Setari Cookie-uri

Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz

Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.Complementaritatea este ºi ea bunã, dar numai în cazul one night stand-urilor. Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun. VISA Card nu face casã bunã cu AMEX Platinum niciodatã.
Când vã cãutaþi Alesul, trebuie sã priviþi mereu ALÃTURI. Nici mai sus, dar nici mai jos. Alãturi se aflã mai mereu perechea idealã. În acelaºi hypermarket, citeºte aceleaºi cãrþi, se îmbracã de la aceleaºi magazine ºamd. Povestea Cenuºãresei este doar un mit frumos ºi ireal.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!
ileanaadrianastan
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:12
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.Complementaritatea este ºi ea bunã, dar numai în cazul one night stand-urilor. Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun. VISA Card nu face casã bunã cu AMEX Platinum niciodatã.
Când vã cãutaþi Alesul, trebuie sã priviþi mereu ALÃTURI. Nici mai sus, dar nici mai jos. Alãturi se aflã mai mereu perechea idealã. În acelaºi hypermarket, citeºte aceleaºi cãrþi, se îmbracã de la aceleaºi magazine ºamd. Povestea Cenuºãresei este doar un mit frumos ºi ireal.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!



unde scrie ca daca cineva citeste aceleasi carti k mine e perechea ideala?? de unde le scoateti mai???
"""""Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun""""-asta nu se intampla aproape niciodata
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:22
barbat ideal??? exista asemenea speciment??? daca da il vreauuuuuu si euuuuuuuuu
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:31
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 11:31:51barbat ideal??? exista asemenea speciment??? daca da il vreauuuuuu si euuuuuuuuu



barbatul ideal nu exista,cum nici femeia ideala...la un moment dat cineva va fi perfect dar pentru noi oofffffffffff.... cine a inventat dragostea asta,sa l scot la o cafea sa am o discutie serioasa cu el???
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:38
stiu si eu ca nu exista barbatul ideal.... nici femeia ideala.. asa cum nu exista nici perfectiune...
tu nu`ti dai seama cand un om face o gluma si cand vorbeste serios??
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:45
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 11:45:10stiu si eu ca nu exista barbatul ideal.... nici femeia ideala.. asa cum nu exista nici perfectiune...
tu nu`ti dai seama cand un om face o gluma si cand vorbeste serios??



pai eu mi am dat seama... te certi cu mine cumva??? diavolito!!!!!
eu doar mi am spus parerea,stiam k stii,cred k toata lumea stie asta...
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:48
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 11:45:10stiu si eu ca nu exista barbatul ideal.... nici femeia ideala.. asa cum nu exista nici perfectiune...
tu nu`ti dai seama cand un om face o gluma si cand vorbeste serios??


Daca vrei sa te impungi cu cineva te astept, sa vedem care-i mai tare-n coarne.
G_Bogdan
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:54
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 11:31:51barbat ideal??? exista asemenea speciment??? daca da il vreauuuuuu si euuuuuuuuu

dar sa aiba si eticheta in care pune data in care expira k sa stiu
bestiutza_relouded
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:12
De la: G_Bogdan, la data 2009-04-18 11:54:01
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-18 11:45:10stiu si eu ca nu exista barbatul ideal.... nici femeia ideala.. asa cum nu exista nici perfectiune...
tu nu`ti dai seama cand un om face o gluma si cand vorbeste serios??


Daca vrei sa te impungi cu cineva te astept, sa vedem care-i mai tare-n coarne.


daaa berbeciiiiiiiiiii amandoi ... oare ce`o sa iasa??
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:17
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.



Wow ! Datorita sfaturilor tale cu siguranta imi voi gasi printul, pardon ,,similarul''
Oare trebuie sa caut un tip care foloseste ca si mine, fondul de ten Revlon, nuanta natural beige ?

Sa stii ca ai zis-o bine, eu nu vreau sa am o relatie gen Cenusareasa si printul, prefer mai degraba o relatie gen Boniie&Clyde

Postat pe 18 Aprilie 2009 12:34
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.Complementaritatea este ºi ea bunã, dar numai în cazul one night stand-urilor. Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun. VISA Card nu face casã bunã cu AMEX Platinum niciodatã.
Când vã cãutaþi Alesul, trebuie sã priviþi mereu ALÃTURI. Nici mai sus, dar nici mai jos. Alãturi se aflã mai mereu perechea idealã. În acelaºi hypermarket, citeºte aceleaºi cãrþi, se îmbracã de la aceleaºi magazine ºamd. Povestea Cenuºãresei este doar un mit frumos ºi ireal.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!
tu chiar crezi ce spui?crezi ca dragostea este un etalon?
dana_mv
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:42

- barbatul de alaturi trebuie sa-mi inspire incredere,sa stiu ca pot sa ma bazez pe el, sa stiu ca pot sa gasesc mereu un sprijin in el...
-Sa stie sa ma alinte, sa-mi arate ca ma iubeste,
-Sa stie sa se poarte in public,sa fie ingrijit,
-Sa fie romantic, dulce, nebun si serios,
-Sa aiba simtul umorului....
-sa,etc.etc
Insa perfectiunea este ceva ce nu poate fi atins…
Daca il gasiti,pe cel descris mai sus,dati anunt,este al meu,l-am pierdut acum ceva timp....
Floare_de_castan
Postat pe 1 Mai 2009 07:31
Super comentariul!
Eu tocmai am terminat o relatie pe aceasta tema. Multe iesiri costisitoare, timp liber de tip hystile. Dupa o luna am rugat-o si pe ea sa organizeze un sfarsit de saptamana (ma asteptam sa vina din partea ei). A fost horor..iar faptul ca a platit o factura de 60 ron pentru doua pizza a fost tragedie.
Cum sa faci echipa cu asemenea femeie?

_f_
Robert_32
Postat pe 1 Mai 2009 08:29
Da asa este . Barbatul ideal e alaturi !
taurita61
Postat pe 1 Mai 2009 08:30
Floare de castan- barbatul de alaturi trebuie sa-mi inspire incredere,sa stiu ca pot sa ma bazez pe el, sa stiu ca pot sa gasesc mereu un sprijin in el...
-Sa stie sa ma alinte, sa-mi arate ca ma iubeste,
-Sa stie sa se poarte in public,sa fie ingrijit,
-Sa fie romantic, dulce, nebun si serios,
-Sa aiba simtul umorului....
-sa,etc.etc
Insa perfectiunea este ceva ce nu poate fi atins…
Daca il gasiti,pe cel descris mai sus,dati anunt,este al meu,l-am pierdut acum ceva timp....

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi


Pot spune ca traiesc o asemenea poveste de dragoste alaturi de barbatul la care am visat .Esti aproape de Adevar! ..ma gandesc totusi ca asa cum tie scris in frunte tie pus *chiar daca nu prea credem cu totii....ce sa spun ,depinde de fiecare in parte cum se spune sa fi omul potrivit la momentul potrivit si nu numai ..cred ca am auzit cu totii cuvantul sansa..ei asta este cuvantul cheie
Angelyka
Postat pe 1 Mai 2009 09:06
De la: Robert_32, la data 2009-05-01 08:29:40Super comentariul!
Eu tocmai am terminat o relatie pe aceasta tema. Multe iesiri costisitoare, timp liber de tip hystile. Dupa o luna am rugat-o si pe ea sa organizeze un sfarsit de saptamana (ma asteptam sa vina din partea ei). A fost horor..iar faptul ca a platit o factura de 60 ron pentru doua pizza a fost tragedie.
Cum sa faci echipa cu asemenea femeie?


Bine ca ai stiut sa pui punct relatiei din timp,ca altfel te dadeai cu capul de pereti mai tarziu....
Mi se pare o absurditate sa cerem celui de langa noi sa aiba toate calitalile enumerate mai sus,iar noi sa ne purtam ca si cum totul ni s-ar cuvenii fara sa oferim nimic in schimb....
Floare_de_castan
Postat pe 1 Mai 2009 09:26
tocmai m-am uitat ALATURI si nu-l vad.......o sa cobor pana jos, poate e pe la coltul blocului pe undeva...
moneycaprice
Postat pe 1 Mai 2009 10:06
De la: Angelyka, la data 2009-05-01 09:06:09 Floare de castan- barbatul de alaturi trebuie sa-mi inspire incredere,sa stiu ca pot sa ma bazez pe el, sa stiu ca pot sa gasesc mereu un sprijin in el...
-Sa stie sa ma alinte, sa-mi arate ca ma iubeste,
-Sa stie sa se poarte in public,sa fie ingrijit,
-Sa fie romantic, dulce, nebun si serios,
-Sa aiba simtul umorului....
-sa,etc.etc
Insa perfectiunea este ceva ce nu poate fi atins…
Daca il gasiti,pe cel descris mai sus,dati anunt,este al meu,l-am pierdut acum ceva timp....

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi


Pot spune ca traiesc o asemenea poveste de dragoste alaturi de barbatul la care am visat .Esti aproape de Adevar! ..ma gandesc totusi ca asa cum tie scris in frunte tie pus *chiar daca nu prea credem cu totii....ce sa spun ,depinde de fiecare in parte cum se spune sa fi omul potrivit la momentul potrivit si nu numai ..cred ca am auzit cu totii cuvantul sansa..ei asta este cuvantul cheie :sml-





Da,asa este .....sansa,incredere castigata de ambii,,si sa fii pe aceasi lungime de unda cum se spune.....sa o placi si sa te placa,sa aveti ce sa discutati,sa aveti glume in comun,teluri,activitati,...intr-un cuvant sa poati spune ca traiesti pentru celalalt,..........in afara faptului ca trebuie sa fie compabilitate totala in pat!!!

TEODORRD
Postat pe 1 Mai 2009 10:22
:)) exista si specimene de genul " barbatul perfect" cu un pik de ajutor desigur ......te intelegi bine cu el te sustine te iubeste si te intelege vorbiti orice si oricand el e barbatul perfect daca nu se potriveste cu totul potzi sa il mai "modelezi" un pic si dupa tine ;)
oana_stelutza
Postat pe 1 Mai 2009 10:24
idealul = plictisitor .. cum si perfectiunea este plictisitoare :P
kudika008354
Postat pe 1 Mai 2009 10:28
eu una cred in barbatul ideal ;)) de ce nu as crede cand am unu acasa...:D:X:X:X:
oana_stelutza
Postat pe 1 Mai 2009 10:29
cu ce se hranesc si unde cresc?
moneycaprice
Postat pe 1 Mai 2009 10:44
barbatii ideali ma refer....
moneycaprice
Postat pe 1 Mai 2009 10:45
era o domnisoara pe forum care intreba despre penisul ideal... atasat de penisul ideal e si barbatul ideal?
domnisoara(pentru cea care a deschis discutia) esti: MATERIALISTA IDEALA
mirelacm
Postat pe 1 Mai 2009 10:47
Voi prea luati tot cuvantul in litera , mai ganditi-va la ceea ce s-a spus mai sus si in alta paradigma . Poate ca se refera la faptul ca nu trebuie sa te injosesti la un aurolac , dar nici sa aspiri la vreun multi-miliardar , decat daca tot ce vrei e sa faci prostitutie cu viata ta .
RedHeadVanity
Postat pe 1 Mai 2009 10:48
nimeni nu e perfect. toti facem greseli dar trebuie sa fim toleranti unii cu altii altfel nu vom gasi armonia pe care o asteptam atat...
gheoo
Postat pe 1 Mai 2009 10:49
in loc sa cautati idealul absolut care nu exista decat in lumea ideilor lui platon pe comunitatea virtuala kudika, mai bine cautati un barbat care sa va faca fericite out there, nu din fata tastaturii. altfel spus...mergi in hypermarketul ala sau la biblioeca unde il gasesti pe cel care citeste aceleasi carti cu tine.
qtDi
Postat pe 1 Mai 2009 10:56
fetelor daca cautati gasit barbatul ideal pentru voi nu exista barbat perfect si nici femeie perfecta dar trebuie sa fiti realisti nu exagerati unele lucruri si nu confundat ambalajul cu continutul
flamin
Postat pe 1 Mai 2009 11:07
Sa presupunem ca exista barbatul ideal,mi-am gasit si eu unul asa (desi la 800 de km)..nu fumeaza nu serveste alcool,se alimenteaza corect face sport,arata bine,vorbeste frumos,nu mai comentez de sex..si stiind ca este f.bun cauta ceva ideal la rindul lui.De dimineata pina seara sta cu gura pe mine,ca de ce asa si nu asa si mereu cu pretentii,credeti ca e chiar bine asa..va spun ca nu...e foarte si foarte plictisitor si uneori chiar enervant.Sint de parerea ca trebuie sa gasesti pe cineva care iti place si se portiveste.Caci avem o singura viata si o ttaim asa cum vrem,nu tocmai dupa reguli...
mira42
Postat pe 1 Mai 2009 11:12
asa-i, eu am coborat la coltu blocului si tot nu l-am gasit :D
moneycaprice
Postat pe 1 Mai 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de cine nu trebuie! 5 De la: mihablonda 3 Mai 2010 00:42
"TE IUBESC ALEX " 45 De la: dontworibehapi 16 Septembrie 2011 20:30
sufar ca o proasta 20 De la: Cristinakitty 5 Februarie 2010 16:46
vreau sa aflu mai mult 44 De la: nefertitiafrodita 21 Iunie 2009 18:40
Ceva sfaturi ??!!!!! 9 De la: iubescmovulsiviata 14 Martie 2009 09:44