Setari Cookie-uri

Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:((

De la: kudika029282, la data 2009-10-05 22:47:01
De la: ffbianca85, la data 2009-10-05 13:52:00sper sa n-ai mai mult de 16-17 ani pentru ca doar atunci ai avea circumstante atenuante, altfel...cum spunea cineva mai sus, esti sinonima cu o carpa de sters pe jos. Stiu ca suna dur insa nu pari genul care sa reactioneze la menajamente ci ii trebuie o trezire la realitate

dumneata ai 24 de ani nu as crede...eu iti zic ca tocmai tu esti aia sininima cu o carpa de sters pe jos nu se vede sa ai mai mult de 16-17 ani pentru a avea circumstante atenuante...chiar tie iti trebuie o trezire la realitate


Pacat ca demnitatea, personalitatea si respectul de sine nu sunt de vanzare, as fi fost chiar dispusa sa impart cu o nefericita ca tine...Si aici am incheiat, din felul in care vorbesti si te pierzi in detalii si in lipsa semnelor de punctuatie, se vede ca nu meriti efortul unei polemici.
ffbianca85
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:07
De la: ffbianca85, la data 2009-10-06 17:07:43
De la: kudika029282, la data 2009-10-05 22:47:01
De la: ffbianca85, la data 2009-10-05 13:52:00sper sa n-ai mai mult de 16-17 ani pentru ca doar atunci ai avea circumstante atenuante, altfel...cum spunea cineva mai sus, esti sinonima cu o carpa de sters pe jos. Stiu ca suna dur insa nu pari genul care sa reactioneze la menajamente ci ii trebuie o trezire la realitate

dumneata ai 24 de ani nu as crede...eu iti zic ca tocmai tu esti aia sininima cu o carpa de sters pe jos nu se vede sa ai mai mult de 16-17 ani pentru a avea circumstante atenuante...chiar tie iti trebuie o trezire la realitate


Pacat ca demnitatea, personalitatea si respectul de sine nu sunt de vanzare, as fi fost chiar dispusa sa impart cu o nefericita ca tine...Si aici am incheiat, din felul in care vorbesti si te pierzi in detalii si in lipsa semnelor de punctuatie, se vede ca nu meriti efortul unei polemici.
tocmai tie iti lipseste demnitatea personalitatea si respectul care nu sunt de vanzare si eu asa fi dispusa sa impart cu o nefericita ca tine ..iar din felul in care vorbesti se vede ca nu am ce discuta cu o astfel de persoana
kudika029282
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:19
Draga mea, tu nu vezi padurea din cauza copacilor,daca intelegi ce vreau sa-ti spun.Tu pierzi in fata lui nu din cauza ca-l iubesti ci ptr ca nu te respecti, nu te iubesti pe tine, ai prea putina stima ptr tine.Valorezi mult prea mult decat " o iubita de Primavara", crede-ma! Se joaca de-a soarecele si pisica, astfel de barbati nu merita atentia noastra a femeilor, daca ti-ai inchipuit ca EL e cel pe care-l iubesti, te inseli, deschide larg ochii, cei ca el in permanenta isi exerseaza puterea de seductie pe cate o victima, chiar si dupa ce se casatoresc fac la fel, umbla din cuib in cuib, isi inseala cu nerusinare partenera de viata, fara remuscari si scrupule, sunt niste gunoaie ce traiesc printre oameni, au o parere prea buna despre ei si se cred cireasa de pe tort. UITA-L, cu cat mai repede cu atat mai bine iti va fi. Daca ajungeai sa-l cunosti cu creierul,nu cu inima, ai fi vazut ca nu e cu nimic deosebit fata de alti barbati. Ti-a impartasit vreodata planurile voastre de viitor, cum vede el casuta pe care o s-o construiti impreuna, oare s-a gandit vreodata cum sa te ajute sa ai o viata mai buna si mai linistita, s-a gandit vreodata cum sa-ti ajute parintii sa treaca peste o perioada mai grea din viata lor, s-a oferit vreodata sa le cumpere medicamente si sa le aline durerea?
Acela care o sa faca ce-am enumerat eu , acela sa stii ca e un barbat pe care te poti bizui si cu care se merita sa pasesti in viata, omul de langa tine trebuie sa-ti ofere siguranta si incredere, chiar daca uneori te certi cu el de sar scantei. Crede-ma!!!!!!!!!!!!!
Rasarit_de_Soare
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:05
TRE SA PRESUPUI CA S-A EVAPORAT SI NU A FOST .................
concordia
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:46
pai tinel pe elk ca amant ca primavara e frumoasa si fati altul ca care sa stai in celelalte 3 anotimpuri
kudika046416
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:16
De la: leavemealone, la data 2009-03-18 13:29:22Acum 4 ani am stat prima oara cu un baiat R. a fost ceva de scurta durata insa a insemnat mult pentru mine.El,genul de baiat care joaca pe mai multe fronturi,genul de baiat in care nu poti avea incredere pt ca oricand se poate duce la o alta,mai frumoasa,mai darnica.. Plecarea lui de langa mine m`a durut..Insa pana acum,an de an,a fost prezent cate putin in viata mea.. primul an,1 luna..al doilea an,4 luni,al treilea an 1 luna..Acum,am reinceput sa vbesc cu el,pe mess.. era plecat din tara.. spunea ca regreta toate cele intamplate,si ca vrea o relatie stabila intre noi,am fost de acord insa cu o conditie,sa se intoarca in tara.Asa a si facut,mi`a facut o surpriza foarte placuta,dupa 2 zile s-a intors.. am stat cu el,am povestit.. a 3-a seara s-au intamplat mult mai multe.. Ce e cel mai interesant,e ca... am facut acest pas, a ajuns acasa,i-a povestit mamei,insa aceasta nu a fost de partea nostra,spunand ca sunt mica.. si nu stiu ce vreau de la viata.Am primit un mesaj...dureros.. continea si aceasta fraza" daca e o sa te mai caut eu,pana atunci nu ma cauta"..Am incercat sa il sun,dar nu raspunde,i`am dat si mesaje..dar e la fel.. Ma doare.. Il iubesc.. Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?Anul trecut am stat cu un baiat,1 an..S-au intamplat multe intre noi,dar totusi l`am lasat pe el ca sa ma impac cu R. si ce am rezolvat? El este ca si primavara,vine o data pe an,si nu sta mai mult decat acest anotimp... Il iubesc,sunt 4 ani de cand visez la aceasta relatie..si sincer ma doare..:| Ce sa fac? pun prea repede suflet.. sa incerc sa il caut? sau sa il las iar pe el sa se intoarca cand vrea?



eu mai degraba as spune ca e ca Mos Craciun ...si cum el este un personaj fictiv asa ti-l imaginezi si tu pe R al tau.ti-ai facut o imagine fictiva in minte si orice rau ar face el nu poate distruge acea imagine bine creata....
stii sigur ca vei primi numai comment-uri de a-l lasa ,dar cu toate astea parca simti nevoia "sa te mai dai o data cu capul de pragul de sus" de data asta pt a fii sigura ..asa ca macar ai grija de tine
ionelaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:59
Draga mea,sunt o femeie la 52 ani,bunicuta deja.Nu stiu daca o sa iei in considerare sfatul meu .dar ti-l dau totusi.
UITA-L.Nu stiu citi ani aveti fiecare(oricum am inteles ca esti mult mai mica),dar ai viata inainte si nu te crampona de primul individ iesit in cale.Poti intilni omul care -ti poate oferii mai mult(poate)decit ce ti-a oferit acel barbat.Nu trece pe linga el.Acel barbat de care vorbesti tu,iti poate oferi orice,numai stabilitate nu.Si anii trec pe linga tine si ai sa te intrebi .
Te-ai gindit ca poate el e insurat,iar tu esti doar o aventura ? Oricum ,ai sa ajungi singura la concluzia ca nu a meritat.
Iti doresc mult noroc si multa minte sa poti trece peste.Sa fii fericita.Bica
kudika080970
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:58
De la: eu_sunt_ingerul_tau, la data 2009-11-14 17:05:05Draga mea, tu nu vezi padurea din cauza copacilor,daca intelegi ce vreau sa-ti spun.Tu pierzi in fata lui nu din cauza ca-l iubesti ci ptr ca nu te respecti, nu te iubesti pe tine, ai prea putina stima ptr tine.Valorezi mult prea mult decat " o iubita de Primavara", crede-ma! Se joaca de-a soarecele si pisica, astfel de barbati nu merita atentia noastra a femeilor, daca ti-ai inchipuit ca EL e cel pe care-l iubesti, te inseli, deschide larg ochii, cei ca el in permanenta isi exerseaza puterea de seductie pe cate o victima, chiar si dupa ce se casatoresc fac la fel, umbla din cuib in cuib, isi inseala cu nerusinare partenera de viata, fara remuscari si scrupule, sunt niste gunoaie ce traiesc printre oameni, au o parere prea buna despre ei si se cred cireasa de pe tort. UITA-L, cu cat mai repede cu atat mai bine iti va fi. Daca ajungeai sa-l cunosti cu creierul,nu cu inima, ai fi vazut ca nu e cu nimic deosebit fata de alti barbati. Ti-a impartasit vreodata planurile voastre de viitor, cum vede el casuta pe care o s-o construiti impreuna, oare s-a gandit vreodata cum sa te ajute sa ai o viata mai buna si mai linistita, s-a gandit vreodata cum sa-ti ajute parintii sa treaca peste o perioada mai grea din viata lor, s-a oferit vreodata sa le cumpere medicamente si sa le aline durerea?
Acela care o sa faca ce-am enumerat eu , acela sa stii ca e un barbat pe care te poti bizui si cu care se merita sa pasesti in viata, omul de langa tine trebuie sa-ti ofere siguranta si incredere, chiar daca uneori te certi cu el de sar scantei. Crede-ma!!!!!!!!!!!!!

sincer iti dau mare dreptate e foarte adevarat tot ce ai scris..avem multe de invatat de la tine
kudika029282
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:51
nu se merita sa fim sclavele barbatilor.am trecut si trec si eu printr-o rel de genul asta dar eu nu-l pot astepta cit vrea el asa ca ia-ti gindul ca te va mai cauta.
micky25rs
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:07
Referitor la ceea ce ai postat. Eu l-am intalnit pe acela care sa faca ce ai enumerat tu acolo si ghici ce? A FOST MARE TEAPA! m-a facut sa visez la un viitor alaturi de el si dupa doi ani m-a inselat pentru ca nu terminase inca de "copilarit". asa ca acele criterii pe care le-ai enumerat tu nu sunt univerasl valabule. o seara buna.
pinkpussy10
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:49
Scuze daca exista unele greseli de scriere dar scriu in graba de la munca. :)
pinkpussy10
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:50
prima oara cand am citit,am crezut ca e vorba de Mos Craciun
...acu` fie vorba intre noi,renunta la "cadoul" asta ca sa poti sa traiesti o viata
mitura
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:03
Am incercat si eu o perioada o "chestie" ca relatie nu poate fi numita dar iti garantez ca pana la urma o sa te plictisesti ..pt ca nu e langa tine niciodata ,nici cand vrei sa razi nici cand vrei sa plangi ...asa ca ...mergi mai departe ,poate ai noroc si cunosti pe cineva ,sau daca nu dedicate tie,fa ce iti place mai mult...si .."Remember that if you allow yourself to settle for less than you deserve, that is exactly what you get"
dr_raluca
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:51
uita-l si traieshte-ti viata din plin si vei realiza intr-un moment dat ca e mai bine fara el decit cu el...
Kattyy
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:56
Daca nu stii ce e mai bine sa faci, nu e atat de grav. Din fericire pentru mine, m-a ajutat Dumnezeu sa aflu ce e mai bine pentru mine, si te sfatuiesc si pe tine, ca sa nu suferi prea mult, sa nu faci dragoste cu cineva cu care nu esti casatorita religios. Daca nu te casatoresti, nu-ti face griji, spunea Sf. Paul ca este mai bine sa ramai asa, necasatorit. Depinde cum vrea Dumnezeu pentru fiecare. Stii ca fiecare este unic, pentru Dumnezeu. Oricum Isus este Mirele intregii creatii.
Mi-a zis mai demult un preot catolic, calugar franciscan, care era batran si a murit, mi-a spus ca nu e bine nici sa te saruti sau sa te atingi de prea multe ori... inainte de a fi casatorit religios.El mi-a zis cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, prieteneste, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa se repete atingerile...
Uited, eu asta multa vreme n-am stiut, si am suferit mult, pentru ca m-au mangaiat baieti, cu unul m-am si sarutat.
Parintele Sociu, asa il chema pe preotul care m-a invatat Catehismul catolic, mi-a zis si ca cununia peste cununie nu este valabila. Pana nu ti-a murit sotul nu te poti recasatori.
kudika081126
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:49
De la: kudika081126, la data 2009-11-15 23:49:18 Daca nu stii ce e mai bine sa faci, nu e atat de grav. Din fericire pentru mine, m-a ajutat Dumnezeu sa aflu ce e mai bine pentru mine, si te sfatuiesc si pe tine, ca sa nu suferi prea mult, sa nu faci dragoste cu cineva cu care nu esti casatorita religios. Daca nu te casatoresti, nu-ti face griji, spunea Sf. Paul ca este mai bine sa ramai asa, necasatorit. Depinde cum vrea Dumnezeu pentru fiecare. Stii ca fiecare este unic, pentru Dumnezeu. Oricum Isus este Mirele intregii creatii.
Mi-a zis mai demult un preot catolic, calugar franciscan, care era batran si a murit, mi-a spus ca nu e bine nici sa te saruti sau sa te atingi de prea multe ori... inainte de a fi casatorit religios.El mi-a zis cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, prieteneste, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa se repete atingerile...
Uited, eu asta multa vreme n-am stiut, si am suferit mult, pentru ca m-au mangaiat baieti, cu unul m-am si sarutat.
Parintele Sociu, asa il chema pe preotul care m-a invatat Catehismul catolic, mi-a zis si ca cununia peste cununie nu este valabila. Pana nu ti-a murit sotul nu te poti recasatori.
astea sunt cam exagerate in viata nu e totul chiar asa.......
kudika029282
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:39
EVIIIIIIITA-L CAT POTI SI FUUUUUUUUUUUGI TARE DE EL........NU E DE TINE PE BUNE
maraispas
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:26
Cateodata nu are rost sa-ti consumi energia cu astfel de relatii. Vor trece anii si important este sa stii care sunt escrocii sentimentali. Daca vrei un om langa tine nu-ti irosii timpul langa astfel de oameni. Oricum nu-l lasa sa-ti faca mai mult de atat, dar da-i o lectie intalneste-te si trateaza-l cu indiferenta. Viata te va ajuta sa intelegi ce ti se intampla acum. Intre timp fa-ti prieteni noi, incearca sa iesi sa te distrezi si nu pune suflet. Iti doresc mult succes.
Iulia_Adriana
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:12
Incearca sa il uiti, tu ai nevoie de un baiat care sa iti ofere stabilitate si echilibru, nu lacrimi si durere, refa-ti viata si fa-ti o alta relatie, una de care sa ai intr-adevar nevoie....

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic!
tequila_cu_varza
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:26
De la: kudika073335, la data 2009-11-19 11:12:39 Cateodata nu are rost sa-ti consumi energia cu astfel de relatii. Vor trece anii si important este sa stii care sunt escrocii sentimentali. Daca vrei un om langa tine nu-ti irosii timpul langa astfel de oameni. Oricum nu-l lasa sa-ti faca mai mult de atat, dar da-i o lectie intalneste-te si trateaza-l cu indiferenta. Viata te va ajuta sa intelegi ce ti se intampla acum. Intre timp fa-ti prieteni noi, incearca sa iesi sa te distrezi si nu pune suflet. Iti doresc mult succes.

din pacate si eu am avut ghinionul sa dau peste un excroc sentimental...dar am avut curaj in sfarsit sa il parasesc...sper sa ma lase odata in pace..pentru ca mereu imi da mesaje sa il sun desi eu tot incerc sa il arunc in bratele fostei lui ...de care nu vrea sa se desparta de cand a divortat..iar asta mie nu imi convenea ca el a ramas prieten apropiat cu ea si nu vrea sa se desparta..atunci m-am hotarit sa ma despart eu de el
kudika029282
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:43
De la: cristi_nne, la data 2009-03-18 13:32:02
De la: LeaveMeAlone, la data 2009-03-18 13:29:22Acum 4 ani am stat prima oara cu un baiat R. a fost ceva de scurta durata insa a insemnat mult pentru mine.El,genul de baiat care joaca pe mai multe fronturi,genul de baiat in care nu poti avea incredere pt ca oricand se poate duce la o alta,mai frumoasa,mai darnica.. Plecarea lui de langa mine m`a durut..Insa pana acum,an de an,a fost prezent cate putin in viata mea.. primul an,1 luna..al doilea an,4 luni,al treilea an 1 luna..Acum,am reinceput sa vbesc cu el,pe mess.. era plecat din tara.. spunea ca regreta toate cele intamplate,si ca vrea o relatie stabila intre noi,am fost de acord insa cu o conditie,sa se intoarca in tara.Asa a si facut,mi`a facut o surpriza foarte placuta,dupa 2 zile s-a intors.. am stat cu el,am povestit.. a 3-a seara s-au intamplat mult mai multe.. Ce e cel mai interesant,e ca... am facut acest pas, a ajuns acasa,i-a povestit mamei,insa aceasta nu a fost de partea nostra,spunand ca sunt mica.. si nu stiu ce vreau de la viata.Am primit un mesaj...dureros.. continea si aceasta fraza" daca e o sa te mai caut eu,pana atunci nu ma cauta"..Am incercat sa il sun,dar nu raspunde,i`am dat si mesaje..dar e la fel.. Ma doare.. Il iubesc.. Si ce nu inteleg..de ce an de an acceasi poveste.. si mai ales de ce acum,in al 4`lea an a ajuns sa fie chiar asa.?Anul trecut am stat cu un baiat,1 an..S-au intamplat multe intre noi,dar totusi l`am lasat pe el ca sa ma impac cu R. si ce am rezolvat? El este ca si primavara,vine o data pe an,si nu sta mai mult decat acest anotimp... Il iubesc,sunt 4 ani de cand visez la aceasta relatie..si sincer ma doare..:| Ce sa fac? pun prea repede suflet.. sa incerc sa il caut? sau sa il las iar pe el sa se intoarca cand vrea?



vezi k s-a postat pe un topic ceva de genul carpa, pres pentru picioarele baietzilor. hai ma fata...esti grea de cap?


asculta-ma si lasa-l,uita-l....e genu care apare cand are nevoie de tine si atat.uita-l
verginica19
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:32
Se foloseste de tine, pentru ca stie ca esti slaba emotional. Uita de el. Nu ai nevoie de asa oameni in jurul tau. Nu va sti niciodata sa te aprecieze, nu va vedea niciodata in tine o persoana importanta, asa cum ar trebui. Nu te iubeste, e clar, daca te-ar fi iubit nu te-ar fi facut sa suferi.

Reteta pentru a te simti bine o stii? Gaseste un baiat cu care sa te simti bine, sa te plimbi, sa vizionezi un film, care sa-ti ofere timp si dragoste, asta inseamna relatie in doi. Deschide ochii de pe-acum. Avem o singura viata, trebuie sa o traim armonios. El nu stie sa-ti ofere confortul unei vieti confortabile de cuplu. Mult succes! Cu prietenie, Mihaela.
mihapic73
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita ! 8 De la: Elly_Whitesoul 1 August 2011 17:49
Sa raman sau sa-mi vad de viata? 5 De la: kudika027825 25 Aprilie 2010 14:55
E ff complicat cu baietii astia...:( 45 De la: flowers_for_girls 10 Mai 2010 22:19
Cum reusesc sa o fac sa-l uite... 34 De la: Indianu11 6 Noiembrie 2010 18:01
Amintiri frumoase sau o iubire ...uitata ? 36 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50