Setari Cookie-uri

Am negociat un salar si am primit mai putin

Sunt foarte furioasa pentru ca atunci cand m-am angajat am convenit un salar iar in ziua de salar mi-a dat mai putin cu doua sute lei .Am doua variante nici una buna :in primul rand sa vb cu patronul ceea ce nu se va intampla pt ca intotdeauna pun problema prost si la orice atac dau inapoi sau sa plec(stilul meu) fara sa zic ce am de zis.!
kafka
Postat pe 28 Martie 2009 09:39
De la: kafka, la data 2009-03-28 09:39:39Sunt foarte furioasa pentru ca atunci cand m-am angajat am convenit un salar iar in ziua de salar mi-a dat mai putin cu doua sute lei .Am doua variante nici una buna :in primul rand sa vb cu patronul ceea ce nu se va intampla pt ca intotdeauna pun problema prost si la orice atac dau inapoi sau sa plec(stilul meu) fara sa zic ce am de zis.!

inarmeazate cu mult curaj si vb direct cu el.
ETE_EU
Postat pe 28 Martie 2009 09:43
probabil ca iti va pune aceeasi "caseta" pe care au au toti managerii, ca e criza, ca e de inceput, ca e danga ca e langa; tu intai trebuie sa verifici daca cei de la HR au respectat salariul hotarat, poate au facut o greseala, se prea poate si...ai contractul individual de munca...ce scrie acolo?? insa, inainte de orice, trebuie sa realizezi faptul ca este dreptul tau sa-ti ceri drepturile!!!! si ca nimeni nu va veni sa te traga de manecuta sa ti spuna: hei, te-am platit cu mai putini bani, ce parere ai, iti dau mai mult sau esti multumit de asta!?!?? poate ca seful tau nu stie de diferenta..ia vezi.....ne anunti sa vedem ce ai facut. BAFTA!
anitabruneta
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:59
in primul rand, ai scris negru pe alb (adik in contract), ce salariu trebuie sa primesti?
daca da, primul pas este sa mergi la seful tau si, daca nu se rezolva problema, sa mergi la ITM (o sa-ti trebuiasca si dovada platii)

daca nu s-a facut nimic pe hartie, tot o discutie cu seful ar fi primul lucru pe care trebuie sa-l faci. Daca te tot amana sau nu se rezolva deloc, as recomanda sa-ti cauti in alta parte, caci asa va face in mod sigur si in lunile urmatoare
kitty_krieger
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:08
numai sta peste program si apuca-te de o afacere part time tip MLM daca ai sa te tii de ea,in 3 ani numai ai sa ai nevoie de job....
silviu_m74
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:24
De la: kafka, la data 2009-03-28 09:39:39Sunt foarte furioasa pentru ca atunci cand m-am angajat am convenit un salar iar in ziua de salar mi-a dat mai putin cu doua sute lei .Am doua variante nici una buna :in primul rand sa vb cu patronul ceea ce nu se va intampla pt ca intotdeauna pun problema prost si la orice atac dau inapoi sau sa plec(stilul meu) fara sa zic ce am de zis.!

1. Nu ai un contract scris unde este specificat si salariul?
2. Faci in scris ce-a ce doresti sa spui ....Si ceri un termin sa vorbesti cu el despre asta.

De la: silviu_m74, la data 2009-04-15 13:24:39numai sta peste program si apuca-te de o afacere part time tip MLM daca ai sa te tii de ea,in 3 ani numai ai sa ai nevoie de job....


Mergi si indoctrineaza si alte forumuri cu MLM -ul , ca probabil au si altii nevoie...
Enough is enough.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:28
Pai salariul tau nu e trecut in contractul de munca?Sigur e trecut, asa ca daca taci nu ajungi filozof .Uita-te pe fluturasul de salariu si vezi ce a trecut acolo iar daca nu coincide cu cel din contract fara sa existe vreun motiv real mergi si spune-i ca probabil dintr-o mare eroare de calcul tu nu ti-ai primit salariul integral.In functie de raspuns sti ce ai de facut.Succes!
bebita67
Postat pe 27 August 2009 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ala bala portocala 57 De la: Lalyly 21 Iulie 2012 20:16
atunci cand nu exista comunicare ..... 7 De la: andreea_21_nice 9 Februarie 2009 20:28
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 4 De la: v_raluca_c 4 Iunie 2009 16:09
Programul de afiliere - solutie de venit suplimentar 11 De la: one_size 23 Octombrie 2009 10:37
Atestat informatica, recunoastere sa 1 De la: pinkoana 25 Octombrie 2011 14:06