Setari Cookie-uri

l-am iertat....s-a schimbat ? ce spune-ti

buna sunt ...noua pe aici si cum fiecare are cate un offf....as vrea sa vi-l spun si pe al meu.si incerc sa ma imprietenesc cu voi:)...o sa cuprind totul in cateva cuvinte ...." in ziua de 01.ianuarie mi-a dat o palma........de ce ..din simplul motiv ..ca a vazut cateva poze de la revelion si un filmulet si a surprins cum un baiat din grup se uita prea atent la mine.El nu a fost de revelion cu mine pentru ca a lucrat ...asa ca am facut revelionul cu surorile lui....si a doua zi ne-am tot contrazis pe tema asta ...si mi-a dat o palma .....insa intr-o secunda a realizat greseala pe care a facut-o......totusi l-am iertat insa sa racit relatia dintre mine si el....si am hotarat sa pun punct dupa o luna de zile ...ca sa numi fac nici mie rau nici lui ..si totusi ...o ciudata despartire....am devenit cei mai buni prieteni ..in acest timp cat am stat despartiti....ieri iam acordat acea sansa ....eu il iubesc si el la fel .....mia demonstrat asta .....insa nu stiu daca am facut bine sau nu.......problema mea este ca mi-am jurat ca nu am sa accept niciodata sa primesc o palma de la barbatul pe care il consider jumatatea mea....asta in urma vecchii relatiii care pt mine sa sfarsit tragic si cu urme adanci in suflet....el sa schimbat vad asta ...insa nui de moment? ce spune-ti ....o idee o sugestie este binevenita multumesc si scuzati-mi greselile....scriu pe fuga sunt la munca
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:35
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 11:35:16buna sunt ...noua pe aici si cum fiecare are cate un offf....as vrea sa vi-l spun si pe al meu.si incerc sa ma imprietenesc cu voi:)...o sa cuprind totul in cateva cuvinte ...." in ziua de 01.ianuarie mi-a dat o palma........de ce ..din simplul motiv ..ca a vazut cateva poze de la revelion si un filmulet si a surprins cum un baiat din grup se uita prea atent la mine.El nu a fost de revelion cu mine pentru ca a lucrat ...asa ca am facut revelionul cu surorile lui....si a doua zi ne-am tot contrazis pe tema asta ...si mi-a dat o palma .....insa intr-o secunda a realizat greseala pe care a facut-o......totusi l-am iertat insa sa racit relatia dintre mine si el....si am hotarat sa pun punct dupa o luna de zile ...ca sa numi fac nici mie rau nici lui ..si totusi ...o ciudata despartire....am devenit cei mai buni prieteni ..in acest timp cat am stat despartiti....ieri iam acordat acea sansa ....eu il iubesc si el la fel .....mia demonstrat asta .....insa nu stiu daca am facut bine sau nu.......problema mea este ca mi-am jurat ca nu am sa accept niciodata sa primesc o palma de la barbatul pe care il consider jumatatea mea....asta in urma vecchii relatiii care pt mine sa sfarsit tragic si cu urme adanci in suflet....el sa schimbat vad asta ...insa nui de moment? ce spune-ti ....o idee o sugestie este binevenita multumesc si scuzati-mi greselile....scriu pe fuga sunt la munca


nu stiu ce sa spun .................doar ca nu-s de acord cu violentza indiferent de motiv.......................eu una dusa as fi fost iar de a doua sansa nici nu mai putea fi vorba
donttouch
Postat pe 7 Aprilie 2009 12:04
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 11:35:16.....problema mea este ca mi-am jurat ca nu am sa accept niciodata sa primesc o palma de la barbatul pe care il consider jumatatea mea....asta in urma vecchii relatiii care pt mine sa sfarsit tragic si cu urme adanci in suflet....el sa schimbat vad asta ...insa nui de moment? ce spune-ti ....o idee o sugestie este binevenita multumesc si scuzati-mi greselile....scriu pe fuga sunt la munca




Sa inteleg ca ai mai avut o relatie in care ai facut experiente asemanatoare? Si nu ai invatat nimic din faza "Celui mai bun om de pe pamant, care e ca painea lui Dumnezeu, care te iubeste nespus, dar cateodata ii mai scapa cate o palma ... ca de... il provoci si o meriti...Apoi jura ca te iubeste si nu mai face...Si isi schimba caracterul complet... Pana la data viitoare...cand se iveste o situatie provocanta de palme/suturi/pumni sau diverse obiecte care le are in mana... " Daca tot nu ti-ai invatat lectia din prima...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:00
Nu exista asa ceva ...cum sa-ti dea o palma si tu sa-l ierti ??? Si ne mai miram de ce au astia asa de mult de munca la stirile de la ora 5 ...si subiecte fara numar fara numar ..iote' de-asta !
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:10
da fetelor ...cam asa ...e...aveti dreptate...poate a gresit ....poate chiar regreta nu sunteti de acord ...cu acordarea unei sanse...IN VIATA?
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:13
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 13:13:56da fetelor ...cam asa ...e...aveti dreptate...poate a gresit ....poate chiar regreta nu sunteti de acord ...cu acordarea unei sanse...IN VIATA?


ba suntem de acord cu acordarea unei a doua sanse dar nu cand este vorba de asa ceva ...................daca a facut-o odata o va face si a doua oara si atunci ce vei face?................sa nu se intample camd va fi prea tarziu ...................cum spuneam asta este parerea mea si nu inseamna ca trebuie sa faci cum spunem noi in fond si la urma urmei este vorba de viatza ta
donttouch
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:17
orice om merita o sansa.. dar daca acum e mai bine.. de ce te mai consumi atat? lasa treutul in trecut....
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:17
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 13:13:56da fetelor ...cam asa ...e...aveti dreptate...poate a gresit ....poate chiar regreta nu sunteti de acord ...cu acordarea unei sanse...IN VIATA?


Sa traim noi simai vorbim ...unde e prima e si a doua ..imi pare rau ca-ti zic ..dar asta cu sansa e arma cu doua taishuri ..dar daca tu vrei sa-ti asumi riscul ...si sa joci la ruleta ruseasca ..e viatza ta, alegerea ta , eu una nu as accepta ...
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:17
dar cat timp ai de cand esti cu el??
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:25
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 13:13:56da fetelor ...cam asa ...e...aveti dreptate...poate a gresit ....poate chiar regreta nu sunteti de acord ...cu acordarea unei sanse...IN VIATA?

Nu-i da nicio sansa. Asculta ce iti zic fetele ca se pricep bine de tot.
Poate ramai cu putin praf de pe toba (cumpara una, sa ai de colectat).

Postat pe 7 Aprilie 2009 13:27
De la: Roco, la data 2009-04-07 13:27:37
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 13:13:56da fetelor ...cam asa ...e...aveti dreptate...poate a gresit ....poate chiar regreta nu sunteti de acord ...cu acordarea unei sanse...IN VIATA?

Nu-i da nicio sansa. Asculta ce iti zic fetele ca se pricep bine de tot.
Poate ramai cu putin praf de pe toba (cumpara una, sa ai de colectat).




N-am putut sa ma abtzin
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:28
cred ca tu esti singura care il cunosti....in general...unde a fost o palma..a venit si a 2 a sau mai rau...
poate tu ai mai mult noroc...oricum parerea mea este ca are probleme cu gelozia..si aici trebuie sa comunicati...
coffeeta
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:30
Multumesc diavolytza:) chiar asaa cred ca mereu ...in viata am gresit ca ...ma consum, dn orice merci mult
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:33
fetelor, se cauta fete dragute pentru o campanie de sampling in mall baneasa, 4 week-end-uri incepand cu acesta. Pentru mai multe detalii, aveti urmatoarea adresa de mess: mariusblk.
Mersic si va pupik!
Elena_Iuliana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:33
suntem impreuna de un an si cateva luni1
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:34
coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:35
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:35:54coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???

ghiavolitooo acum ma vazusi?iete ma fac ca muncesc
tii pupicesc
coffeeta
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:39
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:39:22
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:35:54coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???

ghiavolitooo acum ma vazusi?iete ma fac ca muncesc
tii pupicesc


ehh eu te`amm vazut mai demult, dar erai prea ocupata cu nea discretie.. si nu am vrut sa va deranjez
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:47
De la: Elena_Iuliana, la data 2009-04-07 13:33:40fetelor, se cauta fete dragute pentru o campanie de sampling in mall baneasa, 4 week-end-uri incepand cu acesta. Pentru mai multe detalii, aveti urmatoarea adresa de mess: mariusblk.
Mersic si va pupik!


unde?? unde????
baga` aici ca n`am adresa de mess
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:50
sunte-ti prietene de ceva vreme :) nu:?pupici
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:50
Buna. Eu zic ca nu ai facut rau ca l-ai iertat. E bine sa ii dai o sansa ca poate s-a schimbat cu adevarat.
Dar daca Doamne fereste va incepe din nou, sa nu il mai ierti.
Narcisa_Ana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:51
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:47:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:39:22
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:35:54coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???

ghiavolitooo acum ma vazusi?iete ma fac ca muncesc
tii pupicesc


ehh eu te`amm vazut mai demult, dar erai prea ocupata cu nea discretie.. si nu am vrut sa va deranjez

pai se poate..pt tine..oricand si oriunde
coffeeta
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:52
De la: kudika007619, la data 2009-04-07 13:34:34suntem impreuna de un an si cateva luni1


Mai, daca ai deschis un topic despre asta, inseamna ca si tu ai indoieli, ca simti ca ceva nu e in ordine...
Daca frica ta e cea ca (asa cum sugera nu-stiu-cine) ramai singura, adica daca nu e el, gata! S-au terminat barbatii... Atunci da-mi voie sa-ti amintesc altceva ce stii si tu foarte bine: NU s-au terminat.
Pe de alta parte, Jaketzica (pisoiaca, pupici ) are dreptate! Toti abuzatorii te iubesc de nu mai pot. Toti te "ating" pentru ca ai facut ceva rau, pentru ca "nu ai fost cuminte" si i-ai provocat... Niciodata-niciodata nu e vina lor! Nuuuu! Niciodata!
Dar eu vad ca tu parca-parca i-ai da a doua sansa, indiferent de ce zicem noi aici...
Pai, da-i-o atunci... Ai grija, insa... A doua palma s-ar putea sa vina dupa doi ani... Si pumnul dupa trei... Exact atunci cand zici tu ca "s-a potolit"... Dar... de! E alegerea ta, pana la urma...
Sigur ca toti credem in a doua sansa, doar ca depinde... De exemplu nu poti da a doua sansa pedofililor... sunt bolnavi, nu se recupereaza... Sau... abuzatorilor... Astia mai au o sansa, dar! Fara ajutor de specialitate... recidiveaza!
Dor_a
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:56
categoric asa voi face narcisa ms
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:04
...nu ca am indoieli.....pur si simplu a fost un topic sa aud parereri.....fiecare are o viziune diferita si nu vad nimic rau in a schimba pareri idei de viata..pana la urma ..pentru ce ne aflam aici nu?>> ce spune-ti fetelor? si ..sansa deja i-am dat-o ....ca sa mai pot face ceva:) va pup ms pt raspunsuri
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:07
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:52:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:47:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:39:22
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:35:54coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???

ghiavolitooo acum ma vazusi?iete ma fac ca muncesc
tii pupicesc


ehh eu te`amm vazut mai demult, dar erai prea ocupata cu nea discretie.. si nu am vrut sa va deranjez

pai se poate..pt tine..oricand si oriunde


oooo coffy ce onoare pe capu` meu.. m`am inroshit toata
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:08
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 14:08:41
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:52:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:47:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-07 13:39:22
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-07 13:35:54coffeetoooo ce faciiiiiiiiiii ???

ghiavolitooo acum ma vazusi?iete ma fac ca muncesc
tii pupicesc


ehh eu te`amm vazut mai demult, dar erai prea ocupata cu nea discretie.. si nu am vrut sa va deranjez

pai se poate..pt tine..oricand si oriunde


oooo coffy ce onoare pe capu` meu.. m`am inroshit toata


hai ..hai sa nu ti-o iei in cap de acum inainte
coffeeta
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:11
Eu nu pot decat sa-ti doresc sa nu ti se intampla ce am anticipat noi aici pentru ca este neplacut si lasa urme adanci in suflet
O zi faina !
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:12
De la: __LL__, la data 2009-04-07 14:12:54Eu nu pot decat sa-ti doresc sa nu ti se intampla ce am anticipat noi aici pentru ca este neplacut si lasa urme adanci in suflet
O zi faina !


*intample (scuze ) ''care este'':))))...graba strica treaba
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:14
toti facem greseli:) nui nimic va pup o zi faina
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie 9 De la: oops_flory 3 Septembrie 2009 23:01
sunt geloasa 93 De la: kitty_ 26 August 2012 12:40
gelozie la patrat 18 De la: sysylysy 13 Octombrie 2014 00:31
Fostul prietenei mele 29 De la: mikiburgui 6 Februarie 2009 17:43
te iubesk 24 De la: angelo_micnegrusiurat 14 Septembrie 2010 23:05