Setari Cookie-uri

Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile!

Nu ma plang si nici nu ma victimizez ! Reusesc sa raman totusi pe picioare chiar daca necazuri am avut cat altii intr-o viata!
De mult,cand aveam vreo 20 si ceva de ani,observam ca desi ma credeam o persoana deosebita,poate chiar si mai speciala decat ceilalti baieti din jurul meu,nu aveam succes la femei la fel cum mi-as fi dorit eu.
Poate eram mai timid,poate fara incredere si experienta,am dat vina pe acestea si, mult timp chiar acceptam ideea ca nu ma pot placea toate femeile...Insa in timp,am realizat ca eu,care ma credeam deosebit,nu vedeam ca gusturile femeilor au evoluat in functie de ce este la moda sau, pur si simplu, femeile de astazi conteaza pe aparente atat de mult incat fara ele nu mai pot trai!Aparente pentru ele inseamna : barbatul sa fie frumos,cu bani si pozitie sociala si sa fie dur,al dracului de dur cu ele...
Ceea ce am vazut eu in timp si ce am constatat, este ca nu am putut tine pasul cu aceste schimbari radicale in conceptia femeilor,schimbari care pe mine m-au dezavantajat complet.
Sunt un tip "acum de moda veche",romantic,sensibil,baiat bun,insusiri care, pentru majoritatea femeilor pragmatice si dure de astazi nu mai sunt la moda si nu mai sunt "pe gustul lor".
Ceea ce stiam eu cu ceva timp in urma este ca barbatul nu trebuie neaparat sa fie frumos dar...se contrazic total intrucat ce vad eu in realitate este ca asta vor in primul rand,si ele nu fac decat cel putin sa recunoasca ceea ce eu ori nu am stiut,ori nu am inteles sau acceptat.
Vor barbati duri ,parsivi,dominatori,mincinosi,violenti verbal si chiar fizic....
Eu nu am nimic din aceste trasaturi "pozitive"(pentru ca asa par in ziua de astazi).Sa nu credeti ca sunt fara personalitate,va inselati amarnic...
In ziua de astazi femeile sunt cele care aleg si nu barbatii.Noi suntem la mana aprecierii femeilor si,daca femeia decide "ce simte" si mai decide si prost(de cele mai multe ori) ,atunci nu putem face absolut nimic,nu putem schimba situatia.Suntem la mana experientei femeii de a decide in functie de criteriile ei de selectie,care depind mult de "ce simt" ele.Arunca vina pe "chimie" caci de parca "chimie" nu ar fi,nimic nu ar exista...
"Chimia" pe care ele o acuza,asa cum o inteleg ele,nu e nimic altceva decat o iluzie,o aparenta cu care se hranesc ele la un moment dat.Asta se traduce la barbati : ori esti brunet si frumos(cel putin la fata,si obligatoriu),ori esti bad boy si le vorbesti ce vor sa auda-deci le minti,ori ai bani si masina si automat si pozitie sociala,criteriu care este de neinlocuit pentru "gusturile" femeii de azi.
Nu mai exista criterii de moralitate de care femeia ar trebui sa tina cont cand selecteaza barbatul,nu mai tin cont de faptul si nu le mai intereseaza altceva decat parvenirea lor pe orice plan.A devenit de un egoism ingrozitor si totul se invarte in functie de nevoile pe care "ea" le are.Nevoile barbatilor nu mai conteaza pentru ele.Aceste nevoi ale barbatilor pot fi "cumparate" si satisfacute prin pozitia sociala pe care cei mai multi nu au ajuns pe picioarele lor (dar asta nu e important pentru majoritatea femeilor).
Ce mai conteaza ca eu stiu sa respect femeia,ca am moralitate si principii...Barbati romantici sau "slabi" ca mine nu mai sunt apreciati de femeile "emancipate" de azi.Sau poate ca am moralitate si principii sau sunt "slab", poate din cauza asta nu sunt "in top" nu-i asa?Un barbat "puternic" azi este barbatul imoral,pervers si parsiv,deci mincinos si egoist,violent si instinctiv.Acesta este barbatul pe care multe femei il adora.Ori,eu nu am niciuna din aceste criterii dupa care multe femei se dau in vant...Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile! Si mai e un amanunt...Sunt profesor de profesie si mai locuiesc si la tara...In schimb vorbesc 2 limbi straine si am calatorit deja pe cateva continente...Insa nu sunt casatorit ,am o fetita de 4 ani si este sensul meu in viata la ora aceasta...

bache_marcel@yahoo.com


lynx
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:28
fac parte din categoria de femei care nu vor un barbat cum il caracterizezi tu in ziua de azi... imi plac baietii sensibili,care stiu sa arate k iubesc,care nu isi ascund sentimentele "din cauza sa nu fie ridicoli",care stiu cand sa fie duri si cand sa nu fie....
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:44
are omu dreptate dar nu 100% accept ca mai sunt si fete old style dar pe cale de diparitie

ce poti sa faci intr-un asemenea caz?? oricum sa nu te schimbi tu.......ori cauti si cu putin noroc gasesti, ori ai rabdare sa le treaca si cand vor vrea sa se aseze or sa caute pe cineva cum descrii tu, genul tau de barbat
Adi_Zu_
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:52
linx, femeile alea "emancipate" sunt niste tzaranci...

shi apropo de chimie, poate problema e la tine ca esti atras de acel gen de femei care nu ti se potriveste...

caracterizarea ta cu privire la femeia moderna e reala... dar aici nu se poate aplica conceptul generalului... sunt sigura ca shi tu stii ca nu toate femeile sunt asa... cum tu esti de "moda veche", gandeste-te ca e imposibil sa nu mai fie si femei de categoria asta... femei frumoase si inteligente. in acelasi timp.

cauta mai bine si incearca sa vezi si tu dincolo de aparente... poate gasesti o fata simpla, fara "impresii" de "wanna be a diva", cand ele beau apa de la canal...

esti profesor... ai o varsta... sigur exista si femei care apreciaza un barbat cult, cu experientza de viata si pe deasupra romantic ...

trebuie sa va meritati unul pe celalalt ... lasa-le p'alea care cred ca merita doar bani (shi in cele mai multe cazuri, totodata un meltean parvenit)
Gianna_on_Kudika
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:01
Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.

Postat pe 18 Aprilie 2009 16:03
De la: marius86, la data 2009-04-18 16:03:25Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.



auzi,inainte sa generalizezi ar trebui sa inveti sa scrii corect...te dezamagesc femeile,dar cultura ta generala nu te dezamageste?? uite k mie nu mi plac baietii care beau,fumeaza si injura,si nici cei care au bani de la mamica si de la taticu si se dau mari cu chestia asta!!!!
inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru..te asigur k o femeie e tarfa doar cu cine considera ea ca merita!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:15
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 16:15:52
De la: marius86, la data 2009-04-18 16:03:25Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.



auzi,inainte sa generalizezi ar trebui sa inveti sa scrii corect...te dezamagesc femeile,dar cultura ta generala nu te dezamageste?? uite k mie nu mi plac baietii care beau,fumeaza si injura,si nici cei care au bani de la mamica si de la taticu si se dau mari cu chestia asta!!!!
inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru..te asigur k o femeie e tarfa doar cu cine considera ea ca merita!!!!


u go girl!!!
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:18
Parerile mele:
1. dl linx aci de fata vrea sa agate???? de si-a dat adresa de mail?
2. dl linx aci de fata considera femeile inferioare(?) de spune ca de cele mai multe ori aleg prost si este atat de revoltat de faptul ca acum aleg femeile si nu barbatii in dragoste; tanjeste dupa vremurile cand femeia era supusa barbatului
3. are o idee total gresita despre ce vrea o femeie, generalizeaza aiurea
4. se ia dupa vorbe care nu mai sunt de actualitate (barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul.... nu trebuie sa fii Mister World, dar trebuie sa fii ingrjit si trecut pe la sala, cel putin din punctul meu de vedere)


In concluzie, de ce mi-ar place de el?

PS: barbatul ideal pentru mine este opusul celui pe care-l descrie dl linx, apropo
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:32
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-18 16:32:10Parerile mele:
1. dl linx aci de fata vrea sa agate???? de si-a dat adresa de mail?
2. dl linx aci de fata considera femeile inferioare(?) de spune ca de cele mai multe ori aleg prost si este atat de revoltat de faptul ca acum aleg femeile si nu barbatii in dragoste; tanjeste dupa vremurile cand femeia era supusa barbatului
3. are o idee total gresita despre ce vrea o femeie, generalizeaza aiurea
4. se ia dupa vorbe care nu mai sunt de actualitate (barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul.... nu trebuie sa fii Mister World, dar trebuie sa fii ingrjit si trecut pe la sala, cel putin din punctul meu de vedere)


In concluzie, de ce mi-ar place de el?

PS: barbatul ideal pentru mine este opusul celui pe care-l descrie dl linx, apropo




ai dreptate...
conteaza si aspectul fizic,dar si ce are in cap... eu m am indragostit de felul de a fi al cuiva,care pentru mine era perfect...si este!!!! abia apoi am vazut poze si chestii,realitate....si mi a placut!! tot... pur si simplu trebuie sa aiba acel ceva persoana aia... stiu fete superbe care stau cu unii urati si invers...
cred k domnul aceste are o probleme cu femeile...dar numai sa se puna cu noi aici k vede el
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:37
girl power si acum de sarbatori nu ar trebuii sa fiti mai impaciuitoare??

are si omul o preferinta poate nu s-a exprimat clar, in niciun caz nu cred ca a vrut sa jigneasca femeile e pur si simplu viziunea lui despre femeia moderna.........dar pana sa faci referire la cultura lui( a specificat ca e profesor), sau sa ii pui omului vorbe in gura "inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru", "considera femeile inferioare"

cu totii stim ca un grup de femei daca vor pot fi de neoprit "dar numai sa se puna cu noi aici k vede el ", dar fi-ti si voi mai cuminti e Pastele!
Adi_Zu_
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:06
Adi ai probleme, ori cu ochii ori cu ce-i dupa ei...
nu ai vazut bine pe cine cita Sweet????

Cat despre mine, ceea ce am dedus, am dedus din vorbele omului. Sunt scrise negru pe alb!

Si despre faza cu impaciuitoare... n-am sa-i dau niciodata dreptate cuiva cu care nu sunt de acord, ar insemna sa-mi incalc convingerile si principiile. Eventual ma retrag din discutie....
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:13
Off, asta e corespondentul masculin al Elenei Carstea.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:24
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-18 17:06:22girl power si acum de sarbatori nu ar trebuii sa fiti mai impaciuitoare??

are si omul o preferinta poate nu s-a exprimat clar, in niciun caz nu cred ca a vrut sa jigneasca femeile e pur si simplu viziunea lui despre femeia moderna.........dar pana sa faci referire la cultura lui( a specificat ca e profesor), sau sa ii pui omului vorbe in gura "inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru", "considera femeile inferioare"

cu totii stim ca un grup de femei daca vor pot fi de neoprit "dar numai sa se puna cu noi aici k vede el ", dar fi-ti si voi mai cuminti e Pastele!



auzi,ai probleme la mansarda ceva?? nu i am pus omului vorbe in gura,pur si simplu asa este!!!! noi consideram barbatii nenorociti,iar ei ne considera tarfe!!!! dar probabil e asa tot din cauza lor,nu??
vrei sa spui ca acest comportament din ultimii ani e unul normal?
si daca e pastele care e problema?trebuie sa spun da da da la toata lumea k sa fie fericiti? sunt doar sincera,ceea ce nu este un pacat!!!
si ca sa ma iau si de tine,k tot e pastele asa,vezi k se scrie FITI,de la verbul a fi...fiti voi!!!!! daca nu stii gasesti conjugarea in cartea de clasa a 3 a!!!! daca nu intelegi ceva,ma intrebi sa te lamuresc.bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:26
M-a obosit foarte mult ceea ce am citit. Tu dai vina pe femeile ,,emancipate'' pt esecurile tale sentimentale. Gandeste-te ca poate ai anumite aspiratii ! Daca tu esti sters, nu ai niciun farmec ( aici nu ma refer la bani sau frumusete ) in niciun caz nu se va uita la tine o tipa care pur si simplu straluceste din toate punctele de vedere. Cu aceasta gandire pe care o ai nu vei gasi o tipa open-minded, optimista si care isi traieste viata din plin.

De unde stii tu ce vor femeile ? Crezi ca o relatie este intretinuta doar de bani si frumusete ?
Cati bani crezi ca iti trebuie tie sa iesi cu o fata ? Crezi ca trebuie sa oduci neaparat la un restaurant unde sa lasi cel putin un milion ? Nu, iti spun eu...poti sa stai 4 ore intr-un local si sa consumi cateva sucuri care te duc la maxim 30 lei.
Crezi ca o femeie care te iubeste are pretentia sa ii cumperi haine de la victoria 46 sau tot magazinul Cellini ? NU...de cele mai multe ori, un gest frumos, de exemplu o floricica oferita fara oocazie speciala, face mult mai mult decat cine stie ce cadou scump.
Frumusetea nu conteaza tot timpul intr-o relatie. Nu cred eu ca esti mutilat genetic, asa ca nu mai da vina pe aspectul fizic...
Nu esti brunet ? WOW ! Pe asta nua mm ai auzit-o :)) Trebuie sa fii brunet pt a atrage o femeie ? Pai uite culmea culmilor, eu am avut prieteni mai blonzi asa, mai deschisi la ten, culoarea parului...Eh ?
Nu esti bad boy ? Crezi ca femeile vor neaparat un bad boy care sa stie doar sa fie bad boy ? Neah...poate doar un bad boy ca Will smith :P si asta doar in fantezii


Tinand cont la ce prostii ai scris in acest topic, totul ti se trage de la modul de a gandi....

Postat pe 18 Aprilie 2009 17:36
De la: marius86, la data 2009-04-18 16:03:25Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.



Fratzica, du-te si impusca-te ! De aia nu iti gasesti si tu o fata, nuh ? Ca toate alearga dupa bani, pumni in gura, alcoolici si fumatori :)))

Postat pe 18 Aprilie 2009 17:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 17:26:31
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-18 17:06:22girl power si acum de sarbatori nu ar trebuii sa fiti mai impaciuitoare??

are si omul o preferinta poate nu s-a exprimat clar, in niciun caz nu cred ca a vrut sa jigneasca femeile e pur si simplu viziunea lui despre femeia moderna.........dar pana sa faci referire la cultura lui( a specificat ca e profesor), sau sa ii pui omului vorbe in gura "inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru", "considera femeile inferioare"

cu totii stim ca un grup de femei daca vor pot fi de neoprit "dar numai sa se puna cu noi aici k vede el ", dar fi-ti si voi mai cuminti e Pastele!



auzi,ai probleme la mansarda ceva?? nu i am pus omului vorbe in gura,pur si simplu asa este!!!! noi consideram barbatii nenorociti,iar ei ne considera tarfe!!!! dar probabil e asa tot din cauza lor,nu??
vrei sa spui ca acest comportament din ultimii ani e unul normal?
si daca e pastele care e problema?trebuie sa spun da da da la toata lumea k sa fie fericiti? sunt doar sincera,ceea ce nu este un pacat!!!
si ca sa ma iau si de tine,k tot e pastele asa,vezi k se scrie FITI,de la verbul a fi...fiti voi!!!!! daca nu stii gasesti conjugarea in cartea de clasa a 3 a!!!! daca nu intelegi ceva,ma intrebi sa te lamuresc.bafta



nu stiu cum te considera pe tine barbatii si nu ma intereseaza, eu nu am facut aprecierea asta fata de nimeni
intr-o lume perfecta daca nu iti convine parerea cuiva incepi si arunci cu noroi in el?? asa verifica-mi gramatica si daca tot te apuci si a celorlalte mesaje postate ca mai sunt greseli dar nu suntem la ora de romana
se cere parerea barbatului despre un subiect dar nu conteaza pt ca nu va fi decat criticata, alaturi de acesta logic, sau aduse contra-argumente numai ca sa fie baza de discutie.........tu esti vreodata pe deplin fericita??.......lamureste-ma!!
Adi_Zu_
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:45
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-18 17:45:26
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 17:26:31
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-18 17:06:22girl power si acum de sarbatori nu ar trebuii sa fiti mai impaciuitoare??

are si omul o preferinta poate nu s-a exprimat clar, in niciun caz nu cred ca a vrut sa jigneasca femeile e pur si simplu viziunea lui despre femeia moderna.........dar pana sa faci referire la cultura lui( a specificat ca e profesor), sau sa ii pui omului vorbe in gura "inainte sa ziceti de noi ca suntem tarfe,analizati va comportamentul vostru", "considera femeile inferioare"

cu totii stim ca un grup de femei daca vor pot fi de neoprit "dar numai sa se puna cu noi aici k vede el ", dar fi-ti si voi mai cuminti e Pastele!



auzi,ai probleme la mansarda ceva?? nu i am pus omului vorbe in gura,pur si simplu asa este!!!! noi consideram barbatii nenorociti,iar ei ne considera tarfe!!!! dar probabil e asa tot din cauza lor,nu??
vrei sa spui ca acest comportament din ultimii ani e unul normal?
si daca e pastele care e problema?trebuie sa spun da da da la toata lumea k sa fie fericiti? sunt doar sincera,ceea ce nu este un pacat!!!
si ca sa ma iau si de tine,k tot e pastele asa,vezi k se scrie FITI,de la verbul a fi...fiti voi!!!!! daca nu stii gasesti conjugarea in cartea de clasa a 3 a!!!! daca nu intelegi ceva,ma intrebi sa te lamuresc.bafta



nu stiu cum te considera pe tine barbatii si nu ma intereseaza, eu nu am facut aprecierea asta fata de nimeni
intr-o lume perfecta daca nu iti convine parerea cuiva incepi si arunci cu noroi in el?? asa verifica-mi gramatica si daca tot te apuci si a celorlalte mesaje postate ca mai sunt greseli dar nu suntem la ora de romana
se cere parerea barbatului despre un subiect dar nu conteaza pt ca nu va fi decat criticata, alaturi de acesta logic, sau aduse contra-argumente numai ca sa fie baza de discutie.........tu esti vreodata pe deplin fericita??.......lamureste-ma!!



dragule,scumpule.... aici nu discutam despre mine,ci despre parerea in general a barbatilor!!!! nu am aruncat cu noroi in tine,pricepi? doar ca tu ai citat niste chestii care le am zis eu,si ti le am clarificat!!!!
iar in legatura cu gramatica ta,nu vreau sa te jignesc,dar sunt lucruri elementare pe care trebuie sa le stii inainte sa dai sfaturi pe aici,cum ar fi conjugarea verbelor si despartirea in silabe a cuvantului SAU,ca sa ti dau si un exemplu,k iar ai facut o greseala... se scrie SAU impreunat knd e luat in loc de "ori" si se scrie s-au cand spui ceva de genu.ei s-au dus,etc!!!!
in esenta,nu mi a placut postrea ta si am dreptul sa comentez!!! cine o sa ma opreasca?tu??
iar in legatura cu intrebarea ta legata de fericire,cred ca sunt putini noameni care sunt pe deplin fericiti,iar eu da,nu fac parte din ei.... si care e legatura,nu vad
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:58
Doaaaaaaammmmneeee ,toata lumea se ia de toata lumea .Omul are un pas ,s-a gandit sa-l impartaseasca si ... s-a gandit ca aici ar putea sa aiba si cateva pareri .
In viata ,cred , fiecare dintre noi ne facem o anumite parere despre celalt si prin prisma relatiilor avute . Ce aveti voi cu acest domn daca asa crede despre femei.Si eu sunt femeie si nu pot sa nu recunosc ca in mare parte are dreptate. Foarte multe femei cauta una si gasesc alta .Cum spunea si el ,multe femei spun ca nu conteaza frumusetea (barbatul poate fi cel mult simpatic),dar cand vine vorba sa aiba o relatie ...nu se incurca cu oricine (estetic vorbind).Iar barbatii fac acelasi lucru .Ei ,as indrazni sa spun , sunt mai exigenti cu noi femeile.Daca femeia se schimba (fizic ) el n-o mai place si da fuga la o alta insa, femeia, daca el a facut burta ,nu fuge repede sa-l inlcuiasca sau sa-l suplineasca (nu toate )
Te felicit ptr fetita ta si sper sa o cresti asa cum ai fost tu crescut .Din pacate (sau din fericire ?)si eu fac parte din cei de "moda veche" asa ca nu dispera :mai bine singura decat prost insotit "
Apropo ,cine te ajuta sa cresti fetita ?
Sa aveti un Paste Fericit si tot ce va doriti !!!
ionia
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:06
De la: marius86, la data 2009-04-18 16:03:25Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.


CARE femei exact, vor asa ceva?
Care le e nivelul de educatie, cultura si care le e venitul, exact?
Pentru ca - daca sunt tzesatoare, lacrimeaza la telenovele si au salariu minim pe economie, e de inteles...
(fara - prea multa - malitziozitate, dupa cum scrii, e greu de crezut ca ai avut ocazia sa cunosti indeaproape alt tip de femei)
Unu - asta au vazut ele la parintii lor. Tatal o mai incingea pe mama cu o mama de bataitza, cand se intorcea beat de la crasma...
Doi - daca ele aproape ca mananca de pe jos, dar sunt dragutzele, e de inteles sa isi doreasca un barbat care sa le poata puna ceva pe masa copiiilor...
(Asta nu se exclude nici in cazul celor care Nu mananca de pe jos, dealtfel... Dar din alte motive. Daca tot am facut efortul sa reusesc in viata, IN PRINCIPIU, nu ma pot aduna cu cel care-mi spala masina... Pentru ca nu avem teren comun... Eucatie, interese, vocabular, etc. - NIMIC, NIENTE, NADA. In PRINCIPIU, zic... Or fi si exceptii)
Ca si concluzie: femeile vor barbati sensibili. CU ELE.
Si vanatori, afara... Sa fie capabili sa ia viata-n piept. NU niste complexati care vin sa-si verse nervii de neputinciosi in relatiile sociale si profesionale pe amaratii care sunt acasa: nevasta, copii, catzel, purcel.
Dor_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:16
On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )
Dor_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:20
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:16:37
De la: marius86, la data 2009-04-18 16:03:25Ai mare dreptate ,femeile,fetele pareciaz abaietii care fumeaza,beau alcool ,injura vor banii, nu uitati banul eudca da incredere in om ,alcoolul da tupeu si eu sunt la fel ca tine si am probleme mari cu fetele sunt dezamagit de ele.


CARE femei exact, vor asa ceva?
Care le e nivelul de educatie, cultura si care le e venitul, exact?
Pentru ca - daca sunt tzesatoare, lacrimeaza la telenovele si au salariu minim pe economie, e de inteles...
Unu - asta au vazut ele la parintii lor. Tatal o mai incingea pe mama cu o mama de bataitza, cand se intorcea beat de la crasma...
Doi - daca ele aproape ca mananca de pe jos, dar sunt dragutzele, e de inteles sa isi doreasca un barbat care sa le poata puna ceva pe masa copiiilor...
(Asta nu se exclude nici in cazul celor care Nu mananca de pe jos, dealtfel... Dar din alte motive. Daca tot am facut efortul sa reusesc in viata, IN PRINCIPIU, nu ma pot aduna cu cel care-mi spala masina... Pentru ca nu avem teren comun... Eucatie, interese, vocabular, etc. - NIMIC, NIENTE, NADA. In PRINCIPIU, zic... Or fi si exceptii)
Ca si concluzie: femeile vor barbati sensibili. CU ELE.
Si vanatori, afara... Sa fie capabili sa ia viata-n piept. NU niste complexati care vin sa-si verse nervii de neputinciosi in relatiile sociale si profesionale pe amaratii care sunt acasa: nevasta, copii, catzel, purcel.



buna doraaa
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:21
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )



si mie imi plac brunetii in general!!!! de fapt unul singur
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:22
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 18:22:14
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )



si mie imi plac brunetii in general!!!! de fapt unul singur


Buna, Fluturica Dulce Sa petreci frumos noaptea Invierii cu brunetu'
Paste fericit!
Dor_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:23
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:23:46
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 18:22:14
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )



si mie imi plac brunetii in general!!!! de fapt unul singur


Buna, Fluturica Dulce Sa petreci frumos noaptea Invierii cu brunetu'
Paste fericit!


nu petrec cu brunetu...petrec singurika...sunt singurika
paste fericit si tie si familiei tale!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:27
De la: Kathara, la data 2009-04-18 17:24:17Off, asta e corespondentul masculin al Elenei Carstea.


Aia ce zicea?
Dor_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:27
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:27:24
De la: Kathara, la data 2009-04-18 17:24:17Off, asta e corespondentul masculin al Elenei Carstea.


Aia ce zicea?



Ca barbatii ie mitocani si prosti !

Postat pe 18 Aprilie 2009 18:30
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-18 18:30:12
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:27:24
De la: Kathara, la data 2009-04-18 17:24:17Off, asta e corespondentul masculin al Elenei Carstea.


Aia ce zicea?


Ca barbatii ie mitocani si prosti !


Nenoriciti ce sunt, arza-i-ar focu' cel neadormit...
Si... Toti! asa, in turma? I-a cunoscut ea pa toti, ha? Mde! Ce sa mai zici?
Paste fericit, Bloody_minnie
Dor_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:33
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:33:55
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-18 18:30:12
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:27:24
De la: Kathara, la data 2009-04-18 17:24:17Off, asta e corespondentul masculin al Elenei Carstea.


Aia ce zicea?


Ca barbatii ie mitocani si prosti !


Nenoriciti ce sunt, arza-i-ar focu' cel neadormit...
Si... Toti! asa, in turma? I-a cunoscut ea pa toti, ha? Mde! Ce sa mai zici?
Paste fericit, Bloody_minnie


Urma scapa turma ! :))
Ce sa mai zicem cu generalizarile astea...
Paste fericit !

Postat pe 18 Aprilie 2009 18:41
Din moment ce ai o fetitia, rezulta ca you got some.

Hai sa-ti mai spun eu ce nu e sexy in zia de azi: barbatii care se smiorcaie! Si oricum asta nu e de azi, de ieri, e de la inceputul lumii. O femeie vrea un barbat dur langa ea, ca sa stie ca ea si copiii vor fi protejati.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:43
De la: Kathara, la data 2009-04-18 18:43:16Din moment ce ai o fetitia, rezulta ca you got some.

Hai sa-ti mai spun eu ce nu e sexy in zia de azi: barbatii care se smiorcaie! Si oricum asta nu e de azi, de ieri, e de la inceputul lumii. O femeie vrea un barbat dur langa ea, ca sa stie ca ea si copiii vor fi protejati.




asa e cum ar fi ca pe langa faptul k smiorcaie ala mik,sa mai smiorcaie si barbatu?... no way!!...
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca cauti gasesti? 64 De la: I_m_nuts2011 10 Decembrie 2010 15:11
vreau sa fac mai mult pt ea dar nu prea mai stiu ce 19 De la: felixcat 12 Decembrie 2009 13:31
Help?! 14 De la: natasha69 10 Septembrie 2009 16:17
Ce cadou sa-i cumpar? 4 De la: vocea_inimii 10 Aprilie 2010 19:18
ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie? 70 De la: sopterean 28 Ianuarie 2016 19:54