Setari Cookie-uri

Fetele am o prb urgenta ajutati-ma... sunt blond si vreau sa ma vopsesc brunet acum si am nevie de niste sfaturi

Buna. Sunt blonda de 2 ani incoace... si aseara mi s-a pus pata ca vrea sa ma vopssc bruneta. zis si facut, am venit dela serviciu si mi-am cumparat 2 cutii de palette negru.
DAR acum am o mare problema.... ma luat frica.... stau cu cutiile pe birou in fata mea si tot aman momentul in care sa ma vopsesc din urmatoarele motive..... am citit un forum tot de aici pe kre nu il mai gasesc... blond vs brunet parca... in care zicea k din brnet sa devii iar blonda iti arzi parl si trebuie sa te tunzi.
Eu am un sot "putin ciudat"".... lui ii plac brunetele c ochii verzi. (ca femei in general, ca acum ma are pe mine)... eu sunt blonda cu ochii verzi.... si ii zic de mult ca vreau sa ma vopsesc si zice ca nu ca sa ma la blonda ca el nu ma vrea bruneta.... aseara in schimb a zis ca da ca sa ma fc
Va intreb eu pe voi acum..... daca m fac zi bruneta si nu imi place, mie sau lui.... pt vineri sa ma fac londa la loc? am inteles ca trebuie sa ma decolorez i sa ma vpsesc... dar se arde parul....
voi ce ma sfautuiti?
se arde rau de tot?
ce sfaturi aveti de cum as putea ajunde dn nou blonda daca nu imi place.

va pup
si chiar am nevoie de nite sfaturi
alexandra007
Postat pe 30 Martie 2009 16:48
optiunea e a ta...dar daca te vei vopsi acasa sau la coafor si nu-ti va placea,un lucru e sigur ca cel putin o luna nu este recomandat sa-l revopsesti.
rebela69
Postat pe 30 Martie 2009 16:55
Nu stiu care e faza cu sotul tau, probabil ca te vrea bruneta dar nu vrea sa iti impuna nimik si te lasa pe tine sa alegi, ma rog te priveste, tu ai cerut alt sfat. Da, se arde rau daca treci de la brunet vopsit la blond in asa timp scurt. O varianta mai light sunt decapajele care se fac insa in timp. Daca ai avea ceva rabdare ai putea sa incerci sa te faci bruneta treptat, din vopsea si daca consideri ca nu iti place spre ce te indrepti, tot treptat prin vopsea sa redevii blonda, fara decolorare. Multa inspiratie!
annya_852004
Postat pe 30 Martie 2009 16:57
merci ca ai raspuns.... dar se arde rau de tot in aa hal incat sa i tai??????? ca de taiat n vreau.... il am inca o palma sub umeri
alexandra007
Postat pe 30 Martie 2009 16:57
cand am fost la coafor acum o luna cam asa... venise una care tot asa se vopsise bruneta si nu`i placea cum ii sta si venise sa intrebe coafeza ce sa faca sa scape de brunet....
coafeza i`o zis ca nu are cum ca daca se vopseste din nou blond o sa`si arda parul si ca sa scape cat de cat de culoarea neagra sa se spele cat mai des pe cap sa se mai duca din culoare.....
dar ca sa te vopsesti din nou blond la cateva zile.. nu`i prea indicat
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 17:00
dar daca tot vrei sa vezi cum o sa`ti stea cu brunet ia`ti intai un nuantator.. si daca iti place te faci cu vopseaua dupa.....
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 17:02
ti-era foame cand ai scris? :)

ok, trecand peste, depinde si ce culoare naturala ai... eu sunt un blond inchis si am avut o tentativa de brunet... dupa 2 saptamani mi se facusera unele suvite verzi

dar iti arzi parul in mod sigur daca il vopsesti si apoi decolorezi la un interval atat de scurt
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 17:36
imi e si foame =)) dar am o panarama de tastatura
fetele am vopseaua in cap, ceo fi fi.... am sunat o prietena care fusese bruneta si s-a facu blonda.... si mi-a dat nr coafezei ei... am sunat-o pe respectiva si mi-a zis ca la 1 apt dupa ce m-am vopsit imi face decapaj si imi baga un blond inchis daca nu imi place brunetul.
si la 1 luna vpseaa ea normala, nuanta care o iau eu.
sunt toata neagra... imi venea sa plang cand am pus vopseaua :))

va pup
si va multumesc pt sfaturi si peste cateva ore dupa ce vad rezultatul intru sa v scriu parerile celor din jur :))
alexandra007
Postat pe 30 Martie 2009 18:35
Incearca o peruca bruneta,daca iti place cum iti sta...atunci schimba-ti culoarea.
andreea1976
Postat pe 30 Martie 2009 19:45
buna seara fetelor. gata.... am facut si "pasul asta".... dn blonda am deveni bruneta... dar nu stiu pt cat timp....
reatiile la cald ale persoanelor care m-au vazut au fost ca imi sta fff bine, dar va spun sincer... trec prin fata oglinzii si ma sperii de mine pt ca nu ma pot obisnuii cu culoarea =))
stau circa 1 luna cu aceasta culoare (daca rezist 1 luna) sa vad daca ma obisnuisc... si daca e raman la culoarea asta... daca nu.... imi schimb culoarea mea.... naturata "blonda"... inca nu siu cum voi face dar sa speram ca imi vine vreo idee

va multumesc inca o data pt sfaturi si pt ca ati raspuns atat de reped

va pup
alexandra007
Postat pe 30 Martie 2009 23:19
Daca zici ca nu te obisnuiesti poate simti inconstient ca mai trebuie sa faci ceva. De pilda sprancenele cum au ramas? Si eu sunt vopsita bruneta si am observat ca trebuie neaparat sa imi fac si sprancenele de cand am devenit bruneta. Apoi cand schimbi culoarea parului poate ca trebuie sa schimbi si pieptanatura, machiajul.
_ame_
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:13
Dar ce te-a apucat sa te faci bruneta din blond? e f greu sa scoti negrul din cap...Si oricum cand te faci prima data bruneta dupa cateva spalari o sa iti iasa si blondul. Du-te la un stilist mai bine, stie sa combine vopsele, sa faca in asa fel incat sa iti tina mai mult vopseaua.Iar apoi dc vrei sa revii la blond....cam greutZ....se prinde greu alta vopsea peste negru, si sa te decolorezi sa scoti negru din cap o sa se lase cu par deteriorat si ars...gandeste-te bine.
Dorina1
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:47
De la: alexandra007, la data 2009-03-30 16:48:15Buna. Sunt blonda de 2 ani incoace... si aseara mi s-a pus pata ca vrea sa ma vopssc bruneta. zis si facut, am venit dela serviciu si mi-am cumparat 2 cutii de palette negru.
DAR acum am o mare problema.... ma luat frica.... stau cu cutiile pe birou in fata mea si tot aman momentul in care sa ma vopsesc din urmatoarele motive..... am citit un forum tot de aici pe kre nu il mai gasesc... blond vs brunet parca... in care zicea k din brnet sa devii iar blonda iti arzi parl si trebuie sa te tunzi.
Eu am un sot "putin ciudat"".... lui ii plac brunetele c ochii verzi. (ca femei in general, ca acum ma are pe mine)... eu sunt blonda cu ochii verzi.... si ii zic de mult ca vreau sa ma vopsesc si zice ca nu ca sa ma la blonda ca el nu ma vrea bruneta.... aseara in schimb a zis ca da ca sa ma fc
Va intreb eu pe voi acum..... daca m fac zi bruneta si nu imi place, mie sau lui.... pt vineri sa ma fac londa la loc? am inteles ca trebuie sa ma decolorez i sa ma vpsesc... dar se arde parul....
voi ce ma sfautuiti?
se arde rau de tot?
ce sfaturi aveti de cum as putea ajunde dn nou blonda daca nu imi place.

va pup
si chiar am nevoie de nite sfaturi

Mult mai simplu este sa cumperi o peruca sau macar sa incerci intr-un salon de specialitate asta, sa vezi cum te schimba asa o transformare...Daca iti place sau nu...Inainte de ati strica parul...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:56
am incercat cu o peruca, dar era cu bretn si eu avand parul lun si dept nu am putut sa imi dau seama decat ca imi sta cat de cat bine culoarea.... m-am vopsit pana la urma brunta si sunt fff incantata de reusita mea
alexandra007
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:20
De la: alexandra007, la data 2009-04-02 18:20:16am incercat cu o peruca, dar era cu bretn si eu avand parul lun si dept nu am putut sa imi dau seama decat ca imi sta cat de cat bine culoarea.... m-am vopsit pana la urma brunta si sunt fff incantata de reusita mea

Poze! Sa vedem si noi rezultatul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:51
am adaugat niste poze la profil , de cand eram blonda si acum bruneta. va pup
alexandra007
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:34
astept parerile voastre sincere despre cum imi statea mai bin, blonda sau bruneta
alexandra007
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:39
De la: alexandra007, la data 2009-04-06 19:39:22astept parerile voastre sincere despre cum imi statea mai bin, blonda sau bruneta


Imi pare ca ambele varinate au farmecul lor si esti frumoasa si blonda si bruneta. Mie personal mi-a placut nuanta calda a blondului, pare mai elegant si mai natural ca negru...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Aprilie 2009 22:46
nu ma pot hotari
kitty_krieger
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:43
extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 65 de cm si costa 1 euro .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u
extensii4u
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:36
blonda par mai calda cum ai zis si tu si mai copilaroasa, gen angelic... bruneta m maturizeaza fff mult si nu mai am frumusetea aia naturala
p.s: sunt modesta

va pup
alexandra007
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:14
Cand am fost in Romania sora mea si-a cumparat Casting Gloss , nuanta Black Chocolate , ea fiind saten inchisa si desi nu contine amoniac i-a prins foarte bine. E mult mai usor de scos din par spre deosebire de o vopsea puternica black cum e Palette daca vrei sa te deschizi iar. Eu am auzit ca degradeaza parul produsele de la Palette.
Petek
Postat pe 7 Aprilie 2009 17:59
blonda iti sta mai bine, pari mai "glamour"...
_ame_
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:30
iti sta bine si si....bruneta esti mai senzuala...;)...mie imi place
mely_sweety
Postat pe 3 August 2009 17:27
buna
treaba sta in felul urmator
daca tu zici ca 3 ani la rand ai fost blonda socul pentru par nu a fost asa mare ca te-ai mentinut blonda si ma gandesc ca blondul il mentineai din vopsea nu din decolorare
2 depinde care este culoarea ta naturala daca culoarea este mai inchisa sper saten inchis sau brunet asteapta vre-o 2 saptamani 3 de ce nu chiar o luna sa iti creasca putin parul la radacina ca sa nu chinui parul de la radacina bopsindul brunet intelegi....
bine acum de la blond la brunet nu e mare socul pentru par
nasol o sa fie daca nu iti place si iti spun sigur ca ai sa fii socata daca te faci de la blond la brunet schimbarea pentru sanatatea parului nu e riscanta dar pentru tine o sa fie un soc daca zici ca de 3 ani esti blonda initial cand ai sa te vezi bruneta si tu si , si sotul tau o sa va luati de cap ca o sa va para ciudat dar ai sa te obisnuiesti
3 nasol este dupaia daca chiar nu iti place cum arati bruneta o sa fie grea revenirea la blond intelegi eu te sfatuiesc ca dupa ce te-ai vopist bruneta sa astepti 2 luni macar ca dupaia sa te faci la loc blonda sau sa mergi la un salon pentru ca acolo o sa iti faca emulsi mai putin daunatoare parului mare grija si eu ma lupt acum cu parul sa nu imi mai cada ....mare grija
PAREREA MEA ESTE SA INCERCI CU SAMPON SA TE FACI BRUNETA SA VEZI CUM TI-AR STA SI DACA ITI PLACE POTI INCERCA O VOPSEA PERMANENTA si daca nu iti place cum e prinde brunetul stai linistita samponul incepe sa iasa din par de la a 4 5 spalare pe cap si incet incet iti revine blondul si chiar daca nu iti revine cum ai fost tu poti sa dai cu vopsea blonda sa isi recapete culoarea si sa sa faci uniforma culoarea in cap si atunci rezolvi 2 probleme din prima sanatatea parului e protejata in procent sa zici de 90 % ca samponul nu dauneaza cu nimic e pe baza de pigmenti naturali poti incerca sampon brunet de la Kallos e foarte bun acuma depinde cat esti de deschisa la par daca esti blond deschis prinde repede daca esti un blond mai inchis prinde mai greu depinde
oricum iti urez succes si mare grija sper sa intelegi ceva din ce tiam scris scuze de eventualele greseli

o zii frumoasa sa ai
rolly17
Postat pe 11 August 2009 03:32
scuzeeeeeeee 2 ani la rand nu am retinut
rolly17
Postat pe 11 August 2009 03:33
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:11
Sincera sa fiu nu te sfatuiesc sa te faci bruneta ...eu am facut aceasta schimbare brusca din blond in brunet si m-am plictisit la un moment dat iar ca sa ajung dinou la blond m-am chinuit un an si ma vopseam cu nuante din ce in ce mai deschise iar rezultatul este: PAR ARS si regrete ....Cel putin asa a fost in cazul meu din blond in clori ceva mai aproapiate te poti vopsi dar din brunet in altele fara decolorat neaha....
kudika105006
Postat pe 22 Martie 2011 17:08
gandeste foarte bine pentru ca e usor sa te faci bruneta dar sa te faci blonda din brunet este foarte greu si fara decolorare nu ai sa faci nimic....
kudika_940220
Postat pe 31 Octombrie 2013 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi despre parul ondulat permanent...! Need Help! 38 De la: the_same_unique 23 Februarie 2013 16:53
Extensii clip on par natural -livrare personala in Bucuresti 2 De la: balrog 14 Martie 2011 13:03
EXTENSII PAR NATURAL CLIP ON - LICHIDARE STOC - 200 LEI 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:08
Totul despre PÃR!!!!! 5 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:26
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 17:45