unde te vezi peste 10 ani? ce vise ai? ce realizari ai facut pana acum?ce iti doresti de la viata? in ce domeniu ti-ar place sa lucrezi?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
unde te vezi peste 10 ani? ce vise ai? ce realizari ai facut pana acum?ce iti doresti de la viata? in ce domeniu ti-ar place sa lucrezi?
Raporteaza abuz de limbaj
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

peste 10 ani ma vad avand 2 copii fericita alaturi de sotul meu si lucrand ca .. daca termin ingineria mediului.. probabil voi fi un inginer cautat... sau asa as vrea
Fosta membra Kudika.ro
sunt abia la un liceu de informatica ,,, in 10 ani ar trebui sa fiu un programator bun sau ceva in domeniu,,, dar nu o sa fie asa ,,, pt ca nu se m cauta ,,, orice domeniu este bun la inceput acum nu mai este folositoare informatica decat f f f rar ,,, si mai toti stiu sa foloseasca calculatorul ,,, stiu pe cineva care a invatat a muncit mult a facut si facultatea tot in domeniu si acum sta si monteaza interfoane ,,, nu se mai merita, ,,, trebuie sa apara si pe piata nostra noi joburi pt a ne mai da o sansa si noua tinerilor
Fosta membra Kudika.ro
Observ - si pe buna dreptate - ca, din ce in ce, mai putini oameni isi fac planuri de lunga durata... cred ca ar trebui ceva schimat la topic - mai ales la ultima intrebare... ca, de, fiecare lucreaza pe unde gaseste si foarte putini lucreaza unde isi doresc.
Toate cele bune!
Mihaela
sarutama Avatarul lui sarutama

2683 mesaje

in pamant ,,,ca cu criza asta tare mie frica ca va fi un razboi si nu vreau s-a apuc sa trag cu arma
No beba agua, los peces tienen relaciones sexuales en ella
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

eu ma vad fericita si bogata (putred de bogata)
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.

2683 mesaje

De la: yumalai, la data 2009-03-31 20:13:43eu ma vad fericita si bogata (putred de bogata)

sa dea domnul
Fosta membra Kudika.ro
De la: yumalai, la data 2009-03-31 20:13:43eu ma vad fericita si bogata (putred de bogata)
bravo!...dar eu as vrea totusi sa ma vad fericita mai recent...n-as vrea sa astept vreo zece ani.
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!

2683 mesaje

De la: dana_mv, la data 2009-03-31 20:16:07
bravo!...dar eu as vrea totusi sa ma vad fericita mai recent...n-as vrea sa astept vreo zece ani.

draga mea nu imi spune ca nici acu nu ai gasit fericirea ??????
Fosta membra Kudika.ro
De la: sarutama, la data 2009-03-31 20:20:17
De la: dana_mv, la data 2009-03-31 20:16:07

draga mea nu imi spune ca nici acu nu ai gasit fericirea ??????
dar tu nu ai aflat inca ,ca e greu de gasit?
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

pai sincer la locurile de munca bune nu ajungi asa usor... daca nu ai o pila undeva degeaba termini o facultate... plus ca noua tinerilor pt a ne angaja pe un post bun ne cere experienta...
Fosta membra Kudika.ro
Olele, ma simt ca la interviu.
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1400 mesaje

In 10 ani ma vad intr-o tara musulmana, avand vreo 20-30 de copii si traind din dat autografe !
Asta Paradis general !
Fosta membra Kudika.ro
On: pe mine ma amuza intrebarile astea, de genul unde te vezi peste 5 ani, peste 10 ani etc, de parca am avea vreo garantie ca vom mai fi aici peste nu stiu cati ani. Viata se petrece in prezent, nu in trecut si nici in viitor, aici si acum este viata, restul e istorie sau doar fantezie.
"Comunic prost...cu prostii!" C.Zagan
criszoe Avatarul lui criszoe

5224 mesaje

"unde te vezi peste 10 ani?"

10 ani inseamna mult si exista AZI,prezent iar maine om vedea ce o mai fi.
Mintile stralucite discuta idei. Mintile luminate discuta evenimente. Mintile "scurte" discuta oamenii!" - Eleanor Roosevelt
Rotty_ Avatarul lui Rotty_

13749 mesaje

Cred ca tot in oglinda....
Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii... Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om
Titanika Avatarul lui Titanika

8915 mesaje

pai eu nu pot sa-mi fac nicodata un plan asa ca las sa-mi aduca ziua de maine ceo vrea ea,sau ceL de
Copilaroasa?-Da,pt ca asa vreau eu,asa imi place,asta mi-e farmecul!! Matura?-Da,atunci cand situatia o cere!! Indiferenta?-Da,atunci cand sant ranita!! Luptatoare?-Da,atunci cand am pt cine s-au pt ce sa lupt!! Visatoare?-Da,ce ar fi oamenii,fara vise!! Femeie?-DA,INTOTDEAUNA!