Setari Cookie-uri

Am nevoie de parerea voastra va rog

am si eu o problema si as vrea sa aflu si parerea voastra fetelor...dc am procedat bine sau nu.Am un coleg de grupa cu care pana de curand nu prea aveam treaba....ne salutam si cand vorbeam cu el vorbeam strict despre scoala.pana la un moment dat cand a intrat pe mn pe mess si am inceput sa vorbim si lucruri mai personale...din viata noastra de zi cu zi.el tocmai se despartise de prietena lui.Si incetul cu incetul eu am inceput sa ma atasez de el( sa mentionez k am o relatie stabila de 5 ani si nu am avut nici o problema pana acum.ma inteleg foarte bine cu prietenul meu).Acum vorbim pe mess in fiecare seara.Mai mult....intr-o seara a venit la mn.ne am uitat la un film si dupa film a inceput sa mi faca avansuri.....vroia sa facem sex.l am refuzat desi si eu as fi vrut sa fac sex cu el...dar l am refuzat pentru k ma gandeam oare cum o sa mai dau eu ochii cu el a doua zi la scoala...Acum nush ce sa fac k au trecut cateva zile si eu tot la asta ma gandesc...ma gandesc in continuu la el nu mi l pot scoate din minte...si cand stau cu prietenul meu asocoez fiecar gest al lui cu ale colegului...da ti mi un sfat....mi a propus sa ne mai intalnim o data si sunt sigura k de data asta o sa cedez si o sa fac sex cu el...ce sa fac sa ma intalnesc cu el sau sa mi vad de relatia mea linistita..
8686
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:46
spui ca relatia ta e stabila, dar oare e ceea ce iti doresti cu adevarat? esti satisfacuta cu actualul tau prieten? daca da....de ce vrei sa strici asta? nu are rost :) parerea mea....
SunGirl
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:50
cantareste lucrurile, gandeste-te la ce iti pot oferii amandoi, si desii suna ciudat incearca sa fii obiectiva, poate vroia doar sex, o simpla consolare k sa desp d pr lui......dak relatia ta cu pr tau e una frumoasa si el t respecta si te iubeste nu da cu piciorul pt cva ce poate nu va rezista in timp
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:52
prietenul meu actual este un baiat de nota 10.in 5 ani de zile nu ne am certat decat o sg data.singurul lucru care ma deranjeaza la el este k ii cam place monotonia...ii place sa stea in fata calc toata ziua...dc iesim la plimbare o data pe sapt...deja e mult.......asta e sg lui defect pot sa spun
8686
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:53
atunci....fa ceva, vorbeste cu el deschis si spune'i ca vrei sa faceti ceva nou si sa iesiti din monotonie
SunGirl
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:56
pai atunci fii tu cea cu initiativa......arata-i ce iti place si ce nu.....spunei ce nu iti place si fa-l sa inteleaga k greseste, si dak nu vede i-al tu de manuta si aratai, vb, comunicarea e ffff importanta, ai sa vezi k va intelege, dak nu ii spui k data viitoare cand il vei chema si el va refuze vei iesii cu prietenele si cand va dorii el sa iasa tu nu vei vrea, raspundei cu aceeasi moneda, fii cu un pas in fata lui, barbatii sunt niste copii mai mari.......
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:56
am facut si chestia asta...am iesit cu fetele...si acum cand ii spun sa iesim undeva imi spune..dar dc nu te duci u mai bn cu fetele?...
8686
Postat pe 15 Aprilie 2009 00:59
hmmmmm.......atunci e si incapatanat, intreba-l ce e mai important pt el...tu sau pc-ul? am ciuda p astia kre stau in fata pc-ului toata ziulica.......nu stiu....cand vrea sa se intalneasca cu tine zii k trebuie sa iti faci unghiile sau chestii de genul p care barbatii le urasc......gaseste o metoda sa ii arati cum e.....sa ii demonstrezi k si u poti sa faci la fel ca el sa il faci sa vada k e nasol sa vrea sa t int cu el si u sa acorzi mai multa imp altui lucru....decat lui si nu o sa ii pice bine, am avut si eu unul asa si atunci nu am stiut cum sa actionez si eu am pierdut, dar in timp ne maturizam si invatam din greseli, asa k inceraca sa il faci sa simta p propirai piele cum e
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:04
ms mult deci la coleg sa renunt k poate e ceva asa de moment...mai bine incerc sa fac ceva bun pentru relatia mea
8686
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:20
corect.........pt toate exista o solutie, important e sa vrei sa iti fie bine si ai sa lupti pt asta dak chiar vrei, cat despre colegul tau......prefate ca si cum nimic nu s-a intamplat si puteti iesii la o cafea ca intre colegi, dar ai grija sa nu ramaneti doar voi doi in intimitate.....iesiti la o terasa, la o pizza si cam atat.....adik in locuri populate, iar cat despre pr tau iesiti cu corutl iesiti la un gratar acum k e vreme frumoasa........si dak se incapataneaza in continuare mergi cu cercul tau de prieteni, cu colegii, cu familia si iti va duce lipsa, ai sa vezi. Ti-am zis....fii mai shmechera k el
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:25
Te-am citit ...unde e problema ca nu am priceput ce vrei de la noi defapt
iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:43
De la: 8686, la data 2009-04-15 01:20:54ms mult deci la coleg sa renunt k poate e ceva asa de moment...mai bine incerc sa fac ceva bun pentru relatia mea


Spune-mi te rog ca nu era necesar sa postezi acest topic aici ca sa ajungi la aceasta concluzie

iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:45
si ea inceara sa`si dea seama de asta...
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:48
iris acum te rog sa ma ierti, dar in unele momente suntem atat de confuzi incat nu mai stim ce sa facem, si eu patesc asta......desii se pare k tu nu ai patito, nu stiu ce problema ai tu sincer....dak fata a avut nevoie de sfaturi si a vrut sa posteze asta e problema ei, cum d altefl e problema oricarui persoane ce posteaza nu? daca tie nu iti face placere sa citesti un topic sau sa dai sfaturi in legatura cu anumite teme nu fa asta si gata, nimeni nu t obliga si nimeni nu t condamna, si mie mi se par unele topicuri fara rost dar fiecare suntem diferiti si avem pareri diferite asa k inca o data imi cer scz si t rog sa nu t superi pe mine dar asa mi se pare drept
natasha69
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ala bala portocala 57 De la: Lalyly 21 Iulie 2012 20:16
timiditatea 4 De la: Achillesluv 11 Mai 2011 19:07
Ajutor de somaj, urgent! 3 De la: kudika479014 30 Noiembrie 2011 14:41
Schimbarea in viata ta incepe cu tine! 7 De la: jeanpierre 4 Ianuarie 2010 14:24
o sugestie 3 De la: kudika052198 8 Noiembrie 2009 11:23