Setari Cookie-uri

Sunt geloasa si invidioasa si nu mai suport

De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?


Dupa parerea mea aici e o pb mult mai mare si mai grava decat pasiunea pt fotbal. Mie mi se pare una sa se uite omul la un meci, sa mearga la un stadion si cu totul alta sa te puna pe tine in situatia de a-l aduna de cine stie unde pt ca si-a rupt el gatul beat fiind. Aici nu e numai fotbal e si ALCOOL. Ceea ce ar trebui sa te puna bine pe ganduri pt ca este o boala fooarte grava, cu betia nu o scoti la capat asa usor.
Nu vreau sa par dura dar gandeste-te bine ca pumnii, injuraturile si flegmele pe care acum le directioneaza doar spre TV sa nu ajunga si in dreptul tau, intr-o zi in care nu vei mai suporta situatia si iii vei spune sau cere ceva !!!!
bastiuta
Postat pe 28 Mai 2009 23:43
la cate meciuri au fost in ultima vreme prea treaz nu cre'k a fost te cam ia cu fiori cand se aproprie campionatele
Peony
Postat pe 29 Mai 2009 01:39
draga,gasesteti si tu o ocupatie cind sunt meciuri,eu asa fac si este fff bn.
lety17
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:31
Sincer eu sunt microbista innraita:)) Merg mereu p stadion cu el...dar nu stam unde se lupta tipii k iubitul ta cu fortele de ordine:))...Oricum lasa-l la meci..inchide-ti tel,nu-l mai lua din spitale,lasa-l sa stranga cand face mizerie in casa si mai ales...pune-l sa stearga televizorul!!!
cristinik_20
Postat pe 6 Septembrie 2009 02:44
De la: ralu_zar, la data 2009-04-23 21:21:38zi mersi ca nu le are cu ruleta ...jocurile alea...alea , sa-si mai bage si banii pe la aparate ...

Oh da....zi merci!!!
baby_jacks3187
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:15
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?


Zici ca ai : "o relatie pe care si-ar dori-o oricine," ???? Nici tu nu -ti doresti aceasta relatzie , de aceea ai venit sa ceri si parerile altora !!!

Ma bucur ca inca esti sanatoasa cit de cat... priveste la pumnii si injuraturile pe care le incaseaza televizorul caci in curand vei fi si tu tratata cu acelasi respect....

Si cu toate astea, mai spui ca: "oricine si-ar dori o astfel de relatzie" ??? Tu chiar nu ai mai vazut si alte exemple de relatzii ? macar prin filme daca parintzii tai nu sint un exemplu bun... vad ca idealul tau de fericire este extrem de limitat ... sint frumusetzi pe care tu nici macare nu ti le potzi imagina... ai impresia ca relatzia ta a atins culmile succesului ...
altfel nu ai putea sa exprimi o asemenea tampenie, precum ca oricine si-ar dorii mizeria pe care o ai tu ....

Stiu ca ti-e greu sa iesi din iad, tuturor ne este greu, atunci cand privim in jos... Ridica-ti ochii, priveste in sus !!!
Am sa clarific ceva aici , pt ca am vazut ca lumea in general este foarte hipnotizata de diavol in privintza religiei: Ideea de SUS si JOS ... Se preda ideea ca Isus, Mahomed, Buddha, Ingerii de lumina vin de SUS iar ingerii INTUNERICULUI vin de JOS ... ok, sus si jos in religie reprezinta: Starile spirituale !!! SUS inseamna : IUBIRE, FERICIRE, ADEVAR, FIDELITATE, INCREDERE,ARMONIE, VESELIE, EXTAZ FARA LIMITE, LIBERTATE...
iar JOS, inseamna: URA, FRICA, MINCIUNA, TRADARE, TALHARIE, VIOLARE, INLANTZUIRE, l(limitare a sinelui ) - ce am pus in paranteza, este din "Indrumar pt Mesia" , Mesia, sustine ca pacatul original este acesta: LIMITAREA SINELUI ...

Deci ? nu mai privitzi spre nori sau stele ... norii si stelele nu sint SUS !!! In Univers nu exista sus si jos!!! Daca vrezi sa privitzi in SUS, privitzi spre un cuplu ce se iubeste cu adevarat, privitzi la indragostitzi cum radiaza fericirea admiratziei din ei, privitzi la cei ce spun Adevarul, privitzi la cei ce se exprima liber, fara nici un fel de frica ... Sa-ti fie frica de moarte nu are sens... oricum trebuie sa "mori" (sa iesi din trupul de carne)
Ceilaltzi spermatozoizi au murit, tu inca mai esti aici pt catziva ani si apoi mori si tu .... Compara viatza unui suflet, care este chip si asemanare dumnezeiasca si traieste vesnic, cu viatza limitata a unui pamantean... Cit este de mare vesnicia in comparatzie cu , sa zicem 80 de ani pe pamant ?
O clipa ? ..... deci viatza ta pe pamant , este o clipa raportata la vesnicie.... un milion de ani de ai traii in timp, tot o clipa este in raport cu vesnicia lui D-zeu.... Si dumnezeu este: Iubire ...Ep. 1. Ioan, cap. 4 vers. 8...

De ce-ti scriu toate astea ? pt ca de ti-as spune: Iesi din relatzia asta horor in care te afli !!! Tu nu ai intzelege nimic... cum adica sa iesi??? unde sa te duci? Cum sa iesi din iad?

Totul se petrece in noi... Lumea exterioara in care ne aflam, este o lume creeata de noi in interiorul nostru... noi sintem dumnezeul propriei noastre lumi... gandurile noastre, sint ingerii nostri salvatori sau criminali.... a sti astea, inseamna ca te-ai gasit pe tine insutzi...

Iesirea din iad se face prin aceeasi metoda ca si intrarea in el.... Prin schimbarea de sine... pana ce tu nu te vei schimba, pana ce tu nu-ti vei schimba gandurile negre, nu vei iesi din iad...

Renuntza sa o mai condamni pe Eva, pe Sarpe sau pe D-zeu...(nu-ti condamna partenerul de viatza) el este creeatzia ta, alesul tau... Tu esti dumnezeu !!! Tu-zi creezi fiecare pas din viatza, prin deciziile tale ....
Meditatzia sau rugaciunile... ce inseamna astea ??? Inseamna sa te intorci la tine acasa, sa te reintorci la starea de dumnezeu a tot puternic ... sa te intorci la starea de iubire nelimitata.... sa te intorci in armonie, in liniste...

Si din liniste, dupa ce ti-ai oprit toate gandurile (ingerii) , ti-ai pregatit o noua panza de tablou, un univers nou, complet gol .... sa rasufli acel BIG BANG al creeatziei tale noi noutze...
Creeaza-ti un scenariu nou... vizualizeazate , alaturi de un baiat care te iubeste, te respecta, te dragaleste , este fascinat de tine si nu de alte fete sau sporturi sau x, y... creeaza-tzi un tablou nou, un ideal nou de baiat... si daca te intrebi cine sint eu ? rasunsul este : eu , sint tu si tu esti eu... eu sint eul tau de rezerva... sint ceasul tau desteptator... tu m-ai programat sa te trezesc atunci cand vei intra prea adanc in iad... Si Hristos , tot ceasul tau desteptator este, dar nu l-ai mai auzit pt ca ai adormit prea adanc in intuneric .... de nu ma vei auzi nici pe mine , sper ca ti-ai mai programat si un alt ceas care sa te sune mai tarziu ....

cu drag, Ceasul tau desteptator...
denis_3d25
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:27
Incearca sa vezi cum e sa ai un prieten fotbalist. Sa trebuiasca sa plece in antrenamente luni de zile, sa vina acasa cateva ore...sa puna MEREU jobul pe primul loc, apoi familia.
Ceea ce ti se intampla tie e pistol cu apa, dar te inteleg intr-o oarecare masura. Nu cred ca exista rezolvare, alta decat comunicarea permanenta cu el.
liliana2005
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:27
De la: denis_3d25, la data 2009-09-06 15:27:33
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?


Zici ca ai : "o relatie pe care si-ar dori-o oricine," ???? Nici tu nu -ti doresti aceasta relatzie , de aceea ai venit sa ceri si parerile altora !!!

Ma bucur ca inca esti sanatoasa cit de cat... priveste la pumnii si injuraturile pe care le incaseaza televizorul caci in curand vei fi si tu tratata cu acelasi respect....

Si cu toate astea, mai spui ca: "oricine si-ar dori o astfel de relatzie" ??? Tu chiar nu ai mai vazut si alte exemple de relatzii ? macar prin filme daca parintzii tai nu sint un exemplu bun... vad ca idealul tau de fericire este extrem de limitat ... sint frumusetzi pe care tu nici macare nu ti le potzi imagina... ai impresia ca relatzia ta a atins culmile succesului ...
altfel nu ai putea sa exprimi o asemenea tampenie, precum ca oricine si-ar dorii mizeria pe care o ai tu ....

Stiu ca ti-e greu sa iesi din iad, tuturor ne este greu, atunci cand privim in jos... Ridica-ti ochii, priveste in sus !!!
Am sa clarific ceva aici , pt ca am vazut ca lumea in general este foarte hipnotizata de diavol in privintza religiei: Ideea de SUS si JOS ... Se preda ideea ca Isus, Mahomed, Buddha, Ingerii de lumina vin de SUS iar ingerii INTUNERICULUI vin de JOS ... ok, sus si jos in religie reprezinta: Starile spirituale !!! SUS inseamna : IUBIRE, FERICIRE, ADEVAR, FIDELITATE, INCREDERE,ARMONIE, VESELIE, EXTAZ FARA LIMITE, LIBERTATE...
iar JOS, inseamna: URA, FRICA, MINCIUNA, TRADARE, TALHARIE, VIOLARE, INLANTZUIRE, l(limitare a sinelui ) - ce am pus in paranteza, este din "Indrumar pt Mesia" , Mesia, sustine ca pacatul original este acesta: LIMITAREA SINELUI ...

Deci ? nu mai privitzi spre nori sau stele ... norii si stelele nu sint SUS !!! In Univers nu exista sus si jos!!! Daca vrezi sa privitzi in SUS, privitzi spre un cuplu ce se iubeste cu adevarat, privitzi la indragostitzi cum radiaza fericirea admiratziei din ei, privitzi la cei ce spun Adevarul, privitzi la cei ce se exprima liber, fara nici un fel de frica ... Sa-ti fie frica de moarte nu are sens... oricum trebuie sa "mori" (sa iesi din trupul de carne)
Ceilaltzi spermatozoizi au murit, tu inca mai esti aici pt catziva ani si apoi mori si tu .... Compara viatza unui suflet, care este chip si asemanare dumnezeiasca si traieste vesnic, cu viatza limitata a unui pamantean... Cit este de mare vesnicia in comparatzie cu , sa zicem 80 de ani pe pamant ?
O clipa ? ..... deci viatza ta pe pamant , este o clipa raportata la vesnicie.... un milion de ani de ai traii in timp, tot o clipa este in raport cu vesnicia lui D-zeu.... Si dumnezeu este: Iubire ...Ep. 1. Ioan, cap. 4 vers. 8...

De ce-ti scriu toate astea ? pt ca de ti-as spune: Iesi din relatzia asta horor in care te afli !!! Tu nu ai intzelege nimic... cum adica sa iesi??? unde sa te duci? Cum sa iesi din iad?

Totul se petrece in noi... Lumea exterioara in care ne aflam, este o lume creeata de noi in interiorul nostru... noi sintem dumnezeul propriei noastre lumi... gandurile noastre, sint ingerii nostri salvatori sau criminali.... a sti astea, inseamna ca te-ai gasit pe tine insutzi...

Iesirea din iad se face prin aceeasi metoda ca si intrarea in el.... Prin schimbarea de sine... pana ce tu nu te vei schimba, pana ce tu nu-ti vei schimba gandurile negre, nu vei iesi din iad...

Renuntza sa o mai condamni pe Eva, pe Sarpe sau pe D-zeu...(nu-ti condamna partenerul de viatza) el este creeatzia ta, alesul tau... Tu esti dumnezeu !!! Tu-zi creezi fiecare pas din viatza, prin deciziile tale ....
Meditatzia sau rugaciunile... ce inseamna astea ??? Inseamna sa te intorci la tine acasa, sa te reintorci la starea de dumnezeu a tot puternic ... sa te intorci la starea de iubire nelimitata.... sa te intorci in armonie, in liniste...

Si din liniste, dupa ce ti-ai oprit toate gandurile (ingerii) , ti-ai pregatit o noua panza de tablou, un univers nou, complet gol .... sa rasufli acel BIG BANG al creeatziei tale noi noutze...
Creeaza-ti un scenariu nou... vizualizeazate , alaturi de un baiat care te iubeste, te respecta, te dragaleste , este fascinat de tine si nu de alte fete sau sporturi sau x, y... creeaza-tzi un tablou nou, un ideal nou de baiat... si daca te intrebi cine sint eu ? rasunsul este : eu , sint tu si tu esti eu... eu sint eul tau de rezerva... sint ceasul tau desteptator... tu m-ai programat sa te trezesc atunci cand vei intra prea adanc in iad... Si Hristos , tot ceasul tau desteptator este, dar nu l-ai mai auzit pt ca ai adormit prea adanc in intuneric .... de nu ma vei auzi nici pe mine , sper ca ti-ai mai programat si un alt ceas care sa te sune mai tarziu ....

cu drag, Ceasul tau desteptator...

cred k denis are mare dreptate....cum poti sa spui k relatia voastra e perfecta si oricine si-ar dori una la fel cand u esti plina de frustrari cu privire la ea?
va iubiti, va respectati? poate vrei sa spui k il iubesti si il respecti in nici un caz ceea ce face el nu se cheama respect....spui k ti-e frica de fiecare data cand sunt meciuri sa nu fii lasata balta sau k trebuie sa ai grija de el ca de un copil care se bate cu prietenii la joaca. Eu cred ca ar fi foarte corect si normal sa il pui sa aleaga intre tine si fotbal nu in sensul sa renunte la el de tot dar sa o lase mai moale k nu o sa traiasca cu fotbalul sau mai bine zis nu ii gateste nici calca, spala sau mai stiu ce ce faci u pt el nici un fotbalist ci tu.....sau poate u n-ai deschis acest subiect cu el si nu stie prin ce treci
dac n-ai facut-o e timpul sa o faci iar daca ai facut-o si nu s-a observat nicio schimbare e clar ca pentru el e mai important orice altceva in afara de tine si atunci pt ce sa stai sa suferi?
te pup si sper ca vei gasi o solutie pentru problema ta!
elena_3ly
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:01
bine ca nu moare dupa ma-sa! era f. grav! iti spun eu... treaba cu bautura nu imi place. Nu mi-as dori asa ceva.carciuma? brr...
si stii ce? tot timpul tu esti ,,mama ranitilor"si stai dupa fundul lui. se asteapta sa fii mereu acolo sa-l aduni. ia sa nu mai fii...cand are el chef de astea, sa mai ai si alte treburi, cum ar fi, sa iesi in oras cu o prietena, sa te duci la un teatru, film, etc, intelegi ce vreau sa zic... asa cum el are program fara tine si tu sa ai sa vada ca nu mori dupa el (desi asa e..)
candy_girl79
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:34
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?

Scuze daca ma repet, dar vesnica problema la mine, lipsa de rabdare pt a citi toate postarile. Sa vedem... Microbista am fost si eu.. ( Steaua ) si daca este o pasiune.. nu ai niciun drept sa il pui sa aleaga intre tine si fotbal.
Pe de alta parte.. Te inteleg.. Daca ar fi sa ma pun in locul tau, ceea ce m-ar deranja pe mine nu ar fi faptul ca sta cam mult plecat pe la meciuri, ci faptul ca se raneste si este violent. Poi daca, Doamne fereste, se enerveaza din cine stie ce motiv si iti da una? Si.. o alta chestie.. Daca se duce in deplasari.. nu cheltuie cam multi bani (din experienta stiu) ? Sau poate are un loc de munca bine platit si nu e problema..
Ca o solutie, trebuie sa stai de vorba cu el.. sa ii spui ca nu ai putea niciodata sa il pui sa renunte la fotbal, dar ca vrei sa isi schimbe comportamentul pt ca este periculos atat pt el cat si pt cei din jur. Iti dai seama daca ati avea un copil (chiar daca nu sunteti casatoriti din cate am inteles)?
si poate ne mai spui si noua ce hatarari ai luat si ce s-a mai intamplat.
kudi_onutsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:42
buna...va multumesc tuturor pentru raspunsuri si pareri....am vazut ca foarte multi ati pus punctul pe bautura, l-ati facut betiv si asa mai departe, nu vreau sa para ca acum vreau sa-l scuz, dar el chiar nu este betiv...poate asta a reiesit din postarile mele, dar nu este asa..bea intradevar cateva beri cand se duce la bar cu prietenii sa vada un meci, dar asta se intampla o data la 2 saptamani poate si mai rar....si se intoarce acasa ametit tocmai pentru ca nu este obisnuit sa bea...eu am crescut cu un tata alcoolic si violent si niciodata nu as accepta sa-mi traiesc viata langa o astfel de persoana tocmai pentru ca stiu ce inseamna....si de pe stadion nu s-a intors niciodata batut, eu l-am luat de prin spitale cand se ducea sa joace fotbal si mai cadea si se lovea, dar niciodata nu s-a batut pe stadion...in general este un tip fff pasnic....si nici nu strang in urma lui..isi strange singurul mizeriile cand face...
Mi s-a atras atentia si asupra faptului ca nu oricine isi doreste o relatie ca a mea...ce pot sa zic ...era o expresie...eu sunt fericita in relatia asta cu exceptia aspectului fotbal...nici nu sunt frustrata...tind sa cred ca am dramatizat mai mult decat era cazul in momentul in care am facut postarea, l-am facut pe el sa para un nenorocit si eu m-am postat in victima.....dar ma bucur ca am postat pentru ca mi-am dat seama ca nu este atat de grav pe cat credeam atunci...am discutat cu el in repetate randuri si parea ca a inteles.
Ce pot sa zic?s-au calmat spiritele...poate si pentru ca nu au mai fost meciuri pe timpul verii...s-a uitat in ultimele zile la cateva meciuri...dar nu a avut reactii urate deloc....

generash
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:13
Mititica..eu te inteleg chiar daca al meu nu e microbist inrait..dar ma enerveaza si cand se uita la un meci dou si eu nu sunt bagata in seama...stiu ca ai si tu hobby-uri dar nu esti asa de inraita si ai renunta oricand ca sa stai cu el, asa e? si vrei si tu la fel..e cam dificil cu microbistii..nu stiu daca o sa-i treaca..si eu as interzice fotbalul pt ca nu-i inteleg rostul....dar asta este..fa si tu shopping online pe banii lui cand se duce la fotbal..o sa-ti treaca timpul mai usor...
annaella
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:36
Nu stiu despre ce varste vorbim dar, trecand peste acest aspect, cred ca cel mai bine e sa ai o discutie serioasa cu prietenul.. E simplu: ii spui ce te deranjeaza la comportamentul lui, la obiceiurile pe care le are. Daca nu e loc de compromisuri din partea amandorura spun ca e mai bine sa va cautati linistea in alta parte. Nu merita sa aveti o relatie plina de stres, lovituri, injuraturi s.a. Viata e prea scurta pentru a-ti bate joc de ea! Parerea mea. ;)
carmina33
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:46


Fa si tu la fel, du-te la o prietena si ramai peste noapte la ea, gaseste-ti preocupari care sa te faca sa nu-ti mai imaginezi ce face el acolo, ca te imbolnavesti.Incet, dar sigur.Un sfat: nu incerca niciodata sa-l urmaresti.Ce nu stii, nu-ti face rau. lasa-i libertatea de care are nevoie(dar vezi sa fie o libertate usor controlata), nu-l mai stresa cu chestii de genul "tu ai pe alta" , ca si daca nu are, pana la urma o sa incerce s-o faca daca-l mai f.... mult la melodie.Cunosc barbatii, sunt toti bigami prin definitie.E de la mansarda.

cocorico
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:11
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 11:45:01Deeeci... ai un barbat care are o pasiune (care nu e transhatul de fiintze vii, scurmatul in gunoaie, sexul in turma, bautul pana se pipi pe el, sexul cu animale sau mai stiu eu ce chestie scarboasa, ci fotbalul) si tu vrei sa i-o sugrumi... De ce? Pentru ca prea se distreaza bine FARA TINE, nu?
Fata, tu ai nevoie sa-ti gasesti si tu un hobby, nu sa-l pui pe el sa aleaga intre al lui si tine... Si lui... lui cere-i doar sa nu mai scuipe prin casa, ca nu-i frumos!


De acord cu Dor_a...si te-ai gandit ca il iubesti (sar ar trebui) sa il iubesti cu totul asa cum este, ca face parte din el? De ce vrei sa il acaparezi complet?
anda1979
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:24
De la: generash, la data 2009-04-06 11:39:13 porneste de la steaua si se extinde catre toate meciurile de fotbal indiferent de echipa, tara...etc.Este obsedat, deja nu se mai poate numi pasiune pentru ceva.....


O sa te obisnuiesti cu asta, dar ca sa i treaca mai repede zic sa cheltui bani pe lucruri mari si scumpe ce neaparat trebuie si o sa aiba bani tot mai putini de fotbal! asta pentru circulat
Cat despre televizor, o sa vezi ca in viata o sa vrei sa se uite la un meci la televizor, decat sa faca alte pozne!
Primul meu sot era microbist!
Si mi am facut 2 baieti sa am si eu ceva de facut si nu numai! Baiatul mai mare nu il intereseaza fotbalul si deci cand se uita el la fotbal eu discutam cu copilul, dar al doilea copil e mai inflacarat decat taica su la fotbal! Baiatul mai mare il insotea la pescuit iar cel mic la fotbal, si permanent aveam un baiat acasa si unul cu el!
Intre timp ne am despartit din alte motive! Asta dupa 25 de ani!
valibilic
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:46
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-06 11:15:51omg

revin in cateva minute.. cand o sa pot sa tastez ceva coerent

bine ca are ca pasiune fotbalul si nu femeile...
kudika066423
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:01
Daca esti invidioasa sau geloasa , fii sincera si dezvaluie-i aceste sentimente deloc onorabile... Comunicarea dintre voi va cimenta relatia si te vei simti mult mai impacata si linistita
Aphrodite
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:22
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?



scumpa mea este si amuzant si trist in acelasi timp...deci sfatul meu este sa-l sustii..nu ai ce-i face mai bine asa decat altfel si nu vreau sa enumerez aici slabiciunile lor pt ca te-ai ingrozii......deci incerca sa fi daca iti place footbalul si tu alaturi de el..eu una recunosc..ca sunt o fana a acestui sport ma uit de fiecare data cand am ocazia cu placere la merciuri fie ele din campionat sau internationale..ok...sunt microbista desi nu multe femei sunt...iar asta m-a apropiat si mai mult de sotul meu deoarece ca fost sportiv de performanta era normal sa-l sustin fiind si fost fotbalist pe vremea impuscatului si eu la fel...dar in alt sport, poate si din cauza asta ne-am inteles..si anul asta facem 21de ani de cand suntem casatoriti.
vio_miha66
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:43
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-09-21 17:10:55Iauzi tatã!!...si pe mine care imi reprosa cindva o femeie ca nu sunt barbat pentru ca nu-mi place fotbalul.. ...hehehe!


nici o problema ramai asa in continuare............
dani_pisi
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:13
Eu zic sa i arunci televizorul ala in cap, dumnezeule, cum poti sa iubesti un astfel de om ???? cred ca toata viata o sa stai sa l astepti de la meci si de la bere, asta vrei ?? sper ca nu, eu una nu m as inchide viitorul cu genul asta de om...
lovingwife
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:04
De la: cocorico, la data 2009-09-07 21:11:00

Fa si tu la fel, du-te la o prietena si ramai peste noapte la ea, gaseste-ti preocupari care sa te faca sa nu-ti mai imaginezi ce face el acolo, ca te imbolnavesti.Incet, dar sigur.Un sfat: nu incerca niciodata sa-l urmaresti.Ce nu stii, nu-ti face rau. lasa-i libertatea de care are nevoie(dar vezi sa fie o libertate usor controlata), nu-l mai stresa cu chestii de genul "tu ai pe alta" , ca si daca nu are, pana la urma o sa incerce s-o faca daca-l mai f.... mult la melodie.Cunosc barbatii, sunt toti bigami prin definitie.E de la mansarda.

Eu cred ca e de la subsol, nu de la mansarda, intelegeti ce vreau sa spun.

Postat pe 27 Septembrie 2009 01:51
De la: Nolwenn, la data 2009-09-27 01:51:39
De la: cocorico, la data 2009-09-07 21:11:00

Fa si tu la fel, du-te la o prietena si ramai peste noapte la ea, gaseste-ti preocupari care sa te faca sa nu-ti mai imaginezi ce face el acolo, ca te imbolnavesti.Incet, dar sigur.Un sfat: nu incerca niciodata sa-l urmaresti.Ce nu stii, nu-ti face rau. lasa-i libertatea de care are nevoie(dar vezi sa fie o libertate usor controlata), nu-l mai stresa cu chestii de genul "tu ai pe alta" , ca si daca nu are, pana la urma o sa incerce s-o faca daca-l mai f.... mult la melodie.Cunosc barbatii, sunt toti bigami prin definitie.E de la mansarda.

Eu cred ca e de la subsol, nu de la mansarda, intelegeti ce vreau sa spun.

barbatii nu trebuie sa fie mereu controlati sau urmariti si nici stresati ca are pe alta pentru ca daca ei vreau sa te insele tot te insala oricat il urmaresti..si iti faci numai tie rau...barbatii sunt facuti sa insele si daca ei chiar vreau pot oricand insela
kudika029282
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:18
Cred ca-i Dinamovist!!!!!!
butterfly_sound_of_love
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:48
imi pare rau ca te dezamagestc dar "microbul" fotbalului e boala grea care nu trece NICIODATA....
ai doar doua variante...il parasesti, fie accepti asta , pt ca el nu se va schimba niciodata si orice ai face sa-i distragi atentia, poate tine o data sau de doua ori dar atit, fotbalul si telecomanda sint cele mai de temut rivale, pe care nu le invingem niciodata....stiu cum e...acum sint divortata...
ARTIMA
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:22
fortza steauaaa,,,you am 5 televizoare sparte pana acuumm
thadoog
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:27
De la: thadoog, la data 2009-09-27 11:27:51fortza steauaaa,,,you am 5 televizoare sparte pana acuumm
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:29

situatia mea e una similara.Iubitul meu sta numai pe net,ori pe nenorocitele alea de TRIBURI,ori pe pariuri on line(macar de aici scoate un ban)....La inceput era foarte revoltata.Se ridica de la birou doar cand ii era foame,sa mearga la baie sau...alte necesitati.Cu timpul am inceput sa imi gasesc diverse ocupatii si,cu toate ca el continua cu ale lui,acum ma mai si cauta...imi simte lipsa,cica (sau nu-mi aude gura .Fiecare cu ce-i place atat timp cat nimeni nu face rau nimanui.NUMAI BINE!!
kika25
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:53
in privinta asta nu prea ai ce face unui barbat, asta e placerea lui simarea lui iubire si inca ceva tie iti place sa stai cu el sa-l vezi injurand, scuipand, batai si altele ca u sti cel mai bine....dar daca u vrei sa-ti traiesti viata asa nu ai decat, dar nu se merita sa faci asta esti femeie si trebuie sa sti ce-ti doresti de la un barbat. Sa devi micrbista iar e o greseala, pune-ti si tu intrebarea daca chiar il mai iubesti sau a devenit obisnuinta asta...daca vrei sa vb mai multe imi dai un add pe adresa mea de mess: flory2074
si ai grija ce faci si ce-ti doresti de la viata...
flory2074
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:28
super tare barbatul tau...microbist inrait.zi merci ca nu are alte pasiuni mai ciudate,astea se mai indreapta cu timpul incearca sa fii alaturi de el cu mult calm,sa-i spui ce iti place la el si ce nu.Daca nu reusesti sa-l indrepti mai sunt barbati pe lumea asta ...cu alte pasiuni
iulia_0207
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREDETI IN PUTEREA GANDULUI ? 40 De la: catalina69 3 Decembrie 2009 11:54
fotografii din alte relatii 3 De la: scump 24 August 2014 16:27
soacra 106 De la: dalilapink 18 August 2014 23:45
o gelozie care ma sufoca 22 De la: tedy 20 Octombrie 2013 11:54
exista gelozie intr-o relatzie care sa terminat? 20 De la: gheorghita_liudmila 20 Octombrie 2013 11:53