Setari Cookie-uri

PRIETENIA este doar un cuvant

Prietenia este doar un cuvant?dati-mi un sfat am o prietena o admir tin la ea ca la sora mea dar problemele nu se termina intre noi e foarte dificila de multe ori nu o inteleg zice cuvinte fara sens se cearta din orce iar cand se cearta nu-ti mai vorbeste cateva luni de multe ori ne-am certat si ne-am impacat dar numai eu am facut efort chiar daca ea este de vina in toata cearta eu trec cu vederea si o sun sau chiar eu imi cer scuze si ii zic ca doar suntem prietene nu trebuie sa ne certam din orice dar vad cda ea este foarte dusmanoasa si tine pica nu o inteleg ce pot sa fac ca sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ceea ce face ca intr-o zi o sa ramana fara prieteni barfeste nu suporta prea multa lume in decat pe ea cand este la necaz cu prietenul sau altceva ma suna si vine si vorbim dar cand se vede cu problema rezolvata nu mai cunoaste lumea .......ce sa fac dati-mi un sfat vreau ca ea sa vina de data asta sa-si ceara scuze nu eu ca iar suntem certate si iar din vina ei nu a mea vreau sa o fac sa inteleaga ca ea greseste in tot nu eu ca ea este care poarta pica ca ea este dusmanoasa si nu stie sa ierte
bruni_eu
Postat pe 21 Martie 2009 15:25
o prietenie se intretine prin mici gesturi de genul
..hai la o cafea...
sau un sms
dar ea apeleaza la tine doar cand are nevoie
data viitoare nu o ajuta sa vada cum e
bestiutza_relouded
Postat pe 21 Martie 2009 15:58
ai perfecta dreptate numai ca ea nu gandeste la fel ptr ea prietenii sunt numai la nevoie am impresia eu in acest moment sunt certata cu ea dar totusi am indraznit sa o invit in seara asta la mine sa mancam impreuna cu al ei prieten si al meu toti patru i-am trimis un sms dar nu mi-a raspuns iar apoi am sunat-o si iar nu mi-a raspuns o face pe suparata rau cand de fapt nu are motive deeaia zic ca nu o inteleg dar cred ca am sa o las nici eu nu o mai sun
bruni_eu
Postat pe 21 Martie 2009 16:07
De la: bruni_eu, la data 2009-03-21 16:07:41ai perfecta dreptate numai ca ea nu gandeste la fel ptr ea prietenii sunt numai la nevoie am impresia eu in acest moment sunt certata cu ea dar totusi am indraznit sa o invit in seara asta la mine sa mancam impreuna cu al ei prieten si al meu toti patru i-am trimis un sms dar nu mi-a raspuns iar apoi am sunat-o si iar nu mi-a raspuns o face pe suparata rau cand de fapt nu are motive deeaia zic ca nu o inteleg dar cred ca am sa o las nici eu nu o mai sun

lasati-o in pace si incercati sa o evitati
sa se simte ignorata
cand suna daca suna nu ii raspunde
si dupa cateva zile daca te intreaba de ce ziii k ii platesti cu aceiasi moneda
u nu suferi k ea
bestiutza_relouded
Postat pe 21 Martie 2009 16:12
De la: bestiutza_reloaded, la data 2009-03-21 16:12:58
De la: bruni_eu, la data 2009-03-21 16:07:41ai perfecta dreptate numai ca ea nu gandeste la fel ptr ea prietenii sunt numai la nevoie am impresia eu in acest moment sunt certata cu ea dar totusi am indraznit sa o invit in seara asta la mine sa mancam impreuna cu al ei prieten si al meu toti patru i-am trimis un sms dar nu mi-a raspuns iar apoi am sunat-o si iar nu mi-a raspuns o face pe suparata rau cand de fapt nu are motive deeaia zic ca nu o inteleg dar cred ca am sa o las nici eu nu o mai sun

lasati-o in pace si incercati sa o evitati
sa se simte ignorata
cand suna daca suna nu ii raspunde
si dupa cateva zile daca te intreaba de ce ziii k ii platesti cu aceiasi moneda
u nu suferi k ea


asa e nu sufar ca ea sufar mai mult ca ea ptr ca cum am scris in prima faza o consider ca o sora am am si eu demnitatile mele nu pot sa-i permit sa ma joace cum vrea ea asa ca o sa iau in considerare sfatul tau si nu am sa-i raspund stiu sigur ca va veni o zi cand va apela la mine de asta sunt sigura iti multumesc de sfat
bruni_eu
Postat pe 21 Martie 2009 16:34
bestiutza_relouded
Postat pe 21 Martie 2009 16:41
draga mea.....in viata se intampla multe......dar nu trebuie sa suferi decat pentru ceea ce se merita cu adevarat........trebuie sa incerci sa repari doar ceea ce merita efortul !!!......pentru restul,trage linie si mergi mai departe !!!!........caci se vor gasi si cei care iti vor intelege adevarata ta valoare !!!!.........
etta
Postat pe 21 Martie 2009 16:45
zenon spunea:"un prieten este un alt tu insuti"

Postat pe 21 Martie 2009 16:51
De la: etta, la data 2009-03-21 16:45:41 draga mea.....in viata se intampla multe......dar nu trebuie sa suferi decat pentru ceea ce se merita cu adevarat........trebuie sa incerci sa repari doar ceea ce merita efortul !!!......pentru restul,trage linie si mergi mai departe !!!!........caci se vor gasi si cei care iti vor intelege adevarata ta valoare !!!!.........


Postat pe 21 Martie 2009 16:52

Draga mea am avut o prietena timp de 10 ani ,totul a fost frumos chiar foarte frumos intre noi pana cand invidia ei a iesit la suprafata,avand aceeasi meserie norocul a fost ca eu sa pot castiga ceva mai mult si de aici totul s-a terminat intre noi.Mi-am dat seama care era adevaratul motiv pentru care s-a indepartat de mine,si am incercat sa ma prefac ca nu observ,pana cand mi-a spus fresh in fata ca ar fi mai bine sa nu ne mai vedem o perioada.Am zis OK,si la scurt timp am cunoscut o fata cu care si in ziua de azi sunt prietena si nu dau prietenia ei nici pe cea din trecut nici pe una viitoare.Deci,incearca sa legi o alta prietenie cu cineva vertical.Mi-a parut bine si sper sa tii cont si de parerea mea.
Beky
Postat pe 21 Martie 2009 18:39
Bruni, ce anume admiri tu la ea mai exact?
kitty_krieger
Postat pe 21 Martie 2009 20:01
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-21 20:01:00Bruni, ce anume admiri tu la ea mai exact?



chiar nu stiu ce admir la ea numai ca eu sunt genul de persoana ce ma atasez repede de prieteni bine ca la inceput nu era ea asa cand am cunoscut-o pe parcurs s-a schimbat
bruni_eu
Postat pe 21 Martie 2009 23:18
De la: bruni_eu, la data 2009-03-21 23:18:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-21 20:01:00Bruni, ce anume admiri tu la ea mai exact?



chiar nu stiu ce admir la ea numai ca eu sunt genul de persoana ce ma atasez repede de prieteni bine ca la inceput nu era ea asa cand am cunoscut-o pe parcurs s-a schimbat

pai atunci e clar care-i problema, te atasezi de oameni inainte sa-i cunosti

eu as spune ca nu s-a schimbat, ci ca s-a relaxat in preajma ta si, astfel, si-a aratat adevarata fata.

Asa cum faci o selectie a persoanelor cand vine vorba de iubit, asa trebuie sa fie si cu prietenii.
kitty_krieger
Postat pe 21 Martie 2009 23:22
De la: bruni_eu, la data 2009-03-21 15:25:30Prietenia este doar un cuvant?dati-mi un sfat am o prietena o admir tin la ea ca la sora mea dar problemele nu se termina intre noi e foarte dificila de multe ori nu o inteleg zice cuvinte fara sens se cearta din orce iar cand se cearta nu-ti mai vorbeste cateva luni de multe ori ne-am certat si ne-am impacat dar numai eu am facut efort chiar daca ea este de vina in toata cearta eu trec cu vederea si o sun sau chiar eu imi cer scuze si ii zic ca doar suntem prietene nu trebuie sa ne certam din orice dar vad cda ea este foarte dusmanoasa si tine pica nu o inteleg ce pot sa fac ca sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ceea ce face ca intr-o zi o sa ramana fara prieteni barfeste nu suporta prea multa lume in decat pe ea cand este la necaz cu prietenul sau altceva ma suna si vine si vorbim dar cand se vede cu problema rezolvata nu mai cunoaste lumea .......ce sa fac dati-mi un sfat vreau ca ea sa vina de data asta sa-si ceara scuze nu eu ca iar suntem certate si iar din vina ei nu a mea vreau sa o fac sa inteleaga ca ea greseste in tot nu eu ca ea este care poarta pica ca ea este dusmanoasa si nu stie sa ierte


bruni, adevarata prietenie nu este doar un cuvant, este mult mai mult de atat.
sunt putine lucruri in viata care merita pretuite, si unul dintre ele este adevarata prietenie.
stiu ca doare nepasarea sau daca vreu ,"genul de om scopul scuza mijloacele"....dar treci mai departe, e adevarat va sunt unii oameni care iau tot ce pot de la cei din jur si nu dau nimic in schimb sau dau foarte putin inapoi, dar .... e atat de bine sa dai fara sa astepti nimic in schimb....

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Martie 2009 00:10
va multumesc tuturor celor care m-au sfatuit si am sa tin cont de sfaturile voastre mi-au fost de mare ajutor m-au facut sa deschid ochii si sa-mi dau seama ca nu este o prietena adevarata acum cred ca stiu ce am de facut chiar daca ma suna nu-i raspund acum sunt eu cea care nu mai vrea sa auda de prietenia asta de doi lei pe care mi-o ofera ea va multumesc si daca mai aveti sfaturi in legatura cu asta nu ezitati sa scrieti orice e bine primit o vorba buna iti face de bine
bruni_eu
Postat pe 22 Martie 2009 00:48
nu stiu ce sa zic in legatura cu asa-zisa ta prietena. Am trecut si eu prin asa ceva, dar cred ca varianta cu nu raspund la telefon nu e una optima. raspunde-i si nu mai fi asa "prieten". arata-i ce a pierdut. Eu zic sa te comporti cu ea ca si cum ar fi doar una dintre cunostiintele tale si atat. Cand iti cere ajutorul spune-i ca esti ocupatqa cu prietena ta (chiar daca aceasta nu exista)
rusanalina
Postat pe 7 Aprilie 2009 17:59
Rusanalina ai dat cel mai adevarat raspuns posibil. E bine sa-i arati ca esti superioara ei si ca nu te implici in asemenea lucruri. Daca te cauta vorbeste-i respectabil dar da impresia ca nu ai timp de ea pentru ca ai altceva de facut. Nu-i raspunde cum a facut ea. Poti sa-i transmiti ca esti implicata in lucruri mai importante ca ea, nu neaparat prieteni; multe altele.
Eu sustin de mult ca romanii nu sunt prieteni decat eventual pe la tara. Un pic mai sus incep problemele.
ema_rice
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:12
ce vorbiti voi pe aici?
cum sa nu existe prietenii?
exista, dar trebuie sa stii ca nu poti pretinde orice , ca nici mamei nu poti sa-i pretinzi marea cu sarea.
ideea e sa oferi si sa nu ceri, ci sa primesti ceea ce ti se ofera.
dezamagirea vine atunci cand nu esti constient ca prietenul tau e si el om, si deci poate gresi, chiar si fata de tine.
googoodoll
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:50
prietenul la nevoie se cunoshte....ea te ajuta pe u knd ai nevoie?e alaturi de tine knd iti e greu?asta inseamna o prietenie adevarata....sa f alaturi d celalalt atunci knd are nevoie!discuta cu ea...si spune'i parerea ta.... ce nu'ti place la ea...la felul cum reactioneaza!eu zic sa nu o mai suni u....dak iti este prietena cu adevarat...te v kuta ea....dak nuh.... :-| baftaaa :*
kudika008065
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:32
http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:04
si pe aci dau de tine
ralu_zar
Postat pe 6 Mai 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jurnal de slabire 317 De la: OanaTrifu 2 Martie 2014 01:24
compatibilitate rac (ea) - pesti (el) 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 3 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 00:55
Buna ! 8 De la: kudika091554 23 August 2012 01:10
rochita de banchet... 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32