Setari Cookie-uri

El spune ca daca l-as iubi as face dragoste cu el

Daca te iubeste, iti va respecta deciziile.Daca nu, se va multumi numai cu un moment de calarie.
kudika023770
Postat pe 11 Mai 2009 14:24
De la: iulia.ioana, la data 2009-05-04 21:40:53 wtf?!! care e faza cu "Si, de fapt, asa este si normal, ca religia barbatului sa fie pe primul loc " ?!!! este normal ca religia NICIUNUIA sa fie pe primul plan! asta ramane de stabilit.. cum cad de acord partile! ce-i cu judacatile astea?! intr'adevar, traditionalistii cam asa procedau, daaaar - sper eu - am depasit staza asta, nu?!!


cat despre "biata fata", cred ca cea mai buna solutie doar ea o poate gasi... cea care i se potriveste ei, care este in acord cu ceea-ce-este-ea!

Dar ti se pare normal ca el sa fie obligat sa treaca la religia ei pentru a se putea casatori?
Ca de sex... nici nu mai am ce zice...
Ca nimeni nu a obiectat la faptul ca ea il obliga sa-si schimbe religia.
Si nu e ea deloc "saraca fata". Mai degraba el este de compatimit. Deci el i-a acceptat toate conditiile, e dispus sa se casatoreasca cu ea, sa-si schimbe religia.... orice. Si ea tot nu vrea sex in ruptul capului.
Mai bine sa lase prostiile si sa inceapa sa gandeasca si ea ce are de gand cu viata ei.
UnOmObisnuit
Postat pe 12 Mai 2009 12:55
De la: angelofsorrow, la data 2009-03-20 09:02:00Draga anal1987...
Doar pentru ca ti-a propus casatorie...nu inseamna ca se va si intampla.
Un barbat TREBUIE SA TE MERITE.
El ce a facut ca sa te merite???
Cum te-a cucerit in doar 3 luni???
Ai 22 de ani ...esti la o varsta in care esti vulnerabila. Ai mare grija ...
Daca vrei sa o faci ...o faci pentru ca il doresti pe el ...si pentru ca il iubesti cu adevarat.
uita-te putin in jurul tau.
Chiar e lumea atat de emancipata???
Sigur e progres sau e REGRES???
Ia uita-te la domnisoarele care la 15-16 ani nu doar ca isi incep activitatea sexuala ( nestiind care sunt si urmarile si riscurile sexului) dar mai si consuma alcool ( nu mai pun la socoteala drogurile.
A nu se intelege gresit. Nu crucific pe nimeni si nu vreau sa fie luat ca afront personal de catre cineva.
insa ...in ziua de azi ...din 10 tineri de pana la 18 ani ...7 si-au inceput viata sexuala de ceva vreme.
Uita-te mai departe si vezi cati se casatoresc la varste ca a ta ...daca nu mai devreme...si uita-te cat de departe ajung.
In cel mai fericit caz ajung doar la divort ...si fara copii.
Cum ar fi sa te trezesti da 24 de ani ...cand ti-e lumea mai draga ...cu un copil in brate si singura.
Nu mai punem la socoteala ca in tot acest timp tu trebuie sa faci o scoala si sa mai si muncesti. Sau te intretin mamica si taticu ...si tu doar le torni nepoti pe banda.
Iubita ...
Ai 22 de ani.
Nu pierzi nimic asteptand ...decat senzatia unui act sexual ...un orgasm care dureaza cateva secunde.
Nu il cunosc pe el ...insa recunosc "metoda de abordare" ...e rasuflata. Si pe vremea mea era folosita forma asta de santaj.
Oamenii intelepti ...au uitat demult de ea. :)
Ar mai fi multe de spus insa...nu cred ca are vreun sens. E un subiect amplu in baza caruia argumente pro si contra se pot aduce mult si bine. Insa decizia finala e a ta

O zi frumoasa ...si multa intelepciune.

A.

Numele de angelofsorrow spune multe asa ca sa nu fim ingerasi si nici sa nu traim in regrete. Ceed ca autoarea acestui topic vrea doar sa faca sex si nu are aprobarea nimanui, ea ar vrea dar religia o impiedica." Nu pierzi nimic asteptand ...decat senzatia unui act sexual ...un orgasm care dureaza cateva secunde". Amuzant, dar daca se casatoreste din interes sau asa cum doresc parintii mai are parte de acest mic "supliciu". Fara acest ingredient picant se poate mentine o casatorie? Haideti sa fim conservatori dar nu barbari, in ziua de azi 7 din 10 tineri isi incep viatza sexuala inainte de 18 ani asta u inseamna ca sunt depravati sau ca vor avea casnicii esuate. Si altceva, daca mai postezi, incearca sa nu mai arunci bomba aducand argumente contra si apoi sa zici "decizia e a ta"
Pe unii oameni asemenea "perle" ii debusoleaza.
remoter
Postat pe 13 Mai 2009 00:05
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:12
De la: UnOmObisnuit, la data 2009-05-10 19:53:22anal cum mai stai pe pozitii? Tot virgina?
Daca ti-e teama ca nu se descurca flacaul.. da de stire ...
Ca s-o gasi macar unul pe aici sa te ajute sa rezolvi si tu problema.... sa dai cep la situatie.
Si dup-aia .... "pe cai ca se filmeaza"
Spor la hatzaneala!




Hello all! Inprimul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru sfaturi. Dupa ce i-am spus ca numai vreau sa fim impreuna , a zis OK!!Am ramas masca...3 saptamani nu am vb cu el , dar dupa 3 saptamani a venit la mine plangand ca sa il iert pentru tot ce a facut, ca a fost un nesimtit, ca ma iubeste si o sa facem cum vreau eu, cum cred eu ca e mai bine... mai nou a inceput sa vina la cursurile mele doar ca sa ma vada , imi trimite biletele prin diferiti colegi ca nr de tel mi l-am schimbat si nu il mai are ... vreau sa vad cat rezista si daca o sa vad ca, chiar merita ii mai dau o sansa. Deci momentan... singurica si tot fata mare:)).

anal1987
Postat pe 14 Mai 2009 01:30
vad q ai primit destule raspunsuri corecte...si al meu e tot corect! sa nu te culci cu el!!! iar chestia ca el nu poate renunta la carnea de porc,sau ai lui nu vor.. mi se pare o mare porcarie. Nu-ti trada religia ptr acest barbat,pt niciunul!
denisa_d07
Postat pe 14 Mai 2009 03:41
De la: anal1987, la data 2009-05-14 01:30:39
De la: UnOmObisnuit, la data 2009-05-10 19:53:22anal cum mai stai pe pozitii? Tot virgina?
Daca ti-e teama ca nu se descurca flacaul.. da de stire ...
Ca s-o gasi macar unul pe aici sa te ajute sa rezolvi si tu problema.... sa dai cep la situatie.
Si dup-aia .... "pe cai ca se filmeaza"
Spor la hatzaneala!




Hello all! Inprimul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru sfaturi. Dupa ce i-am spus ca numai vreau sa fim impreuna , a zis OK!!Am ramas masca...3 saptamani nu am vb cu el , dar dupa 3 saptamani a venit la mine plangand ca sa il iert pentru tot ce a facut, ca a fost un nesimtit, ca ma iubeste si o sa facem cum vreau eu, cum cred eu ca e mai bine... mai nou a inceput sa vina la cursurile mele doar ca sa ma vada , imi trimite biletele prin diferiti colegi ca nr de tel mi l-am schimbat si nu il mai are ... vreau sa vad cat rezista si daca o sa vad ca, chiar merita ii mai dau o sansa. Deci momentan... singurica si tot fata mare:)).



Nu prea inteleg "sa vedem cat rezista" si "chiar merita sa-i mai dau o sansa". Ai stabilit un termen, limita rezistentei acestui baiat din punct de vedere sexual? Si a-i da o alta sansa ce ar insemna? Sa fiti din nou impreuna ...tot fara... sex? Pana la urma totul se invarte in jurul "a face sau nu sex" cu el. Restul e lipsit de importanta (dupa parerea mea) pentru ca... o casatorie poate dura numai cat dureaza noaptea nuntii... iar o schimbare de religie poate fi urmata de o revenire la religie. Nimeni nu-ti poate garanta nimic. Poate ca e doar un "baiat", DAR.. daca vrea sa te aiba.. pentru o noapte, va rezista mult si bine, nu-ti face probleme. Daca o faci, fa-o pentru tine si nu pentru eventualele promisiuni pe care ti le face el.

rashela
Postat pe 14 Mai 2009 05:15
Suzuki o intreaba pe Suzuka:
-Ma iubesti?
-Da.-ii raspunde Suzuka.
-Dar pot sa dovedesti lucrul acesta?
-Cum.
-Uite mergem in casa la mine si iti arat patul.--
-Imi pare rau dragul meu, dar eu nu ma pricep la tamplarie.Dar daca ai nevoie, il pot trimite pe tata.Ce trebuie sa aduca?Cuie, ciocanul si clestele?
kudika023770
Postat pe 14 Mai 2009 08:32

Remoter...
Ce provenienta are pseudonimul meu ...cred ca ma priveste strict personal :). Ca lasa loc de interpretari ...corect ...insa tine cont ca nu sunt neaparat si cele corecte. Nu ma cunosti si nu stii care este motivul alegerii mele.
Cat despre faptul ca nu pierde nimic altceva decat placere de cateva secunde...nu ai cum sa ma contrazici. Nu am pus problema sa NU o faca. Sa o faca daca simte EA cae pregatita si ca e ceea ce doreste. In ziua de azi se spune cu atata usurinta te iubesc...ceva de groaza. Pentru unii "te iubesc"= mi-e foame.
Cam asta era ideea. Cat despre supliciu...cum spui tu ...nu cred ca se pune problema unei casatorii aranjate din moment ce e cu un tip de alta religie. Ma refer STRICT la acest subiect.
hell...ador sa fac dragoste ...sa experimentez ...blabla...si stiu cat de important e sexul intr-o relatie ( ca e vb de casnicie sau ba). Insa atata timp cat omul are ceea ce se numeste drept la alegere...de ce sa nu il foloseasca.
Mie daca mi-ar veni un destept cu rahaturi de genul...daca m-ai iubi ai facea-o cu mine... ...cred ca l-as impusca :).
Deci ...sa o faca daca vrea EA.
Si ca veni vb de perle...nu cred ca am gresit spunandu-i ca in final decizia ii apartine. Ca deh...a cerut pareri.
Mi-am spus parerea si am argumentat-o. La fel cum au facut-o si altii.
In fond despre asta e vb pe acest forum. Iti spui of-ul si vrei sa stii ce gandesc altii sau cum ar actiona. Dar decizia finala o iei TU.
Nimeni nu poate trai in locul tau ...si nimeni nu isi asuma responsabilitatea faptelor savarsite de tine...decat tu.
Deci ...nu stiu daca e neaparat o perla.
A...inca ceva...
Daca nu iti place ce sau cum imi expun parerea...super tare. Nu te obliga nimeni sa citesti sau sa iei in seama ce am spus.
Poti foarte bine sa te rezumi in a-ti da cu parerea vis a vis de ce a postat fata. Nu de ce am postat eu. Ca deh...nu eu sunt "suferinda" aici:).


Numai bine

A.
angelofsorrow
Postat pe 15 Mai 2009 11:36
De la: angelofsorrow, la data 2009-05-15 11:36:32
Remoter...
Ce provenienta are pseudonimul meu ...cred ca ma priveste strict personal :). Ca lasa loc de interpretari ...corect ...insa tine cont ca nu sunt neaparat si cele corecte. Nu ma cunosti si nu stii care este motivul alegerii mele.
Cat despre faptul ca nu pierde nimic altceva decat placere de cateva secunde...nu ai cum sa ma contrazici. Nu am pus problema sa NU o faca. Sa o faca daca simte EA cae pregatita si ca e ceea ce doreste. In ziua de azi se spune cu atata usurinta te iubesc...ceva de groaza. Pentru unii "te iubesc"= mi-e foame.
Cam asta era ideea. Cat despre supliciu...cum spui tu ...nu cred ca se pune problema unei casatorii aranjate din moment ce e cu un tip de alta religie. Ma refer STRICT la acest subiect.
hell...ador sa fac dragoste ...sa experimentez ...blabla...si stiu cat de important e sexul intr-o relatie ( ca e vb de casnicie sau ba). Insa atata timp cat omul are ceea ce se numeste drept la alegere...de ce sa nu il foloseasca.
Mie daca mi-ar veni un destept cu rahaturi de genul...daca m-ai iubi ai facea-o cu mine... ...cred ca l-as impusca :).
Deci ...sa o faca daca vrea EA.
Si ca veni vb de perle...nu cred ca am gresit spunandu-i ca in final decizia ii apartine. Ca deh...a cerut pareri.
Mi-am spus parerea si am argumentat-o. La fel cum au facut-o si altii.
In fond despre asta e vb pe acest forum. Iti spui of-ul si vrei sa stii ce gandesc altii sau cum ar actiona. Dar decizia finala o iei TU.
Nimeni nu poate trai in locul tau ...si nimeni nu isi asuma responsabilitatea faptelor savarsite de tine...decat tu.
Deci ...nu stiu daca e neaparat o perla.
A...inca ceva...
Daca nu iti place ce sau cum imi expun parerea...super tare. Nu te obliga nimeni sa citesti sau sa iei in seama ce am spus.
Poti foarte bine sa te rezumi in a-ti da cu parerea vis a vis de ce a postat fata. Nu de ce am postat eu. Ca deh...nu eu sunt "suferinda" aici:).


Numai bine

A.

"Super tare" cum spui tu, gramatica limbii romane e la mica intelegere ca si acest topic. Faceti fratilor ce vreti si cand vreti asa cum va indeamna majoritatea. O FACE CAND SIMTE NEVOIA, CAND CREDE CA E PREGATITA. Ce spui tu aici vine din evul mediu.
remoter
Postat pe 15 Mai 2009 15:07
Mai fata,

Cum sa te culci cu el daca-l iubesti ?!!! Tu chiar esti proasta ?
Da-i cate un pic, cat de putin, ca atunci el te va iubi peste masura de mult, dar te si va aprecia la max!

Eu iti recomand chiar sa-l iubesti pe el cat de mult si sa te culci cu altul, atunci simti ca iubirea ta e sublima!


Postat pe 16 Mai 2009 00:37
E o dimineata frumoasa. ..soarele e sus pe cer...si m-am trezit bine dispusa.
Nu o sa permit unuia ca tine sa imi strice ziua. :)
Nu ma pretez sa iti raspund la porcaria pe care ai scris-o :)..cedez.
E o vorba despre cei care cedeaza :)...da poate e tot din evul mediu si nu o cunosti.
Asa ca...have a great day

A.
angelofsorrow
Postat pe 16 Mai 2009 09:13
Anal, sincer, individul e un mare fraier ca se lasa manipulat in halul asta de tine. Cum adica "sa vezi cat rezista"?
Pai ce e el pentru tine?
Un animal de companie?
Ce fel de teste sunt astea?
Daca l-ai iubi macar putin, nu ai face asa ceva! A avut el dreptate: tu nu-l iubesti deloc! Calculezi doar cati "arginti" face... sa vezi daca merita sau nu...
30 de arginti ti-ar fi de ajuns?
UnOmObisnuit
Postat pe 16 Mai 2009 20:06
Mai sotocel, te-ai da la vecina ta pisicuta, nu-i .asa?
kudika023770
Postat pe 17 Mai 2009 13:32
De la: kudika023770, la data 2009-05-17 13:32:49Mai smotocel, te-ai da la vecina ta pisicuta, nu-i .asa?
kudika023770
Postat pe 17 Mai 2009 13:34
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"

dar de fapt u ce-ti doresti?si in plus esti sigura k in aceste 10 luni el ti-a fost fidel astfel incat sa merite ceea ce cere??:*:)
HannaH_RaluK
Postat pe 24 Mai 2009 00:33
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11B. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. "


se mai foloseste replica asta?!?!?? mai sunt femei care "executa"cand o aud?!?
happy_swamy
Postat pe 24 Mai 2009 00:51
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"


tu crezi ca vrea sa te ia de nevasta doar sa se culce cu tine ??? hai soro ca nu cred ca s-ar casatori cineva doar sa faca sex si acuma daca tot nu va schimbati nici unu religia de ce el sa nu manance porc? lasa-l sa manance ce vrea una peste alta io zic sa te mariti mai repede daca tot vrei sa te mariti virgina ca daca acuma te mai apreciaza baietii pentru asta , peste cativa ani o sa fuga de tine
Peony
Postat pe 24 Mai 2009 01:16
mdea...santaj emotional...sau poate nu daca zici ca s-a intors la tine si bla bla....
si pana sa vezi tu cat rezista....o sa afli ca nu prea a rezistat.... asa ca....ANALizeaza bine situatia....
aish
Postat pe 24 Mai 2009 10:52
Si ell daca te-ar iubi ar intelege si nu te-ar stresa atat.Dragstea nu inseamna doar "nani"
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 10:57
Cum e schema asta? "Sa il vad cat rezista?" I-ai fixat un termen limita ? Sunt la fel de acord ca tipul e un mare fraier ca sta cu tine si probabil iti face si toate voile. Sti ce o sa se intample ? Nu va mai sta cu tine , vei gasi pe altul..o vei face cu el..si respectivul te va parasi mai devreme sau mai tarziu si iti vei plange in pumni ca de ce l-ai lasat sa plece pe cel de care vb.acum. Si nu il iubesti..din moment ce spui ca i-ai spus ca vrei sa te desparti de el si ti-ai mai schimbat si nr. de telefon,ca sa nu te mai poata suna, este clar ca nu il iubesti , ci doar te joci cu el. Cat despre religie mai scutiti-ma cu restrictiile impuse de diverse religii...sa nu faci dragoste...sa nu mananci carne de nu stiu ce... Iubirea nu e un pacat , indiferent ca baiatul e ortodox si fata evreica sau mai stiu eu ce alte religii...Iubirea nu are religie..ea pur si simplu apare si trebuie traita la maxim atunci cand apare...trebuie traita clipa, ca poate maine te loveste un camion si nu mai esti...Asa ca fata mea...nu mai lua in seama toate "sfaturile" care iti spun sa ramai virgina pana la 30 de ani daca s-ar putea...si fa ceea ce trebuie facut ! Traieste-ti viata ca doar una ai...! Numai bine !
cosminhd83
Postat pe 24 Mai 2009 12:08
cosminhd83 Data: 2009-05-24 12:08:54
Cum e schema asta? "Sa il vad cat rezista?" I-ai fixat un termen limita ? Sunt la fel de acord ca tipul e un mare fraier ca sta cu tine si probabil iti face si toate voile. Sti ce o sa se intample ? Nu va mai sta cu tine , vei gasi pe altul..o vei face cu el..si respectivul te va parasi mai devreme sau mai tarziu si iti vei plange in pumni ca de ce l-ai lasat sa plece pe cel de care vb.acum. Si nu il iubesti..din moment ce spui ca i-ai spus ca vrei sa te desparti de el si ti-ai mai schimbat si nr. de telefon,ca sa nu te mai poata suna, este clar ca nu il iubesti , ci doar te joci cu el. Cat despre religie mai scutiti-ma cu restrictiile impuse de diverse religii...sa nu faci dragoste...sa nu mananci carne de nu stiu ce... Iubirea nu e un pacat , indiferent ca baiatul e ortodox si fata evreica sau mai stiu eu ce alte religii...Iubirea nu are religie..ea pur si simplu apare si trebuie traita la maxim atunci cand apare...trebuie traita clipa, ca poate maine te loveste un camion si nu mai esti...Asa ca fata mea...nu mai lua in seama toate "sfaturile" care iti spun sa ramai virgina pana la 30 de ani daca s-ar putea...si fa ceea ce trebuie facut ! Traieste-ti viata ca doar una ai...! Numai bine !


dar n-a zis nimeni sa stea virgina pana la nush cati ani.....doar ca daca e sa fie sa fie ca asa vrea ea, ca asa simte si ea si nu din cauza ca baiatul cu care e o streseaza sa faca lucrul asta....
si trebuie sa respectam religia tuturor, chiar daca noua ni se par aberante unele chestii, pt ca si noi vrem la randul nostru sa ne fie respectata religia...
aish
Postat pe 24 Mai 2009 13:04
foarte bine zis atlantyk. fetelor hormonii zburda, probleme de sanatate multe din cauza dereglarilor hormonale. si stii tu ana??? nu numai religia ta interzice. si l noi s zice asa: k tre s fii cu voalul p ochi l biserik, sa nu preacurvim. dar organismul cere. am asteptat si eu destul, chiar si el (1 an jumatate) k nu eram eu pregatita si nu eram sigura d el. dar am lasat inhibitiile l o parte si mam simtit bine. si kt d bine... tot c conteaza esti tu. chiar dak simti k il iubesti trebuie s fii pregatita s t "iubesti" cu el. si cred k esti. problema mare e s nu afle parintii nu?? dak nu l spuneti voi nu au cum s afle. indiferent d religie toti avem acelasi dumnezeu. dar faza k te-a cerut d sotie e prea urata . cine s mai casatoreste acum?? (sunt adepta concubinajului) si intr-adevar, cum zice atlantik, o relatie, ajunsa l o anumita varsta, cere sex. si gandeste-te k odata si odata tot trebuie s-o faci. da frau liber imaginatiei si sentimentelor
puffy_princces
Postat pe 24 Mai 2009 13:46
eu cred ca tre sa te gandesti bine ce vrei ca daca acum aveti diferente mai tarziu va fi mai rau pe temele de religie si cu culcatul cu el ca iti spune ca nu-l ubesti e mincuna cine te iubeste respecta si decizia in asta,
rebeca79
Postat pe 24 Mai 2009 13:46
daca te iubeste te va respecta si iti va respecta si decizia de a te casatori fiind inca virgina. in plus, acest aspect e valabil si pt religia ortodoxa. ca nu il respecta toata lumea e problema fiecaruia. sfatul meu e sa-ti urmezi inima si sa nu dai curs intentiei lui. daca tine cu adevarat la tine va astepta pana dupa casatorie. in felul acesta veti porni porni cu dreptul in casnicie. cat priveste consumul de carne de porc nu vad o asa mare problema. daca iubesti pe cineva vei cauta sa faci in asa fel incat sa se simta bine - valabil si pt tine, adica daca va dori sa consume carne de porc ii vei prepara mancaruri cu un astfel de ingredient numai pt el, daca religia ta nu-ti permite consumul. desi nu vad asa o grozavie daca consumi si tu. in afara de asta, sunt foarte multe persoane, chiar de religie ortodoxa, care nu consuma nici un fel de carne - pui, vita, oaie, miel, porc - ci doar peste, lactate, legume. asa ca... Dumnezeu sa va lumineze mintea amandurora pt a face ceea ce corect si bineplacut inaintea Celui de Sus. Doamne ajuta!
kudika019249
Postat pe 24 Mai 2009 14:21
buna!
Eu am 30 ani si inca nu am facut sex.....asta pt k am vazut ce au patit prietenele mele, adik ori au ramas insarcinate si tipii nu s-au casatorit cu ele sau au facut avort si nu mai pot face copii; eu sunt ortodoxa si, vreau sa spun ca si in religia mea se spune la fel, sa ne casatorim virgine, dar eu nu din cauza asta nu am facut sex....cu toate ca am intalnit niste tipi super (adik aratau bine, dar era numai carcasa de ei!!!); m-am gandit in primul si in primul rand la mine...daca voi ramane insarcinata, ce voi face? cine va suporta consecintele cel mai mult? In plus sunt si saraca si nu mi-as mai fi permis sa fac si a doua facultate, daca as fi avut toate aceste probleme...in concluzie, ganseste-te la tine si apoi la acest tip pt ca el te-a simtit ca te poate avea 'la mana'......ai grija ...numai bine!
gfe
Postat pe 24 Mai 2009 18:01
De la: gfe, la data 2009-05-24 18:01:32buna!
Eu am 30 ani si inca nu am facut sex.....asta pt k am vazut ce au patit prietenele mele, adik ori au ramas insarcinate si tipii nu s-au casatorit cu ele sau au facut avort si nu mai pot face copii; eu sunt ortodoxa si, vreau sa spun ca si in religia mea se spune la fel, sa ne casatorim virgine, dar eu nu din cauza asta nu am facut sex....cu toate ca am intalnit niste tipi super (adik aratau bine, dar era numai carcasa de ei!!!); m-am gandit in primul si in primul rand la mine...daca voi ramane insarcinata, ce voi face? cine va suporta consecintele cel mai mult? In plus sunt si saraca si nu mi-as mai fi permis sa fac si a doua facultate, daca as fi avut toate aceste probleme...in concluzie, ganseste-te la tine si apoi la acest tip pt ca el te-a simtit ca te poate avea 'la mana'......ai grija ...numai bine!



Nimeni nu-i perfect
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 18:04
pentru a preveni sarcina exista anticonceptionale, prezervative, pastila d a doua zi, bla bla. scuza-ma dar frik d sarcina mi s pare o scuza banala.
puffy_princces
Postat pe 24 Mai 2009 18:09
De la: puffy_princces, la data 2009-05-24 18:09:54pentru a preveni sarcina exista anticonceptionale, prezervative, pastila d a doua zi, bla bla. scuza-ma dar frik d sarcina mi s pare o scuza banala.

fie cum zici tu, dar cine mi-ar fi platit pastilele si consultatia la medic avand in vedere ca eu sunt saraca si tipul arata doar bine dar in rest nimic..adik nu tinea la mine pt a se implica? te-ai gandit? ...in fine, fiecare are dreptul la propria opinie....
gfe
Postat pe 24 Mai 2009 18:18
dupa parera mea asta e un santaj sentimental......daca te-ar iubi nu ar face asta ....ar intelege




Ps:nu te marita aqm :sml-love0038 ...... mai asteapta un an-doi.....ca sa fi sigura ca totul este in regula cu el...
sunt foarte la moda casatoriile de proba
alic3utza
Postat pe 24 Mai 2009 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l fac sa aiba incredere in mine? 18 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
Il iubesc dar nu mai pot sa sufar 63 De la: kudika360145 30 Ianuarie 2011 00:19
nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult... 68 De la: bestiuitza 20 Octombrie 2013 11:52
Cum sa uit de EA ? 12 De la: dorais 3 Martie 2009 15:12
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53