Setari Cookie-uri

oare e o problema???

vara trecuta cand am fost la spital eram plinuta defapt chiar grasa dar nu exagerat....am fost internata...dupa ce mam externat si pana aum am inceput sa slabesc foarte mult...de ce oare??? si sa nu uit sa va spun mie imi era cam teama de injecti si tot ce tine de spital....am avut o infectie in sange...oare de aceea am slabit...??? parinii imi spun sa ma duc la control dar eu nu vreu...voi ce spuneti???
andreyutza_
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:51
Parintii tai au dreptate.Mergi tu frumos la un medic si lasa forumul.....ce raspunsuri crezi ca o sa gasesti aici???
Oricum toata lumea o sa-ti zica la fel.......ei...poate nu asa de diplomat ca mine...
andreea1976
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:04
De la: andreyutza_, la data 2009-04-08 14:51:18vara trecuta cand am fost la spital eram plinuta defapt chiar grasa dar nu exagerat....am fost internata...dupa ce mam externat si pana aum am inceput sa slabesc foarte mult...de ce oare??? si sa nu uit sa va spun mie imi era cam teama de injecti si tot ce tine de spital....am avut o infectie in sange...oare de aceea am slabit...??? parinii imi spun sa ma duc la control dar eu nu vreu...voi ce spuneti???


De ce sa te duci la control cand poti deschide un topic pe kudika nu ?
iris_4_ever
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:06
e mai bine sa asculti pe parinti.dute la doctor ca poate mai incolo a fi prea tarziu sa mergi sati faci un control mai bine dute acum pana ce nu a fi prea tarziu.uite eu nu ma pot ingrasa.si iau multe vitamine si injenctii dau banii pe prosti si nici un kilogram nu mam ingrasat eu ce pot sa zic din asta? nimik am fost si la doctor si zice ca e mai bine sa nu mai iau nimik ca iau ppe degeama.si nam numa 45 kilograme de 2 ani.asa ca nu mai dau bani pe prosti.faci cum crezi.poop
kudika008020
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:23


Daca zic ceva acum iar imi ies vorbe ca's rea... Da'... sa mor io... Lasa!
Fatuca, hai sa stam noi la o tacla-doua si cand nu mai poti da una tare-n tasta Esc, ca pana la urma exista selectia naturala... Ca vorba ceea: Ori toti sa muriti, ori toti sa scapam" (asta-i de la Caragiale citire, ca sa nu ziceti ca am inventat-o io si-s nesimtitoare )
Dor_a
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:25
De la: andreyutza_, la data 2009-04-08 14:51:18vara trecuta cand am fost la spital eram plinuta defapt chiar grasa dar nu exagerat....am fost internata...dupa ce mam externat si pana aum am inceput sa slabesc foarte mult...de ce oare??? si sa nu uit sa va spun mie imi era cam teama de injecti si tot ce tine de spital....am avut o infectie in sange...oare de aceea am slabit...??? parinii imi spun sa ma duc la control dar eu nu vreu...voi ce spuneti???

bine, inainte de a-ti asculta parintii si de a te duce la dr. mai bine ai mai trece si pe la scoala pe la orele de limba romana...offffffffff,e chiar asa de greu sa vorbim si sa scriem corect???
bineinteles,daca stim sa o facem
flocinela
Postat pe 2 Iunie 2009 16:49
Ai trecut printr-o perioada foarte stresanta, au fost evenimente dramatice in viata ta si slabirea este o consecinta a suferintei prin care ai trecut.....
Primul pas este sa mergi la medicul de familie,sa ceri un bilet de trimitere pt efectuarea unui set complet de analize,si de ce nu,unul pt un ex. endocrinologic.
Dupa ce iei rezultatele,abia atunci cu ele,mergi si discuti cu medicul endocrinolog pentru a stabili daca exista anumite disfunctii endocrine (hipertiroidie).
Pe baza unor analize foarte simple, medicul va determina care este cauza deficitului de greutate si iti va recomanda un tratament (daca este cazul), o dieta alimentara si, eventual, vitamine si minerale care vor completa alimentatia.

Iar pt acele persoane care nu stiu,forumul este un loc in care poti sa afli raspunsuri la intrebarile care te framanta,este un schimb de experiente,nu oferte de ironii gratuite...
Floare_de_castan
Postat pe 2 Iunie 2009 22:36
cred ca ai fost foarte stresata, mai ales ca nu iti plac spitalele si poate si din cauza alimntatiei - mananca mai sanatos!

si eu am slabit vreo 10 kg in ultimul an, dar asta pt ca am renuntat la prajeli, sucuri acidulate etc. si nu pot sa ma mai ingras acum... poate dak o dau iar pe "grasimi" ?
adina_black
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIA este doar un cuvant 21 De la: ralu_zar 6 Mai 2009 23:41
JURNAL DE BORD- BMW SERIA 7 - 12 De la: MSK 15 Mai 2010 10:05
dieta daneza 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Vreau sa plec in grecia prin work and travel eurolife ce parere aveti?? 2 De la: an3mary19 21 Februarie 2013 12:56
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02