Setari Cookie-uri

A facut cineva microdermoabraziune?

Buna fetele. Ma inteerseaza daca cineva a facut sau are cunistine care au facut microdermoabraziune si rezultatele pe care le-a obtinut. Ma bate gandul sa ma duc dar vrea sa stiu ca merita...
roxys
Postat pe 24 Martie 2009 12:52
Draga mea, am fost la un tratament din asta chiar saptamana trecuta si rezultatele inca se simt. Iti curata fata, elimina pielea uscata si celulele moarte. Eu am mai facut si dermoporatie dupa pentru hidratare. Eu zic ca merita Am pielea fina ca de bebelus acum
Dorina1
Postat pe 30 Martie 2009 11:40
Saptamanal fac cate o microdermabraziune urmata de ultrasunete. Pentru riduri. Cu colagen. Despre dermoporatie am auzit doar la salonul la care merg eu, dar nu am facut inca.
vanesia
Postat pe 30 Martie 2009 12:49
Daca ai tenul cu probleme, iti spun din experienta ca nu merita. Pe moment iti curata celulele moarte dar sa nu ai impresia ca iti "vindeca cosurile" cat ai clipi. Eu de ex am avut o eczema urata pe frunte si nu a facut nimic. Mi/a curatat pe moment "scoarta " ca sa zic asa, iar pe ziua urmatoare s-a refacut. Nu stiu cum e daca nu ai pb cu tenul, dar daca ai , nu iti recomand. Nu face absolut nimic,decat banii f multi. Multa sanatate!
danandi23
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:55
Dorina, ai putea sa imi spui la ce clinica si adresa unde ti-ai facut tratamentul? ma intereseaza si pe mine sa imi fac la un salon de care sa fi auzit ca e bun si recomandat. merci :)
cottoncandygirl
Postat pe 29 Noiembrie 2011 13:37
sal ! verisoara mea a facut microdermoabraziune la o clinica din cluj-napoca , am sa ma informez si am sa iti spun. s-a simtit foarte bine dupa.
bodorinlaura
Postat pe 31 Martie 2012 13:04
citeva sedinte sint necesare totusi la interval de 1 saptamina ,10 zile si apoi o data pe luna .Excelent pentru a obtine aspectul de baby skin
kudika515148
Postat pe 12 Iunie 2012 17:49
salut eu locuies in spania fac tratamente de ultime generati de prin ianuarie micro.. cu diamant este un fel de micut aspirator care prin aspirare elimina celule moarte si reface piele ajuta la miciile riduri ... acum iti zic ca eu am pielea mixta cu puncte negre in urma tratamentului nu iti elimina punctele negre nici pe departe chiar ai neviode de o sedinta de curatare clasica dar efectele pe piele sunt geniale iti da o senzatie de elasticitate si pielea devina firma si asata ina de la prima sesiune eu o recomand in rominia acest centru se afla in sibiu BIOTECARE dar sunt si alte firme care folosesc salutari succes
kudika_11676
Postat pe 10 Iulie 2012 03:11
salut eu locuies in spania fac tratamente de ultima generatie de prin ianuarie micro.. cu diamant este un fel de micut aspirator care prin aspirare elimina celule moarte si reface pielea ajuta la miciile riduri ... acum iti zic ca eu am pielea mixta cu puncte negre in urma tratamentului nu iti elimina punctele negre nici pe departe chiar ai neviode de o sedinta de curatare clasica dar efectele pe piele sunt geniale iti da o senzatie de elasticitate si pielea devina firma si asta inca de la prima sesiune eu o recomand in rominia acest centru se afla in sibiu BIOTECARE dar sunt si alte firme care folosesc salutari succes
kudika_11676
Postat pe 10 Iulie 2012 03:14
Si eu am facut microdermabraziune in timisoara la Shanti Beauty Clinic, dupa tratament piele mi-a fost foarte fina si curata si s-au sters ridurile fine, am fost foarte multumita
kudika_20631
Postat pe 10 Noiembrie 2012 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Magazin virtual Oriflame 1 De la: sweet_mihaela 21 Martie 2011 21:44
Puncte negre...Dermastyle 2 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:56
Beneficiile Citricelor Asupra Sãnãtãþii ºi Frumuseþii 20 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 10:52
Puncte negre 20 De la: MsDelilah_ 12 Septembrie 2010 22:13
cine a folosit derma genese contur ochi 4 De la: kudika138959 7 Martie 2010 14:16