Setari Cookie-uri

relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ????

referitor la acest topic...as vrea sa aud mai multe pareri dupa care ...v-o spun si pe a mea:) ms mult o zi buna
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:45
De la: truelife, la data 2009-04-14 11:45:51referitor la acest topic...as vrea sa aud mai multe pareri dupa care ...v-o spun si pe a mea:) ms mult o zi buna

aaa si mai vreau sa va intreb aceasta "relatie " are si avantaje sau doar dezavantaje?:)
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:48
ai deschis trei topicuri in ultimele 15minute...cred..
Daca nu iti raspunde nimeni,presimt ca mai deschizi cateva..

Sa-ti raspund ...cred in relatii incepute(doar incepute..) pe net ,dar nu cred in cele la distanta!
ella_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:59
De la: ella_c, la data 2009-04-14 11:59:25ai deschis trei topicuri in ultimele 15minute...cred..
Daca nu iti raspunde nimeni,presimt ca mai deschizi cateva..

Sa-ti raspund ...cred in relatii incepute(doar incepute..) pe net ,dar nu cred in cele la distanta!

is la servici si nam chef de treaba .am deschis ,mai multe:) ...ca asa am vrut nu ca nu imi raspunde nimeni!
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:04
De la: truelife, la data 2009-04-14 12:04:10
De la: ella_c, la data 2009-04-14 11:59:25ai deschis trei topicuri in ultimele 15minute...cred..
Daca nu iti raspunde nimeni,presimt ca mai deschizi cateva..

Sa-ti raspund ...cred in relatii incepute(doar incepute..) pe net ,dar nu cred in cele la distanta!

is la servici si nam chef de treaba .am deschis ,mai multe:) ...ca asa am vrut nu ca nu imi raspunde nimeni!


inca mai vrei?
ella_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:09
De la: ella_c, la data 2009-04-14 12:09:09
De la: truelife, la data 2009-04-14 12:04:10
De la: ella_c, la data 2009-04-14 11:59:25ai deschis trei topicuri in ultimele 15minute...cred..
Daca nu iti raspunde nimeni,presimt ca mai deschizi cateva..

Sa-ti raspund ...cred in relatii incepute(doar incepute..) pe net ,dar nu cred in cele la distanta!

is la servici si nam chef de treaba .am deschis ,mai multe:) ...ca asa am vrut nu ca nu imi raspunde nimeni!


inca mai vrei?
glumeam:)
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:13
De la: truelife, la data 2009-04-14 12:13:39
De la: ella_c, la data 2009-04-14 12:09:09
De la: truelife, la data 2009-04-14 12:04:10
De la: ella_c, la data 2009-04-14 11:59:25ai deschis trei topicuri in ultimele 15minute...cred..
Daca nu iti raspunde nimeni,presimt ca mai deschizi cateva..

Sa-ti raspund ...cred in relatii incepute(doar incepute..) pe net ,dar nu cred in cele la distanta!

is la servici si nam chef de treaba .am deschis ,mai multe:) ...ca asa am vrut nu ca nu imi raspunde nimeni!


inca mai vrei?
glumeam:)


Dragutza True, tu ai cam multe probleme existentiale... Devine plictistooo oor!
Dor_a
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:04
a daaa:) ms insa plictistor de ce ??? pentru tine ,,,poate dar lasa loc la altii:)
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:09
Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!
kudika399125
Postat pe 26 August 2012 17:23
De la: kudika399125, la data 2012-08-26 17:23:10Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!



Esti un caz fericit!!! Si da,depinde foarte mult de cei doi implicati,,,dar,peransamblu, nota de functionabilitate,a relatiilor desfasurate la distanta,,este aproape de limita inferioara!!!
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 18:53
De la: kudika399125, la data 2012-08-26 17:23:10Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!


interesanta idila de amor!
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Octombrie 2013 09:50
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-21 09:50:53
De la: kudika399125, la data 2012-08-26 17:23:10Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!


interesanta idila de amor!



A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Octombrie 2013 11:00
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 11:00:36
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-21 09:50:53
De la: kudika399125, la data 2012-08-26 17:23:10Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!


interesanta idila de amor!



A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.

...unde-i...pictograma aia..cu sant uimita?
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Octombrie 2013 16:45
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 11:00:36
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-21 09:50:53
De la: kudika399125, la data 2012-08-26 17:23:10Hm..esti interesata pur si simplu sau esti pusa intr-o situatie de genu'??

Pai hai sa iti spun din propria experienta, cunosteam un baiat de 5 ani, dar nu am simtit ca ma atrage la momentul respectiv, dupa majoratul meu a plecat in Londra...la scurt timp am inceput sa vorbim destul de des pe internet..toate bune si frumoase, mi-a promis ca o sa fiu sotia lui, nu l-am crezut am zis ca sunt vorbe de adolescenti, vrajeli ieftine ca sa zic asa... pana cand a venit momentul sa vina in tara in vacanta(de 3 luni) Nici nu a aterizat bine si era direct la mine acasa...si de atunci suntem impreuna..la 5 luni de relatie m-a cerut de sotie.. Deci da, poti avea o relatie la distanta, depinde de caracter si de cat esti de dispus sa induri.

Aaa si sa nu crede-ti ca totul a fost numai lapte si miere..am avut destule certuri profunde sa le zic asa...dar am stiut sa trecem peste tot impreuna..saptamana viitoare o sa vina acasa definitiv..deci cum se zice..daca ai rabdare primesti ce-i mai bun!!!


interesanta idila de amor!



A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.

al meu?
unde dai si unde crapa?
Cristina?
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Octombrie 2013 17:05

A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.[/quote]
al meu?
unde dai si unde crapa?
Cristina? [/quote]


Destinul celei care a deschis topicul era acel baiat care a plecat la Londra. Despre asta vorbim nu?
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Octombrie 2013 22:40
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 22:40:53
A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.

al meu?
unde dai si unde crapa?
Cristina? [/quote]


Destinul celei care a deschis topicul era acel baiat care a plecat la Londra. Despre asta vorbim nu? [/quote]
Exact.... ...m-ai linistit.
.seara frumoasa!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Octombrie 2013 19:26
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-22 19:26:24
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 22:40:53
A fost scris sa fiti impreuna. El era destinul tau.

al meu?
unde dai si unde crapa?
Cristina?



Destinul celei care a deschis topicul era acel baiat care a plecat la Londra. Despre asta vorbim nu? [/quote]
Exact.... ...m-ai linistit.
.seara frumoasa! [/quote]



uffffff..... ...Multumesc asemenea!
cristina_boeru_30
Postat pe 22 Octombrie 2013 22:42
"relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ????"
....si vrabia Mihai Viteazu'...ce nonsens, ce absurditate!
rondina
Postat pe 23 Octombrie 2013 11:13
am iubit si iubesc cu disperare un barbat cunoscut pe net. stiu,dupa ce voi povesti, va veti mira cum de pot duce atat prostie. ei,bine, si eu ma mir uneori. Asadar,l-am cunoscut pe net. aveam 29 ani, eram divortata de un an si aveam un copil mic. mai obisnuiam seara dupa ce culcam copilul sa stau pe net la tot felul de discutii,constienta fiind ca mai mult de atat nu va fi vreodata. eram convinsa ca toti ceilalti vor doar aventuri.insa discutile astea ma faceau sa uit de tristetea mea, de toate.asa am cunoscut un barbat simpatic,haios tare. imi facea o deosebita placere sa vb cu el.si am vb vreo 2 luni,dupa care mi-a cerut nr de tel. nu l-am dat,nu vedeam ce am vb la tel. din ceea ce vb deja pe net.m-a invitat la munte cu copil cu tot,bineinteles ca am zis un mare NUUU,apoi iar mi-a cerut nr de tel...tot nu a ramas. vreo 2-3 sapt a disparut,apoi cand a reaparut vorbea doar 2-3 min si atat. se suparase.incet,incet i-a trecut si dupa vreo inca doua luni mi-a spus ca el simte ceva pt mine si ori ne vedem si incepem ceva,ori daca nu vreau sa terminam cu discutiile ca nu se mai poate asa.am simtit ca imi sta inima in loc,stiam ca il plac chiar f mult,dar fiind din orase diferite niciodata,dar absolut niciodata nu mi-a trecut prin minte ca ar putea fi mai mult de atat. asta era in mai. pe 28 iulie ne-am intalnit prima data. imi luasem bilet la Rammstein. bineinteles ca n-am vazut decat trupele din deschidere. am lasat si Rammstein si tot si m-am dus sa-l intalnesc. l-am vazut..nu va pot spune ce atractie exista intre noi..exista si acum. de atunci toate bune si frumoase,venea cam o data la 2 sapt la mine. venea joia,pleca luni. intre timp mesaje si telefoane zi si noapte. dupa vreo alte 8 luni cateva certuri si impacari insotite de declaratii inflacarate,mi-a spus ca vrea copii cu mine, sa nu mai iau contraceptive,el vrea o familie. sa va mai spun cat mi s-au inmuiat picioarele cand am auzit si de copil? (dupa divort vedeam copii pe strada,in parc cu fratii,familia lor si ma gandeam ca al meu nu va avea parte niciodata de asa ceva)
mda...cum vad ca am scris f f mult,mai scurtez povestea si va spun ca dupa ce am nascut,la vreo 2 sapt am gasit niste mesaje pe tel lui catre o alta cu care facea multe glumite si flirturi.pe 9 sept nascusem, pe 11 sept ii spunea "plec..dar cu gandul la tine" pe 12 sept trebuia sa vina la Buc la spital la noi(eu si copilul lui)
kudika_942242
Postat pe 13 Noiembrie 2013 13:08
in concluzie, cred ca la fel ca si relatiile incepute face to face...sunt oameni si oameni. cand un om vrea sa te minta,sa profite de situatie o face si virtual si face to face. depinde doar de gradul de prostie al celuilalt. al meu a fost mare rau
kudika_942242
Postat pe 13 Noiembrie 2013 13:13
Acum mai sunteti impreuna sau v-ati despartit?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Noiembrie 2013 13:19
acum...acum sunt la serv si daca iti rasp la intrebarea asta o sa ma umfle instantaneu plansul...deci raspund diseara pt ca deja abia mai vad tastatura si mai am si colegi de birou
kudika_942242
Postat pe 13 Noiembrie 2013 13:23
acum tratam pasii despartirii care trebuia sa fie de atunci. exact asta este in sufletul meu acum http://www.youtube.com/watch?v=INgXzChwipY . versurile astea parca au fost scrise de mine
kudika_942242
Postat pe 13 Noiembrie 2013 13:28
pacat
eu pe barbatu-meu l-am cunoscut pe net.
nu am mai scapat de el de atunci

nici el de mine
Ghicicummacheama
Postat pe 13 Noiembrie 2013 16:09
si pe net sunt aceasi oameni din realitate, doar de norocul tau tine pe cine cunosti
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2013 16:16
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-11-13 16:09:03pacat
eu pe barbatu-meu l-am cunoscut pe net.
nu am mai scapat de el de atunci

nici el de mine




Nu-i timpul trecut.......
kudika_34407
Postat pe 13 Noiembrie 2013 17:08
De la: kudika_942242, la data 2013-11-13 13:23:57acum...acum sunt la serv si daca iti rasp la intrebarea asta o sa ma umfle instantaneu plansul...deci raspund diseara pt ca deja abia mai vad tastatura si mai am si colegi de birou


Of, nu vreau sa plangi!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Noiembrie 2013 09:54
De la: yumy, la data 2013-11-13 16:16:42si pe net sunt aceasi oameni din realitate, doar de norocul tau tine pe cine cunosti


Cam asta gandesc si eu, ca intre viata de zi cu zi si viata din mediul online, nu exista mari diferente, oamenii sunt aceeasi si intr-o parte, si-n alta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Noiembrie 2013 09:56
De la: kudika_942242, la data 2013-11-13 13:28:51acum tratam pasii despartirii care trebuia sa fie de atunci. exact asta este in sufletul meu acum http://www.youtube.com/watch?v=INgXzChwipY . versurile astea parca au fost scrise de mine


Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Noiembrie 2013 09:56


NU EXISTA NICIO DIFERENTA INTRE CELE DOUA MEDII DE RELATIONARE,REAL SI VIRTUAL,CACI CINE ESTE PREFACUT IN VIATA DE ZI CU ZI,ESTE LA FEL SI IN MEDIUL VIRTUAL,CU ADAUGAREA CA,IN ACEST SPATIU,UN ASTFEL DE COMPORTAMENT CAPATA APLOMB!!Nu poti fi duplicitar permanent,cine o face totusi,este ,ori un mare actor,ori un mincinos de mare clasa!!

Exista fel si fel de manifestari in spatiul rece,din varii motive,dar nicuunul nu difera de cele din viata reala,sa fim seriosi!!!Cu ce se exagereaza,de catre unii useri???se vede la libera citire a topicurilor!
kudika_15804
Postat pe 14 Noiembrie 2013 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt geloasa pt k il iubesc prea mult??? 23 De la: kudika063686 31 August 2009 11:34
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 10 De la: oana84onutza 16 Martie 2010 18:36
Probleme in relatie 16 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:34
Geloasa sau pur si simplu...e altceva? 7 De la: Codrynna 20 Octombrie 2013 18:18
vreau un sfat va rog 15 De la: kudika_935025 19 Septembrie 2013 15:59