Setari Cookie-uri

Sunt geloasa si invidioasa si nu mai suport

Draga mea , si fetele pot sa isi gaseasca un hobby . si tu poti sa ai propria libertate . Si nu e nimic rau in cazul in care relatia e asa de dulce cum ai descris-o . Nu nimic rau in a iesi cu baietii , sau a merge la meciuri . Mergi si tu , iesi si tu cu prietenele , gaseste-ti o preocupare . Nimic mai simplu . Si apoi , nu merita sa schimbi omul iubit pentru un capriciu . Si nici sa il schimbi pe el la caracter ( nu cred ca e posibil ) .Accepta-i bubele ...
danylor29
Postat pe 1 Octombrie 2009 05:41
sincer si prietenul meu are o pasiune nebuna pentru masini si tot timpul isi gaseste timp si bani pentru pasiunea asta a lui iar cand este un eveniment legat de automobile el este prezent acolo si eu raman singura acasa cu buza umflata.el mie mi-a spus din prima ca nu are rost sa il pun sa aleaga intre mine si masini ca voi fi foarte dezamagita.asa ca am renuntat si intr-un fel oarecare m-am resemnat.nu stiu daca am facut bine dar asta e...
desideria
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:45
Dar cand ai acceptat sa incepeti o relatie nu stiai de pasiunea lui ?cred ca e dreptul lui sa faca ce i place .... si nu mi se pare corect sa l inseli .....si fostul meu era pasionat de fotbal...si eu la fel .....poate nu atat de pasionata ca el dar l am inteles si drept rasplata....m am trezit cu un pik cadou ....abonament pe stadion ...:))) apoi a inceput sa mi placa si mie ...din ce in ce mai mult .......:)
in momentul de fata suntem despartiti dar pentru ca si eu mi am prelungit abonamentul facut de el ,ne intalnim pe stadion :)
de ce nu incerci sa i fii alaturi si sa l sustii ...poate n o sa vrei sa mergi cu el pe stadion dar macar atunci cand e acasa sau merge sa vada meciul undeva ,sa l insotesti si usor usor sa incepi sa i intelegi pasiunea ...:)daca va iubiti nu are rost sa distrugeti totul .....:)
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:57
De la: kudika073838, la data 2009-10-16 14:45:09sincer si prietenul meu are o pasiune nebuna pentru masini si tot timpul isi gaseste timp si bani pentru pasiunea asta a lui iar cand este un eveniment legat de automobile el este prezent acolo si eu raman singura acasa cu buza umflata.el mie mi-a spus din prima ca nu are rost sa il pun sa aleaga intre mine si masini ca voi fi foarte dezamagita.asa ca am renuntat si intr-un fel oarecare m-am resemnat.nu stiu daca am facut bine dar asta e...

apropo.....vezi k sambata e un eveniment la pitesti ...un salon auto care se anunta destul de tare :) sa mi spui si mie cum a fost daca ajungi cu el pe akolo ;))
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:59
De la: cocorico, la data 2009-09-07 21:11:00

Fa si tu la fel, du-te la o prietena si ramai peste noapte la ea, gaseste-ti preocupari care sa te faca sa nu-ti mai imaginezi ce face el acolo, ca te imbolnavesti.Incet, dar sigur.Un sfat: nu incerca niciodata sa-l urmaresti.Ce nu stii, nu-ti face rau. lasa-i libertatea de care are nevoie(dar vezi sa fie o libertate usor controlata), nu-l mai stresa cu chestii de genul "tu ai pe alta" , ca si daca nu are, pana la urma o sa incerce s-o faca daca-l mai f.... mult la melodie.Cunosc barbatii, sunt toti bigami prin definitie.E de la mansarda.




subscriu....
taiko_delia
Postat pe 16 Octombrie 2009 15:21
mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dreptate ai
danieline
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:37
adevarul ca e ca daca nu ajungeti la o intelegere,sa fie si el si tu multumiti,atunci inseamna ca nu va potriviti!ai putea sa gasesti un barbat asa cum ai vrea tu...far apasiune exagerata pt fotbal,si sa petreceti mai mult timp impreuna,nu?nici eu nu cred ca as fii suportat cu mikrobist inrait asa...al meu nu are nici o treaba cu fotbal.doar la meciuri de box se mai uita ,dar nu exagerat(asta pt ca si el a fc 5 ani sportul asta).in lok de fotbal...propunei sa faceti dragoste cu multa multa pasiune ...fa-l sa uite de fotballlllll.daca nu reusesti asa...atunci lasa-l sa ramana cu fotbalul lui
ema21
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:45
gaseste-ti si u un hoby....sincer akm...omu` e pasionat....dk n-ar fi microbist,in mod sigur ar avea altceva ;) zii merci k nu e jucator....p.s.al meu e pescar:)))))))))))))))))))))))))))
kudika085265
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:33
SI EU SUNT GE;LOASA SI POSESIVA DAR NU RECUNOSC ma prefec indiferenta si e fff bine zambeste mai des in prezenta lui sa vezi ce il enerveaza lasa-l in banii lui o perioada nu te mai plange de nimik se va intreba ce ai??
yryna30
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:00
Si prietenul meu e innebunit dupa fotbal dar pe mine nu ma deranjeaza deloc il sun cand e la stadion cand ramane la prieteni peste noapte sa se joace fifa pe calculator dar ramane doar atunci cand eu sunt plecata acasa la ai mei il sun si atunci si imi raspunde tot timpul
Ar trebui sa iti faci griji doar din moment ce nu iti raspunde la telefon
Dar mai e o diferenta iubitul meu nu da cu pumnii in televizor si chestii dinastea tot cu Steaua tine ... injura putin dar dupa ce trece meciul ii trece
Depinde de fiecare... totusi trebuie sa urmaresti daca e dragut cu tine si in momentele in care pierde echipa lui sau nu
Cand el se uita la meciuri eu ma uit la un film sau fac alte lucruri ...
AAAAAAA si nu vine beat niciodata acasa nu a trebuit sa ma duc niciunde dupa el ca e responsabil cred ca prietenului tau ii lipseste simtul responsabilitatii
te pup si ai grija cu el spune-i sa se schimbe
kudika025978
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:39
De la: kudika025978, la data 2009-11-22 14:39:38Si prietenul meu e innebunit dupa fotbal dar pe mine nu ma deranjeaza deloc il sun cand e la stadion cand ramane la prieteni peste noapte sa se joace fifa pe calculator dar ramane doar atunci cand eu sunt plecata acasa la ai mei il sun si atunci si imi raspunde tot timpul
Ar trebui sa iti faci griji doar din moment ce nu iti raspunde la telefon
Dar mai e o diferenta iubitul meu nu da cu pumnii in televizor si chestii dinastea tot cu Steaua tine ... injura putin dar dupa ce trece meciul ii trece
Depinde de fiecare... totusi trebuie sa urmaresti daca e dragut cu tine si in momentele in care pierde echipa lui sau nu
Cand el se uita la meciuri eu ma uit la un film sau fac alte lucruri ...
AAAAAAA si nu vine beat niciodata acasa nu a trebuit sa ma duc niciunde dupa el ca e responsabil cred ca prietenului tau ii lipseste simtul responsabilitatii


same situation.. si ai mare dreptate...il las in treaba lui si imi vad de activitatiile mele. Atata timp cat ne respectam intimitatea unul altuia nu se ajunge la discutii. Nu ai cum sa-i ceri sa renunte la pasiunea lui si nici tie nu ti-ar placea daca situatia ar fi invers. Zi mersi ca nu umbla cu altele, sau te jigneste sau mai rau sa te loveasca...astea sunt probleme..Ai incredere in el si incearca sa fi mai independenta, daca nu-l mai zapacesti toata ziua cu fotbalul si iti faci si tu un program mai amplu ai sa vezi ca o sa-ti simta lipsa si tot el o sa vrea sa-si petreaca si mai mult timp cu tine. relax ca viata e scurta..
IasminaH
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:14
ar fi cazul sa devii microbista inraita......
kudika083137
Postat pe 23 Noiembrie 2009 04:15
Are si o meserie legata de fotbal,sau e doar o pasiune? Oricum,tu esti constienta ca nu ai cum sa il mai "indepartezi" de la viata asta si asta pentru ca lui ii place. Cum ziceau mai sus...gaseste'ti si tu o pasiune ...sau macar prefa'te ca ti'ai gasit una. Numai asa,sa vada cum te simti tu. Bafta.
ayyryynn
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:17
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?




#De cate ori poti, convinge l sa inregistreze meciurile pentru mai tarziu

#Daca aveti un conflict cu privire la ce vreti sa faceti nu i da un ultimatum, in loc de asta, foloseste DVR-rul sau asigura te ca ajungeti la timp ca sa urmareasca a doua repriza

#Da i de inteles ca nu urasti fotbalul, astfel incat atunci cand i ceri sa rateze un meci, sa si dea seama ca a intervenit ceva important.

#Daca te scoate din sarite cu meciurile in mof repetat, spunei ca (neavand ce altceva sa faci) iesi cu prietenele tale "salbatice" si fara obligatii.
Aphrodite
Postat pe 23 Noiembrie 2009 21:16
Multi barbati sunt microbisti sa stii e chiar o pasiune dar dupa cum spui tu e un badaran fara pic de educatie . Lasa/l cu pasiunea lui cu tot si nu mai unbla sa/l aduci acasa de la spital ,de la politie .Sa ramana in mocirla lui .Cum ai stat 4 ani cu un asemenea om , o fii dragostea oarba dar nici chiar asa.
kudika085739
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:55
De la: kudika085739, la data 2009-11-24 12:55:23Multi barbati sunt microbisti sa stii e chiar o pasiune dar dupa cum spui tu e un badaran fara pic de educatie . Lasa/l cu pasiunea lui cu tot si nu mai unbla sa/l aduci acasa de la spital ,de la politie .Sa ramana in mocirla lui .Cum ai stat 4 ani cu un asemenea om , o fii dragostea oarba dar nici chiar asa.


Subscriu. E o diferenta dintre pasiune si intrecerea limitelor. Si eu sunt microbista si cand a pierdut acum cativa ani Romania nu am mai vb cu nimeni timp de doua zile de tristete. Deci stiu ce inseamna sa pui suflet in fotbal. Culmea e ca stau acum cu un pasionat de jocuri si la fel trebuie sa inteleg ca nu avem aceleasi hobbyuri. Dar il las in pace sa-si faca damblaua si cand exagereaza ne certam.Totul trebuie sa aiba limite.
cap_pupacios
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:25
De la: generash, la data 2009-04-06 11:14:00suntem de 4 ani impreuna...ne iubim mult de tot, ne respectam,ne ajutam, ne sprijinim, o relatie pe care si-ar dori-o oricine, dar ......el este obsedat de fotbal si eu nu mai suport si nu ma pot resemna la gandul ca asa imi voi trai restul vietii daca raman cu el.Nu vreau sa ma despart de el...doamne fereste...nici nu concep asta...dar as vrea cumva, cineva sa interzica forbalul.M-am saturat sa fiu lasata balta de fiecare data cand sunt meciuri (importante sau mai putin), m-am saturat sa stau cu teama in suflet cand se duce pe stadioane, sa intru in panica daca nu rasp la telefon, sa-mi imaginez tot felul de prostii, ca pateste ceva, m-am saturat sa-l vad ca se intoarce beat de la carciuma, plus ca nu mai suport injuraturile si galagia pe care o face cand se uita la meciuri de acasa, flegmele si pumnii pe care si-i ia televizorul .Si m-am saturat si sa primesc telefoane sa ma duc dupa el prin spitale ca si-a rupt piciorul sau si-a luxat mana sau mai stiu eu unde s-a lovit cand a cazut.M-am gandit ca in ultima instanta as putea sa-l pun sa aleaga intre mine si fotbal (stiu ca nu e corect si normal), sa-i spun ca-l parasesc daca nu renunta la fotbal, dar sincer mi-e frica de alegerea lui.Am crezut ca in timp o sa-i treaca pasiunea asta pentru fotbal, dar deja mi-am pierdut toate sperantele.Mai sunt si alte fete in situatia mea?daca da, voi ce faceti, cum rezistati, ce masuri ati luat?Credeti ca sa va potoli vreodata sau trebuie sa devin si eu microbista inraita (cu toate ca nu suport fotbalul) ca sa imbatrim impreuna in pace?

cand am citit titlul am crezut ca ma voi regasi in acest topic fiind si eu geloasa.. dar geloasa pe fotbal ? Jesus, asta e nebunie curata, daca el ar fi gelos pe pasiunile tale si te ar pune sa alegi intre tine si ele, daca ai asa ceva si nu ti ai edicat toata viata iubitului, ce ai face ?
sincer esti tare absurda.. eu intr un fel il inteleg :)) ma uit la meciuri de cand eram micutsa, sunt stelista din clasa a 6a si de atunci nu stiu daca ami pierdut mai mult de 10 meciuri ale stelei
ar trebui sa te uiti si u odata cu el la un meci, sa te duci cu el pe stadion, sa incerci sa ii intelegi pasiunea, stii cum e gusturile nu se discuta iar barbatii nu suporta sa fie schimbati de catre iubita
BiuL
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:40
Incearca sa-l inveti sa croseteze poate lasa fotbalul!!
Trecatorul
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:11
nu trebuie sa l pui sa aleaga intre tn si fotbal.e o prostie
fa l s te iubeasca si fa l sa uite de meci knd e cu tn
monicabancila
Postat pe 28 Iulie 2010 15:13
Pai si unde mai este placerea ? sa te uiti cu prietenii la meci e distractie, sotia nu mai conteaza si sa curga berea
lovingwife
Postat pe 30 Iulie 2010 13:42
Eu cand l-am cunoscut pe al meu nu ii placeau meciurile , dar in timp ,pentru a fii in rand cu baietii a inceput sa vada tot ... La inceput inebuneam ,tipam la el si ii spuneam De ce iti plac meciurile acum si de ce nu ti-au placut cand te-am cunoscut ??!! Aveam impresia ca modul lui de asi arata barbatia nu isi avea rostul .El din contra ... statea la meci .Dupa un timp am reflectat si am facut in felul urmator : cu o calmitate deplina si cu vorbe dulcii admiram cate un fotbalist .Iar atunci sotul de gelozie nu mai putea vedea meciul . Relatia nostra este acum normala doar cu mici exceptii ..el cand are nervii pe mine se uita la meci iar eu citesc si eu am invatat sa ii dau libertate. El vede meciul doar zece minute ...si dupa vine la mine ..ca se preocupa de liniste din casa !!! Succes !!!!!!!!
kudika161928
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:15
La mine e invers Eu sunt microbista inraita, (si chiar daca nu joaca echipa mea de suflet, tot ma uit la meciuri), iar el e pasionat de jocurile pe xbox. Asa ca am incercat sa combin jocurile lui, cu miucrobismul meu. Ghici ce a esit!! Cand nu ne uitam la meciuri, in timpul liber, ne jucam fotbal pe xbox (adica i-am explicat eu lui, ca daca se uita un pic la fotbaaaal, o sa invete sa joace mult mai bine). incearca si tu mai de dragul lui, sa mergi la stadioane, sa te uiti la meciuri etc etc. Si incearca sa-l implici s pe el in activitatile tale, si-ai sa vezi ca va fi totul mai "distractiv".
lusha_ubitik
Postat pe 10 Septembrie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ???? 33 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:41
nu stiu ce sa mai cred:-S:S...ast sfaturi:D 31 De la: kudika329894 20 Iulie 2011 22:36
inselat de sotie 6 De la: lucius6 21 Octombrie 2016 15:25
Oare se va schimba, stiti cazuri? 36 De la: ana_camyy 31 Martie 2014 12:15
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 12:05