Setari Cookie-uri

S-a descoperit un nou tip de SEX!!! :))))

De la: klaudyaO, la data 2009-04-06 16:32:10
De la: __LL__, la data 2009-04-06 14:05:53
De la: klaudyaO, la data 2009-04-06 13:40:11
De la: __LL__, la data 2009-04-05 22:53:24
De la: klaudyaO, la data 2009-04-05 16:18:01
De la: __LL__, la data 2009-03-24 00:03:20Eu nu am primit declaratii de dragoste ..


pai la cat estid e afurisita nici nu ma mir ca nu ai primit declaratii de dragoste!!dar tu ai facut!!stii sa faci??


Si chiar trebuia sa spui de doua ori chestia asa..chiar ma flatezi !Multumesc, ma bucur ca sunt afurisita decat sa fiu o proasta ingramadita
Ziceai intr-un topic ca nu m-ai jignit ..afurisita e un compliment, ce s-a mai schimbat lumea asta ... ...stiu sa fac complimente insa niciodata gratuite.
Ah, si n-am nevoie sa ma apreciezi tu in nici un fel ...serios, chiar potzi sa te abtii ...si nu o sa fiu o fomeie de-ai frustrata sa ma apuc sa ma balacaresc cu tine pe un forum ....nu e frumos, nu e genul meu ...asa ca te rog frumos sa te abtii in a mi te adresa, hai sa o dam la pace ..ca deja se deviaza si nu ne sta frumos .. ..mahalagismele nu's bune nici in opinci ....

pai tu ai inceput!!eu nu te am jignit :))) in ziua de azi e bine sa fii afurisit!!chiar ar trebui sa o iei ca pe un complimetn!!iar te ai atacat egeaba!!=))


Bai fata care parte din nu mai vreau sa te mai vad in fatza ochilor si cu atat mai mult sa ma citezi nu ai inteles-o ca iti mai explic odata daca nu pricepi , ca sa vezi ce fata saritoare si simpatica sunt, sa mi pui si o lumanare la vii sa mi fie de bine ....????

Vede-tzi de caltzii tai si lasa oamenii in pace ..ca nu am chef de galceava cu tine pe forum ...se ataca paranoia din capul tau , fii mai relaxata, ca faci riduri ...


MAI LL de vazut in fatza ochilor nu mai vazut si nici nu ma vei vedea vreodata acum ca ti citez la comenturii e treaba mea sunt libera sa fac ce vreau si na acum mi s a pus pata sa ti rasp la astea ale tale ce vrei mi ai cazut tu mai simpatica si uite ma bag si eu in seama cu tine!!!sunt scumpe lumanarile mi bine iti las un chibrit ce zici?

Traim intr-adevar intr-o tara democratica iar libertatea de expresie este un drept fundamental, eu nu ti-am interzis asta, nicidecum, numai ca asta o sa fie ultimul meu raspuns, la fel de democratic, imi rezerv dreptul de a nu-ti acorda atentia pe care o cersesti cu atata nonsalantza.
Te agiti ca pepsi-ul in sticla si te-ai blocat ''ca calul '' pe o chestie, imi pare rau ca nutresti sentimente de ura si aversiune fatza de necunoscutzi pe net .
Nu am urmarit sa castig simpatia nimanui, pur si simplu spun ce gandesc daca cineva se identifica cu viziunea mea nu face decat sa ma bucure iar cine ma blameaza si ma jigneste este la fel de indreptatit, numai ca imi lasa un gust amar .
Sunt o nemernicatura afurisit de simpatica , ''asta sunt si aici ma termin'' ...reclama este sufletul comertzului ...fie ca e pozitiva sau negativa, asa ca multumesc pentru aprecieri si sa stii ca nu sufar de vedetism exacerbat ...deci poti sa-ti gasesti alta victima pe care sa cashuni !
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:13
ma speriasem.credeam k stau prost cu noutatile.chiar,cum s-ar mai putea face sex,ce mod ciudat mai poate fi?sau care e cel mai ciudat mod to make love?
Vickyutza
Postat pe 6 Aprilie 2009 22:44
mia spus odata o fata k ma iubeste de ii curg muciinu a ziso de aiurea,a fost ceva pe bune k in momentul ala era racita;)))
graphics_myky
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:46
De la: ella_c, la data 2009-03-24 07:41:31
De la: Dor_a, la data 2009-03-24 07:31:07Aici te contrazic, Ella!

Primim tot felul de mesaje de la toti tampii, fara sa le fi cerut. Cateodata, vorba lui Razz, daca le spui sa te lase in pace, reactioneaza - tot vorba lui Razz - taraneste.
Ei bine! Sa tii asemenea mesaje "private" ii incurajeaza sa continue.
Eu intodeauna am incurajat pe toata lumea dar in special pe fete: Atunci cand cineva va deranjeaza, nu tineti pentru voi!!! Asta e psihologie de victima si pe asta se bazeaza abuzatorii de tot felul. Incepand cu abuzatorii verbali si terminand cu violatorii.
Deci NU-NU-NU! Atunci cand sunteti abordate insistent, tzipati! Faceti galagie. Si - CEL MAI IMPORTANT - NU tineti pentru voi!!! VOUA nu are de ce sa va fie rusine ca ei sunt niste defecti mintal.
Si eu mai cred ca violatorii, de exemplu, nu incep DIRECT cu un viol. Ci cu un abuz aici, alt abuz colea... Daca ar fi intodeauna femei care ar sti sa "faca galagie" ar fi si mult mai putini d-astia!

Drept pentru care, eu am sa revin cu o povestioara ce s-a'ntamplat doar acum catva timp pe kudika!


'neata Dora

da...Iti inchipui ca primesc astfel de mesaje .Unul dintre ele imi spunea cat sunt de "buna".Acesta este si motivul pentru care mi-am sters pozele acum cateva zile...
Daca se intreaba cineva de de le-am pus inapoi ,este pentru ca cineva drag dorea sa ma vada...

Dar aici nu este vorba de asa ceva.Fluturica se referea la declaratii de dragoste ,nu la declaratii de la obsedati-vesnic-aflati-in-cautare...,facute sau primite si pe Kudica,nu numai.




doamne eu ma intreb cum iesi din casa....cu pistolul si electrosocurile si pittbulul in lant??? cat pesimism ....mai dam si noi rateuri perfecto....uneori nu ne gasim cuvintele...alteori e chiar foarte greu sa spui ceva si sa reusesti sa fii inteleasa.....in fine....discutiile astea despre victime si atacatori sunt de multe ori inutile.....
dy_angelo25
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:50
Ex'u: "Mama te place mult"..."pai bine, bine, dar maica'ta nu ma cunoaste!" "pai, nu, dar te'a vazut in poze si te place" :)))) misto sa fie asa simplu sa te placa mama lui..fara sa te chinui sa gatesti, sa vb frumos sau mai stiu yo ce :) acu o saptamana veni la mine sa ne impacam...iar: "a intrebat maica'mea de tine" :) mor de el, il ador cu adevarat, dar fetelor..credeti'ma spanioloii sunt cei mai rai barbati de pe lumea asta :) iar declaratia din partea mea..."TE URASC!"..il urasc pentru k il iubesc asa mult :)
accsbaby
Postat pe 7 Aprilie 2009 02:49
Hei, dar ce spuneti de mesajele tip "Hei frumoaso, esti o scumpa, imi placi foarte mult , da-mi id-ul tau de mess"...sau mai penibil: "daca ai nevoie de un prieten cu care sa vorbesti adauga-ma la lista ta de mess xxx@yahoo, id-ul meu"...ingrozitor, ma scot din minti aceste mesaje
Dolcys
Postat pe 7 Aprilie 2009 08:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 23:40:54 Logik k nu despre asta e vorba aici,dar bineinteles multi dintre voi vor intra dupa ce vor citi titlul

nu stiu daca s a mai deschis un astfel de topik (but I don't care )...

despre ce vreau eu sa vb?? asa... despre cele mai penibile declaratii de dragoste primite sau date de voi,scrisori,mesaje,mesaje private pe kudika,mail uri s.a.m.d....
asa k sa ne mai amintim de momente amuzante...

daniss101
Postat pe 7 Aprilie 2009 12:01
Mie mi-a spus cineva de curand ca el stie in adancul sufletului lui ca o sa fie fericit cu mine toata viatza ..si ca noi suntem predestinati pentru ca ai mei il cunosc si il simpatizeaza ..si ca el ii iubeste mult ...si e constient ca eu nu-l iubesc ..dar el ma asteapta ..pentru ca o sa se inteleaga super cu socrii si asta ii da putere ...
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 12:10
buna ..mda chiar ce tip nou de sex s-a mai inventat?;))sau a mai descoperit cineva ,,.?anyone? acum depinde de cuplu si de preferintele fiecaruia nu?sau de imaginatzie...va pup ..zi faina!;)
claire23
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:11
De la: claire23, la data 2009-04-07 13:11:34 buna ..mda chiar ce tip nou de sex s-a mai inventat?;))sau a mai descoperit cineva ,,.?anyone? acum depinde de cuplu si de preferintele fiecaruia nu?sau de imaginatzie...va pup ..zi faina!;)


asta era titlul topicului insa in el era vb de altceva
_dulcik_
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:46
De la: _dulcik_, la data 2009-04-07 21:46:19
De la: claire23, la data 2009-04-07 13:11:34 buna ..mda chiar ce tip nou de sex s-a mai inventat?;))sau a mai descoperit cineva ,,.?anyone? acum depinde de cuplu si de preferintele fiecaruia nu?sau de imaginatzie...va pup ..zi faina!;)


asta era titlul topicului insa in el era vb de altceva



mai,kudika aici e casa mea,mananc "pe"kudika,dorm la fel,etc....
ai uitati altii nici sa citeasca despre ce este vb nu s in stare cum vad cuvantul SEX cum sar in sus k mingiile de ping pong
SweetHappyButterfly
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:38
De la: graphics_myky, la data 2009-04-06 23:46:24mia spus odata o fata k ma iubeste de ii curg muciinu a ziso de aiurea,a fost ceva pe bune k in momentul ala era racita;)))


Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:40
De la: claire23, la data 2009-04-07 13:11:34 buna ..mda chiar ce tip nou de sex s-a mai inventat?;))sau a mai descoperit cineva ,,.?anyone? acum depinde de cuplu si de preferintele fiecaruia nu?sau de imaginatzie...va pup ..zi faina!;)


da pozitia scroafei e betonnnn
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-07 23:38:43
De la: _dulcik_, la data 2009-04-07 21:46:19
De la: claire23, la data 2009-04-07 13:11:34 buna ..mda chiar ce tip nou de sex s-a mai inventat?;))sau a mai descoperit cineva ,,.?anyone? acum depinde de cuplu si de preferintele fiecaruia nu?sau de imaginatzie...va pup ..zi faina!;)


asta era titlul topicului insa in el era vb de altceva



mai,kudika aici e casa mea,mananc "pe"kudika,dorm la fel,etc....
ai uitati altii nici sa citeasca despre ce este vb nu s in stare cum vad cuvantul SEX cum sar in sus k mingiile de ping pong


sisic ...kudika este a 2-a casa
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:55
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 12:27:57
De la: loveactually, la data 2009-04-05 11:55:21buna fetelor....cel mai jenant mesaj de amor...mi-a fost dat de catre un coleg/colaborator putin cam obsedat sexual. din pacate eu am facut exact ceea ce a spus dora ca nu ar trebui sa facem: adica m-am inrosit, l-am sters(mesajul!) si am pus capul in pamant. mesajul era scris de pe un telefon pe care nu i-l cunosteam si cd am aflat i-am facut scandal, dar a lasat sa treaca 2saptamani dupa care iar a inceput cu mesaje si telefoane si cu invitatii in oras!@nu stiu ce sa mai fac este cel mai scarbos, libidinos optimist posibil personaj pe care l-am intalnit vreodata! nici nu credeam ca exista asa ceva\\!


Pai cum nu stii ce sa faci?
Ai zis ca e coleg/colaborator?
Te duci frumos la el, in timpul serviciului, evident, si cand aveti cat mai multi oameni (colegi) in preajma... Daca il prinzi cand el sta pe scaun, cu atat mai bine - avantajul inaltimii e un alt factor psihologic in avantajul tau. Deci: el, la birou, tu te duci si te protzapesti langa biroul lui, cu telefonul in mana... si - cu o voce normala (nu tzipata), doar un pic mai rasunatoare decat de obicei - citesti ce ti-a scris... Rar, sa fii sigura ca cel putin o persoana din jurul vostru a inteles CLAR fiecare cuvant. Dupa care ii spui, cu aceeasi voce normala ca i-ai repetat de nenumarate ori ca nu esti interesata, dar daca insista, o sa-i trimiti si un sms, ca sa aiba raspunsul si in scris. Zambesti (celorlalti) si pleci... Linistita, cu pasi masurati...
Evident, cei ca ei, odata demascati sunt in stare sa creeze o gramada de povesti nemuritoare despre cel hartuit, atunci cand acesta ia atitudine, treaba e ca o sa fii uimita de capacitatea de discernamant a celor din jur...
Deci: verbalizeaza! Nu te lasa hartuita. Esti in acelasi birou cu el, deci nu o rezolvi prin a-ti schimba numarul de telefon si atat...
Pe de alta parte fii atenta: nu fi agresiva, fii puternica! Detasata si relaxata...
Agresivitatea e semn de slabiciune... Stii de ce latra cainii asa fioros? De frica!



dora imi vine sa te poop!
darrr.... imi este coleg-colaborator, insa fiecare are firma lui proprie si biroul sau personal! a ma duce la el la office este similar cu merge la el acasa, pe teritoriul lui doar ca sa ii fac o scena! bun, asta e unu! DOI..ar fi ca a descoperit el alaltaseara ca il ignor si imi trimite urmatorul mesaj, dupa care ma suna la 12noapteaa!!!!!!!!!! deci citez:...deci amenintatooooooooooor....adica eu de spaima de a ma trezi cu politia pe cap in toiul noptii mai bine ii raspund LUI! e hartuiala curata asta si chiar sincer nu stiu ce sa fac si imi afecteaza neuronii/.... si publik sincer...nu am ce faza penibila sa ii fac! pt ca evident am dat flit colaborarii cu el!
mai ramane sa merg la un psiholog, simtindu-ma vinovata ca pur si simplu L-am intalnit!





loveactually
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:09
De la: graphics_myky, la data 2009-04-06 23:46:24mia spus odata o fata k ma iubeste de ii curg muciinu a ziso de aiurea,a fost ceva pe bune k in momentul ala era racita;)))



f tare fazA!
mie...mi-a zis un baiat ca ma iubeste de nu-i adevarat!
loveactually
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:18
asa ii manca o pancova
kudika008020
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:18
in fine nu sh de ce s a luat toata lumea de mine ca nu am citit despre ce e vb in topicul forumului...am citit ...chiar tot ..dar am lansat si eu o intrebare care chiar avea leg cu "carligul "care a adus toaaata lumea pe forum....from the begining...;))dar acum dak ma judecatzi ca imediat ce am vaz cuv sex am sarit in sus ....sa stiti ca va inselati...dar asta e ...fiecare intelege ce vrea si e liber sa se exprime....era o opinie un start de conversatie pt cine ar fi vrut sa rasp;))...va doresc o seara faina superba...si discutii placute pe ce teme doriti....love love ...ca doar e primavara (nu am vrut sa jignes cpe nimeni si nu vreau sa fiu jignita)
claire23
Postat pe 8 Aprilie 2009 22:47
claire, de off topic ai auzit?
mama, unii din voi aveti nevoie urgenta de un forum cu moderator.... va gasesc eu unu' si va trimit acolo hop-top
kitty_krieger
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:17
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 23:58:05
De la: razz, la data 2009-03-23 23:55:08pentru tine as manca si 4 sarmale cu smantana si cu un pahar de vin roshu






si eu pt tine
katy2008
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:58
De la: loveactually, la data 2009-04-08 21:09:52
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 12:27:57
De la: loveactually, la data 2009-04-05 11:55:21buna fetelor....cel mai jenant mesaj de amor...mi-a fost dat de catre un coleg/colaborator putin cam obsedat sexual. din pacate eu am facut exact ceea ce a spus dora ca nu ar trebui sa facem: adica m-am inrosit, l-am sters(mesajul!) si am pus capul in pamant. mesajul era scris de pe un telefon pe care nu i-l cunosteam si cd am aflat i-am facut scandal, dar a lasat sa treaca 2saptamani dupa care iar a inceput cu mesaje si telefoane si cu invitatii in oras!@nu stiu ce sa mai fac este cel mai scarbos, libidinos optimist posibil personaj pe care l-am intalnit vreodata! nici nu credeam ca exista asa ceva\\!


Pai cum nu stii ce sa faci?
Ai zis ca e coleg/colaborator?
Te duci frumos la el, in timpul serviciului, evident, si cand aveti cat mai multi oameni (colegi) in preajma... Daca il prinzi cand el sta pe scaun, cu atat mai bine - avantajul inaltimii e un alt factor psihologic in avantajul tau. Deci: el, la birou, tu te duci si te protzapesti langa biroul lui, cu telefonul in mana... si - cu o voce normala (nu tzipata), doar un pic mai rasunatoare decat de obicei - citesti ce ti-a scris... Rar, sa fii sigura ca cel putin o persoana din jurul vostru a inteles CLAR fiecare cuvant. Dupa care ii spui, cu aceeasi voce normala ca i-ai repetat de nenumarate ori ca nu esti interesata, dar daca insista, o sa-i trimiti si un sms, ca sa aiba raspunsul si in scris. Zambesti (celorlalti) si pleci... Linistita, cu pasi masurati...
Evident, cei ca ei, odata demascati sunt in stare sa creeze o gramada de povesti nemuritoare despre cel hartuit, atunci cand acesta ia atitudine, treaba e ca o sa fii uimita de capacitatea de discernamant a celor din jur...
Deci: verbalizeaza! Nu te lasa hartuita. Esti in acelasi birou cu el, deci nu o rezolvi prin a-ti schimba numarul de telefon si atat...
Pe de alta parte fii atenta: nu fi agresiva, fii puternica! Detasata si relaxata...
Agresivitatea e semn de slabiciune... Stii de ce latra cainii asa fioros? De frica!



dora imi vine sa te poop!
darrr.... imi este coleg-colaborator, insa fiecare are firma lui proprie si biroul sau personal! a ma duce la el la office este similar cu merge la el acasa, pe teritoriul lui doar ca sa ii fac o scena! bun, asta e unu! DOI..ar fi ca a descoperit el alaltaseara ca il ignor si imi trimite urmatorul mesaj, dupa care ma suna la 12noapteaa!!!!!!!!!! deci citez:...deci amenintatooooooooooor....adica eu de spaima de a ma trezi cu politia pe cap in toiul noptii mai bine ii raspund LUI! e hartuiala curata asta si chiar sincer nu stiu ce sa fac si imi afecteaza neuronii/.... si publik sincer...nu am ce faza penibila sa ii fac! pt ca evident am dat flit colaborarii cu el!


Si daca te duci pe teritoriul lui, ce?
Ia pe cineva cu tine. Un amic... barbat, de preferinta. Sau doua fete...
Trebuie sa fie un mod in care tu sa schimbi situatia asta de vanator-prada...
Dor_a
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:03
hai ca m-a pacalit si pe mine titlul...curioasa cum sint...am zis poate incerc ceva nou...da oricum subiectul e interesant! imi aduc aminte ca prin clasa a5a un coleg era indragostit de mine...si cum era obiceiul in clasa noastra ca la 8 martie fiecare coleg felicita o colega...asta li-a zis la toti baietiii ca nu cumva sa-mi daruiasca unul din ei ceva...ca el are de gind sa ma felicite! intelegere si iar intelegere , dar unul mai smecher i-a luat-o inainte....si asta a ramas si plingea! toata clasa era o mare de zimbete...eu cind am aflat care era defapt motivul lacrimilor....m-am rusinat la culme, si nustiu de ce ( ca acum as lua acest eveniment altfel ) m-a suparat faptul rau de tot...plus citiva ani dupa..... colegii tot faceau glume pe seama acestui eveniment!
p.s.tipul nu mi-a zis niciodata direct ca e indragostit de mine, mi-au zis colegii de clasa
kristiusha
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:52
buna faza!
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 12:39:06
De la: devyl_is_crying, la data 2009-04-05 12:35:42Eram in liceu si eram cu un baiat de la facultate.... insa cu timpul vazand ca nu obtine ce vrea de la mine s-a gandit omul sa ma impresioneze drept pentru care mi-a spus: "ESTI A 2 A DIN VIATA MEA SI ULTIMA!!" am ramas cu gura cascata si mai apoi cand mi-am revenit i-am replicat sa fac bine sa o caute pe a 3!!!


Tztztz! Ce rautza!
kristiusha
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:09
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-23 23:47:26hmm nush` eu azi am primit un mesaj de la unu care zicea cam asa...

"Daca nu-mi dai id-ul tau de mess s-ar putea sa ma sinucid si-o sa ma ai pe constiinta. Fa si tu o fapta buna pe anul 2009.

Andrei "

si i`am raspuns "Sa te Odihnesti In pace"

m`a facut sa rad...

da` tot ma intreb daca chiar s`o sinucis
turtur_ica
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:21
=)))))

de la andrei asta am primit si eu acelasi mesaj =))))

cred ca e vreun sablon ceva
turtur_ica
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:22
nu poate fi luata drept declaratie dar cam tot din tagma asta face parte. Cand am avut primul prieten si am recunoscut noi amandoi ca ne placem si ca vrem sa fim impreuna el mi-a spus ceva de genul: "deci asa ramane stabilit".
arhanghel
Postat pe 17 Mai 2009 15:42
De la: meryscorpion, la data 2009-04-05 08:53:42lasa vrajeala fato nu te mai crede tu ca esti foarte buna si dsteapta si alti sunt jalnici.nici tu nu esti mai presus de cat ei lasa-ti orgoliul si fi o fata normala.fitzele unei persoane o sictiresc pe cea de langa el fi cu picioarele pe pamant.asta a fost doar o lectie mica despre viata esti libera sa fi cum vrei


ce ai draga? cine te-a suparat??
arhanghel
Postat pe 17 Mai 2009 16:08
De la: arhanghel, la data 2009-05-17 16:08:24
De la: meryscorpion, la data 2009-04-05 08:53:42lasa vrajeala fato nu te mai crede tu ca esti foarte buna si dsteapta si alti sunt jalnici.nici tu nu esti mai presus de cat ei lasa-ti orgoliul si fi o fata normala.fitzele unei persoane o sictiresc pe cea de langa el fi cu picioarele pe pamant.asta a fost doar o lectie mica despre viata esti libera sa fi cum vrei


ce ai draga? cine te-a suparat??
madyas
Postat pe 11 August 2009 01:34
pey sa vedem...
cea mai haioasa declaratie...pe la 15 ani prietenul de atunci mi-a trimis un sms :"mi-e dor de vocea ta dulce ca a unui boboc abea imbobocit"....n-am inteles nici acum daca bobocii chiar vorbesc sau a fost ceva gen" mai bine ai mai tacea si tu odata...sa vb cand o vorbi bobocu
Georgylyx
Postat pe 12 August 2009 17:03
De la: __LL__, la data 2009-04-07 12:10:38Mie mi-a spus cineva de curand ca el stie in adancul sufletului lui ca o sa fie fericit cu mine toata viatza ..si ca noi suntem predestinati pentru ca ai mei il cunosc si il simpatizeaza ..si ca el ii iubeste mult ...si e constient ca eu nu-l iubesc ..dar el ma asteapta ..pentru ca o sa se inteleaga super cu socrii si asta ii da putere ...

dar ce el se "casatorea" cu parintzii tai?sau avea nevoie el insusi de alti parintzi?
Georgylyx
Postat pe 12 August 2009 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEMINAR - STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GESTIONA: 25-26 IUNIE 2010 1 De la: aquamarin 11 Iunie 2010 10:41
Ajuta-ti copilul sa devina al doilea Mark Zuckerberg 1 De la: kudika_977531 8 Decembrie 2014 13:34
Cursuri online de web design, autocad. Diplome avizate ANC 1 De la: Centrul_Doxis_1 23 Martie 2015 08:39
Cursuri limba engleza 13 De la: kudika_1042548 26 August 2022 01:55
COMUNICAREA TERAPEUTICA, CALEA CATRE O RELATIE SOLIDA CU CLIENTII MEI: 17 DEC. 1 De la: kudika310794 9 Decembrie 2010 14:05