Setari Cookie-uri

ce sa fac sa ma impac cu fosta iubita

conteaza motivul despartirii...
ji exista mai multe varinate: fara sa te superi..
1. dak vati deasp din vina ta.. vrea sa te faca sa suferi..
2. nu stie ce simte...
3. vrea sa incerce sa se obisnuiasca fara tine.. pt k ai ranit'o
4. simte cv pt actualul prieten dar inca nu te poate uita... ji in cazul asta ea ar trebuii sa i'a o pauza ji sa se gandeasca:) pt.. k parerea mea..
nu e important numai ce simte ea.. ar trebuii sa se gandeasca:i sa nu ii faca se sufere pe cei din ju,r mai ales dak jtie k acestia tin la ea..:).. sper k o sa fii bine:)
viper4you
Postat pe 7 Iulie 2010 13:16
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 09:08:59inca nu e in pat cu altul doar ies prin parc, se simt bine si km atat.zice k a facut cu asta ce nu a facut cu mine 2 ani jumate adica sa viziteze gradina botanik, zoologik si probabil sa iasa in cluburi
ma intreb knd va ajunge in pat cu ala cum o sa fie pt k eu am fost prima si singura persoana cu kre sa culkt si pe kre a iubit-o pana acum

Da, cred ca in primul rand e o problema de comunicare, unii oameni nu-si pot exprima dorintele fata unul de altul pe fata oricat s-ar iubii, poate vrea in acest mod sa-ti arate care sunt dorintele ei, ce ar dori sa faca ea si nu poate langa tine, e clar ca te iubeste, dar uneori avem modalitati ciudate de a ne exprima dorintele, oricum daca va impacati veti avea si in continuare probleme comunicative, va trebui sa fi foarte atent la gesturi si la moduri indirecte in care isi exprima dorintele...din pacate va trebui sa fi tot timpul in garda ca sa percepi si cel mai subtil mesaj...intr-un fel am eceleasi probleme ca si tine, doar intr-un mod cu mult mai delicat, din pacate am realizat tarziu...poate pentru tine mai este timp.
kudika195501
Postat pe 8 Iulie 2010 16:30
Sunt din Slobozia iar de aproape doua luni sunt cu o fata din calarasi. Vara vine in vacanta la o matusa. O cunosc de cinci ani insa anul asta ceva ne-a legat. Spre ghinionul meu nu am rude acolo sa ma duc si eu insa profit de cineva care face drumuri dese la calarasi. Am fost de doua ori pana acum. Vorbim 24/24 la telefon si pe mess. Mi-a venit factura la telefon 185 lei din cauza ei. Am pus mult prea mult suflet in relatia asta. Joi a iesit cu ce-a mai buna prietena a ei in oras. S-au dus la o terasa si acolo s-au intalnit cu niste fosti colegi. Desii nu sunt o fire foarte geloasa si o stiu ca nu e in stare sa ma insele am tras-o putin de limba sa vad ce a facut acolo. Mi-a spus ca am facut-o sa se simta prost, mi-am cerut mii de scuze pt asta si mi-a spus ca m-a iertat. Sambata a avut o nunta la bucuresti si s-a pregatit de vineri, i-am dat doar doua mesaje vineri si abia mi-a raspuns deoarece era ocupata si am inteles-o. Sambata de dimineata lafel i-am dat trei mesaje insa nu mi-a respuns. Am inteles ca e ocupata si ca nu poate sa imi raspunda. Duminica i-am dat iar mesaj insa nu mi-a raspuns. Am crezut ca e obosita asa ca am iertato si de data asta. Aseara i-am dat trei mesaje insa nu mi-a raspuns la nici unul. Dupa doua ore am primit un mesaj de la ea care trebuia sa fie pt o fata. Mi-a zis peurma ca l-a trimis gresit. Am intrebato ce face si mi-a spus dor bine (inainte imi trimitea zeci de mesaje cu te iubesc)Am intrebato de ce s-a racit asa de mine si mi-a spus ca nu mai simte nimic desii i-a a fost prima care mi-a spus ca ma place si ca e tare fericita alaturi de mine. Sincer nu o mai inteleg pur si simplu mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine desii m-a iertat pt ca am traso de limba. Am incercat toata noaptea sa o induplec sa ii explic ca o iubesc si ca tin la ea si ca ii vreau tot binele din lume insa nu am reusit. Acum stau si sufar din cauza ei. Acum in august ar trebuii sa vina iar la slobozia. Mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni. Eu inca mai sper sa reusesc sa o fac sa isi schimbe ideea insa nu prea cred. Ce sa ii mai fac? Cum sa o mai pacalesc? Eu tin mult la ea si am pus suflet in relatia noastra insa nu vrea sa ma inteleaga ca ma face sa sufar.
kudika311811
Postat pe 5 August 2010 15:25
kudika311811

1 mesaj
Membru din: 5/08/2010
Postat pe: 5 August 2010, ora 15:25 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
Sunt din Slobozia iar de aproape doua luni sunt cu o fata din calarasi. Vara vine in vacanta la o matusa. O cunosc de cinci ani insa anul asta ceva ne-a legat. Spre ghinionul meu nu am rude acolo sa ma duc si eu insa profit de cineva care face drumuri dese la calarasi. Am fost de doua ori pana acum. Vorbim 24/24 la telefon si pe mess. Mi-a venit factura la telefon 185 lei din cauza ei. Am pus mult prea mult suflet in relatia asta. Joi a iesit cu ce-a mai buna prietena a ei in oras. S-au dus la o terasa si acolo s-au intalnit cu niste fosti colegi. Desii nu sunt o fire foarte geloasa si o stiu ca nu e in stare sa ma insele am tras-o putin de limba sa vad ce a facut acolo. Mi-a spus ca am facut-o sa se simta prost, mi-am cerut mii de scuze pt asta si mi-a spus ca m-a iertat. Sambata a avut o nunta la bucuresti si s-a pregatit de vineri, i-am dat doar doua mesaje vineri si abia mi-a raspuns deoarece era ocupata si am inteles-o. Sambata de dimineata lafel i-am dat trei mesaje insa nu mi-a respuns. Am inteles ca e ocupata si ca nu poate sa imi raspunda. Duminica i-am dat iar mesaj insa nu mi-a raspuns. Am crezut ca e obosita asa ca am iertato si de data asta. Aseara i-am dat trei mesaje insa nu mi-a raspuns la nici unul. Dupa doua ore am primit un mesaj de la ea care trebuia sa fie pt o fata. Mi-a zis peurma ca l-a trimis gresit. Am intrebato ce face si mi-a spus dor bine (inainte imi trimitea zeci de mesaje cu te iubesc)Am intrebato de ce s-a racit asa de mine si mi-a spus ca nu mai simte nimic desii i-a a fost prima care mi-a spus ca ma place si ca e tare fericita alaturi de mine. Sincer nu o mai inteleg pur si simplu mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine desii m-a iertat pt ca am traso de limba. Am incercat toata noaptea sa o induplec sa ii explic ca o iubesc si ca tin la ea si ca ii vreau tot binele din lume insa nu am reusit. Acum stau si sufar din cauza ei. Acum in august ar trebuii sa vina iar la slobozia. Mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni. Eu inca mai sper sa reusesc sa o fac sa isi schimbe ideea insa nu prea cred. Ce sa ii mai fac? Cum sa o mai pacalesc? Eu tin mult la ea si am pus suflet in relatia noastra insa nu vrea sa ma inteleaga ca ma face sa sufar.



tu nu o intelegi pe ea, iar eu nu te inteleg pe tine. la doar numai 2 luni poti sa iubesti in asa hal o persoana. eu cred ca nu e iubire e disperare.iar daca fata nu vrea decat sa ramaneti prieteni
multumeste-te si cu atat, nu o poti tine cu sila langa tine, nu ii poti cere sa te iubeasca sau sa stea langa tine daca nu simte nimic.
fata_healthy
Postat pe 5 August 2010 18:38
Mda..Ce sa zic, cam acelasi lucru ...NU am stiut sa ii arat ca o iubesc .. ... Au trecut 8 luni, si sincer ...suntem f buni prieteni..Dar trebuie sa va spun (baietilor) trebuie sa va schimbati si voi aitudinea, modul de a gandi; si chiar va trebuie un moment asa de mare de respiro(asta daca doriti sa va impacati cu ea). Acelasi lucru l`am facut si eu , iar acum ma place..Bine sa nu intelegeti gresit, nu ma iubeste , ma place doar...Are prieten acum :D ...Si desigur, s-ar putea sa ne combinam intr`o excursie ...O sa avem destul timp sa ne dam seama daca am gresit sau nu. ..Iar asta, pt. ca am picat amandoi de acord cu acest lucru . Dar, sa stiti nu trebuie sa o bateti mult la cap si sa va dati la ea inca de pe acum cu cate replici sau magarii. (veti parea prea slabi in fata ei ; si va veti pierde respectul) . Va trebuie totusi ceva rabdare
White_HunTeR
Postat pe 26 Ianuarie 2011 13:42
uite ce e sunt fata si stiu cum e exista2 variante :1 o uiti ,2 ii spui ce simti ii zici ce simti si ii faci un cadou si ii spui cv din inima dar ai grija sa fie intrun loc retras
maria_ana
Postat pe 27 Iulie 2011 12:08
as vrea si eu un ras daca se poate:am fost de 4 ani cu fosta si in ultimul an a fost plecata in grecia ptr ca sa lucreze,totul a fost roz si frumos,dupa 3 luni merg si eu mare soare,toate cele,am venit innapoi in rom,in decembire imi spune ca cel mai frumos cadou de craciun as fi eu daca merg acolo sa fac sarbatorile,in fine am mers ne-am distrat ce sa zic super a fost de vis......vin innapoi in rom ea a ramas acolo ca na nu am vrut sa mai stau ptr ca nu mi-am gasit nimik de lucru si am zis sa nu stau pe banii ei si sa poata sa stranga si ea,greseala a fost ca am lasat-o singura,sia gasit pe altul un grec binenteles sta cu el sau asa cred si nu mai vrea sa vb cu mine,am tot incercat sai spun sa vb cu ea la tel pe internet iam lasat mesaje si toate cele,nimik nici la tel nu imi mai ras zice ca nu mai merge intre noi si atat imi vb foarte rece,am vrut sa merg eu acolo si cred ca asta o sa si fac dar a trecut cam mult timp 2 luni si as vrea sa ai demonstrez cat de mult o iubesc cat de mult tin la ea,ce as putea face in acest caz mai am vreo sansa sa ma impac cu ea mai am vreodata sansa sai arat ca sa inselat...?????
danutboy4
Postat pe 16 August 2011 08:02
De la: danutboy4, la data 2011-08-16 08:02:02as vrea si eu un ras daca se poate:am fost de 4 ani cu fosta si in ultimul an a fost plecata in grecia ptr ca sa lucreze,totul a fost roz si frumos,dupa 3 luni merg si eu mare soare,toate cele,am venit innapoi in rom,in decembire imi spune ca cel mai frumos cadou de craciun as fi eu daca merg acolo sa fac sarbatorile,in fine am mers ne-am distrat ce sa zic super a fost de vis......vin innapoi in rom ea a ramas acolo ca na nu am vrut sa mai stau ptr ca nu mi-am gasit nimik de lucru si am zis sa nu stau pe banii ei si sa poata sa stranga si ea,greseala a fost ca am lasat-o singura,sia gasit pe altul un grec binenteles sta cu el sau asa cred si nu mai vrea sa vb cu mine,am tot incercat sai spun sa vb cu ea la tel pe internet iam lasat mesaje si toate cele,nimik nici la tel nu imi mai ras zice ca nu mai merge intre noi si atat imi vb foarte rece,am vrut sa merg eu acolo si cred ca asta o sa si fac dar a trecut cam mult timp 2 luni si as vrea sa ai demonstrez cat de mult o iubesc cat de mult tin la ea,ce as putea face in acest caz mai am vreo sansa sa ma impac cu ea mai am vreodata sansa sai arat ca sa inselat...?????


Raspuns sincer: nu Relatiile la distanta nu tin, acum te-ai convins si tu de asta. Nu o mai cauta, las-o in pace, ca pe urma dai in penibil. Mai sunt femei pe lumea asta...
Micaell
Postat pe 16 August 2011 17:02
buna ma numesc catalin si numai acuma ce mam despartit de pr mea,de fapt ea a spus sa stau un timp fara ea sa vad cum e fara ea!timp de 4 ani jumate am fost inselat cu 4 persoane pana acuma,in timpul care mi la spus ea ma inseala de fapt .sunt distrus!mio reprosat faptul ca o tin in casa si ca nu iam acordat atentie,nu am tinuto in casa doar ca nu am avut posibilitatea sa iesim pe undeva ,tot timpul ne-am impacat in acesti ani,acuma ea e cu un timp de vreo saptamana dar acesta pleaca luni acuma inapoi la munca,e mai mic ca ea cu 3 ani.ea cauta cum ma spus ca nu are niciun viitor daca mai sta in tara,dar mia spus sa astept pana luni ca totu va fi bine si eu nu pot dormi si tot i dau mesaje,o stresez,si iam dat acuma mesaj sa fie fericita si iubita si sa aibe mare grija si ca nu o mai deranjez! ar fi mai bine sa o ignor un timp?baiatu nu e din oras cu noi,e la 100 de km distanta! va multumesc!tot timpul am iertato cand a gresit,acuma e timpul sa fac ceva sa vada ca nu e asa,nus manipulat usor!imi vorbea sec,scurt,si ma pus sa astept pana luni adik cand pleaca respectivul! de fiecare data am iertato,plangea si imi spune ca nu stie de ce face lucrurile astea! ce pot face sa o aduc inapoi?ar fi bine acuma indirerenta?
kudika_16203
Postat pe 13 Septembrie 2012 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Simt k nu mai pot...ma doare enorm fara el 38 De la: alinutzabebe 22 Iulie 2009 16:50
nu mai rezist 34 De la: muslim 9 Mai 2011 23:43
Oare ceea ce ofer eu nu este suficient? 96 De la: kudika_979929 11 Februarie 2015 13:56
ce sa mai cred? 11 De la: bia_moga 15 Februarie 2011 23:31
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06