Setari Cookie-uri

Care e cea mai frumoasa amintire pe care o aveti cu iubitul vostru?

M-am saturat sa citesc pe forum despre oameni care sufera,care nu stiu ce sa faca,etc...si m-am gandit sa deschid un subiect mai optimist.Viata e frumoasa si cred ca aveti foarte multe amintiri frumoase impreuna cu persoana iubita.
camelusha83
Postat pe 31 Martie 2009 14:13
nu stiu la ce ajuta amintirile daca in momentul de fata suferi...poate mai mult dor decat sa faca bine...deci numai cei care nu sufera ar putea povesti cu inima deschisa intamplari frumoase prin care au trecut cu persoana iubita...eu una desi as fi vrut sa postez ceva nu ma tine inima sa o fac....
maricica12
Postat pe 31 Martie 2009 20:33
De la: camelusha83, la data 2009-03-31 14:13:13M-am saturat sa citesc pe forum despre oameni care sufera,care nu stiu ce sa faca,etc...si m-am gandit sa deschid un subiect mai optimist.Viata e frumoasa si cred ca aveti foarte multe amintiri frumoase impreuna cu persoana iubita.


pai sa sparg eu ghiatza...una din amintirile ..frumoase, sa zic asa si haioase a fost cand ne-am dus o caffia intr-un bar si eu eram cheala si cu un pulover mai larg si stateam mai cocosata, sa zic asa. ospataritza care servea la masa imi tot facea ochi dulci ...mie nu mi-a venit sa cred, mai ales k eram simpatica foc si imi statea bine chelioasa. asta se intampla in 2000. deci .... ne-am spart de ras eu si sotzul.
sunt multe amintiri....
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:29
si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:30
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:34
shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:36
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:36:17shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor

habibi ,uite ca ma faci constienta ca si un pupic e o amintuire frumoasa, chiar ai drepatate.
Eu cu sotul am destule amintiri, cea mai proaspata e cum ne imbrancim la baie cand ne grabim la serviciu, ca fiecare tb sa se imbrace ,spele, etc, acum cand va scriu pare mult mai comic. va puuup
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:40
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:40:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:36:17shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor

habibi ,uite ca ma faci constienta ca si un pupic e o amintuire frumoasa, chiar ai drepatate.
Eu cu sotul am destule amintiri, cea mai proaspata e cum ne imbrancim la baie cand ne grabim la serviciu, ca fiecare tb sa se imbrace ,spele, etc, acum cand va scriu pare mult mai comic. va puuup

scuze am gresit, am raspuns Uitarii, pardon.
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:41
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:41:18
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:40:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:36:17shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor

habibi ,uite ca ma faci constienta ca si un pupic e o amintuire frumoasa, chiar ai drepatate.
Eu cu sotul am destule amintiri, cea mai proaspata e cum ne imbrancim la baie cand ne grabim la serviciu, ca fiecare tb sa se imbrace ,spele, etc, acum cand va scriu pare mult mai comic. va puuup

scuze am gresit, am raspuns Uitarii, pardon.

no probl
super tare faza cu imbracitu.. care sa iasa mai rpd pe usha.... pai.. dc va bagati la somn tz
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:43
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:44
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:41:18
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:40:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:36:17shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor

habibi ,uite ca ma faci constienta ca si un pupic e o amintuire frumoasa, chiar ai drepatate.
Eu cu sotul am destule amintiri, cea mai proaspata e cum ne imbrancim la baie cand ne grabim la serviciu, ca fiecare tb sa se imbrace ,spele, etc, acum cand va scriu pare mult mai comic. va puuup

scuze am gresit, am raspuns Uitarii, pardon.


nu face nimic..asa este chiar sunt comice si super frumoase. te
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:46
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:47
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:43:58
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:41:18
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:40:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:36:17shi k sa fiu shi on topic.... fiecare zi alaturi de el... se transforma intr-o amintire placuta... shi aceasta dimineata mi a lasat o amintire superba: pupicul de serv ushor

habibi ,uite ca ma faci constienta ca si un pupic e o amintuire frumoasa, chiar ai drepatate.
Eu cu sotul am destule amintiri, cea mai proaspata e cum ne imbrancim la baie cand ne grabim la serviciu, ca fiecare tb sa se imbrace ,spele, etc, acum cand va scriu pare mult mai comic. va puuup

scuze am gresit, am raspuns Uitarii, pardon.

no probl
super tare faza cu imbracitu.. care sa iasa mai rpd pe usha.... pai.. dc va bagati la somn tz


da, numai acum vad ce comic e de fapt, caci eu dimineata sunt mai ravasita asa, pana ma spal pe oki, dar al meu e plin de pupici si vesel. Acum chiar rad singura aici, intr-adevar tb sa tinem cont de cele mai marunte gesturi caci ele ne aduc bucurie.
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:49
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:47:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate


acum..dar in timp o sa-tzi reamintesti si de cele frumoase. capul sus si te
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:49
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:47:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate


hai ma, uitare, fii mai vesela doar e 1 aprilie, sigur ai ceva amintiri comice macar dc nu chiar faine. Stii mie la scoala cand ma suparam de la vreun prof, ma incurajau colegii sa mi-l imaginez pe prof/a stand pe "tron" ca sa-mi treaca nervii. Sa stii ca am aplicat si mai tarziu aceasta metoda si aduce zambetul cu siguranta pe buze! te puup dulce
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:54
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:47:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate


hai ma, uitare, fii mai vesela doar e 1 aprilie, sigur ai ceva amintiri comice macar dc nu chiar faine. Stii mie la scoala cand ma suparam de la vreun prof, ma incurajau colegii sa mi-l imaginez pe prof/a stand pe "tron" ca sa-mi treaca nervii. Sa stii ca am aplicat si mai tarziu aceasta metoda si aduce zambetul cu siguranta pe buze! te puup dulce
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:54
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:49:37
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:47:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate


acum..dar in timp o sa-tzi reamintesti si de cele frumoase. capul sus si te


ms, oana dar exu e trecut.... iar mintea mea acum se umple numai de amintiri placute alaturi de actualul
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:57
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:54:08
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:47:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:44:29
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-01 08:34:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 08:30:57si sa fiu on topic: nu stiu care e cea mai frumoasa, sunt cele mai frumoase toate care au fost..din pacate.

don't be sad! uite aci un


multzam...am trecut peste, dar astea raman toata viatza. :


pai e bn k raman cele frumoase...din pacate la mine.. de la exu mi-au ramas doar cele urate


hai ma, uitare, fii mai vesela doar e 1 aprilie, sigur ai ceva amintiri comice macar dc nu chiar faine. Stii mie la scoala cand ma suparam de la vreun prof, ma incurajau colegii sa mi-l imaginez pe prof/a stand pe "tron" ca sa-mi treaca nervii. Sa stii ca am aplicat si mai tarziu aceasta metoda si aduce zambetul cu siguranta pe buze! te puup dulce


ms shi tie azalis dar zau dc sunt trista acu sunt extrem de happy ca am alaturi de mn un om minunat care cu fiecare zi ce trece imi inlocuieste amintirile dureroase leg de exu... cu cele mai minunate amintiri cu el...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:59
ok, atunci tot raul spre bine, nici eu nu am zis ca numai lucruri frumoase s-au intamplòat, ca si cu al meu am destule batai de cap uneori, dar de astea marunte care-s trecatoare, ca apoi tot el vine cu un Redd's sau o cioco si se uita cu privire de catel la mine,
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:03
pai cum sa incep,
acum catva ani era plecat in delegatie (in delta) si urma sa fie ziua mea, la tel vb in fiecare zi si imi spunea ca nu poate veni, eu suparata , convinsa ca voi fi singura de ziua mea nu am pregatit nimic special, a venit si ziua mea, era dimineata si imi savuram cafeaua in fata televizorului cand pe usa cine credeti ca intra iubitelul cu flori si cadou cred ca a fost cea mai frumoasa zi (convinsa ca nu o sa vina) a plecat cu ocazia numai sa fie de ziua mea cu mine
smigal
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:27
fetelor chiar ma gandeam acum dupa ce am citit postarile voastre, k eu chiar sa stiu ca maine numai existam NOI tot m-as bucura de fiecare zambet, floare, gest, etc..chiar sa fi luat viatza de la capat tot acolo mergeam spre gagiul meu(ex-ul)
vaaai...ma apuca, sunt asa profunda . deci.. ..zau ma bucur ca suntetzi fericite. va pe toate fetelor si multa fericire alaturi de cei iubitzi.
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:19
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 11:19:25 fetelor chiar ma gandeam acum dupa ce am citit postarile voastre, k eu chiar sa stiu ca maine numai existam NOI tot m-as bucura de fiecare zambet, floare, gest, etc..chiar sa fi luat viatza de la capat tot acolo mergeam spre gagiul meu(ex-ul)
vaaai...ma apuca, sunt asa profunda . deci.. ..zau ma bucur ca suntetzi fericite. va pe toate fetelor si multa fericire alaturi de cei iubitzi.

cred ca fiecare are momente si momente in viata cele bune cu cele rele se completeaza
daca nu ar fi cele rele de unde ai sti care sunt alea bune deci
smigal
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:26
Amintiri placute am multe, dar o sa postez pe cea care-mi starneste si acum zambete: acum 4 ani, varul meu ne-a lasat fetita lui in grija, cam pentru o jumatate de zi. Piticuta avea 1 an si cateva luni, iar eu si sotul , fara experienta intr-ale copiilor, am luat-o cu noi la Selgros, la cumparaturi. Am pus noi copilul in carucior si am inceput plimbare printre randurile cu marfa. Cea mica vorbea peltic si in putine cuvinte si cand ii placea cate o jucarie radea, batea din palme si ii straluceau ochii de bucurie. I-am luat o rata cantareata si a zapacit tot Selgrosul cu ea, dar era o dulceata de copil.
La randurile cu alimente, n-am mai fost atenti la ea gandindu-ne ca alimentele nu-i prezentau prea mare interes.... dupa ceva vreme, cand ne-am intors privirea, ea rontaia velesa dintr-un cremwurst cu tipla cu tot... abia atunci am realizat ca noi nu hranisem copilul si habar n-aveam ce trebuia sa-i dam sa pape. Cand a vazut c-o privim, s-a uitat la noi si a zis „pipi”, iar eu si sotul am incremenit... fara sa gandim prea mult, sotul a luat-o in brate si am luat-o amandoi la fuga spre grupurile sanitare, abandonand carutul. Nu pot sa uit nici acum cum o tinea sotul la distanta de el, cu bratele intinse, iar ea radea si batea din palme si spunea mereu „tititza gata pipi”.
In goana noastra ne-a intrebat o femeie daca am patit ceva iar noi i-am spus, din fuga, ca face copilul pipi si am auzit in urma noastra „stati linistiti, vad ca are pampers”... replica femeii ne-a blocat pe amandoi: avea dreptate, nicio clipa nu ne gandisem la asta... ne-am uitat unul la altul si am izbucnit in ras... ne-a fost clar ca inca nu a sosit vremea sa devenim parinti :).
misstiqque
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:26
am ras pe saturate!! scumpa de ea micuta, multa sanatate!
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:30
De la: misstiqque, la data 2009-04-01 12:26:45 Amintiri placute am multe, dar o sa postez pe cea care-mi starneste si acum zambete: acum 4 ani, varul meu ne-a lasat fetita lui in grija, cam pentru o jumatate de zi. Piticuta avea 1 an si cateva luni, iar eu si sotul , fara experienta intr-ale copiilor, am luat-o cu noi la Selgros, la cumparaturi. Am pus noi copilul in carucior si am inceput plimbare printre randurile cu marfa. Cea mica vorbea peltic si in putine cuvinte si cand ii placea cate o jucarie radea, batea din palme si ii straluceau ochii de bucurie. I-am luat o rata cantareata si a zapacit tot Selgrosul cu ea, dar era o dulceata de copil.
La randurile cu alimente, n-am mai fost atenti la ea gandindu-ne ca alimentele nu-i prezentau prea mare interes.... dupa ceva vreme, cand ne-am intors privirea, ea rontaia velesa dintr-un cremwurst cu tipla cu tot... abia atunci am realizat ca noi nu hranisem copilul si habar n-aveam ce trebuia sa-i dam sa pape. Cand a vazut c-o privim, s-a uitat la noi si a zis „pipi”, iar eu si sotul am incremenit... fara sa gandim prea mult, sotul a luat-o in brate si am luat-o amandoi la fuga spre grupurile sanitare, abandonand carutul. Nu pot sa uit nici acum cum o tinea sotul la distanta de el, cu bratele intinse, iar ea radea si batea din palme si spunea mereu „tititza gata pipi”.
In goana noastra ne-a intrebat o femeie daca am patit ceva iar noi i-am spus, din fuga, ca face copilul pipi si am auzit in urma noastra „stati linistiti, vad ca are pampers”... replica femeii ne-a blocat pe amandoi: avea dreptate, nicio clipa nu ne gandisem la asta... ne-am uitat unul la altul si am izbucnit in ras... ne-a fost clar ca inca nu a sosit vremea sa devenim parinti :).

smigal
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:35
De la: misstiqque, la data 2009-04-01 12:26:45 Amintiri placute am multe, dar o sa postez pe cea care-mi starneste si acum zambete: acum 4 ani, varul meu ne-a lasat fetita lui in grija, cam pentru o jumatate de zi. Piticuta avea 1 an si cateva luni, iar eu si sotul , fara experienta intr-ale copiilor, am luat-o cu noi la Selgros, la cumparaturi. Am pus noi copilul in carucior si am inceput plimbare printre randurile cu marfa. Cea mica vorbea peltic si in putine cuvinte si cand ii placea cate o jucarie radea, batea din palme si ii straluceau ochii de bucurie. I-am luat o rata cantareata si a zapacit tot Selgrosul cu ea, dar era o dulceata de copil.
La randurile cu alimente, n-am mai fost atenti la ea gandindu-ne ca alimentele nu-i prezentau prea mare interes.... dupa ceva vreme, cand ne-am intors privirea, ea rontaia velesa dintr-un cremwurst cu tipla cu tot... abia atunci am realizat ca noi nu hranisem copilul si habar n-aveam ce trebuia sa-i dam sa pape. Cand a vazut c-o privim, s-a uitat la noi si a zis „pipi”, iar eu si sotul am incremenit... fara sa gandim prea mult, sotul a luat-o in brate si am luat-o amandoi la fuga spre grupurile sanitare, abandonand carutul. Nu pot sa uit nici acum cum o tinea sotul la distanta de el, cu bratele intinse, iar ea radea si batea din palme si spunea mereu „tititza gata pipi”.
In goana noastra ne-a intrebat o femeie daca am patit ceva iar noi i-am spus, din fuga, ca face copilul pipi si am auzit in urma noastra „stati linistiti, vad ca are pampers”... replica femeii ne-a blocat pe amandoi: avea dreptate, nicio clipa nu ne gandisem la asta... ne-am uitat unul la altul si am izbucnit in ras... ne-a fost clar ca inca nu a sosit vremea sa devenim parinti :).


cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:02
Frumoase amintiri...si eu am foarte multe amintiri placute.Imi vine sa le povestesc pe toate dar o sa ma opresc la una singura.Am fost la karaoke acum vreo cativa ani de ziua indragostitilor impreuna cu prietenii si acolo era un concurs(trebuia sa canti ca sa castigi ).Eu cu sotul meu amandoi fara nici un pic de talent muzical...iar tipul care prezenta karaoke ne tot batea la cap sa participam.Pana la urma am cantat...amandoi... si am mai castigat si premiul 2... pentru curaj...iar masa noastra mai era inca un cuplu care a castigat premiul 1.Toti ceilalti care au participat s-au suparat pe juriu ca a dat ambele premii la masa noastra...A foat o seara super oricum...
camelusha83
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:11
Mai avem peripetii cu piticutza... daca prind timp liber, mai postez
misstiqque
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:19
cea mai frumoasa amintire de iubire daca as putea sa ii spun asa are legatura cu primea mea iubire .o vacanta de vara petrecuta impreuna in care am ras impreuna am si plans si am avult multe de invatat unul de la celalalt .noi am crescut impreuna pana in jurul varstei de 18 ani.si un moment mai special din acea vara a fost o seara romantica pe marginea unui lac , mi-a facut o inima imensa din lumanarele , iar cu petale de trandafir scris in interor te iubesc sincer .
kudika003451
Postat pe 14 Mai 2009 16:17
Cea mai frumoasa?Fiecare amintire in parte e frumoasa........fiecare moment petrecut impreuna...
andra83
Postat pe 14 Mai 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie imposibila 4 De la: rexx97 26 Mai 2013 09:54
atzi face? 21 De la: yumalai 20 Mai 2009 19:12
sanatatea e pe primul loc 5 De la: machiajtatuaj 26 Iunie 2009 01:10
NEVOILE UMANE...sau despre relatiile interumane 54 De la: kudika_pudika 28 Septembrie 2011 13:12
De ce credeti ca Dumnezeu l-a izgonit pe Adam din rai? 202 De la: extravagant 3 Noiembrie 2010 22:19