Setari Cookie-uri

urgent !!!!! acum am nevoie de voi fetelor ... sa vad ce sfaturi stiti sa dati ,,, plss , din suflet va rog

m-am certat cu prietena mea acum... eram pe mess si ea facea un proiect si eu o tot intrebam ceva si s-a suparat pe mine si nu vrea sa mai fim impreuna...faza este alta in ultimul timp ne certam in fiecare zi ,,, parca s intampla ceva ,,,parca suntem blestemati,, ca la inceput acum 3 ani nu ne certam deloc nici nu vorbeam asa des aveam incredere unul in altul fara sa vorbim vreodata de incredere pur si simplu ne priveam in ochi si ne intelegeam.... acum ne certam f f f des,,, simt ca mor... ea se supara pe mine din orice, si un cuvant daca il zis gresit sau nu-l folosesc asa cum trebuie se gaseste subiect de cearta ,,, eu nu ma cert cu ea ii zic doar sa fie calma si ea se supara si mai rau,,, va rog un sfat ceva ,,, ea ma iubeste f f mult mia dovedit de multe ori de f multe ori,,, imi spune ca ma iubeste dar nu se mai poate sa mai fim impreuna pt ca nu poate sa se mai enerveze si sa isi distruga nervii ,, , zicetimi ceva un sfat bun,,,, nu vreau sa renunt la ea ,,, o iubesc foarte mult
catalyn_2792
Postat pe 26 Martie 2009 22:39
Spui ca ea are un proiect in lucru. Daca e vorba de facultate (sau nu). e posibil sa fie foarte stresata, preocupata.. de ceea ce face, de rezultatul si aprecierea muncii ei. Si atunci.. poate reactiona asa. Ai putea foarte bine sa ii spui.. "Te las sa te concentrezi la ceea ce ai de facut, sunt aici, iti tin pumnii si astept sa ma suni sa imi dai o veste buna "(nota 10 sa zicem)... Daca te iubeste.. cu siguranta ca isi va impartasi bucuria reusitei .. numai impreuna cu tine.
Linisteste-te, a o presa acum. nu va poate face decat rau.
rashela
Postat pe 26 Martie 2009 22:46
pffffffff! in aceeasi situatie sunt si eu...adica in situatia pretenei tale! il iubesc foarte mult, e tot ce mi-as fi putut dori vreodata de la un barbat,dar totusi simt ca sunt la capat, efectiv nu mai pot, e atat de multa tensiune!!!!
vb din experienta acum si te intreb: esti cumva , involuntar,agasant? poate prea gelos? poate pui prea multe intrebari fara rost? poate prea sceptic? sau poate foarte stresat sii ii spui mereu ca nu iti place sa aveti certuri si discutii ...dar fiecare astfel de afirmatie degenereaza la randul ei intr-o cearta.
poate ca ea se simte sufocata de stresul tau, poate ca vrea sa ai incredere in ea, sa ai incredere in voi,ca si cuplu, sa lasi relatia sa "curga" de la sine, in ritmul ei...? ce zici?
Anissia27
Postat pe 27 Martie 2009 00:21
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-26 22:39:38 zicetimi ceva un sfat bun,,,, nu vreau sa renunt la ea ,,, o iubesc foarte mult


nu stiu ce inseamna pentru tine un sfat bun ... oare un sfat care sa-ti gadile urechile si ochisorii? sau un sfat adecvat situatiei tale? ca eu ti-as da unul, dar nu intra in nici un caz in prima categorie
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2009 00:29
Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este COMUNICAREA !
Comunicarea este mama tuturor problemelor.

Asa cum spunea Rashela , daca fata e stresata din cauza proiectului o poti ajuta intreband-o ce ar trebui sa faci in perioada asta sau oferindu-ti ajutorul in vederea terminarii proiectului.

Daca nu se pune problema studiilor .....atunci degeaba zici tu ca ti-a demonstrat ca te iubeste de n ori daca acum a inceput sa se enerveze la orice actiune intreprinzi

iris_4_ever
Postat pe 27 Martie 2009 12:22
da esti in aceeasi situatie cu prietena mea!!! wow ... .e ceva normal la voi fetele ??? adica eu sunt genul de baiat care daca miam facut o relatie si nu imi merge foarte bine incerc totusi sa o pun pe roate. sa transform totul in ceva f frumos...
apropo cuvintele tale parca sunt ale iei ,,, cea ce mi-ai scris u imi reproseaza ea mie ....
cum sa zic uneori stiind ca sunt gelos incearca sa ma faca si ea pt cateva clipe zicand anumite lucruri despre baieti etc ,,, desi stiu nu ma pot abtine sa nu zic ceva !!! daca imi mai poti da vreun sfat as fi bucuros sa il aud .... aici pe forum !! ms mult mult
catalyn_2792
Postat pe 27 Martie 2009 16:18
pai daca stii unde gresesti, de ce nu incerci sa te schimbi?
oricum si eu voiam sa zic ca pari un tip agasant si sufocant intr-o relatie si asta nu e bine; fii mai relaxat, nu mori daca te suna ea (sau iti scrie pe mess) DUPA ce termina de facut proiectul
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2009 16:37
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-27 16:18:19da esti in aceeasi situatie cu prietena mea!!! wow ... .e ceva normal la voi fetele ??? adica eu sunt genul de baiat care daca miam facut o relatie si nu imi merge foarte bine incerc totusi sa o pun pe roate. sa transform totul in ceva f frumos...
apropo cuvintele tale parca sunt ale iei ,,, cea ce mi-ai scris u imi reproseaza ea mie ....
cum sa zic uneori stiind ca sunt gelos incearca sa ma faca si ea pt cateva clipe zicand anumite lucruri despre baieti etc ,,, desi stiu nu ma pot abtine sa nu zic ceva !!! daca imi mai poti da vreun sfat as fi bucuros sa il aud .... aici pe forum !! ms mult mult



ceva ce nu merge de prima data,nu va merge niciodata... doar tragi de timp si iti faci rau.. imi amintesc de tine de pe un alt topik in care ai spus cuiva k daca il iubeste si el nu o baga in seama sa se duca la el acasa sa il caute si ai recunoscut k tu nu esti fericit... ti am raspuns acolo orikm,ideea ta mi s a parut... aiurea...
esti foarte posesv si o sa ai de pierdut...
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Martie 2009 16:56
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-27 16:18:19da esti in aceeasi situatie cu prietena mea!!! wow ... .e ceva normal la voi fetele ??? adica eu sunt genul de baiat care daca miam facut o relatie si nu imi merge foarte bine incerc totusi sa o pun pe roate. sa transform totul in ceva f frumos...
apropo cuvintele tale parca sunt ale iei ,,, cea ce mi-ai scris u imi reproseaza ea mie ....
cum sa zic uneori stiind ca sunt gelos incearca sa ma faca si ea pt cateva clipe zicand anumite lucruri despre baieti etc ,,, desi stiu nu ma pot abtine sa nu zic ceva !!! daca imi mai poti da vreun sfat as fi bucuros sa il aud .... aici pe forum !! ms mult mult


ce pot sa-ti mai spun? asta e ceea ce imi doresc eu de la el... la noi situatia e si mult mai complicata ptr ca sunt i alti factori majori , independenti de vointa noastra,care complica situatia. dar vad ca el incearca sa fie asa cum imi doresc eu, si merge!
stii.... daca vei continua sa fii asa, ii vei face rau ei, dar cel mai rau iti vei face tie! atunci cand intr-o relatie unul dintre cei 2 e atat de gelos, clar sufera si celalalt ,dar cel mai mult sufera chiar persoana geloasa in sine!
nu dtiu ce altceva sa-ti spun,mai gandeste-te!
Anissia27
Postat pe 27 Martie 2009 18:22
www.solutiidecriza.com
silviu_m74
Postat pe 27 Martie 2009 18:28
Parerea mea este urmatoarea: atunci cand cineva se enerveaza aproape din senin si nimic nu-i mai convine...inseamna ca exista altcineva in viata ei..scuze,e doar parerea mea..
kudika033953
Postat pe 8 Iulie 2009 07:37
Eu am o singura intrebare: Tie ti se pare normal ca, atunci cand cea despre care spui c-o iubesti, este preocupata - ba mai mult, e vorba de un proiect, deci, practic, de viitorul ei - tu "sa o tot intrebi cate ceva". Asa o iubesti tu? Ca ceea ce vad eu aici e doar egoism, nesiguranta si nevoia de a atrage atentia.
Egoism - tie ti se rupe de ea, care trebuie sa se concentreze, nu o ajuti, in schimb trebuie sa iti raspunda tie la CE vrei TU, CAND vrei TU (si pun pariu ca nu erau chestii de viata si de moarte ci tampenii) exact cand ar trebui sa fie atenta doar la proiect.
Nesiguranta - ai vazut atitudinea de refuz din ultima vreme, si acum ceri atentie cu orice pret
Nevoia de a atrage atentia - ca sa te faca pe tine sa te simti sigur iarasi (dupa cum vezi, e un cerc vicios)
Eu as fi facut la fel - te-as fi trimis la plimbare. De tot. Nu pot sa inteleg lipsa asta de consideratie. Spui ca se enerveaza mereu... Tu la fel faci mereu? Esti asa inoportun?
Mereu te vari in sufletul ei cand ea ar trebui sa faca altceva? Daca o iubesti, cum pretinzi, nu vrei sa o vezi realizand ceva? Nu vrei sa fie ea cea care ia premiile, nu-i doresti succesul?
Sunt convinsa ca la intrebarile astea ai raspunde "da", dar doar pentru ca ASA SE RASPUNDE, nu pentru ca ASA SIMTI. Tot ce vrei tu e ca ea sa fie disponibila pentru tine ORICAND si sa uite de orice si oricine... Baiete, asta nu e dragoste, astea sunt carente de auto-stima si dependenta de cealalta persoana... Atat! Sau daca asta e IUBIRE, tu habar nu ai sa iubesti frumos.
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 08:14
Cred ca cel mai corect este sa lasati totul deoparte ,sa discutati linistiti si sa vedeti de unde este "buba".Poate stresul,oboseala,nerabdarea isi spun cuvantul.Iesiti la o plimbare,poate intr-un parc ,caci aerul curat si pasarile sunt relaxante si cu calm va spuneti ofurile si vedeti unde ati gresit fiecare.Mult noroc!
dalimi
Postat pe 8 Iulie 2009 09:23
De la: kudika033953, la data 2009-07-08 07:37:53Parerea mea este urmatoarea: atunci cand cineva se enerveaza aproape din senin si nimic nu-i mai convine...inseamna ca exista altcineva in viata ei..scuze,e doar parerea mea..


Nu este totdeauna asa.
Multe femei, mai ales la inceputul relatiei pentru a avea timpul necesar ca sa va cunoasteti mai bine, pot ''lasa de la ele'' la anumite capitole care nu merg perfect si pentru care pot considera ca nu au asa o mare importanta, insa ... cu timpul mai pot aparea si alte capitole la care relatia voastra ''scartie'', sau poate ca si voi faceti la fel, sau va comportati mai atenti cu femeile la inceput, DAR in timp, totul SE SCHIMBA. De aceea consider eu ca este bine SA FII TU INSUTI inca de la inceput, sau daca reusiti sa aflati unul de la celalat CE ANUME NU MERGE in relatia voastra, sa va ganditi apoi DACA PUTETI SA (VA) SCHIMBATI? Merita, sau nu merita? Se poate face ceva, chiar vreti sa mearga relatia SAU doar orgoliul vostru are de suferit???

Este minunat cum la inceput dragostea, atunci cand aceasta apare face sa inainteze relatia intr-un mod armonios, caci este dorinta amandoura, dar la un anumit moment dat, in TIMP, VOINTA incepe sa se diminueze, nu mai raman decat asperitatile din relatie, parca si acelea erodate, merge si asa ...

Ei, ce zici? TIMPUL?

Uneori, dupa un TIMP, o femeie simte nevoia unei confirmari a sentimentelor ce le incerci pentru ea. Crezi ca doar barbatii simt nevoia sa le tresalte ''sufletul'', sa mai fie starniti din cand in cand? Si apare astfel ''criza relatiei de 3 ani'' ?
Cand v-ati surprins ultima oara unul pe celalalt? Ceva nou, ce nu ati mai intreprins pana acuma impreuna, sau pur si simplu voi insiva nu ati mai facut-o? De ce trebuie sa cautati in alta parte, pentru ceva NOU, cand sunt atatea fatete ale omului in noi insine? Doar sa le provocam, sa le surprindem ...

Este ocupata, spui ... Asta este bine. Probabil ca-i stii programul. Doar sa fii alaturi de ea, fara cuvinte atunci cand poti - o limonada cu miere, sa o ajuti efectiv cu ceva daca poti (la desenele proiectului - chenarul, cartusul ...) Sunt atatea lucruri MARUNTE care pot salva mica parte din stresul examenelor, proiectului, momentelor de cumpana in viata.
Daca totusi nu va mai intelegeti, cum spui, de ceva mai multa vreme - poate inca inainte de proiect? - arata-i ca esti alaturi de ea printr-o ABSENTA fizica, insa oferindu-i LINISTEA ca o intelegi si astepti calm sa treaca perioada mai dificila pentru ea. CUM? Nu stiu exact situatia voastra. O mama/un sot ce ar face - ar saruta-o, i-ar lasa o farfuie cu un mic dejun alaturi pe o tava si ar disparea, lasand-o sa-si vada de treaba. Un prieten ar putea sa-i compuna un scurt mesaj, o glumita, ceva frumos - o poza, ZILNIC, sa le gaseasca dimineata in mesageria mobilului (sau pe e-mail, de-o mai avea timp de asa ceva?) - ceva CONSTANT, simplu, sa destinda, sa produca un zambet. Mesaj cat mai SCURT, pe un singur/acelasi canal de transmitere, sa fie ceva care NU PRIN CONTINUT, ci prin periodicitate si constanta pe toate caile, sa transmita serenitate - o asigurare, liniste/pace sufleteasca.

Este si acesta un mod de sustinere pentru asemenea perioade.
In nici un caz telefoane, vizite - inopinate.

agoldfish
Postat pe 9 Iulie 2009 13:13
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-26 22:39:38m-am certat cu prietena mea acum... eram pe mess si ea facea un proiect si eu o tot intrebam ceva si s-a suparat pe mine si nu vrea sa mai fim impreuna...faza este alta in ultimul timp ne certam in fiecare zi ,,, parca s intampla ceva ,,,parca suntem blestemati,, ca la inceput acum 3 ani nu ne certam deloc nici nu vorbeam asa des aveam incredere unul in altul fara sa vorbim vreodata de incredere pur si simplu ne priveam in ochi si ne intelegeam.... acum ne certam f f f des,,, simt ca mor... ea se supara pe mine din orice, si un cuvant daca il zis gresit sau nu-l folosesc asa cum trebuie se gaseste subiect de cearta ,,, eu nu ma cert cu ea ii zic doar sa fie calma si ea se supara si mai rau,,, va rog un sfat ceva ,,, ea ma iubeste f f mult mia dovedit de multe ori de f multe ori,,, imi spune ca ma iubeste dar nu se mai poate sa mai fim impreuna pt ca nu poate sa se mai enerveze si sa isi distruga nervii ,, , zicetimi ceva un sfat bun,,,, nu vreau sa renunt la ea ,,, o iubesc foarte mult
mary_121mary_yahoo_com
Postat pe 23 Iulie 2009 17:44
CATALYNN!! IN PRIMUL RIND E PLAUZIBIL CA TE-AI ADRESAT PE ACEST SITE
UITE, EU LA FEL SUNT GENUL CARE E MEREU CU PROIECTELE SI PRACTIC NU DISPUN DE TIMP... VREAU SA-TI SPUN DOAR CA IN ASA MOMENTE, AVEM NEVOIE DE SPATIU PERSONAL, DAR IN 1 RIND VREM ATENTIE SI INTELEGERE, VREM CA PERS IUBITA SA NE INCURAJEZE, DAR SA NU FIE PREA INSISTENT, ASTA O TRADUCEM CA "ESTI EGOIST, EU AM DE FACUT PROIECTUL, MA RESTRINGE TIMPUL, IAR TU IMI BATSI CAPUL,IMI IEI DIN TIMP VREI ATENTIE CIND NU TI-O POT DA! ATIRNA-TE SERIOS FATA DE CEEA CE FAC! DACA SUNT SEX FEMININ, NU INSEAMNA CA POTI IGNORA CE FAC SAU CU CE MA OCUP!!" ASTA POATE SUGERA CA TU NU CREZI CA EU SUNT IN STARE SA MA DESCURC, DECI NU MA RESPECTI, DECI IMI SCADE INCREDEREA, DECI NU TII LA MINE....SI TOT ASA.....:( NU O TINE MULT PE MESS, PT CA-I RAPESTI TIMPUL...TRIST,DAR ASA E...SA NU TE SUPERI....MAI BINE SUN-O INTR-O ZI SI SPUNE-I CA INTELEGI CA NU ARE TIMP PREA MULT SI ARE NEVOIE DE SPATIUL EI PERSONAL, NU UITA DUPA ASTA SA-I SPUI CA TE MINDRESTI CU EA, PT CA SI-A CONSTRUIT UN PLAN ATIT DE FRUMOS SPUNE-I: "AM FOST FRUSTRAT CA TE PREOCUPA ATIT DE MULT PROIECTUL, SI AM FOST TRIST CA AM SIMTIT CA TE PREOCUPA MAI MULT PROIECTUL,DECIT EU,DE ACEEA AM NEVOIE SA-MI SPUI CA NU ESTE ASA.... . INTELEG CA MESS-UL E UN MIJLOC CAM COPILAROS SI INTERVINE NU LA MOMENT, DE ACEEA IMI PARE RAU DACA TE-AM DERANJAT, PENTRU CA NU AM FACUT-O INTENTIONAT.." IN FINE, SPUNE-I CA TII LA EA SI NU VREAI CA MICILE NEINTELEGERI SA PARA NISTE PRETENTII EXAGERATE..."
SPER CA ECESTE CUVINTE SA-I SCHIMBE ATITUDINEA....:)
DACA MAI AI INTREBARI, MA POTI GASI AICI....
Diora
Postat pe 19 August 2009 16:41
Mult noroc, femeia are toane de care nu realizeaza poate mai tarziu va realiza sau poate niciodata. Dar daca zici ca ti-a demonstrat ca te iubeste nu ai de ce sa-ti faci griji.
Heavenly_angel
Postat pe 19 August 2009 20:36
De la: catalyn_2792, la data 2009-03-26 22:39:38m-am certat cu prietena mea acum... eram pe mess si ea facea un proiect si eu o tot intrebam ceva si s-a suparat pe mine si nu vrea sa mai fim impreuna...faza este alta in ultimul timp ne certam in fiecare zi ,,, parca s intampla ceva ,,,parca suntem blestemati,, ca la inceput acum 3 ani nu ne certam deloc nici nu vorbeam asa des aveam incredere unul in altul fara sa vorbim vreodata de incredere pur si simplu ne priveam in ochi si ne intelegeam.... acum ne certam f f f des,,, simt ca mor... ea se supara pe mine din orice, si un cuvant daca il zis gresit sau nu-l folosesc asa cum trebuie se gaseste subiect de cearta ,,, eu nu ma cert cu ea ii zic doar sa fie calma si ea se supara si mai rau,,, va rog un sfat ceva ,,, ea ma iubeste f f mult mia dovedit de multe ori de f multe ori,,, imi spune ca ma iubeste dar nu se mai poate sa mai fim impreuna pt ca nu poate sa se mai enerveze si sa isi distruga nervii ,, , zicetimi ceva un sfat bun,,,, nu vreau sa renunt la ea ,,, o iubesc foarte mult


ai rabdare....ca poti strica ceva mult prea furmos....ai rabdare...
uite ca sa iti mai omori timpul, participa la concursu lde mai jos si iti poti duce prietena intr-un week-end la munte, asa va mai relaxati si voi:

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs5
danatisianu
Postat pe 19 August 2009 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE CE IUBIM BARBATII.... d-lor, d-relor?? 325 De la: kudika_956659 10 Noiembrie 2014 13:47
PORTRETE LA COMANDAAA....cine vrea? 1 De la: lil_devil 18 Martie 2009 23:59
Nu recunosc semnatura de pe tablou 4 De la: kudika_980495 2 Februarie 2015 11:07
2 sufletele 4 De la: diana1981 8 Mai 2009 23:07
locul si momentul nepotrivit... 11 De la: loveactualy 4 Aprilie 2009 19:10