Setari Cookie-uri

Oare sunt d vina eu....sunt prea geloasa?

Ajutatzima!!!Sunt cu pr meu d 1 an si 9 luni...ne'am combinat dupa ce el a incheiat o relatie de 3 anii cu marea lui iubire...dupa faza asta...in primele luni cat am fost cu el..a incercat sa se impace cu ea,insa ea nu a vrut,avea pe altcineva.in fine...a trecut...la inceputul rel a fost mai najpa,nu stiu dc am mai stat cu el,uneori vb f urat cu mine...au trecu vreo 6 luni shi am plecat in vacantza cateva zile...in timpul acela pr mea cea mai buna,pe atunci l'a chemat la el la "o cafea" cik...nu a refuzat'o shi s'a dus la ea...era cat pe ce sa o f***...insa a sunat'o un baiat p fata respectiva shi a plecat cu el la suc...pr meu fiind nevoit sa plece acasa.de atunci fata il suna de fiecare data cand stia k nu sunt cu el sa mearag la ea...sa doarma cu ea...shi tot felu d prostii..au trecut fazele ale...am plecat in vacanta 3 luni in anglia shi el o plecat in germania...aveam d gand sa nu mai fiu cu el la intoarcere...dar nuj am avut o retinere....el spunand'mi k nu vrea sa ma piarad shi pe mine..cum o pierdut'o pe fosta,k ma iubeste ...bun...totul bine shi frumos...sa nu mai zic k a mai tinut legatura cu fosta (vb cu ea pe mess)pana acum cateva lunii,insa a aparut iar "pr mea cea mai buna" care vb cu el pe mess...shi l'a invitat dinou la ea...el fiind la mine,am vazut tot ...l'a intrebat dak poate sa'l mai sune etc(shi ea are pr)am inceput sa ma cert eu cu ea shi sa'i zic sa'l lase in pace.De atunci nu mai pot sa am incredere in el...deshi mi'a zis k nu a fost nimik intre ei shi pe el nu il intreseaza X,de fiecare data cand pleaca undeva...am impresia k ma minte shi merge la Ea!de multe ori ne'am certat pe faza asta...da' rau de tot cu injuraturi shi tot tacamul.Sunt eu prea geloasa sau ce?Nuj ce sa mai cred....Plsss halp me!!!!!(scz dak am scris prea mult,insa nu am cu cine sa vb asemenea chestii shi vreau raspuns...vreau sa ma ajute shi pe mine cineva k m'am saturat sa lupt singura...apropo cu "pr mea cea mai buna" nu mai tzin legatura delo,ieri l'a suta pe un pr de'a lu' pr meu sa meraga de paste la ea sa o sune...stiind k pr ala nu merge fara pr meu...ca shi cum i'a invitat pe amndoi la ea de paste...mor cand aud asa ceva...nu o mai suport!)....pooop all:*
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:51
cam greu de urmarit draga mea, atat de incurcat scris si cu prescurtari.Dar dc mai vezi si alte mesaje de gen o sa citesti sfaturile date si de altii .Sfatul meu e ca la varsta ta, ma gandesc sa ai vreo 15-17, nu-ti pierde timpul cu baietii care nu merita. Vezi-ti de drum caci vei gasi o persoana sincera pentru sufletul tau. Parerea mea e ca el minte caci e si el la varsta la cere vrea sa obtina multe experiente, nu sa aiba o relatie stabila. Asa ca nu te intrista si cauta-ti altul. Succes.
azalis
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:01
Si eu am trecut prin ceva asemanator, dar totusi foarte diferit deoarece el se intalnea cu ea( o buna prietena consideram eu) pentru s afla mai multe despre mine, crezand prietenul meu de pe acea vreme ca am pe altcineva. In fine, nu am intrat sa-ti dau un raspuns pentru ati vb de mine ci pentru a face ceea ce stiu eu mai bine si anume pentru s te sfatui. Nici macar nu trebuie sa te mai gandesti la acest baiat, nu te merita! Asta-i mai mult decat clar. Nu ai specificat in mesaj daca il iubesti sau nu, insa crede-ma pe cuvant, nu exista iubire pe care sa n-o poti uita! Esti tanara, presupun ca si frumoasa si poti lua oricand de la capat, nu lasa acest baiat sa-ti formeze o parere gresita despre baieti in general, este foarte greu sa ti-o schimbi dupa. Eu nu te inteleg, atata timp cat tu nu sti fericita, nu ai pace si implinire sufleteasca la ce mai stai cu el. Noi, oamenii, nu suntem in cautarea iubirii? Iubirea...ce inseamna iubirea in conceptia ta? Durere? Suferinta? Teama de a fi inselata? Neincredere? Neliniste? Sau mai bine zis, toate la un loc? NU! NU inseamna asta. Inseamna liniste, siguranta, tandrete, implinire sufleteasca, pace, dragoste! Eu te sfatuiesc sa-l uiti si sa incepi o noua viata cu sau fara un baiat, caci il vei gasi si pe cel care te va face fericita si atunci trebuie sa nu-l lasi sa plece de langa tine, nu unul ca acesta care te vrea langa el doar pentru ca nu vrea sa mai treaca prin ce a trecut, adica sa fie parasit. Gandeste-te la binele tau si nu la binele lui. Fiecare om are o viata si isi cauta fericirea si buna starea. Fii inteleapta. Te imbratisez, stiu a ai nevoie. Poooop.
seryhan
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:10
un rezumat k ma dor ochii sa citesc atat
bestiutza_relouded
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:30
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-13 11:30:44un rezumat k ma dor ochii sa citesc atat


a, b, c..... z
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:31
Ms de raspuns...insa nu il pot parasi pt k il iubesc!avem shi prieteni comuni,cu care nu am sa mai tin legatura dak o sa ma despart de el..si de chestia asta mi'e frika...se cunosc si parintii nostrii...am fost la el de foarte multe ori si el maine la fel.Nu stiu ce am sa fac.Oricum ms mult de raspuns!!!
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:31
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-13 11:30:44un rezumat k ma dor ochii sa citesc atat

deci...nu am incredere in prietenul meu!Avand si motive pt asta...deoarece a incercat sa ma insele cu "cea mai buna prietena a mea" pe atunci,care si acum tot il suna si incearca sa se intalneasaca cu el.Nu il mai cred nimik din ce zice din cauza asta,chiar dak el zice k nu are nici o atractie fata de EA...
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:36
pai aici e de vina si asa zisa prietena ta
neincrederea naste discensiuni
daca in as putin timp nu aveti incredere unul in celalat ....ea gandestete mai tarziu
bestiutza_relouded
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:40
ai dreptate sa fi geloasa .Eu cred ca daca nu vrea sa te piarda nu trebuia sa se duca cu alta ..

Postat pe 27 Aprilie 2009 20:24
Pai daca esti asa de apropiat cu el..Incearca sa vb cu el sa se " intalneasca cu ea" Si sa fi si tu.Probabil atunci ea isi va da seama ca tot ce ii scrie ea sau ii spune stii si tu si ca nu mai are sanse....Ce ai mai facut?
Printz3s
Postat pe 12 Mai 2009 03:56
De la: roxy_skumpilici, la data 2009-04-13 11:31:59Ms de raspuns...insa nu il pot parasi pt k il iubesc!avem shi prieteni comuni,cu care nu am sa mai tin legatura dak o sa ma despart de el..si de chestia asta mi'e frika...se cunosc si parintii nostrii...am fost la el de foarte multe ori si el maine la fel.Nu stiu ce am sa fac.Oricum ms mult de raspuns!!!

Fata draga, ai inceput topicul cu un strigat de ajutor... Dar nu cred ca vrei ajutorul nostru (sfaturile)... ci doar sa te intelegem, eventual sa te aprobam si sa ne fie mila de tine. Cum poti iubi un barbat care te injura, Dumnezeule?!!! Cum poti iubi un barbat care, desi esti in casa langa el, vorbeste cu prietena ta pe mess sau la tel, care se intalneste cu alte femei (foste sau nu).. sa le apere de bau-bau noaptea?! Aveti prieteni comuni? Tot asa de grozavi ca si "prietena" ta?
Oricat ar parea de greu acum, oricat ar ti s-ar parea de neinteles .... va veni o vreme cand vei regreta tot acest timp pierdut. Si va veni si vremea cand vei stramba din nas doar cand se va pomeni numele lui in fata ta. Dar pentru asta, din pacate.. vei fi mult timp umilita de el si "prietenii" vostri comuni.
Sper sa-l lasi, de dragul tau...
rashela
Postat pe 12 Mai 2009 06:29
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crizele, ignora-le 6 De la: kudika_10344 29 Noiembrie 2012 09:51
Gelozia 39 De la: kudika_15024 23 Septembrie 2012 10:45
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
Gelozia----o dovada de dragoste? 124 De la: Barbie30 18 August 2014 23:44
Despre forma labiilor 80 De la: yamuna 15 Noiembrie 2009 18:39