judet, iesind cu o plasa mare dintr-un second hand...de ce oare nu s-o imbraca de la Paris????Doar e destul de sus in piramida...



scuza ma ca nu ma pot abtine sa nu ti spun ca ti am vazut mesajele pe cele mai multe forumuri si am observat ca esti foarte ignoranta si ti place sa te contrazici mult.tu in orice subiect dai exemple negative si vezi totul de sus......vezi sa nu pici fata draga...ai si un limbaj de "dupa blocuri"..
ana_34
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:09
Ai vrea tu sa fiu ignoranta... ...te-ai recunoscut in unele descrieri de-ale mele?
kudika226898
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:12
De la: kudika226898, la data 2010-09-20 17:12:57Ai vrea tu sa fiu ignoranta... ...te-ai recunoscut in unele descrieri de-ale mele?

eu nu vreau sa te jignesc...dar as vrea sa ti dau un sfat ..invata arta de a comunica cu oamenii...e mult mai importanta.ne diferentiem de animale prin judecata..
SOCRATE
Adevãrata înþelepciune înseamnã sã-þi recunoºti propria ignoranþã
ana_34
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:36
De la: silviu_m74, la data 2010-09-21 21:34:39
De la: kudika226898, la data 2010-09-20 17:12:57Ai vrea tu sa fiu ignoranta... ...te-ai recunoscut in unele descrieri de-ale mele?
o doare fix in pix de cum esti tu....oamenii inteligenti, stiu sa se fereasca de gica contra si de prosti, care mai mult incurca decat ajuta !!!!

p.s. incriem reprezentanti 4 Life Research, taxa dde inscriere ZERO, Profit inca din prima luna, RISCURI ZERO !!!!


In sfarsit ai plecat in cautare...spune-le despre riscul de a umbla cu limba scoasa dupa fraieri de dus la adunare...si despre produsele cu care se procopsesc si , vrand-nevrand trebuie sa le foloseasca...asta ca sa nu-si roada unghiile de necaz cand se prind de figura...
kudika226898
Postat pe 22 Septembrie 2010 18:03
De la: ana_34, la data 2010-09-22 16:36:58
De la: kudika226898, la data 2010-09-20 17:12:57Ai vrea tu sa fiu ignoranta... ...te-ai recunoscut in unele descrieri de-ale mele?

eu nu vreau sa te jignesc...dar as vrea sa ti dau un sfat ..invata arta de a comunica cu oamenii...e mult mai importanta.ne diferentiem de animale prin judecata..
SOCRATE
Adevãrata înþelepciune înseamnã sã-þi recunoºti propria ignoranþã



A comunica nu inseamna a nu avea propriile pareri, care s-ar putea sa nu convina unora...
kudika226898
Postat pe 22 Septembrie 2010 18:04
Vax albina crema puca...
kudika226898
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este criza!! Nu ai vrea sa ai un venit in plus :>? 42 De la: ocaziebuna 9 Martie 2010 11:28
mascara 2 De la: erikahd2008 9 Martie 2009 01:20
Reprezentanti Metropolitan - toata tara 2 De la: one_size 24 Februarie 2010 12:08
parfumuri 1 De la: Thabi_Kozilek_1 15 Februarie 2012 14:41
avon 1 De la: alisa1991 25 Ianuarie 2009 01:05