Setari Cookie-uri

Anunt ....pt cei din orasul Craiova

Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..
anya016
Postat pe 31 Martie 2009 20:34
De la: anya016, la data 2009-03-31 20:34:15Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..


bafta.
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:14
bravo anya ! felicitari tatlui tau ca are o asa fata !! o sa-ti fac reclama in craiova si am sa dau nr tau de tel !!!
lauracris
Postat pe 10 Aprilie 2009 18:42
DRAGA ANI INVATA CA MACAR NUMELE TAU SA TI-L SCRII CU MAJUSCULA DACA RESTUL ANUNTULUI E VARZA DIN PUNCT DE VEDERE AL LIMBII ROMANE..CHIAR DACA NU TE VEI FACE AVOCAT CI DOAR VEI AJUTA PE TATAL TAU IN MESERIA PE CARE O ARE,CUNOASTEREA LIMBII ROMANE ESTE O OBLIGATIE..SI O CARTE DE VIZITA PENTRU TINE
kudika014690
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:09
Incredibil......cine s-a hotarat sa comenteze.
Vai de capul tau!
kris07
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:22
PAI CE E IN NEREGULA CU CAPUL MEU? TI SE PARE CEVA "SUSPECT"?
kudika014690
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:08
P.S. SI PARCA ERA VORBA DE DISCUTII CIVILIZATE.."VAI DE CAPUL TAU"..NU SE INCADREAZA IN ACEST GEN!
kudika014690
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:17
Se incadreaza la certuri supercivilizate...
Draga kudika014690, de cand un avocat trebuie sa cunoasca la perfectie limba romana? In alta ordine de idei, vezi ca s-ar putea lega lumea de nick-ul tau lipsit de inspiratie. Sau ti-ai facut contul doar ca sa sari la gatul unuia sau altuia? Deci, daca doresti sa dovedesti ca esti tu mai civilizata, leaga-te de context, nu de calitatea textului. Oricum nici tu si nici altcineva nu veti reusi sa invatati pe altii limba romana daca respectivii nu vor.
Lucia1971
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:22
De la: kudika014690, la data 2009-04-22 11:09:02DRAGA ANI INVATA CA MACAR NUMELE TAU SA TI-L SCRII CU MAJUSCULA DACA RESTUL ANUNTULUI E VARZA DIN PUNCT DE VEDERE AL LIMBII ROMANE..CHIAR DACA NU TE VEI FACE AVOCAT CI DOAR VEI AJUTA PE TATAL TAU IN MESERIA PE CARE O ARE,CUNOASTEREA LIMBII ROMANE ESTE O OBLIGATIE..SI O CARTE DE VIZITA PENTRU TINE


fata a facut o reclama cum s-a priceput ea mai bine.....nu a cerut o meditatie la limba romana..
si apropo... si tu ti-ai facut o carte de vizita frumoasa..
coffeeta
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:26
De la: kudika014690, la data 2009-04-22 11:09:02DRAGA ANI INVATA CA MACAR NUMELE TAU SA TI-L SCRII CU MAJUSCULA DACA RESTUL ANUNTULUI E VARZA DIN PUNCT DE VEDERE AL LIMBII ROMANE..CHIAR DACA NU TE VEI FACE AVOCAT CI DOAR VEI AJUTA PE TATAL TAU IN MESERIA PE CARE O ARE,CUNOASTEREA LIMBII ROMANE ESTE O OBLIGATIE..SI O CARTE DE VIZITA PENTRU TINE


Si tu de ce urlii?
Caps Lock = urlat
Aaaaa.... mai exerseaza cu semnele de punctuatie
andreea1976
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:49
De la: anya016, la data 2009-03-31 20:34:15Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..


Mult succes Any
andreea1976
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:50
AI DREPTATE! MA DAU BATUTA! NU MA POT DEBARASA DE OBICEIUL DE A JUDECA OAMENII DUPA GRADUL DE CULTURA..IN ALTA ORDINE DE IDEI,NU,NU VREAU SA SAR LA GATUL NIMANUI,AM PROPRIUL MEU GAT DE CARE SUNT AGATATA DE 35 DE ANI..
kudika014690
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:23
Iti multumesc pentru lectie..nu am stiut ca urlu..nu asta mi-a fost intentia..
kudika014690
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:28
De la: anya016, la data 2009-03-31 20:34:15Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..

Cauta pe google, sunt diverse site-uri care gazduiesc publicitate, gratis, aici nu stiu cit succes o sa ai
cckitty
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:31
ms celor care au raspuns
si kudika014690 nu inteleg care sunt greselile de gramatica doar ca am scris repede si am scris"Any" cu litere mici si ca am papat 2-3 litere si astea pot fi de la tastatura ..mi se mai intampla
Ce sari asa pt 2-3 litere? Ce mare tragedie?! In plus pt informarea ta la gramatica sunt chiar foarte buna ..Asa ca invata tu sa scri cu litere mici ..ca ma dor ochii de la scrisul tau ..si mai exerseaza semnele de punctuatie Succes cu gramatica!
P.S. : Scz pt rautatea care o arat cu kudika014690 dar ma oftica lumea asta care face galagie pt 3 litere
anya016
Postat pe 23 Aprilie 2009 01:38
De la: anya016, la data 2009-03-31 20:34:15Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..

o.k.....nu stiu in ce masura te pot ajuta dar daca aud ceva....cu cea mai mare placere! bafta!

Postat pe 24 Aprilie 2009 17:17
De la: just_for_you, la data 2009-04-24 17:17:39
De la: anya016, la data 2009-03-31 20:34:15Buna eu sunt any ..si tatal meu lucreaza in particular si mi-a cerut ajutorul sa-i postez anuntul..asa ca voi scrie anuntul mai jos..si va rog sa nu ma criticati ,doar imi ajut tatal..
Anuntul este urmatorul :
Executam interioare in:tencuieli, hidroizolati, termosistem, rigips pereti, glet+lavabil, stuco, cadoro, gresie si faianta. Preturi acceptabile. Oferim si cerem seriozitate.
Cine este interesat de acest anunt...va rog sa ma contactati pe privat si va voi da nr de telefon pt contac...Va multumesc si va astept..

o.k.....nu stiu in ce masura te pot ajuta dar daca aud ceva....cu cea mai mare placere! bafta!

ok ms
anya016
Postat pe 25 Aprilie 2009 02:27
- Ani vreau sa te asigur ca nu as fi indraznit sa ma" bag in vorba"referitor la anuntul tau,daca la "descrierea personala"din profilul tau nu ai fi scris"ai ceva de zis..spune...nu ezita"..asa ca nu am ezitat!
Voiam doar sa iti fiu de ajutor..pentru ca pentru multe persoane conteaza si modul de redactare a unui anunt de genul celui pe care l-ai dat tu..
Nu te supara pe mine,te rog
Ca esti foarte buna la gramatica..ramane de stabilit de catre profesorii tai(desi,daca tu scrii "cine vrea sa "fi-mi" amici..da-mi voie sa am dubii)
-Kris 07..in continuare cred ca am nimerit unde nu trebuia..limbajul tau are ceva in neregula
-Lucia 1971..te asigur ca nu duc lipsa de originalitate dar am considerat ca nu merita sa ma strofoc ..Daca te ajuta cu ceva,pot sa imi zici COANA MARE atunci cand te referi la mine..
andreea1976...multumesc pentru lectia "Caps Lock"
-Ani,ca sa ne impacam,te anunt ca voi solicita serviciile tatalui tau la renovarea unui apartament..si fiindca am o firma de proiectare..poate il recomand si clientilor mei..
kudika014690
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:37
kudika014690: chiar te rog sa-mi spui ce e in neregula cu limbajul meu. Trebuie sa fie interesant avand in vedere ca am spus numai doua fraze. Iar cand am zis "Vai de capul tau!" ma refeream la caps lock; am impresia ca urli si ca te doare capul de "atatea" greseli, ca nu mai suporti presiunea
Deci, astept sa ma corectezi
kris07
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:25
Kris07 :am multumit deja pentru lectia "Caps Lock=urlet" Recunosc cinstit ca nu am stiut acest lucru
Limbajul tau m-a deranjat pentru ca mi s-a parut nepotrivita exprimarea "cine s-a gasit sa comenteze..si vai de capul tau!" Eu nu am avut intentia sa jignesc pe nimeni si ca urmare mi-e greu sa admit ca cineva incearca acest lucru cu mine
Asta e cu limbajul...
kudika014690
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:27
kudika014690 ms pt tot..insa nu avem de ce sa ne impacam pt ca eu una nu m-am suparat deloc..nu am motive si ms pt "lectia" cu redactarea anuntului ! o sa tin cont de asta
anya016
Postat pe 2 Mai 2009 16:25
Draga Ani,ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune cum sa procedez ca sa iau legatura cu tatal tau
Ma bucur ca nu te-ai suparat pe mine..http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/24119.html#
kudika014690
Postat pe 3 Mai 2009 16:20
Nu trebuie sa admiti nimic pentru ca intentia mea nu era sa te jignesc. Daca voiam asta foloseam un limbaj sa zicem...putin diferit.
kris07
Postat pe 3 Mai 2009 16:22
draga kudika014690 legatura cu tatal meu se poate lua numai prin telefon..,iar daca doresti numarul sau ti-l pot da prin mesaj privat; dar am observat ca ai mesajele private dezactivate.O solutie ar mai fi sa-mi trimiti un mesaj cu id-ul tau de messenger (daca doresti) si sa ti-l dau..pupici si te astept cu raspuns
anya016
Postat pe 6 Mai 2009 19:47
deci draga kudika am constatat ca mi-ai trimis mesaj privat..dar nu am cum sa-ti raspund pt ca tu "nu doresti sa primesti mesaje private"..asa ca te rog,daca doresti sa-mi trimiti mesaj privat cu id-ul tau si-ti voi da pe mess numarul de contact cu tatal meu
anya016
Postat pe 6 Mai 2009 19:58
era vb de mesajul fetei care va cerea ajutoru nici intrun caz de ce probleme aveti voi cele cu facultatea de lingvistica. Nu va place cum scriem unii dintre noi nu mai cititi
piticut
Postat pe 19 Mai 2009 18:53
De la: piticut, la data 2009-05-19 18:53:14era vb de mesajul fetei care va cerea ajutoru nici intrun caz de ce probleme aveti voi cele cu facultatea de lingvistica. Nu va place cum scriem unii dintre noi nu mai cititi


Pai nu am facultatea de lingvistica mai piticutz..am facut doar liceul..dar am invatat sa scriu si sa vorbesc romaneste poate mai incerci si tu..
kudika014690
Postat pe 7 Iunie 2009 22:05
De la: anya016, la data 2009-05-06 19:58:01deci draga kudika am constatat ca mi-ai trimis mesaj privat..dar nu am cum sa-ti raspund pt ca tu "nu doresti sa primesti mesaje private"..asa ca te rog,daca doresti sa-mi trimiti mesaj privat cu id-ul tau si-ti voi da pe mess numarul de contact cu tatal meu

Totul e bine cand se sfarseste cu bine (ca in celebra piesa de teatru de........,nu?)
Sunt foarte multumita de calitatea lucrarilor executate de tatal tau,Any! De acum inainte te asigur ca va avea din partea mea publicitatea binemeritata!
kudika014690
Postat pe 7 Iunie 2009 22:12
De la: kudika014690, la data 2009-06-07 22:12:41
De la: anya016, la data 2009-05-06 19:58:01deci draga kudika am constatat ca mi-ai trimis mesaj privat..dar nu am cum sa-ti raspund pt ca tu "nu doresti sa primesti mesaje private"..asa ca te rog,daca doresti sa-mi trimiti mesaj privat cu id-ul tau si-ti voi da pe mess numarul de contact cu tatal meu

Totul e bine cand se sfarseste cu bine (ca in celebra piesa de teatru de........,nu?)
Sunt foarte multumita de calitatea lucrarilor executate de tatal tau,Any! De acum inainte te asigur ca va avea din partea mea publicitatea binemeritata!

ms kudika014690 ma bucur ca te-a putut ajuta tatal meu si ca esti multumita in ceea ce a facut!
anya016
Postat pe 7 Iunie 2009 22:29
De la: kudika014690, la data 2009-04-22 11:09:02DRAGA ANI INVATA CA MACAR NUMELE TAU SA TI-L SCRII CU MAJUSCULA DACA RESTUL ANUNTULUI E VARZA DIN PUNCT DE VEDERE AL LIMBII ROMANE..CHIAR DACA NU TE VEI FACE AVOCAT CI DOAR VEI AJUTA PE TATAL TAU IN MESERIA PE CARE O ARE,CUNOASTEREA LIMBII ROMANE ESTE O OBLIGATIE..SI O CARTE DE VIZITA PENTRU TINE


Ce ti se pare tie ca e varza in mesajul fetei? scrie corect,foloseste cratima si virgula..doar ca nu a folosit majuscula...extraordinar! cata stupoare pe capul tau si ai mai folosit si capslock-ul.. sunt atatia oameni in toata firea care nu stiu sa scrie..
happy_face
Postat pe 7 Iunie 2009 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apropos.de..sindromul premenstrual 5 De la: ingeras_yella21 11 Octombrie 2009 12:33
majorat 1 De la: Roxana_Sindie_1 12 Iulie 2011 14:23
Schimb de voturi 23 De la: kudika087713 15 Decembrie 2011 23:20
Va rog...o intrebare 2 De la: battleofwits 4 Februarie 2011 06:11
pisicute spre adoptie 19 De la: liliana2005 28 Februarie 2010 11:37