Setari Cookie-uri

nush c s mai fc...help!!!!

vreau un sfat,pls! dcateva zile imi ies din minti cu gelozia asta...sunt cu prietenul meu de 9 luni,dar am mai fost inainte impreuna mult imp...dc ne cunostem destul d bn,zc eu...dar acumnush c m-a apukt si am teninta d a-l suna din ora in ora si am fost uimita azi knd mi-a zs l tel:"te-ai calmat"!!! si acum nush c s mai fc....cum pot s skp d gelozia asta pt k stiu k dk continui asa o s-l sufoc cu gelozie si nu-i bn pt k de relatia noastra se va alege praful
alexutza_yoyo
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:20
Ce-ar fi sa incepi prin a deschide o carte de limba romana de clasa a 2-a? Mi-e sila sa citesc astfel de postari! RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Maddy_moo
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:44
sfatul meu.. arunca`te in pârâu
Diavolyta_
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:45
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-17 20:45:57sfatul meu.. arunca`te in pârâu


nu ca polueaza
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:47
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-17 21:32:25oamenii nepasatori dau sfaturi de kkt asa zicea Bitza intr-o melodie, nu stiu ce pui intrebarea asta aici pe forumul asta

cred ca la baza geloziei tale stau altele.......si vorba lui fii mai calma


asa si... ce sugerezi tu acum???
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:09
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 13:09:22
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-17 21:32:25oamenii nepasatori dau sfaturi de kkt asa zicea Bitza intr-o melodie, nu stiu ce pui intrebarea asta aici pe forumul asta

cred ca la baza geloziei tale stau altele.......si vorba lui fii mai calma


asa si... ce sugerezi tu acum???




nu sugerez nimic doar constat ca in majoritatea posturilor care cer un sfat 90% e mistou' sau raspunsuri de pus in rama

"sfatul meu.. arunca`te in pârâu " bun sfat tu l-ai urma daca l-ai primi?
Adi_Zu_
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:15
si tie ti se pare normal ca una de 19 ani sa scrie asa?? dar asa se scrie??? pentru ce a facut o scoala?? (bineinteles daca a facut-o, din cate se vede nu prea)....

si daca atat o duce capul din partea mea nu are decat sa se arunce in el
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:20
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 13:20:27si tie ti se pare normal ca una de 19 ani sa scrie asa?? dar asa se scrie??? pentru ce a facut o scoala?? (bineinteles daca a facut-o, din cate se vede nu prea)....

si daca atat o duce capul din partea mea nu are decat sa se arunce in el



pai aici nu cred ca se judeca nivelul studiilor .........si la ce generatii de emo, pitzy, mess, hi5 sunt acum pe piata nu ma astept la ceva de la ei, macar sa vorbeasca limba romana

viitorul studiilor cred ca va deveni studiul in particular acasa decat sa ii mai trimiti la scoala asta ca OFF topic

oricum lasand-o pe ea nu e singurul topic unde cineva care cere un sfat primeste cu totul altceva in schimb
Adi_Zu_
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:28
No bine.. fie cum spui tu... (:|

hai Paste Fericit si tie
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 14:39
mai bine te-ai arunca tu in rau ca sa scape lumea de o astfel de persoana....daca nu-ti convine ceva nu te mai baga pentru ca nu te obliga nimeni sa citesti....
alexutza_yoyo
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:28
De la: alexutza_yoyo, la data 2009-04-17 20:20:55vreau un sfat,pls! dcateva zile imi ies din minti cu gelozia asta...sunt cu prietenul meu de 9 luni,dar am mai fost inainte impreuna mult imp...dc ne cunostem destul d bn,zc eu...dar acumnush c m-a apukt si am teninta d a-l suna din ora in ora si am fost uimita azi knd mi-a zs l tel:"te-ai calmat"!!! si acum nush c s mai fc....cum pot s skp d gelozia asta pt k stiu k dk continui asa o s-l sufoc cu gelozie si nu-i bn pt k de relatia noastra se va alege praful


OK. haideti s'ajutam fata.. suntem intr-o comunitate, asha-i?

alexutza_yoyo, pai cred ca deja stii ca niciunui baiat nu-i place sa fie SUFOCAT

din moment ce constientizezi ca in ritmul asta "se va alege praful " de relatia voastra...
ce mai astepti? e simplu... abtine-te!

gelozia nu dispare cu una cu doua... dar macar incearca sa te abtii... lasa-l pe el sa te sune...

poate devine el gelos in felul asta
Gianna_on_Kudika
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:40
Alexutza _yoyo.....scrie mami cum trebuie cum ai invatat tu la scoala ca nu degeaba ai 19 ani ,revenind la subiect ..tu practic esti constienta ca , daca continui asa o sa-l sufoci de gelozie si nu-i bine ca se va alege praful de relatia voastra ...atunci ce ma astepti
ralu_zar
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:08
De la: alexutza_yoyo, la data 2009-04-18 15:28:57mai bine te-ai arunca tu in rau ca sa scape lumea de o astfel de persoana....daca nu-ti convine ceva nu te mai baga pentru ca nu te obliga nimeni sa citesti....



Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:11
ti`as spune mai multe da` ma abtin.. zilele prefer sa fiu mai buna... analfabetooo upsss m`am scapat
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:12
Nah, cu siguranta se va alege praful de orice relatie nu doar de asta.
Daca ai motive reale de gelozie.. stati de vorba si ori alba, ori neagra. A-l suna din ora in ora pentru a-l verifica (?) nu e solutia cea mai buna.
Daca nu ai niciun motiv pentru a fi geloasa.. "Pagini aurii" si psihologul. Nu e bine pentru tine... schimba-te si fa-o repede.
rashela
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:15
De la: Maddy_moo, la data 2009-04-17 20:44:35Ce-ar fi sa incepi prin a deschide o carte de limba romana de clasa a 2-a? Mi-e sila sa citesc astfel de postari! RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

sigur sta mult pe mess de .....se exprima asa :P ii caut si eu scuze
truelife
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:20
De la: rashela, la data 2009-04-18 21:15:49Nah, cu siguranta se va alege praful de orice relatie nu doar de asta.
Daca ai motive reale de gelozie.. stati de vorba si ori alba, ori neagra. A-l suna din ora in ora pentru a-l verifica (?) nu e solutia cea mai buna.
Daca nu ai niciun motiv pentru a fi geloasa.. "Pagini aurii" si psihologul. Nu e bine pentru tine... schimba-te si fa-o repede.


E psiholog....!!! si totusi ce atata gelozie si implicare intr-o relatie la doar 19 ani cand ...prioritate ar trebui sa fie ..o facultate si alte lucruri .. folositoare pentru drumul ei in viata care abia incepe...eu una numai inteleg fetele astea care de dragul unui baiat se arunca si in fata trenului...sincer
truelife
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:24
eu cred ca ar fi mai bine ca unii si altii sa nu-i mai critice pe cei din jur daca nu stiu ce-i aia o prescurtare si sa nu uitam ca si in informatica se fac prescurtari,asa ca tu probabil nu vei stii niciodata ce-i ala un script si cat de repede trebuie sa scrii uneori la pc pentru a ramane cu ceva de la cursuri...dar am uitat ca pe la iasi lucrurile ajung mai incet
alexutza_yoyo
Postat pe 19 Aprilie 2009 09:41

Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI
alyna_b
Postat pe 19 Aprilie 2009 09:43
relatie similara.... - e greu, dar daca nu s-a plictisit, se poate. cu multa rabdare. trebuie sa cedezi destul de mult, dar ai grija pana unde mergi. fii foarte feminina, si cauta lucruri pe care sa le faceti impreuna. provoaca-l cat mai mult la discutii. numai asa o sa intelegi ce vrea si o sa poata intelege ce vrei. nu ti-am zis prea multe noutati; maria e aceeasi:palariile sunt multe :)
Bun_Bordeux
Postat pe 19 Aprilie 2009 10:33
De la: alexutza_yoyo, la data 2009-04-19 09:41:58eu cred ca ar fi mai bine ca unii si altii sa nu-i mai critice pe cei din jur daca nu stiu ce-i aia o prescurtare si sa nu uitam ca si in informatica se fac prescurtari,asa ca tu probabil nu vei stii niciodata ce-i ala un script si cat de repede trebuie sa scrii uneori la pc pentru a ramane cu ceva de la cursuri...dar am uitat ca pe la iasi lucrurile ajung mai incet


hai tu nebunatico.. tu vorbesti serios???
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:47
daca esti geloasa pt ca el ti-a dat vreun motiv ca sa fi, ai dreptate, dar daca il consideri prea sexy baiatul si ca ti l-ar fura alta nu e bine deloc...mai bine incearca sa ai mai multa incredere in tine......ca gelozia vine odata cu mici semne..nu asa din senin....

Postat pe 27 Aprilie 2009 20:26
Doamne maiculita mea! Ce de tampiti pe site-ul asta!!
Laura_cute
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:29
fata draga nu fi trista
ca abecedarul inca il poti invata
fata draga u fi trista
ca e mare pacat
fara carte nimeni nu exista
doar e adevarat
dar la scoala ai absentat
dar daca te-ai fi dus
carte vei fi invatat
nu fi trista cu ochii in soare
ca vei orbi
stiu ca e cald si plaja te cheama
dar mana pe carte sa o tii

fata draga nu fi trista
ca daca vei invata
un premiu voi trece pe lista
si noi te vom ajuta
asta dilema sa iti intre
in capsorul gol
ca daca ai carte ai si parte
si meri si peri infloritoriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
just_heaven
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:25
De la: alyna_b, la data 2009-04-19 09:43:32
Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI


De ce taur vorbesti?...........de ala comunal?
andreea1976
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:58
eu cred k voi chiar sunteti mai prosti ca fata asta...daca vreti si puteti sa ii dati un sfat faceti-o,daca nu...nu mai comentati atat..daca pe ea atat o duce capu...e problema ei...dar voi astia care veniti cu jigniri de genu"mi-e sila sa citesc",mai bn v-ati arunca voi in rau....numai destepti in tara asta,fratilor,si daca va ia cnv la bani marunti...sunteti prafff
roxxxie_cat
Postat pe 4 Iulie 2009 23:16
De la: roxxxie_cat, la data 2009-07-04 23:16:01eu cred k voi chiar sunteti mai prosti ca fata asta...daca vreti si puteti sa ii dati un sfat faceti-o,daca nu...nu mai comentati atat..daca pe ea atat o duce capu...e problema ei...dar voi astia care veniti cu jigniri de genu"mi-e sila sa citesc",mai bn v-ati arunca voi in rau....numai destepti in tara asta,fratilor,si daca va ia cnv la bani marunti...sunteti prafff



da' tu de unde aparusi????
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 23:31
De la: roxxxie_cat, la data 2009-07-04 23:16:01eu cred k voi chiar sunteti mai prosti ca fata asta...daca vreti si puteti sa ii dati un sfat faceti-o,daca nu...nu mai comentati atat..daca pe ea atat o duce capu...e problema ei...dar voi astia care veniti cu jigniri de genu"mi-e sila sa citesc",mai bn v-ati arunca voi in rau....numai destepti in tara asta,fratilor,si daca va ia cnv la bani marunti...sunteti prafff



tu chiar vorbesti serios??
Diavolyta_
Postat pe 4 Iulie 2009 23:36
daì...chiar vorbeste serios....si io la fel cand spun ca ea mai lipsea din discutie...
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 23:44
De la: greierash, la data 2009-07-04 23:44:59daì...chiar vorbeste serios....si io la fel cand spun ca ea mai lipsea din discutie...



Atunci sa vorbeasca in continuare....
Diavolyta_
Postat pe 4 Iulie 2009 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cartomantie, Tarot, Horoscop, Paranormal, pe eUniversum 2 De la: gabriel32 13 Iunie 2012 11:10
iubire / gelozie / serviciu 32 De la: kudika_19371 4 Decembrie 2012 13:15
Gelozie 3 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:13
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 10 De la: tamasmargo 28 August 2009 00:55
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53